ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

začet će djevica i roditi sina...

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by e-one 13/6/2014, 03:56

Mad_Vlad wrote:

Ono w nije w nego v ili ve,

ovisno o jeziku na koji se prevodi ali u suštini je isto da li je "w" ili "v".

Mad_Vlad wrote:nekad i va i znači i.

ne znači uvijek i/ili samo "i". to je i znak koji "preokreće" vrijeme ako se nalazi ispred glagola. kada "preokreće" vrijeme u prošlo onda se piše u obliku "wa", a kad "preokreće" vrijeme u buduće onda se piše u obliku "w'". to su vav consecutive i vav reversive.
vav consecutive: https://www.youtube.com/watch?v=uWllbk2MHRc
vav reversive: https://www.youtube.com/watch?v=cVS0Gk8-VLc

ima 4 vrste "vav"-a: samo slovo je isto, a razlikuju se po crtici ili točkici, s tim da točkica može biti na različitom mjestu a može ih biti i dvije.

Mad_Vlad wrote:Vejoledet ili v'jelodet znači i rodit će. Ispred toga piše harah što znači trudna. 

pokazao sam ti na primjeru da se ne može iz toga zaključiti da li se radi o već započetoj trudnoći ili o budućoj. tek po kontekstu i/ili po (eventualnom) ostvarenju trudnoće se mogu donositi procjene, zaključci, ...


Mad_Vlad wrote:Kralju Ahazu i ondašnjoj Judeji ništa ne bi značilo u ondašnjoj situaciji da mu Izaija govori o nekom djetetu koje će se roditi 600 godina kasnije.

Izaija nigdje nije ni naveo kada će se Znak ostvariti, ali je dao do znanja kada neće, a to je min. 65-13=52 godine. Ahazu, kao kralju, je to trebalo značiti sve, jer kao kralj nekog naroda taj narod mu je trebao biti ispred osobnih interesa, ali on je htio biti pametan, radio je po svome, pa je tek zglajzao.

Mad_Vlad wrote: Who cares. Izaija mu daje znak onda i za onda i vrijedi.

Ahaz je odbio Znak. to se vidi i po njegovim potezima koji su uslijedili. Izaija se nakon Ahazovog odbijanja obraća Kući/Domu Davidovom i ono "zvat ćeš ga" se također odnosi na neki budući naraštaj Kuće/Doma Davidova, a ne samo i isključivo na ha'almu. u daljnjem tekstu se može naći "haNaar": Izaija 7:16 Kiy B'†erem yëda haNaar mäoš Bärä ûvächor Ba‡ôv Tëäzëv häádämäh ásher aTäh qätz miP'nëy sh'nëy m'läkheyhä
hoćeš reći da se i njemu obraća direktno, odnosno da je prisutan, jer i tu je taj članak "ha", za kojeg kažeš da u primjeru sa "ha'alma" znači da je prisutna?

Mad_Vlad wrote:Gledaj kontekst. Kontekst je u Ahazovoj frci o zemlji dvaju kraljeva. Vidi uvod priče.
Kršćansko objašnjenje jednostavno nema smisla. 

originalno/porjeklom je to židovsko tumačenje. jedino je smisleno i logično to objašnjenje. da li se već ostvarilo i ako "je" kada ili nije to ostaje svakome na razmatranje. mogućnosti su da se ostvarilo ali da je ostalo nezabilježeno, da je ostvareno preko Isusa Krista i da se još nije ostvarilo. faktor "vrijeme" tu ne može biti od nekog velikog značaja. i to što se neki pokušavaju pozivati na to da rođenje od djevice izgleda kao mitovi iz poganskih religija ne može biti prepreka JHVH da učini baš tako ako Ga je volja.

Mad_Vlad wrote:Recimo ja sam Ahaz a ti prorok. Bojim se da će Englezi i Francuzi napast Kanadu. tebi je Bog proučio da to neće biti jer će recimo Rusi osvojit obje zemlje. 
Što bi meni značilo da mi ti govoriš o nekom djetetu koje će roditi 600 godina kasnije?! Rekao bih ti da si lud i pričaš gluposti. I još mi veliš da će ga neka djevica rodit. Na to bih te vjerovatno poslao u neku stvar.

Ahaz nije mogao zaključiti kada će se Znak ostvariti, a Izaija nije ni rekao kada će se ostvariti. ali čak i da je mogao izračunati to bi značilo da im Bog za sve to vrijeme osigurava opstojanje. da je Ahaz to prihvatio mogao je biti jedan od najboljih kraljeva. ali je iz nevjere (straha, pohlepe, samodopadnosti, ...) postupio kako je postupio i zato potonuo. da je sam Znak vezan za kralja Ahaza onda bi njegovi postupci utjecali na (ne)ostvarenje Znaka. Ahaz je potonuo ali Judeja se održala i to govori u prilog tome da JHVH Znak daje za vjerne, a nevjernici snose posljedice svoje nevjere.
ajd razmisli koju ti verziju zagovaraš: da je Izaija došao sa već razrađenim scenarijom o već trudnoj udanoj ženi koju naziva "mladom ženom" ili "djevojkom" a koja već prethodno ima dijete i u sred teške sigurnosne situacije govori kralju u stilu: ništ' se ne sekiraj, evo ova je trudna i rodit će sina. time također zagovaraš i da su JHVH i Izaija stavili Ahaza pred gotov čin i da je ono "traži Znak na nebu ili na zemlji ..." praktički bila podvala.


Mad_Vlad wrote:Kužiš? Ne?
Vjerovatno ne. Kršćani slabo kuže.

kužim kako kužim i to kako kužim i zašto tako kužim kako kužim pokušavam objasniti. na svakom je da sam izabere.

e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Sora 13/6/2014, 07:44

Nevjernici snose posljedice svoje nevjere?
 A koje  to?

I drugo a zastomvjernici NE snose posljedicevsvoje vjere?
 Pa ne lažu, ne kradu, ne ubijaju ..Itd

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Mad_Vlad 14/6/2014, 07:27

Čunac, u svom tom razglabanju gubiš iz vida kontekst priče. Ak ti nije jasan do sad neće nikada.
Sam naslov je potpuno besmislen. Začet će djevica....pa ne može začet ak nije dobila metak. Ak je dobila, ne možeš zdravorazumski počet s tim riječima.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by e-one 16/6/2014, 03:37

Sora wrote:Nevjernici snose posljedice svoje nevjere?
 A koje  to?

dobiju ovakvu ocjenu:

2. Kraljevima 16,2: Ahazu je bilo dvadeset godina kad se zakraljio, a kraljevao je šesnaest godina u Jeruzalemu, ali nije činio što je pravo u očima Jahve, Boga njegova, kao što je činio predak mu David.


Sora wrote:I drugo a zastomvjernici NE snose posljedicevsvoje vjere?
 Pa ne lažu, ne kradu, ne ubijaju ..Itd

dva su osnovna razloga/objašnjenja nekih postupaka:
1. (nevjernički) to što činim nije grijeh
2. (vjernički) to što činim grijeh je odraz slabosti

a ako pitaš mogu li i nevjernik i vjernik činiti isto a da se npr. nevjerniku broji kao grijeh, a vjerniku ne onda je odgovor da može. primjer po parafraziranom citatu iz Izaija 7:9 "ako ne vjeruješ neće ti se vjerovati" i djela koje su učinili i Ahaz i Ezekija (Ahazov sin, nasljednik kraljevske titule nakon Ahaza): oba su "zagrabili" (2. Kraljevima 18,15 I dade Ezekija sve srebro što se našlo u Domu Jahvinu i u riznicama kraljevskog dvora) iz riznice i oba su to što su "zagrabili" predali asirskom kralju. Ezekija je za svoja djela dobio ocjene:
2. Kraljevima 18,3 Činio je što je pravo u očima Jahvinim, sasvim kao njegov otac David.
2. Kraljevima 18,5 Pouzdavao se u Jahvu, Boga Izraelova. Ni prije njega ni poslije njega ne bijaše mu ravna među kraljevima judejskim.


e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by e-one 16/6/2014, 03:45

Mad_Vlad wrote:Čunac, u svom tom razglabanju gubiš iz vida kontekst priče. Ak ti nije jasan do sad neće nikada.
Sam naslov je potpuno besmislen. Začet će djevica....pa ne može začet ak nije dobila metak. Ak je dobila, ne možeš zdravorazumski počet s tim riječima.


ne može Bog učiniti da djevica začme?!? mogao je iz ničega stvoriti zemlju, a iz zemlje Adama i Evu, a da ne bi mogao učiniti da djevica začme.
jel ne kužiš da implicitno (tvoj prethodni post) opravdavaš Ahaza; njegova djela i njegovu nevjeru?
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Patriot_1 16/6/2014, 10:31

e-one wrote:
Mad_Vlad wrote:Čunac, u svom tom razglabanju gubiš iz vida kontekst priče. Ak ti nije jasan do sad neće nikada.
Sam naslov je potpuno besmislen. Začet će djevica....pa ne može začet ak nije dobila metak. Ak je dobila, ne možeš zdravorazumski počet s tim riječima.


ne može Bog učiniti da djevica začme?!?  mogao je iz ničega stvoriti zemlju, a iz zemlje Adama i Evu, a da ne bi mogao učiniti da djevica začme.
jel ne kužiš da implicitno (tvoj prethodni post) opravdavaš Ahaza; njegova djela i njegovu nevjeru?
Baš tako,.,,svemoguć ,,,a "NE MOŽE"!
“A On je naše bolesti ponio, naše je boli na se uzeo, dok smo mi držali da ga Bog bije i ponižava. Za naše grijehe probodoše njega, za opačine naše Njega satriješe. Na Njega pade kazna – radi našeg mira, Njegove nas rane iscijeliše“ (Iz 53,4-5)
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Patriot_1 16/6/2014, 10:39

e-one wrote:
Mad_Vlad wrote:Čunac, u svom tom razglabanju gubiš iz vida kontekst priče. Ak ti nije jasan do sad neće nikada.
Sam naslov je potpuno besmislen. Začet će djevica....pa ne može začet ak nije dobila metak. Ak je dobila, ne možeš zdravorazumski počet s tim riječima.


ne može Bog učiniti da djevica začme?!?  mogao je iz ničega stvoriti zemlju, a iz zemlje Adama i Evu, a da ne bi mogao učiniti da djevica začme.
jel ne kužiš da implicitno (tvoj prethodni post) opravdavaš Ahaza; njegova djela i njegovu nevjeru?
Psalam 22"(8) Koji me vode, podruguju se meni, razvlače usne, mašu glavom: (9) "U Jahvu se on uzda, neka ga sad izbavi, neka ga spasi ako mu omilje!" 10Iz krila majčina ti si me izveo, mir mi dao na grudima majke. (11) Tebi sam predan iz materine utrobe, od krila majčina ti si Bog moj. (12) Ne udaljuj se od mene, blizu je nevolja, a nikog nema da mi pomogne. (13) Opkoliše me junci mnogobrojni, bašanski bikovi okružiše mene. (14) Ždrijela svoja razvaljuju na me k'o lav koji plijen kida i riče. (15) Kao voda razlih se, sve mi se kosti rasuše; srce mi posta poput voska, topi se u grudima mojim. (16) Grlo je moje kao crijep suho, i moj se jezik uz nepce slijepi: u prah smrtni bacio si mene. (17) Opkolio me čopor pasa, rulje me zločinačke okružile. Probodoše mi ruke i noge, (18) sve kosti svoje prebrojiti mogu, a oni me gledaju i zure na me. (19) Haljine moje dijele među sobom i kocku bacaju za odjeću moju. (20) Ali ti, o Jahve, daleko mi ne budi; snago moja, pohiti mi u pomoć! (21) Dušu moju istrgni maču, iz šapa pasjih život moj. (22) Spasi me iz ralja lavljih i jadnu mi dušu od rogova bivoljih! (23) A sada, braći ću svojoj naviještat' ime tvoje, hvalit ću te usred zbora. (24) "Koji se bojite Jahve, hvalite njega! Svi od roda Jakovljeva, slavite njega! Svi potomci Izraelovi, njega se bojte! (25) Jer nije prezreo ni zaboravio muku jadnika, i nije sakrio lice svoje od njega; kad ga je zazvao, on ga je čuo." (26) Zato ću te hvaliti u zboru veliku, pred vjernicima tvojim izvršit' zavjete. (27) Siromasi će jesti i nasitit će se, hvalit će Jahvu koji traže njega: nek' živi srce vaše dovijeka! (28) Spomenut će se i Jahvi se vratit' svi krajevi zemlje; pred njim će ničice pasti sve obitelji pogana. (29) Jer Jahvino je kraljevstvo, on je vladar pucima. (30) Njemu će se jedinom klanjati svi koji snivaju u zemlji, pred njim se sagnuti svi koji u prah silaze. I moja će duša za njega živjeti, (31) njemu će služiti potomstvo moje. O Gospodu će se pripovijedat' (32) slijedećem koljenu, o njegovoj pravdi naviještati narodu budućem: "Ovo učini Jahve!"

Prvo boldano,,Isusova smrt!

Drugo,nakon smrti on će navještat!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Guest 16/6/2014, 18:32

Pa dobro Mad_Vlad kaže. Uostalom, što bi nekog kršćanina trebalo zanimati što je tamo neki tobože "prorok" napisao 700 godina prije Krista, kao da on o tome ovisi ili to nešto treba predstavljati. Nema veze nikakve, prevaziđena stvar.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Mad_Vlad 18/6/2014, 07:04

e-one wrote:
Mad_Vlad wrote:Čunac, u svom tom razglabanju gubiš iz vida kontekst priče. Ak ti nije jasan do sad neće nikada.
Sam naslov je potpuno besmislen. Začet će djevica....pa ne može začet ak nije dobila metak. Ak je dobila, ne možeš zdravorazumski počet s tim riječima.


ne može Bog učiniti da djevica začme?!?  mogao je iz ničega stvoriti zemlju, a iz zemlje Adama i Evu, a da ne bi mogao učiniti da djevica začme.
jel ne kužiš da implicitno (tvoj prethodni post) opravdavaš Ahaza; njegova djela i njegovu nevjeru?
Može ali Bog ne čini besmislene stvari. On je strogo protiv idolopoklonstva a taj bi čin to uzrokovao- kako i je krivim izvrtanjem izvornog značenja. Kršćanstvo je idolopoklonička religija.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by e-one 21/6/2014, 04:16

von_Starhemberg wrote:Pa dobro Mad_Vlad kaže. Uostalom, što bi nekog kršćanina trebalo zanimati što je tamo neki tobože "prorok" napisao 700 godina prije Krista, kao da on o tome ovisi ili to nešto treba predstavljati. Nema veze nikakve, prevaziđena stvar.


bez tih proročanstava/najava Isus bi bio "padobranac".


e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by e-one 21/6/2014, 04:27

Mad_Vlad wrote:
Može ali Bog ne čini besmislene stvari.

pa onda ne može ako bi to bilo besmisleno, a da je besmisleno je tek procjena čovjeka koji se time postavlja iznad Boga.


Mad_Vlad wrote:On je strogo protiv idolopoklonstva a taj bi čin to uzrokovao- kako i je krivim izvrtanjem izvornog značenja.

tko je došao Samuelu (1 sam 3:10 waYävo y'hwäh waYit'yaTZav waYiq'rä kh'faam-B'faam sh'mûël sh'mûël waYomer sh'mûël DaBër Kiy shomëª av'Dekhä f)?


Mad_Vlad wrote:Kršćanstvo je idolopoklonička religija.


kad to kaže netko ko opravdava idolopoklonika Ahaza onda to nije ni malo uvjerljivo.
cijela stvar se i svodi na to da čovjeka ne može spasiti čovjek nego samo Bog.
i baš kako navode proroci da su glave židova bile spuštene prema zemlji tražeći spas i pomoć od ljudi, a ne od Boga, tako i su i dan-danas okrenute prema zemlji očekujući nekog ljudskog Mesiju. i to mesiju koji će biti po njihovoj mjeri, a da ni sami ne kuže što bi to zapravo značilo. jesi li ti za uspostavu kraljevine Izrael i za uspostavljanje svih 600-i-kusur zakona? judaizam je lokalna religija koja svojata Boga samo za sebe i za područje Izraela. već sam donosio računicu po kojoj ni judaizam ni islam ne mogu biti univerzalne religije upravo zato jer su vezane za određene lokalitete. jedini kontinuitet vjere u JHVH održava kršćanstvo.

e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Patriot_1 22/6/2014, 01:02

von_Starhemberg wrote:Pa dobro Mad_Vlad kaže. Uostalom, što bi nekog kršćanina trebalo zanimati što je tamo neki tobože "prorok" napisao 700 godina prije Krista, kao da on o tome ovisi ili to nešto treba predstavljati. Nema veze nikakve, prevaziđena stvar.
Kršćani su navezali svoju vjeru na Stari Zavjet,,nema kršćanstva bez istog!Itekako nas se tiče što je Izaija ili David u psalmima o Isusu navjestio!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Mad_Vlad 23/6/2014, 04:06

e-one wrote:
Mad_Vlad wrote:
Može ali Bog ne čini besmislene stvari.

pa onda ne može ako bi to bilo besmisleno, a da je besmisleno je tek procjena čovjeka koji se time postavlja iznad Boga.


Mad_Vlad wrote:On je strogo protiv idolopoklonstva a taj bi čin to uzrokovao- kako i je krivim izvrtanjem izvornog značenja.

tko je došao Samuelu (1 sam 3:10 waYävo y'hwäh waYit'yaTZav waYiq'rä kh'faam-B'faam sh'mûël sh'mûël waYomer sh'mûël DaBër Kiy shomëª av'Dekhä f)?


Mad_Vlad wrote:Kršćanstvo je idolopoklonička religija.


kad to kaže netko ko opravdava idolopoklonika Ahaza onda to nije ni malo uvjerljivo.
cijela stvar se i svodi na to da čovjeka ne može spasiti čovjek nego samo Bog.
i baš kako navode proroci da su glave židova bile spuštene prema zemlji tražeći spas i pomoć od ljudi, a ne od Boga, tako i su i dan-danas okrenute prema zemlji očekujući nekog ljudskog Mesiju. i to mesiju koji će biti po njihovoj mjeri, a da ni sami ne kuže što bi to zapravo značilo. jesi li ti za uspostavu kraljevine Izrael i za uspostavljanje svih 600-i-kusur zakona? judaizam je lokalna religija koja svojata Boga samo za sebe i za područje Izraela. već sam donosio računicu po kojoj ni judaizam ni islam ne mogu biti univerzalne religije upravo zato jer su vezane za određene lokalitete. jedini kontinuitet vjere u JHVH održava kršćanstvo.  

Bog ne čini da djevice rađaju Boga. To je idiotarija i uvijek će biti jer Bog je oduvijek i zanavijek, ne rađa se nit umire.
Obožavanje Boga kroz lik i djelo nekog čovjeka je idolopoklonstvo i uvijek će to biti. Toga u judaizmu nema.
Mesija treba biti čovjek, zato se i spominje Davidova loza toliko puta. Taj mesija će isto jednog dana umrijeti jer čovjek je smrtno stvorenje. Samo Bog je besmrtan, oduvijek i zanavijek.
Što tu više nije jasno?
Bog kažnjava Židove ali ih ne uništava i obećaje im staru slavu u budućim danima.
I prije kršćanstva narodi su znali posebnu tradiciju Židova u štovanju jednog jedinog nevidljivog Boga. Kršćanstvo jest pomoglo u širenju Božje riječi ali na iskrivljeni način.
Jedino proroštvo koje se direktno tiče i Isusa jest Pnz 13.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Patriot_1 23/6/2014, 09:56

Mad_Vlad wrote:
e-one wrote:
Mad_Vlad wrote:
Može ali Bog ne čini besmislene stvari.

pa onda ne može ako bi to bilo besmisleno, a da je besmisleno je tek procjena čovjeka koji se time postavlja iznad Boga.


Mad_Vlad wrote:On je strogo protiv idolopoklonstva a taj bi čin to uzrokovao- kako i je krivim izvrtanjem izvornog značenja.

tko je došao Samuelu (1 sam 3:10 waYävo y'hwäh waYit'yaTZav waYiq'rä kh'faam-B'faam sh'mûël sh'mûël waYomer sh'mûël DaBër Kiy shomëª av'Dekhä f)?


Mad_Vlad wrote:Kršćanstvo je idolopoklonička religija.


kad to kaže netko ko opravdava idolopoklonika Ahaza onda to nije ni malo uvjerljivo.
cijela stvar se i svodi na to da čovjeka ne može spasiti čovjek nego samo Bog.
i baš kako navode proroci da su glave židova bile spuštene prema zemlji tražeći spas i pomoć od ljudi, a ne od Boga, tako i su i dan-danas okrenute prema zemlji očekujući nekog ljudskog Mesiju. i to mesiju koji će biti po njihovoj mjeri, a da ni sami ne kuže što bi to zapravo značilo. jesi li ti za uspostavu kraljevine Izrael i za uspostavljanje svih 600-i-kusur zakona? judaizam je lokalna religija koja svojata Boga samo za sebe i za područje Izraela. već sam donosio računicu po kojoj ni judaizam ni islam ne mogu biti univerzalne religije upravo zato jer su vezane za određene lokalitete. jedini kontinuitet vjere u JHVH održava kršćanstvo.  

Bog ne čini da djevice rađaju Boga. To je idiotarija i uvijek će biti jer Bog je oduvijek i zanavijek, ne rađa se nit umire.
Obožavanje Boga kroz lik i djelo nekog čovjeka je idolopoklonstvo i uvijek će to biti. Toga u judaizmu nema.
Mesija treba biti čovjek, zato se i spominje Davidova loza toliko puta. Taj mesija će isto jednog dana umrijeti jer čovjek je smrtno stvorenje. Samo Bog je besmrtan, oduvijek i zanavijek.
Što tu više nije jasno?
Bog kažnjava Židove ali ih ne uništava i obećaje im staru slavu u budućim danima.
I prije kršćanstva narodi su znali posebnu tradiciju Židova u štovanju jednog jedinog nevidljivog Boga. Kršćanstvo jest pomoglo u širenju Božje riječi ali na iskrivljeni način.
Jedino proroštvo koje se direktno tiče i Isusa jest Pnz 13.
Tko ima pravo tvrditi "Bog je takav i takav i može jedino djelovati na taj i taj način!"???Kad ga nitko ne pozna potpuno već djelomično!Židovi?Pa Židovi su nama,,tj. svijetu objavili da je Bog rođen od djevice(utjelovljen),da je umro i uskrsnuo,,Mi vjerujemo Apostolima!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Guest 23/6/2014, 14:29

e-one wrote:
von_Starhemberg wrote:Pa dobro Mad_Vlad kaže. Uostalom, što bi nekog kršćanina trebalo zanimati što je tamo neki tobože "prorok" napisao 700 godina prije Krista, kao da on o tome ovisi ili to nešto treba predstavljati. Nema veze nikakve, prevaziđena stvar.


bez tih proročanstava/najava Isus bi bio "padobranac".


Ne bi. Bio bi ono što jest. I da, U2-u je frontmen jedan od najvećih ljigavaca koji je ikad zemljom hodio....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by e-one 24/6/2014, 04:35

Mad_Vlad wrote:
Bog ne čini da djevice rađaju Boga.

ne čini: učinio je jednom i to je dovoljno.

Mad_Vlad wrote:To je idiotarija i uvijek će biti jer Bog je oduvijek i zanavijek, ne rađa se nit umire.

svašta si ti sebi umislio da Bog može, nemože, smije, ne smije, ..., i to do te mjere da Boga nazivaš idiotom ako čini nešto što je u Njegovoj moći, a da ti to ne odobravaš.

kad si već spomenio rađanje onda se može analogijom pokušat približit shvaćanju o čemu se zapravo radi kad se navodi da je Isus rođen od Boga, a ne stvoren. tu se radi o transformaciji Biti. transformacija je kad se sadržaj nečega ne mijenja nego taj sadržaj dobija novu formu/oblik. pri tome se starost sadržaja ne mijenja što znači da se nova forma može smatrati isto starom kolika je i starost samog sadržaja pogotovo ako je nepoznato vrijeme nastajanja nove forme. primjer: imaš komad drveta star 100 godina i predmet izrađen od tog drveta. ako ne možeš ući u trag kada je točno izrađen taj predmet onda taj predmet može biti star kao što je star i izvorni materijal.

a kad si već spomenio i umiranje onda se može postaviti pitanje može li Bog umrijeti? može. ako hoće. a zašto bi Bog htio umrijeti? Bog je Ljubav: zašto bi ljubav htjela umrijeti? Bog je Život: zašto bi Život htio prestati biti živ? o tome možda neki drugi put.

Mad_Vlad wrote:Obožavanje Boga kroz lik i djelo nekog čovjeka je idolopoklonstvo i uvijek će to biti. Toga u judaizmu nema.

nema ni u kršćanstvu.

Mad_Vlad wrote:Mesija treba biti čovjek, zato se i spominje Davidova loza toliko puta. Taj mesija će isto jednog dana umrijeti jer čovjek je smrtno stvorenje. Samo Bog je besmrtan, oduvijek i zanavijek.

jel ti stvarno misliš da bi taj mesija mogao dokazati svoju pripadnost Davidovoj lozi? u slučaju da ne može onda sama pripadnost Davidovoj lozi nije ni bitna da bi taj mesija bio mesija, jel tako?
pobili proroke i iskrivljuju zapise: to su i takvi su židovi koje veličaš.

Mad_Vlad wrote:Što tu više nije jasno?

nije jasno kada će židovi konačno shvatiti da Bog od početka nije bio za to da židovi imaju svoga kralja nego da upravo i samo Boga smatraju svojim kraljem kao i to da Bog nije želio ni hram nego da Hram bude čovjeku u srcu. i to što je Bog namjeravao to je i ostvario, a oni koji to nisu prihvatili nek čekaju i dalje.

Mad_Vlad wrote:Bog kažnjava Židove ali ih ne uništava i obećaje im staru slavu u budućim danima.

slava zaslužnih židova je već davno obišla svijet i dalje traje, a nezaslužni ju ne mogu dobiti sve da ju do vijeka čekaju.

Mad_Vlad wrote:I prije kršćanstva narodi su znali posebnu tradiciju Židova u štovanju jednog jedinog nevidljivog Boga.

ma, znalo je pet-šest naroda. a o tome kolikog obima i trajnosti je ta tradicija bila piše po proročkim knjigama, ljetopisima, knjigama o kraljevima, itd.


Mad_Vlad wrote: Kršćanstvo jest pomoglo u širenju Božje riječi ali na iskrivljeni način.
Jedino proroštvo koje se direktno tiče i Isusa jest Pnz 13.

kršćanstvo gdje god je prihvaćeno tu je i nestalo previranja tipa "moj bog je jači od tvog", a to je osnova za mir, suradnju i razvoj.

tko je bio kod Samuela?
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Mad_Vlad 24/6/2014, 06:33

Patriot_1 wrote:
Mad_Vlad wrote:
e-one wrote:
Mad_Vlad wrote:
Može ali Bog ne čini besmislene stvari.

pa onda ne može ako bi to bilo besmisleno, a da je besmisleno je tek procjena čovjeka koji se time postavlja iznad Boga.


Mad_Vlad wrote:On je strogo protiv idolopoklonstva a taj bi čin to uzrokovao- kako i je krivim izvrtanjem izvornog značenja.

tko je došao Samuelu (1 sam 3:10 waYävo y'hwäh waYit'yaTZav waYiq'rä kh'faam-B'faam sh'mûël sh'mûël waYomer sh'mûël DaBër Kiy shomëª av'Dekhä f)?


Mad_Vlad wrote:Kršćanstvo je idolopoklonička religija.


kad to kaže netko ko opravdava idolopoklonika Ahaza onda to nije ni malo uvjerljivo.
cijela stvar se i svodi na to da čovjeka ne može spasiti čovjek nego samo Bog.
i baš kako navode proroci da su glave židova bile spuštene prema zemlji tražeći spas i pomoć od ljudi, a ne od Boga, tako i su i dan-danas okrenute prema zemlji očekujući nekog ljudskog Mesiju. i to mesiju koji će biti po njihovoj mjeri, a da ni sami ne kuže što bi to zapravo značilo. jesi li ti za uspostavu kraljevine Izrael i za uspostavljanje svih 600-i-kusur zakona? judaizam je lokalna religija koja svojata Boga samo za sebe i za područje Izraela. već sam donosio računicu po kojoj ni judaizam ni islam ne mogu biti univerzalne religije upravo zato jer su vezane za određene lokalitete. jedini kontinuitet vjere u JHVH održava kršćanstvo.  

Bog ne čini da djevice rađaju Boga. To je idiotarija i uvijek će biti jer Bog je oduvijek i zanavijek, ne rađa se nit umire.
Obožavanje Boga kroz lik i djelo nekog čovjeka je idolopoklonstvo i uvijek će to biti. Toga u judaizmu nema.
Mesija treba biti čovjek, zato se i spominje Davidova loza toliko puta. Taj mesija će isto jednog dana umrijeti jer čovjek je smrtno stvorenje. Samo Bog je besmrtan, oduvijek i zanavijek.
Što tu više nije jasno?
Bog kažnjava Židove ali ih ne uništava i obećaje im staru slavu u budućim danima.
I prije kršćanstva narodi su znali posebnu tradiciju Židova u štovanju jednog jedinog nevidljivog Boga. Kršćanstvo jest pomoglo u širenju Božje riječi ali na iskrivljeni način.
Jedino proroštvo koje se direktno tiče i Isusa jest Pnz 13.
Tko ima pravo tvrditi "Bog je takav i takav i može jedino djelovati na taj i taj način!"???Kad ga nitko ne pozna potpuno već djelomično!Židovi?Pa Židovi su nama,,tj. svijetu objavili da je Bog rođen od djevice(utjelovljen),da je umro i uskrsnuo,,Mi vjerujemo Apostolima!
Ima pravo tvrditi onaj koji razumije Toru i o čemu govori.
Onda vjeruj apostolima i ostavi se ćoravog posla.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Mad_Vlad 24/6/2014, 06:37

e-one wrote:
Mad_Vlad wrote:
Bog ne čini da djevice rađaju Boga.

ne čini: učinio je jednom i to je dovoljno.

Mad_Vlad wrote:To je idiotarija i uvijek će biti jer Bog je oduvijek i zanavijek, ne rađa se nit umire.

svašta si ti sebi umislio da Bog može, nemože, smije, ne smije, ..., i to do te mjere da Boga nazivaš idiotom ako čini nešto što je u Njegovoj moći, a da ti to ne odobravaš.

kad si već spomenio rađanje onda se može analogijom pokušat približit shvaćanju o čemu se zapravo radi kad se navodi da je Isus rođen od Boga, a ne stvoren. tu se radi o transformaciji Biti. transformacija je kad se sadržaj nečega ne mijenja nego taj sadržaj dobija novu formu/oblik. pri tome se starost sadržaja ne mijenja što znači da se nova forma može smatrati isto starom kolika je i starost samog sadržaja pogotovo ako je nepoznato vrijeme nastajanja nove forme. primjer: imaš komad drveta star 100 godina i predmet izrađen od tog drveta. ako ne možeš ući u trag kada je točno izrađen taj predmet onda taj predmet može biti star kao što je star i izvorni materijal.  

a kad si već spomenio i umiranje onda se može postaviti pitanje može li Bog umrijeti? može. ako hoće. a zašto bi Bog htio umrijeti? Bog je Ljubav: zašto bi ljubav htjela umrijeti? Bog je Život: zašto bi Život htio prestati biti živ? o tome možda neki drugi put.

Mad_Vlad wrote:Obožavanje Boga kroz lik i djelo nekog čovjeka je idolopoklonstvo i uvijek će to biti. Toga u judaizmu nema.

nema ni u kršćanstvu.

Mad_Vlad wrote:Mesija treba biti čovjek, zato se i spominje Davidova loza toliko puta. Taj mesija će isto jednog dana umrijeti jer čovjek je smrtno stvorenje. Samo Bog je besmrtan, oduvijek i zanavijek.

jel ti stvarno misliš da bi taj mesija mogao dokazati svoju pripadnost Davidovoj lozi? u slučaju da ne može onda sama pripadnost Davidovoj lozi nije ni bitna da bi taj mesija bio mesija, jel tako?
pobili proroke i iskrivljuju zapise: to su i takvi su židovi koje veličaš.

Mad_Vlad wrote:Što tu više nije jasno?

nije jasno kada će židovi konačno shvatiti da Bog od početka nije bio za to da židovi imaju svoga kralja nego da upravo i samo Boga smatraju svojim kraljem kao i to da Bog nije želio ni hram nego da Hram bude čovjeku u srcu. i to što je Bog namjeravao to je i ostvario, a oni koji to nisu prihvatili nek čekaju i dalje.  

Mad_Vlad wrote:Bog kažnjava Židove ali ih ne uništava i obećaje im staru slavu u budućim danima.

slava zaslužnih židova je već davno obišla svijet i dalje traje, a nezaslužni ju ne mogu dobiti sve da ju do vijeka čekaju.  

Mad_Vlad wrote:I prije kršćanstva narodi su znali posebnu tradiciju Židova u štovanju jednog jedinog nevidljivog Boga.

ma, znalo je pet-šest naroda. a o tome kolikog obima i trajnosti je ta tradicija bila piše po proročkim knjigama, ljetopisima, knjigama o kraljevima, itd.


Mad_Vlad wrote: Kršćanstvo jest pomoglo u širenju Božje riječi ali na iskrivljeni način.
Jedino proroštvo koje se direktno tiče i Isusa jest Pnz 13.

kršćanstvo gdje god je prihvaćeno tu je i nestalo previranja tipa "moj bog je jači od tvog", a to je osnova za mir, suradnju i razvoj.

tko je bio kod Samuela?
Bog JHVH je bio uz Šmuela. Nema drugog uz jednoga.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Patriot_1 24/6/2014, 21:01

Mad_Vlad wrote:
Patriot_1 wrote:
Mad_Vlad wrote:
e-one wrote:
Mad_Vlad wrote:
Može ali Bog ne čini besmislene stvari.

pa onda ne može ako bi to bilo besmisleno, a da je besmisleno je tek procjena čovjeka koji se time postavlja iznad Boga.


Mad_Vlad wrote:On je strogo protiv idolopoklonstva a taj bi čin to uzrokovao- kako i je krivim izvrtanjem izvornog značenja.

tko je došao Samuelu (1 sam 3:10 waYävo y'hwäh waYit'yaTZav waYiq'rä kh'faam-B'faam sh'mûël sh'mûël waYomer sh'mûël DaBër Kiy shomëª av'Dekhä f)?


Mad_Vlad wrote:Kršćanstvo je idolopoklonička religija.


kad to kaže netko ko opravdava idolopoklonika Ahaza onda to nije ni malo uvjerljivo.
cijela stvar se i svodi na to da čovjeka ne može spasiti čovjek nego samo Bog.
i baš kako navode proroci da su glave židova bile spuštene prema zemlji tražeći spas i pomoć od ljudi, a ne od Boga, tako i su i dan-danas okrenute prema zemlji očekujući nekog ljudskog Mesiju. i to mesiju koji će biti po njihovoj mjeri, a da ni sami ne kuže što bi to zapravo značilo. jesi li ti za uspostavu kraljevine Izrael i za uspostavljanje svih 600-i-kusur zakona? judaizam je lokalna religija koja svojata Boga samo za sebe i za područje Izraela. već sam donosio računicu po kojoj ni judaizam ni islam ne mogu biti univerzalne religije upravo zato jer su vezane za određene lokalitete. jedini kontinuitet vjere u JHVH održava kršćanstvo.  

Bog ne čini da djevice rađaju Boga. To je idiotarija i uvijek će biti jer Bog je oduvijek i zanavijek, ne rađa se nit umire.
Obožavanje Boga kroz lik i djelo nekog čovjeka je idolopoklonstvo i uvijek će to biti. Toga u judaizmu nema.
Mesija treba biti čovjek, zato se i spominje Davidova loza toliko puta. Taj mesija će isto jednog dana umrijeti jer čovjek je smrtno stvorenje. Samo Bog je besmrtan, oduvijek i zanavijek.
Što tu više nije jasno?
Bog kažnjava Židove ali ih ne uništava i obećaje im staru slavu u budućim danima.
I prije kršćanstva narodi su znali posebnu tradiciju Židova u štovanju jednog jedinog nevidljivog Boga. Kršćanstvo jest pomoglo u širenju Božje riječi ali na iskrivljeni način.
Jedino proroštvo koje se direktno tiče i Isusa jest Pnz 13.
Tko ima pravo tvrditi "Bog je takav i takav i može jedino djelovati na taj i taj način!"???Kad ga nitko ne pozna potpuno već djelomično!Židovi?Pa Židovi su nama,,tj. svijetu objavili da je Bog rođen od djevice(utjelovljen),da je umro i uskrsnuo,,Mi vjerujemo Apostolima!
Ima pravo tvrditi onaj koji razumije Toru i o čemu govori.
Onda vjeruj apostolima i ostavi se ćoravog posla.
A Appostoli kao,,,nisu znali Toru?
Toru pisali Židovi,,njima treba vjerovati a onim Židovima koji pisaše Novi Zavjet netreba vjerovati!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Mad_Vlad 26/6/2014, 00:28

Da su znali kak spada ne bi slavili čovjeka kao Boga.
Tora je od Boga, njemu treba vjerovati.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by e-one 26/6/2014, 05:14

von_Starhemberg wrote:
Ne bi. Bio bi ono što jest.

bio bi što jest, ali bez potpore u spisima to ne bi bilo potkrijepljeno. ne sviđaju ti se opisi stradanja nekih naroda u SZ? ljudi i danas umiru na razne načine: je li trajanje ljudskih života pod kontrolom Boga ili Bog na to nema utjecaja? bez "demonstracije sile" prikazane kroz SZ kako bi milosrđe opisano kroz NZ bilo milosrđe?

von_Starhemberg wrote:I da, U2-u je frontmen jedan od najvećih ljigavaca koji je ikad zemljom hodio....



bono je grešnik. i ja sam grešnik. a ti nisi? čak i da nisi, postaješ grešnik izjavom da nisi.
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

začet će djevica i roditi sina... - Page 3 Empty Re: začet će djevica i roditi sina...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum