ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dragan Stojkovic Piksi, trener, vizija, strategija

Go down

Dragan Stojkovic Piksi, trener, vizija, strategija  Empty Dragan Stojkovic Piksi, trener, vizija, strategija

Post by Serbinho-3 7/7/2024, 13:04

Dragan Stojkovic Piksi, trener, vizija, strategija  Img_0515




Evropsko prvenstvo u fudbalu stiglo je do polufinala, reprezentacija Srbije završila je učešće još u grupnoj fazi.
U domaćoj javnosti i dalje priča o dešavanjima u Nemačkoj. Posebno o odnosu koji su imali selektor Dragan Stojković Piksi i kapiten Dušan Tadić, koji je iz uloge lidera tima "prebačen" u ulogu rezerviste.

O tome da bi Tadića "vratili kući" prethodnih dana su pričali nekadašnji Piksijevi saigrači Dragiša Binić i Dejan Savićević, a sada je stiglo i potpuno drugačije mišljenje.





Прикажи ову објаву у апликацији Instagram











Објава коју дели KURIR sport (@kurirsport)

Nekadašnji reprezentativac Dragan Mladenović, svojevremeno defanzivni vezni Crvene zvezde, istakao je da bi on na Tadićevom meču saopštio selektoru da više ne računa na njega ukoliko nije starter.
"Nelogično mi je da dođeš na utakmicu da ne znaš da igraš. To je tek onda apsurd ako je tako bilo. Mislim da nije bilo tako. Ne znam... Ako dođe do toga, ja bih rekao: 'Selektore, ja sam ipak kapiten, smatram da treba da igram, ako me ne stavite da igram, slobodno nemojte da me stavite ni u sledećoj utakmici, zaboravite na mene'", rekao je Mladenović u emisiji "Sportlajt"
Podsećamo, kapiten Srbije je počeo na klupi za rezervne igrače meč prvog kola protiv Engleske i zatim u finišu odigrao 29 minuta. Protiv Slovenije je na terenu proveo 82 minuta, dok je protiv Danaca igrao 45 minuta.
Tadić je apsolutni rekorder Srbije po broju nastupa u nacionalnom timu sa 111 mečeva, a ovo mu je bilo treće veliko takmičenje - nakon dva Mundijala upisao je u CV utakmice i na Evropskom prvenstvu.
Kurir sport / Sport klub / Mondo

https://www.kurir.rs/sport/fudbal/4411974/dragan-mladenovic-o-dusanu-tadicu-i-odnosu-sa-piksijem
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27550
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Dragan Stojkovic Piksi, trener, vizija, strategija  Empty Re: Dragan Stojkovic Piksi, trener, vizija, strategija

Post by Serbinho-3 7/7/2024, 13:14

Euro 2024 pao u drugi plan, druge stvari u prvi.

Svako ima svoju, da li je starije pile ili jaje.

Piksi po ovima kapitena nije smeo da ne pusti odmah da

igra.

Ako Dalic odluci Modrica da ubaci u drugom poluvremenu, 

onda je to skandal.

Neki odu na takmicenja i sami pobede sebe.

Ranije hotelski incident, sada Tadic, uvek nesto.

Ako je tako, zasto postoji trener, kada su svi treneri.

Englezi jesu pritisli Srbiju, jer se nije znao domet Engleza.

Kasnije se videlo da nisu toliki bauk.

Strategija Piksija je bila mudra, pustiti da se izduvaju i 

pritisnuti u drugom.

Tadic je tada trebao da pokrene pricu, ali se ovaj 

raskokodakao ko kokoska.

Javnost sudi kako sudi i rezultat je neuspeh.

Tadic da je odmah usao, sagoreo bi u odbrani i 

pritisku Engleza.

Mozda je i Dalic trebao primeniti isto, sacekati Albaniju

i ostale da produvaju, zatim ubaciti Modrica, Perisica i 

Budimira i pod jakim pritiskom dati dolove.

Igrao je protiv Slovenije celu i sta je uradio, nista.

Luka otpisani glavom u 96 minutu, svi izreklamirani, 

duplo golo.

Mitrovic samo glavom igra, ragbista, Jovic smecar, 

Vlahovic najkompletniji, ostavis mu malo prostora, 

spakuje ti poklon.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27550
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum