ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by RayMabus 30/5/2024, 15:55

Danas je "Kakva nam Pobjeda treba?" Ruski "foresight forum" započeo je s radom u press centru Rossiya Segodnya. Jedna od panel diskusija nazvana je "Demilitarizacija Ukrajine: Kako bi trebao izgledati uspjeh SMO-a".

Evo što kaže Alexander Dugin, ideolog ruskog rata u Ukrajini:
◾ Potrebno je dati točnu definiciju. Potrebno je isključiti riječi 'mir' i 'predsjednik Ukrajine.' Samo pobjeda.
◾"'Minimalna pobjeda' može se postići nakon 'oslobađanja' Harkova, Mikolajeva i Odese s njihovim regijama. Ovdje se radi o obnovi takozvane 'Novorosije' i pripajanju ovih regija Rusiji. Ostatak ukrajinskih regija mora proći kroz demilitarizaciju ."
◾ "Obnova Novorosije je minimalni program, ovo je trenutak kada ulazimo u mirovne pregovore."
◾ Stoga je druga opcija za uspjeh SMO-a okončanje postojanja Ukrajine. Ovo nije pobjeda nad Ukrajincima nego pobjeda nad hegemonijom Zapada. Ovo je veliki uspjeh. Uspjeh se ogleda u prestanku postojanja entiteta Ukrajina.
◾ I jedno i drugo zahtijeva veliki trud. Cijelo društvo se mora boriti, tko se ne bori taj je izdajnik. To se mora razumjeti, ali imamo divlji zaostatak u stručnoj procjeni onoga što se događa.
◾ Naša 'ne-pobjeda' je poraz. A poraz je kraj Rusije. Nećemo moći žrtvovati nove podanike ili odštetu, bit ćemo rastrgani.
◾ Treba nam samo Pobjeda. Ali što možemo dati za to? Moramo se oprostiti od mirnog života u Moskvi. Svatko tko ne podržava SMO je neprijatelj. Ako se mi ne obračunamo s njima, onda će oni s nama, to je istina.

Zaključci koji se mogu izvući iz Duginovih stavova:
◾ Rusi se svim silama trude diskreditirati ukrajinskog predsjednika, posebno prije lipanjskog mirovnog samita u Švicarskoj.
🔹 Legitimitet ukrajinskog predsjednika Zelenskog je izvan svake sumnje sa stajališta ukrajinskog ustava. Priznaju ga svi međunarodni partneri i institucije.
◾ Rusi rat vide kao veliki egzistencijalni i civilizacijski rat sa Zapadom.
🔹 Rusija se sprema za još veći i duži rat. Tema "pregovora" je fikcija.
◾ Rusi se pokušavaju predstaviti kao oni koji se bore protiv kolonijalizma i kapitalizma Zapada - kao da se radi o borbi protiv hegemonije Zapada.
🔹 Zapravo, cijeli svijet je vidio da je Rusija imperija koja ne želi ispustiti svoje bivše kolonije iz svog utjecaja i spremna je počiniti genocid nad Ukrajincima koji su se civilizacijski opredijelili drugačije.
To je carstvo koje stvara "sanitarne zone", protjeruje i ubija ljude (Harkiv danas), i sanja o "stizanju Lisabona".

Na ovom forumu, između ostalih, sudjelovali su Maria Zakharova, službena predstavnica ruskog ministarstva vanjskih poslova i Petar Tolstoj, zamjenik predsjednika ruske Dume Federalne skupštine. Rekao je: "Ne vidim smisao postojanja neovisne Ukrajine."

Putin očito provodi Duginove ideološke upute. Rusija ne skriva svoje namjere: radi se o postojanju Ukrajine i daljnjem ratu Rusije sa Zapadom.

Sve izjave Putina, Lavrova itd. o "otvorenosti za pregovore" su očigledne i cinične laži. Njihova namjera je uništenje Ukrajine.


https://x.com/Gerashchenko_en/status/1796174344361488856
RayMabus
RayMabus

Posts : 179465
2014-04-11


Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by RayMabus 30/5/2024, 23:06

Američki dužnosnici izvijestili su da je Bidenova administracija djelomično ukinula zabranu Ukrajini da koristi američko oružje u napadima na ruski teritorij.

“Smatra se da se promjena američke politike odnosi samo na obranu područja Harkova, prema izvješćima.

(...)

Ali dužnosnici su naglasili da se američka politika koja poziva Ukrajinu da ne koristi američke rakete dugog dometa i drugo streljivo za ofenzivne napade unutar Rusije nije promijenila."

Riječ je o djelomičnom dizanju, ali sam uvjeren da će se produžiti u potpunosti. Odluka će izvršiti trenutni pritisak na ruske trupe u Belgorodskoj oblasti i Kurskoj oblasti, koje su izravno uključene u upad u Harkov. Očekujte da će druge ruske regije biti preplavljene u bliskoj budućnosti.

Ruski napad na Harkov pretvoren je u još jedan veliki politički poraz Moskve. Osim toga, još je jedna epizoda koliko su ruske prijetnje šuplje. Čini se da nitko nije zabrinut zbog potencijalnog ruskog negodovanja, a za to postoji dobar razlog. To je ponavljanje desetaka prethodnih ruskih prijetnji koje su bile samo vrući zrak. Prozvan je još jedan ruski blef, kao što sam spomenuo nekoliko puta. Sljedeći!

https://x.com/Tendar/status/1796280501751185620
RayMabus
RayMabus

Posts : 179465
2014-04-11


Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by AssadNaPodmornici 30/5/2024, 23:20

I onda ekipa kaže da Ukrajinci ne žele pregovarati.
Rusi doslovno negiraju postojanje Ukrajine, i tvrde da sve što nije ukidanje Ukrajine kao države i nacije, da je to njima poraz. 
Kakvi bolesnici. 

Šteta što tom debilu nije detonirana bomba ispod auta. Likvidiraš par takvih Ruskih Goebolesa i Šešelja i onda može se i okončati rat..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by mentalitet 31/5/2024, 07:36

AssadNaPodmornici wrote:I onda ekipa kaže da Ukrajinci ne žele pregovarati.
Rusi doslovno negiraju postojanje Ukrajine, i tvrde da sve što nije ukidanje Ukrajine kao države i nacije, da je to njima poraz. 
Kakvi bolesnici. 

Šteta što tom debilu nije detonirana bomba ispod auta. Likvidiraš par takvih Ruskih Goebolesa i Šešelja i onda može se i okončati rat..
Svaku drzavu na svijetu treba ukinuti koja ubija i protjeruje svoje gradjane.Takva drzava ne zasluzuje da postoji.Hrvatskaje od 1990 je ustaska i kao takva ne zasluzuje da postoji isto kao i Ukrajina.Rusi su ih dugo trpili i pokusavali tu Banderinu gamad dozvati pameti.Da sam Putin ,Lavov bi bio sravnjen sa lica zemlje jednom atomskom takticnom,onda bi dozvolio poljacima da ga zauzmu,madjarima njihovo i slovacima njihovo.Ostatak Te jebene zemlje rusima jer je to rusko vjekovima.Hrvatsku bi podijelio.Istra,italiji,m\Medjumurje i Rijeka Madjarskoj Dalmacija dalmatincima ,otoci italijanima,Zagorje zlovencima,Hrvatskoj Zagreb dokle seze pogled sa katedrale,Slavonija slavoncima i mir boziji na planeti.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by Hoholo Mudovski 31/5/2024, 09:32

AssadNaPodmornici wrote:I onda ekipa kaže da Ukrajinci ne žele pregovarati.
Rusi doslovno negiraju postojanje Ukrajine, i tvrde da sve što nije ukidanje Ukrajine kao države i nacije, da je to njima poraz. 
Kakvi bolesnici. 

Teletabis generacija
Merkel je rekla tko i zašto je odbacio Minsk
Boris Johnson je sredio da zabrana pregovora dobije zakonsku snagu u Kijevu.

Kabali trebaju izvanredna stanja, u njima će Ukrajina stradati.
Više je Putleru stalo do Ukrajinaca nego Senatoru Gremu koji će Ukrajini donijeti sreću i blagostanje kao što ih je donio i Libijcima...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by AssadNaPodmornici 31/5/2024, 09:40

Hoholo Mudovski wrote:
AssadNaPodmornici wrote:I onda ekipa kaže da Ukrajinci ne žele pregovarati.
Rusi doslovno negiraju postojanje Ukrajine, i tvrde da sve što nije ukidanje Ukrajine kao države i nacije, da je to njima poraz. 
Kakvi bolesnici. 

Teletabis generacija
Merkel je rekla tko i zašto je odbacio Minsk
Boris Johnson je sredio da zabrana pregovora dobije zakonsku snagu u Kijevu.

Kabali trebaju izvanredna stanja, u njima će Ukrajina stradati.
Više je Putleru stalo do Ukrajinaca nego Senatoru Gremu koji će Ukrajini donijeti sreću i blagostanje kao što ih je donio i Libijcima...

boris johnson ništa nije rekao, nego da će podržavati ukrajinu. rusija je sabotirala sporazum, ukrajinci su pristali na sve,  neutralnost, čak i demilitarizaciju, nato 0 bodova, a ukrajinci su jedino tražili da zapad može vojno intervenirati u slučaju napada treće strane - rusi to odbili i ništa od sporazuma. ne bi ga niti ja potpisa.

merkelica je bila "putinova kujica" ono je dala tu izjavu, jer su je pritisili da je služila putina pa je rekla "ma nije istina, znate evo minsk , ovo ono".. izmislila je da skine ljagu sa sebe, da se opere ..

da je kolinda danas bila predsjednica, rekla bi da se 2018 nije grlila i balila sa putinom na svjetskom prvenstvu, da mu je ona prošla bliže da mu prenese neku zarazu jer je znala da će napasti UA..

iz polu informacija, i neistina, gradite neku paralaerni svijet koji ne postoji.

sa druge strane imaš putinov interview kod tucker carlsona gdje negira postojanje ukrajinaca, a prije toga 30godina, nema problema sa njima, dok nije došla pandemija novinarske gripe gdje se zaključa u podrum ko safet i počeo čitati Ruske verzije Mein Kampfa od Dugina..

ostalo rusko političko-medijsko rukovodstvo doslovno svaki dan neigra postojanje ukrajine i ukrajinaca, zagovara totalno uništavanje te države, čak i fizičko istrebljenje većine ljudi.

pazi mi svi znamo za navodne planove istrebljenja slavena (rusa, poljaka, ukrajinaca) od strane nacista, ali fora je da ovi nikada to nisu u javnosti govorili, to su navodno planovi , koji su izvučeni iz nekih dokumenata ali nikada se javno nije pričalo od strane Goeblesa ili Himlera da ih treba istrebiti i uništiti niti su Njemački mediji o tome javno pisali.

Ruski mediji i političari o tome pišu javno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by Hoholo Mudovski 31/5/2024, 11:23

Prvo imaš izjave ljudi koji su bili garanti na Majdanu pa je bio Fuck EU
Pa Garanti Minska pa je ispalo da su Političari kalibra Merkel lagali
Pa Istambulski sporazum za kojeg su akteri s Ukrajinske strane sami rekli da kako je odbačen uključujući i Izraelskog premijera.
Ima i Zakonska odredba koja zabranjuje pregovore
study

Vi transukrajinci, malo vas dijeli da se odazovete zovu kao uoči ww2 kada su e transšpanjolski borci odazvali zovu :^0
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by AssadNaPodmornici 31/5/2024, 12:11

a šta vi transrusi glumite zabrinutost za ukrajinu, kao rusi žele mir i prestat rat, a ono ruski političari pazi ovo na njihovim medijima i telegram kanalima, nema dana da netko ne pozove na totalno uništenje ukrajine i fizičko istrebljenje velikog dijela populacije.

koga vi uvjeravate? šta misliš da ja ne znam otić na kanal od medvjedeva i kliknuti na njegovu telegram i objavu i prevesti je i pročitati. ne moram niti prevesti jer sam učio ruski razumijem donekle i taj jezik

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by RayMabus 31/5/2024, 12:36

Medvedev je objavio podužu prijetnju zemljama NATO-a i "bivšoj Ukrajini", kako je naziva. (Za razliku od njegovih prethodnih postova, ovaj je objavljen u petak ujutro).

Rusija uvijek povećava prijetnje kada ukrajinski saveznici donose odluke koje će izravno utjecati na tijek rata. To je jasan znak da je odluka ispravna.

Jedini način da se okonča rat je pružiti Ukrajini sve što joj je potrebno za pobjedu - uključujući resurse i političke odluke.

Medvedevljev govor je ispod:

„Zapadne zemlje koje su navodno „odobrile upotrebu“ svog dalekometnog oružja na teritoriju Rusije (bez obzira radi li se o starim ili novim dijelovima naše zemlje) trebale bi jasno shvatiti sljedeće:

1. Sva njihova vojna tehnika i stručnjaci koji se bore protiv nas bit će uništeni kako na teritoriju bivše Ukrajine, tako i na teritoriju drugih zemalja, ako se otuda počnu udari na ruski teritorij.
2. Rusija pretpostavlja da svim dalekometnim oružjem koje koristi bivša Ukrajina već izravno upravlja NATO vojno osoblje. To nije “vojna pomoć”, nego sudjelovanje u ratu protiv nas. A njihovi bi postupci mogli postati casus belli.
3. NATO će morati odlučiti kako će okvalificirati posljedice mogućih osvetničkih napada na opremu/objekte/vojno osoblje pojedinih zemalja bloka u kontekstu članaka 4. i 5. Sjevernoatlantskog ugovora.

Po svemu sudeći, vodstvo NATO-a želi se pretvarati da je riječ o suverenim odlukama pojedinih zemalja Sjevernoatlantskog saveza o podršci kijevskom režimu, a nema razloga za primjenu pravila Ugovora o kolektivnoj samoobrani iz 1949. godine.

To su opasne i štetne zablude. Takva "individualna pomoć" zemalja NATO-a protiv Rusije, bilo da to znači preuzimanje njezinih krstarećih projektila dugog dometa ili slanje kontingenta trupa u Ukrajinu, ozbiljna je eskalacija sukoba. Bivša Ukrajina i njezini NATO saveznici dobit će odgovor takve razorne snage da sam Savez jednostavno ne može odoljeti uključivanju u sukob.

I koliko god umirovljeni NATO starci brbljali kako Rusija nikada neće upotrijebiti nestrateško nuklearno oružje protiv bivše Ukrajine, a još manje pojedinih zemalja NATO-a, život je puno strašniji od njihovih neozbiljnih razmišljanja.
Prije nekoliko godina govorili su da Rusija neće ići u otvoreni vojni sukob s banderovskim režimom kako se ne bi posvađala sa Zapadom. Pogrešno su se izračunali. Rat traje.

Oni također mogu pogriješiti u proračunu s upotrebom TNW-a [taktičkog nuklearnog oružja]. Iako će to biti kobna pogreška. Uostalom, kako je ispravno primijetio predsjednik Rusije, europske zemlje imaju vrlo visoku gustoću naseljenosti. A za one neprijateljske zemlje čije su zemlje izvan zone pokrivenosti TNW-a, konačno postoji strateški potencijal.

A ovo, nažalost, nije ni zastrašivanje ni nuklearni blef. Aktualni vojni sukob sa Zapadom razvija se prema najgorem mogućem scenariju. Postoji stalna eskalacija moći primjenjivog NATO oružja. Stoga nitko ne može isključiti prijelaz sukoba u završnu fazu danas."

https://x.com/Gerashchenko_en/status/1796471630077567425
RayMabus
RayMabus

Posts : 179465
2014-04-11


Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by Hoholo Mudovski 31/5/2024, 13:06

AssadNaPodmornici wrote:a šta vi transrusi glumite zabrinutost za ukrajinu, kao rusi žele mir i prestat rat, a ono ruski političari pazi ovo na njihovim medijima i telegram kanalima, nema dana da netko ne pozove na totalno uništenje ukrajine i fizičko istrebljenje velikog dijela populacije.

koga vi uvjeravate? šta misliš da ja ne znam otić na kanal od medvjedeva i kliknuti na njegovu telegram i objavu i prevesti je i pročitati. ne moram niti prevesti jer sam učio ruski  razumijem donekle i taj jezik
Ne podržavam transideologije to samo ovi što guraju rat u Ukrajini.
Dakle Hrvat sam i zanima me samo moja zemlja i narod.
Osim toga smeta mi mlaćenje gloginja tuđim qurcem i prizori prisilnih mobilizacija po ulicama gradova u Ukrajini kakve su se pojačale u zadnje vrijeme.
Smeta mi ideja da bi Hrvati opet mogli tamo ratovati za bolesnike koji nam pokušavaju natrpati Nepalce i Filipince u Hrvatsku, a dicu indoktrinirati svojim bolesnim ideologijama.
Dakle dok se vi zabavljate s Ukrajinom selo gori.
Slava 🇺🇦
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by Joža 31/5/2024, 13:14

AssadNaPodmornici wrote:I onda ekipa kaže da Ukrajinci ne žele pregovarati.
Rusi doslovno negiraju postojanje Ukrajine, i tvrde da sve što nije ukidanje Ukrajine kao države i nacije, da je to njima poraz. 
Kakvi bolesnici. 

Šteta što tom debilu nije detonirana bomba ispod auta. Likvidiraš par takvih Ruskih Goebolesa i Šešelja i onda može se i okončati rat..

Bolje likvidariti nacističke tzv. Ukrajince. Maloruse/Rusine osloboditi i pripojiti matici Rusiji.

I mirna Bosna.

Ae. 

B-)

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2697
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by Joža 31/5/2024, 13:16

Hoholo Mudovski wrote:
AssadNaPodmornici wrote:a šta vi transrusi glumite zabrinutost za ukrajinu, kao rusi žele mir i prestat rat, a ono ruski političari pazi ovo na njihovim medijima i telegram kanalima, nema dana da netko ne pozove na totalno uništenje ukrajine i fizičko istrebljenje velikog dijela populacije.

koga vi uvjeravate? šta misliš da ja ne znam otić na kanal od medvjedeva i kliknuti na njegovu telegram i objavu i prevesti je i pročitati. ne moram niti prevesti jer sam učio ruski  razumijem donekle i taj jezik
Ne podržavam transideologije to samo ovi što guraju rat u Ukrajini.
Dakle Hrvat sam i zanima me samo moja zemlja i narod.
Osim toga smeta mi mlaćenje gloginja tuđim qurcem i prizori prisilnih mobilizacija po ulicama gradova u Ukrajini kakve su se pojačale u zadnje vrijeme.
Smeta mi ideja da bi Hrvati opet mogli tamo ratovati za bolesnike koji nam pokušavaju natrpati Nepalce i Filipince u Hrvatsku, a dicu indoktrinirati svojim bolesnim ideologijama.
Dakle dok se vi zabavljate s Ukrajinom selo gori.
Slava 🇺🇦


Slava.

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2697
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by RayMabus 31/5/2024, 13:17

Neki su jučer bili razočarani što SAD nije u potpunosti ukinuo zabranu američkog oružja, što još uvijek sprječava Ukrajinu da koristi ATACMS protiv ciljeva u Rusiji i, da, to je još uvijek nešto što treba popraviti. Zapad još odugovlači i još uvijek ima previše onih koji ne shvaćaju da će to samo produžiti rat. Ali kada gledamo ovu konkretnu odluku onda je to tehnikalija, koja korekcija je pitanje vremena. Sumnjam da će se uopće objaviti. Jednostavno će se dogoditi. Ali to čak nije ni ključna poruka. Molim te udovolji mi.

Poanta je gurati i na kraju prijeći Putinove takozvane "crvene linije" i time razotkriti njihovu šupljinu. Prije 2 godine takva najava sa Zapada bila bi nezamisliva. Premotajte to čak i prije veljače 2022. i mnogi bi vas nazvali apsolutno neozbiljnima da uopće razmišljate o nečemu takvom, unatoč činjenici da se ruski napadi iz same Rusije mogu pratiti sve do 2014. Svima je stranama bilo poznato što Rusija što je radio, a Zapad je nastavio gledati na drugu stranu, u nadi da će Putin biti zadovoljan svojim posljednjim ulovom.

Putinova taktika uvijek je upalila kada je Zapad ustuknuo. Zapravo, to je bio jedini razlog zašto su uopće radili. Osim toga, Putinova taktika je plitka. Nema neke posebne lukavštine. Jednostavno je bio uvjeren da će Zapad zazirati i, iskreno, imao je i razloga za to. Sve do veljače 2022. radilo se više-manje po njegovoj volji.

Putinova završna igra uvijek je bila vratiti Rusiju unutar granica Sovjetskog Saveza i projicirati izravnu moć na europski istok i svijet. Ali također je shvatio da Rusija ne može izdržati u izravnom sukobu sa Zapadom. Trebao je to učiniti točno onako kako je to radio između 2007. i 2022., tajno, koristeći se korupcijom, lažima, terorom i uz nevjerojatnu sreću to je do određene mjere uspjelo.

Međutim, sreća mu je ponestala kad se suočio s pukom voljom ukrajinskog naroda. Putin je živio u zabludi da će ukrajinski narod prihvatiti nametnuti režim na isti način na koji ruski narod na svoj ropski način prihvaća svoj režim. Nije mogao više pogriješiti.

Ovo je točka u kojoj su stvari za Putina krenule u stranu. Bio je prisiljen koristiti manje suptilne metode, korištenje tupe sile koja je čak i njemu više škodila nego koristila, ali bez uspjeha. U jednom je trenutku shvatio da je sa svojim metodama u slijepoj ulici. Tada je pomislio da mora punom parom ući u Ukrajinu i odlučio je vjerojatno relativno sam pokrenuti rat punih razmjera u veljači 2022. Snimio je smiješni sastanak sa svojim ministrima 21. veljače 2022. Još se sjećam kako je Putin posebno odjenuo direktora Naryshkina, špijun SVR-a, poput školarca kad je ovaj prosuo čašu o aneksiji ukrajinskih regija, dio Putinove igre koji je bio zakazan za kasnije te godine, a ne sada. Ovaj trenutak je tako glasno vrištao koliko je ruski narativ lažan i da je sve samo (loše organizirana) smicalica, gdje čak ni najviši ruski dužnosnici nisu mogli razabrati laž.

Koliko je slabo Putinovo strateško razmišljanje, toliko je veliko bilo njegovo pretjerano samopouzdanje da zauzme Kijev u 3 dana. A to bi zapravo bio jedini način da se onemogući državnost Ukrajine. Brzo odrubljivanje glave bio je jedini način da se Putinovi planovi ostvare. Onog trenutka kada je ovo propalo, rat je dobio vlastiti život, nešto što Putin uopće nije mogao kontrolirati. Slom ruskih vojski na sjeveru, Harkovu i Hersonu pokazao je Putinovo izlaganje da ima carevu novu odjeću na najvidljiviji način. Rusija – agresor – postala je predmet podsmijeha u svijetu. Putin je pred porazom morao donositi opasne odluke koje su same po sebi sadržavale rizik da ne budu dovoljne kada im se Zapad prilagodi.

Putinu sada preostaje samo reagirati, blefirati i nadati se da će Zapad stati i vratiti se starim navikama. Ovo mu je jedina karta pri ruci. On treba odvratiti Zapad od toga da učini pravu stvar, a pokušava ovo lijevo i desno. Svaki put kad se pojavi takva najava - poput dopuštenja zapadnog oružja protiv ruskog tla - njegova nada biva ozbiljno potučena. No, to nije ni najgore za Putina. Čak i najželjezniji režim treba lojalnu potporu u ministarstvima i generalstvu. Putin ih mora stalno uvjeravati da njegov dugoročni plan funkcionira, ali to se njemu i njima uvijek obije u lice kad se objavi takva odluka. Putina i njih izluđuje kada donose još riskantnije odluke umjesto njih. Wagnerov ustanak pokazao je koliko to brzo može ići. Ruska vojska je nestala preko noći. Putin je morao organizirati kipere da blokiraju Moskvu. Bio je gotov. Wagner se gotovo nesmetano kretao Rusijom. Samo je Prigožinova odluka da prestane (i da se kasnije ubije) spasila Putina, za sada. Btw. ovako se ne može pohvaliti Prigožina. To samo služi kao primjer koliko je režim u Moskvi nestabilan. Bilo koja nova ruska vlada koja u potpunosti ne preokrene pogrešnu putanju Putinovog režima ne bi se trebala truditi čak ni pokušati svrgnuti Vladimira. Ovo će se morati okončati, u potpunosti.

Zato stalno ističem kada se ruske crvene linije prelaze. Ovo je poanta i priča. Šuplje su kao i Putinove prijetnje. Ta priča o "nuklearnim" udarima je samoporažavajuća, jer pokazuje apsolutnu nervozu unutar ruskog režima, a iako je tema nuklearnog oružja ozbiljna, ne smije se zanemariti koja je njegova prava svrha. To je odvratiti druge od uništavanja nacije. Istina je, međutim, da ruska državnost nije ugrožena, barem ne od strane Zapada. Ruski režim je taj koji se osjeća prijetnjom da će sutra nestati. Ali možete zamisliti da nitko na svijetu, čak ni Kina, Indija ili drugi na globalnom jugu neće trebati samo sekundu da odluče žele li imati radioaktivni svijet s jedne strane ili Putinov režim pasti zbog vlastitih pogrešnih procjena s druge strane. druga ruka. Znamo da su Kina i Indija strogo upozorile Putina da ne napravi taj pogrešan potez i ovo upozorenje ostaje. Ako se ruski režim, a time i Ruska Federacija, raspadne zbog pogrešnih procjena Moskve, kao što se raspao Sovjetski Savez, onda je to sudbina. Svijet će ići dalje, sasvim sigurno daleko bolji nego prije.

Vraćam se na moj početni paragraf. Zapad mora učiniti ono što se mora učiniti, ali daleko većom snagom, učestalošću i brzinom. Što se više razotkrivaju ruske laži i blefovi, to više Putinov režim izlazi iz ravnoteže i prije možemo okončati ovaj rat. Kada je riječ o interesima Ukrajine i Zapada, ne smiju se primjenjivati ​​samonametnuta ograničenja. Što god je potrebno da se porazi Rusija, mora se staviti na stol i odmah izvršiti. Nitko osim Ukrajinaca bolje ne zna što je za tu svrhu potrebno. Obavite to i učinite to brže. Kao što je američki predsjednik Franklin D. Roosevelt jednom rječito rekao:

"Nema se čega bojati osim samog straha."

https://x.com/Tendar/status/1796499350115193334
RayMabus
RayMabus

Posts : 179465
2014-04-11


Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by AssadNaPodmornici 31/5/2024, 13:29

Joža wrote:
AssadNaPodmornici wrote:I onda ekipa kaže da Ukrajinci ne žele pregovarati.
Rusi doslovno negiraju postojanje Ukrajine, i tvrde da sve što nije ukidanje Ukrajine kao države i nacije, da je to njima poraz. 
Kakvi bolesnici. 

Šteta što tom debilu nije detonirana bomba ispod auta. Likvidiraš par takvih Ruskih Goebolesa i Šešelja i onda može se i okončati rat..

Bolje likvidariti nacističke tzv. Ukrajince. Maloruse/Rusine osloboditi i pripojiti matici Rusiji.

I mirna Bosna.

Ae. 

B-)
Pa tako reci a ne ovi naši trans Rusi glume "ma ja sam za neutralan ma ja sam za mir, evo ginu jadni Ukrajinci". 
Ti kažeš stanje kako i jest u tvojoj glavi i glavi mudosvkog bez okolišanja. 
Naravno jedno je želja a drugo je realnost ali otom potom, iskrenost je na cijeni

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by RayMabus 31/5/2024, 13:36

Medvedev previše sere, neka se pripremi da mu ovo gađamo balističkim raketama a industriju neka premjesti iza Urala ako uopće želi preživjeti ovaj rat.

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  %D0%92%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%B6%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D0%B4_%282010-09-06%29

Udruga za proizvodnju zrakoplova Voronjež

Tvornica proizvodi zrakoplove Il-96-300, Il-96-400T, pojedinačne jedinice za zrakoplove Il-76MD-90A , SSJ 100 i MS-21, kao i motore PD-14 ; U tijeku su radovi na zrakoplovima Il-112 i Il-114. Do uključivo 2018. zrakoplovi An-148 proizvodili su se u suradnji s Ukrajinom. Osim toga, tvornica provodi održavanje Il-96 i An-148.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179465
2014-04-11


Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by Joža 31/5/2024, 13:41

AssadNaPodmornici wrote:
Joža wrote:
AssadNaPodmornici wrote:I onda ekipa kaže da Ukrajinci ne žele pregovarati.
Rusi doslovno negiraju postojanje Ukrajine, i tvrde da sve što nije ukidanje Ukrajine kao države i nacije, da je to njima poraz. 
Kakvi bolesnici. 

Šteta što tom debilu nije detonirana bomba ispod auta. Likvidiraš par takvih Ruskih Goebolesa i Šešelja i onda može se i okončati rat..

Bolje likvidariti nacističke tzv. Ukrajince. Maloruse/Rusine osloboditi i pripojiti matici Rusiji.

I mirna Bosna.

Ae. 

B-)
Pa tako reci a ne ovi naši trans Rusi glume "ma ja sam za neutralan ma ja sam za mir, evo ginu jadni Ukrajinci". 
Ti kažeš stanje kako i jest u tvojoj glavi i glavi mudosvkog bez okolišanja. 
Naravno jedno je želja a drugo je realnost ali otom potom, iskrenost je na cijeni

Pa Mudovski je u pravu. Triba nam mir, a mir more dojti jedino brisanjem banderističke nacifašističke Ukrajine.

A da su obični tzv. Ukrajinci jadni, jesu. Hvataju ih komesari po cestama i nakon dva dana pošalju u rov i onda ih Rusi utamane.

Oni pametniji se pridaju i ni za živu glavu nećedu u razminu.

Čekam samo kad će Kenwood Kenon i podguzna mu muha Grlić Radman počet Hrvate slat na istočnu bojišnicu.

I opet će nam nitko izvana bit kriv ka za ono na Bleiburgu.

Slava.

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2697
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by Hoholo Mudovski 31/5/2024, 13:45

Evo jedan Gruzijac koji odbacuje teansukrajinsku ideologiju

Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by abraham 31/5/2024, 14:15

Citajuci ovdje pomislim da je rat u DNRH stvarno poceo 040895 i da je rat u BiH poceo zbog ubojstva starog svata. Nema druge, jelte...

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14302
2014-04-14


Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by T. 31/5/2024, 17:11

AssadNaPodmornici wrote:I onda ekipa kaže da Ukrajinci ne žele pregovarati.
Rusi doslovno negiraju postojanje Ukrajine, i tvrde da sve što nije ukidanje Ukrajine kao države i nacije, da je to njima poraz. 
Kakvi bolesnici. 

Šteta što tom debilu nije detonirana bomba ispod auta. Likvidiraš par takvih Ruskih Goebolesa i Šešelja i onda može se i okončati rat..
ne da ne žele, nego ne smiju, zabranio bivši predsjednik...

_________________
Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  60810
T.
T.

Posts : 17354
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by Joža 31/5/2024, 23:03

abraham wrote:Citajuci ovdje pomislim da je rat u DNRH stvarno poceo 040895 i da je rat u BiH poceo zbog ubojstva starog svata. Nema druge, jelte...

Postoji uzrok rata, a postoji i povod rata. To su dvi stvari odvojene, ali uvik idu skupa ruku pod ruku.

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2697
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba  Empty Re: Dugin: Kakva nam pobjeda Rusije treba

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum