ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by vuksadinare 9/2/2016, 17:37

Pronasao sam slicnu temu u Slobodnoj Dalmaciji od prije mjesec dana,pa rekoh da slicnu postavim ovdje ako se admini ne ljute ali bilo bi zanimljivo cuti od kolega forumasa cega se sjecaju iz tog razdoblja bilo da se radi o modi,izlascima,sportu,politici,glazbi
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99001
2015-09-08


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by vuksadinare 9/2/2016, 17:40

...osobno po iscekivanju burnih vremena..zatim po starkama...strajku rudara u trepci...osnivanju prvih stranaka...prvi izbori...legendarna gostovanja u beograd..dobri koncerti prljavaca,filma,daleke obale
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99001
2015-09-08


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by vuksadinare 9/2/2016, 17:46

Ali najupecatljiviji dojam mi je ostavila jogurt revolucija i mitinzi podrske slobi,kninu,kosovu...burevjesnik nevolja...kad se sjetim onih bradonja sa subarama i sajkacama po mitinzima...i kazu srblji i saveznici im da nisu bili povlasteni u jugi..dal si mogao tad tamo. 1988/89 vidjeti osobu s kapom ne sa slovom U vec sa sahovnicom na kapi...tesko..odmah apsana
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99001
2015-09-08


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by jastreb 9/2/2016, 18:07

Prva jugoslavenska nogometna i košarkaška liga. Kukoš,Rađa,Divac,Paspalj,Dražen, Grbović, Đorđević,Vranković, Zdovc, Veselin Vujović, Rnić,Isaković,Bašić....Dejo,Piksi,Zl.Vujović,Prosinečki,Vulić,Katanec

Onakve stvari više se neće ponoviti.

Rock scena, (Čorba,Azra, Pušenje,Bajaga...)Tempo,sezonke iz Bosne koje su dolazile ljeti u moje misto, a bilo je tad i para.

Ma ustvari fali mi sve to. Ja sam jugonostalgičar i to i ne krijem. Došlo je vrijeme da se mi nostalgičari više ne moramo strašiti i toga sramiti.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by veber 9/2/2016, 18:23

jel ti sada lakše jugoviću?
ne dao bog, ako ga ima, da se to govno od države ponovi.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by jastreb 9/2/2016, 18:23

veber wrote:jel ti sada lakše jugoviću?
ne dao bog, ako ga ima, da se to govno od države ponovi.
I da se ponovi to više ne bi bilo to.

Opet bih bio nostalgičar za onom Jugom.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by veber 9/2/2016, 18:28

nemreš me tako malo platiti koliko ja ne mogu raditi.
jebala te juga.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by jastreb 9/2/2016, 18:29

veber wrote:nemreš me tako malo platiti koliko ja ne mogu raditi.
jebala te juga.
Meni je bilo lipo. I ja priznajem da  sam nostalgik. Mislim,mogao bih kao neki glumatati,ali ja sam iskren.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by veber 9/2/2016, 18:31

i meni bi bilo lijepo da mi netko da stan, beneficije i izdrkavanje. i pride mirovinu koju nisam zaslužio.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by jastreb 9/2/2016, 18:32

veber wrote:i meni bi bilo lijepo da mi netko da stan, beneficije i izdrkavanje. i pride mirovinu koju nisam zaslužio.
Stan su dobili starci i mi djeca smo ga kasnije prodali. dakle od socijalizma sam imao dobre koristi.

Beneficije i mirovinu stekao sam u Hrvatskoj.(post YU)
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by kic 9/2/2016, 18:33

ima pravo covjek biti nostalgicar, ne znam ali mislim da to treba razdvojiti od definicije - izdajnika

covjek je bio mladji prije 30g, imao je svijet pred sobom, kako nece gledati sve ono razdoblje pozitivnije nego sto je mozda bilo.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by Guest 9/2/2016, 18:34

veže za 90'e?

Talijanski vodoinstalater koji liči na Staljina...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by Guest 9/2/2016, 18:35

kic wrote:ima pravo covjek biti nostalgicar, ne znam ali mislim da to treba razdvojiti od definicije - izdajnika

covjek je bio mladji prije 30g, imao je svijet pred sobom, kako nece gledati sve ono razdoblje pozitivnije nego sto je mozda bilo.
Istina, i mi ćemo biti nostalgični za ovim godinama, iako će mlađe generacije na njih za 20-30 godina u doba prosperiteta i ekonomskog oporavka (dao bog) gledati kao na sive godine...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by Brain32 9/2/2016, 18:35

Sjećam se da sam bubao tablicu množenja 89-e  :^0
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by veber 9/2/2016, 18:37

jastreb wrote:
veber wrote:i meni bi bilo lijepo da mi netko da stan, beneficije i izdrkavanje. i pride mirovinu koju nisam zaslužio.
Stan su dobili starci i mi djeca smo ga kasnije prodali. dakle od socijalizma sam imao dobre koristi.

Beneficije i mirovinu stekao sam u Hrvatskoj.(post YU)
ti si "dobio" po ne znam kojoj osnovi, tvoji roditelji, ti indirektno.

mojoj obitelji su šumadinci uzeli. danas je u postupku tužbe preko 100 000 000€ po umanjenoj vrijednosti. samo u hrvatskoj.
dogovorno smo se odrekli bilo kojeg potraživanja koja služe javnoj upotrebi. škola, vrtić, bolnica, cesta....

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by Winter is coming 9/2/2016, 18:38


_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by kic 9/2/2016, 18:39

Starhemberg wrote:
kic wrote:ima pravo covjek biti nostalgicar, ne znam ali mislim da to treba razdvojiti od definicije - izdajnika

covjek je bio mladji prije 30g, imao je svijet pred sobom, kako nece gledati sve ono razdoblje pozitivnije nego sto je mozda bilo.
Istina, i mi ćemo biti nostalgični za ovim godinama, iako će mlađe generacije na njih za 20-30 godina u doba prosperiteta i ekonomskog oporavka (dao bog) gledati kao na sive godine...
ja kako vidim, 90te su ostale u kolektivnoj memoriji pozitivne objektivno gledajuci Zapad bez nas, vrijeme Super Maria, trash ali dobre trash disko glazbe, breaktrhough u igricama, svjetsk prvenstva u nogometu su bili pravi spektakli, sukoba skoro pa nista Clinton je za mene A+, EU nije bila toliko zlokobna organizacija, jedino se nas kutak malo zakrvio ali to nam nitko nije kriv doli nas samih.. ja sam 90ih nostalgicar/
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by jastreb 9/2/2016, 18:40

veber wrote:ti si "dobio" po ne znam kojoj osnovi, tvoji roditelji, ti indirektno. 
Gle,moji starci dobili su stan od firme gdje su radili. I to nakon 5-6 godina staža. Iz te firme stanove su dobili gotovo svi radnici koji su radili duže od 10 g.

A danas?

Toga više nema i to je jedan od razloga za nostalgiju.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by Guest 9/2/2016, 18:44

28 kilobitni internet? :^0

HT Cronet...


Last edited by deda na aparatima on 9/2/2016, 18:45; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by jastreb 9/2/2016, 18:44

kic wrote:
Starhemberg wrote:
kic wrote:ima pravo covjek biti nostalgicar, ne znam ali mislim da to treba razdvojiti od definicije - izdajnika

covjek je bio mladji prije 30g, imao je svijet pred sobom, kako nece gledati sve ono razdoblje pozitivnije nego sto je mozda bilo.
Istina, i mi ćemo biti nostalgični za ovim godinama, iako će mlađe generacije na njih za 20-30 godina u doba prosperiteta i ekonomskog oporavka (dao bog) gledati kao na sive godine...
ja kako vidim, 90te su ostale u kolektivnoj memoriji pozitivne objektivno gledajuci Zapad bez nas, vrijeme Super Maria, trash ali dobre trash disko glazbe, breaktrhough u igricama, svjetsk prvenstva u nogometu su bili pravi spektakli, sukoba skoro pa nista Clinton je za mene A+, EU nije bila toliko zlokobna organizacija, jedino se nas kutak malo zakrvio ali to nam nitko nije kriv doli nas samih.. ja sam 90ih nostalgicar/
Pa kod mene postoji i dobar dio nostalgije za 90-tima.

Naravno. Prve ljubavi,prva ludovanja,nezaboravna iskustva na ratištu,divlji ljetni provodi uz onu munjenu hrvatsku dance muziku (Papageno,Nikita,Kasandra,I.Bee ,Sena M. i slične monade)

SP 1998. bilo je nezaboravno,odličan nogomet (Figo,Ronald(inj)o,Stoičkov,Mijatović,Kahn,Bebeto i široka lepeza naših asova). I devedesete su bile lijepe. Upoznavanje mene i moje sadašnje hanume.

Od narodnjaka je harao Nino.

Film 90-tih u Hrvatskoj je bio skroz loš.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih Empty Re: Sto vas veze za period s kraja osamdesetih i pocetak devedesetih

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum