ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by dzango Sun 21 Feb - 12:55

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme



Zagreb -- Mladić srpske nacionalnosti Jovan Matijević (23) iz Pakraca napadnut je u noći između petka i subote u kafiću u Okučanima, prenose hrvatski mediji.


Kako se navodi, do sukoba je navodno došlo jer je mladić pokušao na džuboksu da pusti pesmu koja nije bila po volji ostalim gostima. Ubrzo je nekoliko gostiju kafića nasrnulo na njega i počelo da ga udara.
Zadobio je teške povrede lica. 

Prema rečima svedoka, mladić je napadnut samo zato što su gosti procenili da je Srbin, a u pomoć mu je pritrčao prijatelj koji je hrvatske nacionalnosti. 

Iz policije navode da su dobili informaciju u fizičkom sukobu koji se dogodio dvadesetak minuta nakon ponoći i da ispituju sve okolnosti događaja. 

Dejan Jović, profesor međunarodnih odnosa i nacionalne sigurnosti na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu tvitovao je da "nasilnički incidenti u Vukovaru i sada u Okučanima pokazuju kuda vodi društvena atmosfera verbalnog nasilja: pravo u fizičke obračune". 

“Došao sam u gostionu kako bih se sreo s prijateljicom. Nikome nisam smetao, a nisam ni sklon nasilju. Prišao sam džuboksu na kojem sam pustio pesmu, a odjednom mi se u lice uneo jedan od gostiju kojem je smetala pesma”, tvrdi Matijević. 

Kako kaže, dobio je nekoliko udaraca šakom u lice i pokušao je da se brani, ali je nakon toga usledio udarac kolenom u glavu i osvestio tek kada mu je u pomoć pristigao prijatelj Danijel, Hrvat kojeg poznaje već dvadeset godina. 

“Nismo nikome smetali, a nismo ni hteli probleme. Napali su ga jer je Srbin, ali uspeo sam da ih nagovorim da prestanu”, kaže Danijel. 

Jovan i Daniel pričaju da se druže uprkos tome što drugi kažu da ne bi trebalo. 

“Znamo se već jako dugo, a ideja da bi trebalo da se mrzimo zbog prošlosti je luda. Obojica smo premladi, nismo sudelovali u ratu i smatramo da se to nas nimalo ne tiče, ističe Danijel. 

Novinari “Jutarnjeg” posetili su kafić u kojem se dogodila tučnjava, a gosti koje su tamo zatekli potvrdili su da je bilo sukoba, ali negiraju da se radi o mržnji prema nacionalnoj manjini. 

Tvrde da je mladić pretučen jer “njegovo ponašanje nije doličilo zemlji u kojoj se nalazi”. 

Osim toga, navode da ne gaje mržnju prema Srbima, a to su potkrepili pesmama u džuboksu od kojih je većina srpskih. Kako kažu, hrvatskih nacionalističkih pesma kod njih nema. 

“Evo, kao što vidite, nema niti jedne Tompsonove pesme, a ovaj juče dobio batine jer se bahatio. Čak smo na Fejsu videli njegovu sliku s kokardom na glavi”, rekao je jedan od gostiju koji je priznao da je bio u gostioni tokom tučnjave, ali navodi da nije sudelovao u njoj. 

Na pitanje zašto mu je toliko zasmetala pesma, odnosno o kojoj je pesmi zapravo reč i zašto smatra da je mladić zaslužio da biti pretučen zbog pesme u džuboksu “Jutarnji” piše da nije dobio odgovor. 

Kratko su rekli: “Ne sećamo se pesme, ali gde je našao baš nju?” 

Kako ističe "Jutarnji", navodno je reč o pesmi Žareta i Gocija “Ja popio jesam, al nisam budala”.

_________________
Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by dzango Sun 21 Feb - 12:56

Hoće li sada ona što se zove Majka opet da se javi Pupovcu i da mu se eventualno izvini ili da mu popuši?

_________________
Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by provocator Sun 21 Feb - 12:58

-navodno je reč o pesmi Žareta i Gocija “Ja popio jesam, al nisam budala”.-


Zbog tako glupe pjesme bi ga i ja razbio... Bez obzira na nacionalnost.

_________________
Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by epikur37 Sun 21 Feb - 12:59

U Hrvatskoj pa srpske pjesme, što je sljedeće, balvani krajina.....e neće, nova vlast je došla a i lustracija.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by dzango Sun 21 Feb - 13:01

Nova vlast je počela sa prosekom od jednog međunacionalnog incidenta nedeljno. Svaka čast novoj hrvatskoj Vladi.

_________________
Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by L'âme Sun 21 Feb - 13:19

dzango wrote:Hoće li sada ona što se zove Majka opet da se javi Pupovcu i da mu se eventualno izvini ili da mu popuši?
hoce,istog dana kad pakrac osvane u srbiji i sve ono sto se događalo pet godina bude tamo..;-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by Ucka Sun 21 Feb - 13:26

dzango wrote:Nova vlast je počela sa prosekom od jednog međunacionalnog incidenta nedeljno. Svaka čast novoj hrvatskoj Vladi.

Kakve veze ima sada vlada sa tim pizdarijama ? Obicna tucnjava u gostioni, u kojoj treba cut cijelu pricu.Ljudi se medjusobno znaju i tko zna kada je vec zapocela iskra. A vidim da je netko spomenuo da decko nosi i kokardu na fejsu.
Ucka
Ucka

Male
Posts : 588
2016-02-15


Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by crvenkasti Sun 21 Feb - 13:34

provocator wrote:-navodno je reč o pesmi Žareta i Gocija “Ja popio jesam, al nisam budala”.-


Zbog tako glupe pjesme bi ga i ja razbio... Bez obzira na nacionalnost.

Da jest budala, bez obzira jel popio ili nije, izjašnjavao bi se kao Hrvat, i ne bi dobio batine.

Znam.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by provocator Sun 21 Feb - 13:37

Nije popio...Ali je batine "popio".

_________________
Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by dijagram Sun 21 Feb - 13:38

Alkosi kao i asila, provocator, jastreb.
Pravi decki su antialkoholicari kao crvenko i ja.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by crvenkasti Sun 21 Feb - 13:40

Još rakijicu tu i tamo mogu.
Ali jebem mater svakom tko pije pivo.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by dijagram Sun 21 Feb - 13:45

crvenkasti wrote:Još rakijicu tu i tamo mogu.
Ali jebem mater svakom tko pije pivo.
:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by jastreb Sun 21 Feb - 14:00

Mogao je otići u Gospić ili u Otočac. Tamo zbog srpskih pjesama sigurno ne bi bio "bijen".
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by Ucka Sun 21 Feb - 14:10

jastreb wrote:Mogao je otići u Gospić ili u Otočac. Tamo zbog srpskih pjesama sigurno ne bi bio "bijen".

Dobio bi i tamo,cak mozda i vise, a razlog je, ako je istina :

“Evo, kao što vidite, nema niti jedne Tompsonove pesme, a ovaj juče dobio batine jer se bahatio. Čak smo na Fejsu videli njegovu sliku s kokardom na glavi”, rekao je jedan od gostiju koji je priznao da je bio u gostioni tokom tučnjave, ali navodi da nije sudelovao u njoj. 

Ako je ovo gore istina i ja bi mu uvalio dvije-tri treske.
Ucka
Ucka

Male
Posts : 588
2016-02-15


Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by Guest Sun 21 Feb - 14:29

maggie13 wrote:
dzango wrote:Hoće li sada ona što se zove Majka opet da se javi Pupovcu i da mu se eventualno izvini ili da mu popuši?
hoce,istog dana kad pakrac osvane u srbiji i sve ono sto se događalo pet godina bude tamo..;-)


i to znači da bih ja mogao da dobijem batine bilo gde u pakracu i da je to legitimno samo zato što sam srbin jer su neki srbi pravili tamo pizdarije pre 25 godina? 
sva sreća pa je to samo izolovan incident, šteta što se npr. ne piše o jednoj prelepoj manifestacije koja se svakog proleća organizuje u pakracu ,,multipac'' festival-sajam audio komponenti koji okuplja audiofile širom regiona i gospodinu boži koji je tvorac te manifestacije i jedan od vodećih trgovaca audio komponentama ne samo u hrvatskoj već i u regionu. divan čovek...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by RayMabus Sun 21 Feb - 14:34

Braćala wrote:
maggie13 wrote:
dzango wrote:Hoće li sada ona što se zove Majka opet da se javi Pupovcu i da mu se eventualno izvini ili da mu popuši?
hoce,istog dana kad pakrac osvane u srbiji i sve ono sto se događalo pet godina bude tamo..;-)


i to znači da bih ja mogao da dobijem batine bilo gde u pakracu i da je to legitimno samo zato što sam srbin jer su neki srbi pravili tamo pizdarije pre 25 godina? 
sva sreća pa je to samo izolovan incident, šteta što se npr. ne piše o jednoj prelepoj manifestacije koja se svakog proleća organizuje u pakracu ,,multipac'' festival-sajam audio komponenti koji okuplja audiofile širom regiona i gospodinu boži koji je tvorac te manifestacije i jedan od vodećih trgovaca audio komponentama ne samo u hrvatskoj već i u regionu. divan čovek...
Jedino ako si hr državljanin.

Naredba LUPAJ e odnosi samo na one koji u toj državi žive a neće il ne žele zbog nekog njima poznatog razloga odpjevati dva stiha himne države u kojoj žive.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176138
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by Guest Sun 21 Feb - 14:42

dzango wrote:Nova vlast je počela sa prosekom od jednog međunacionalnog incidenta nedeljno. Svaka čast novoj hrvatskoj Vladi.
"Kako kaže, dobio je nekoliko udaraca šakom u lice i pokušao je da se brani, ali je nakon toga usledio udarac kolenom u glavu i osvestio tek kada mu je u pomoć pristigao prijatelj Danijel, Hrvat kojeg poznaje već dvadeset godina. "




Znaju se od treće godine.  Džuboks.....kru te jebo  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by Ucka Sun 21 Feb - 14:45

Braćala wrote:
maggie13 wrote:
dzango wrote:Hoće li sada ona što se zove Majka opet da se javi Pupovcu i da mu se eventualno izvini ili da mu popuši?
hoce,istog dana kad pakrac osvane u srbiji i sve ono sto se događalo pet godina bude tamo..;-)


i to znači da bih ja mogao da dobijem batine bilo gde u pakracu i da je to legitimno samo zato što sam srbin jer su neki srbi pravili tamo pizdarije pre 25 godina? 
sva sreća pa je to samo izolovan incident, šteta što se npr. ne piše o jednoj prelepoj manifestacije koja se svakog proleća organizuje u pakracu ,,multipac'' festival-sajam audio komponenti koji okuplja audiofile širom regiona i gospodinu boži koji je tvorac te manifestacije i jedan od vodećih trgovaca audio komponentama ne samo u hrvatskoj već i u regionu. divan čovek...

Ne vjerujem da bi u pakracu dobio batine samo sto si Srbin. Tamo i danas Srbi zive.
Ucka
Ucka

Male
Posts : 588
2016-02-15


Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by L'âme Sun 21 Feb - 14:47

Braćala wrote:
maggie13 wrote:
dzango wrote:Hoće li sada ona što se zove Majka opet da se javi Pupovcu i da mu se eventualno izvini ili da mu popuši?
hoce,istog dana kad pakrac osvane u srbiji i sve ono sto se događalo pet godina bude tamo..;-)


i to znači da bih ja mogao da dobijem batine bilo gde u pakracu i da je to legitimno samo zato što sam srbin jer su neki srbi pravili tamo pizdarije pre 25 godina? 
sva sreća pa je to samo izolovan incident, šteta što se npr. ne piše o jednoj prelepoj manifestacije koja se svakog proleća organizuje u pakracu ,,multipac'' festival-sajam audio komponenti koji okuplja audiofile širom regiona i gospodinu boži koji je tvorac te manifestacije i jedan od vodećih trgovaca audio komponentama ne samo u hrvatskoj već i u regionu. divan čovek...
procitaj dzanijev upis,izvlacis iz konteksta..;-)
A,u svezi toga,otvori posebnu temu..sudjelovat cu.. B-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by Guest Sun 21 Feb - 14:57

Pakrac zdrrravoooo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme Empty Re: Hrvatska: Srpski mladić pretučen zbog pesme

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum