ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by RayMabus 20/5/2024, 06:20

PROBLEM NABAVKA DIJELOVA

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Iranski predsjednik Ebrahim Raisi vjerovatno je putovao helikopterom Bell 212 koji je počeo s radom kasnih 1960-ih, tvrdi vojni analitičar CNN-a Cedric Leighton. Leighton je za CNN-ovu Paulu Newton rekla da su poteškoće u nabavi rezervnih dijelova mogle biti faktor u nesreći. Helikopter je prvo proizveden u Sjedinjenim Američkim Državama, a zatim u Kanadi, rekao je Leighton, penzionisani pukovnik američkog zrakoplovstva. “Prvi put je uveden tokom kasnijeg razdoblja vladavine Šaha 1976. u komercijalnom obliku i imao je život prije toga u američkoj vojsci, tako da je stvarni početak ove posebne vrste helikoptera mogao biti već u kasnim 1960-ima", rekao je Leighton.

On je kazao da bi nabavka rezervnih dijelova za ovaj helikopter mogla definitivno biti problem za Irance. "U ovom konkretnom slučaju, mislim da je ovo gomilanje rezervnih dijelova, zbog sankcija, plus vrijeme koje je bilo jako loše u posljednjih nekoliko dana u ovom dijelu sjeverozapadnog Irana. Sve je to, mislim, pridonijelo nizu incidenata i nizu odluka koje je pilot, a možda čak i sam predsjednik donio kada je trebalo upravljati ovom letjelicom… I nažalost po njih, rezultat je ova nesreća", kazao je Leighton.

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Repni dio helikoptera Bell 212 koji je prevozio predsjednika Irana Ebrahima Raisija kao i nekoliko drugih visokih iranskih dužnosnika prije nego što se srušio jučer u sjeverozapadnom Iranu što je rezultiralo njihovim smrtnim slučajevima.
U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina GN_lhOEW8AEAvXM?format=jpg
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by RayMabus 20/5/2024, 06:42

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Bell-212-35-Instruction-4

https://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_Republic_of_Iran_Navy#Current_aircraft
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by RayMabus 20/5/2024, 07:17

KAKO SU REZOVI PRORAČUNA OŠTETILI IRANSKO POMORSKO ZRAKOPLOVSTVO 

NEKOĆ JEDNOJ OD NAJVEĆIH I NAJMOĆNIJIH POMORSKIH SNAGA ZAPADNE AZIJE, IRANSKOJ MORNARICI TRENUTNO NEDOSTAJE MODERNA OPREMA, UKLJUČUJUĆI HELIKOPTERE I LETJELICE S FIKSNIM KRILIMA. BUDUĆI DA KORPUS ČUVARA ISLAMSKE REVOLUCIJE (IRGC) IMA PRIORITET KADA SU U PITANJU IRANSKI GODIŠNJI OBRAMBENI PRORAČUNI, IRANSKA MORNARICA SE SUOČILA S NEDOSTATKOM SREDSTAVA, ŠTO OTEŽAVA ODRŽAVANJE I UPRAVLJANJE POSTOJEĆOM FLOTOM OD 33 HELIKOPTERA, OSAM ZRAKOPLOVA I DEVET LEBDJELICA SVOG MORNARIČKOG ZRAKOPLOVSTVA (IRINA). DANAS JE SAMO 16 HELIKOPTERA, PET ZRAKOPLOVA I TRI LEBDJELICE ISTOVREMENO OPERATIVNO U SNAGAMA.

https://www.key.aero/article/running-empty-how-budget-cuts-have-damaged-iranian-naval-aviation
U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina 200888

Ebrahim Raisi, predsjednik Iranskog islamskog režima, koristio je ovaj AB.312ASV, 6-2415, za svoj let do IRINS Sahand, fregate klase Moudge, 27. studenog 2022.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by vili40 20/5/2024, 11:43

VIDEO Kćer ubijene Iranke proslavila smrt Raisija uz alkohol i bosanski hit
U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina 14abfd69-ca91-477b-92e6-c79917b55686

KĆERKA Iranke Mine Majide, koja je ubijena tijekom protuvladinih prosvjeda u rujnu 2022. godine, objavila je danas na društvenoj mreži X snimku na kojoj uz čašu piva proslavlja neimenovani događaj. Uz video je puštena pjesma "Helikopter" bosanskohercegovačkog pjevača Fadila Fazlije.
Uz objavu je napisala "Helikopter, helikopter". Podsjetimo, jutros je potvrđeno da je u padu helikoptera poginuo iranski predsjednik Ebrahim Raisi. Mino Majidi (62) su 20. rujna tijekom prosvjeda u Kermanshahu upucale sigurnosne snage Islamske Republike. Njena kćer tvrdi da su je upucali sa 167 metaka. Mino je umrla na putu do bolnice. 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-kcer-ubijene-iranke-proslavila-smrt-raisija-uz-alkohol-i-bosanski-hit/2566547.aspx?index_tid=512665



nevjernici slave
vili40
vili40

Male
Posts : 10856
2015-08-02


Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by Hoholo Mudovski 20/5/2024, 13:13

vili40 wrote:VIDEO Kćer ubijene Iranke proslavila smrt Raisija uz alkohol i bosanski hit
U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina 14abfd69-ca91-477b-92e6-c79917b55686

[size=52]KĆERKA Iranke Mine Majide, koja je ubijena tijekom protuvladinih prosvjeda u rujnu 2022. godine, objavila je danas na društvenoj mreži X snimku na kojoj uz čašu piva proslavlja neimenovani događaj. Uz video je puštena pjesma "Helikopter" bosanskohercegovačkog pjevača Fadila Fazlije.[/size]
[size=52]Uz objavu je napisala "Helikopter, helikopter". Podsjetimo, jutros je potvrđeno da je u padu helikoptera poginuo iranski predsjednik Ebrahim Raisi. [/size][size=52]Mino Majidi[/size][size=52] (62) su 20. rujna tijekom prosvjeda u Kermanshahu upucale sigurnosne snage Islamske Republike. Njena kćer tvrdi da su je upucali sa 167 metaka. Mino je umrla na putu do bolnice. [/size]

[size=52]https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-kcer-ubijene-iranke-proslavila-smrt-raisija-uz-alkohol-i-bosanski-hit/2566547.aspx?index_tid=512665[/size]



[size=52]nevjernici slave[/size]

Jesi čitao stripove kao klinac? Ili si više SF poput ovog teksta.
"Njena kćer tvrdi da su je upucali sa 167 metaka. Mino je umrla na putu do bolnice. "
Ono tko ovo može čitati. Pa i Zagor bi umrao na licu mista.
A možda imaju Hitnu službu koja je najjača na ravnoj zemlji
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by vili40 20/5/2024, 13:51

upalo mi je to u oko ali jedno je sigurno,ubili su je sad svejedno sa koliko metaka.Ili misliš da su u Iranu ubijaju sami onako iz dosade?
vili40
vili40

Male
Posts : 10856
2015-08-02


Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by Hoholo Mudovski 20/5/2024, 13:57

vili40 wrote:upalo mi je to u oko ali jedno je sigurno,ubili su je sad svejedno sa koliko metaka.Ili misliš da su u Iranu ubijaju sami onako iz dosade?
Pa mislim da je sigurnije nego na ulicama mnogih Američkih metropola...
A tko je koga ubio vidilo se nakon što su izbili prosvjedi zbog ubijene mlade aktivistice koja nije nosila maramu. a ono prc, nadzorna kamera prikazala kako je umrla od "iznenada" (srčani udar), vjerojatno pfizer je pokosio s dvije doze i dva buustera kao i Navaljni...
Tako da vjerovati nekome iz irana na riječ, nema šanse. Ima mob., kamera pa nam pokaži...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by vili40 20/5/2024, 14:14

Hoholo Mudovski wrote:
vili40 wrote:upalo mi je to u oko ali jedno je sigurno,ubili su je sad svejedno sa koliko metaka.Ili misliš da su u Iranu ubijaju sami onako iz dosade?
Pa mislim da je sigurnije nego na ulicama mnogih Američkih metropola...
A tko je koga ubio vidilo se nakon što su izbili prosvjedi zbog ubijene mlade aktivistice koja nije nosila maramu. a ono prc, nadzorna kamera prikazala kako je umrla od "iznenada" (srčani udar), vjerojatno pfizer je pokosio s dvije doze i dva buustera kao i Navaljni...
Tako da vjerovati nekome iz irana na riječ, nema šanse. Ima mob., kamera pa nam pokaži...
je,u Iranu ubija pfizer kao i u Rusiji,tamo dva bustera ruskog a nakon trećeg skačeš kroz prozor ili padneš po stepenicama,u sjevernoj koreji se ne umire lako jer tamo nije došao pfizer nego ubijaju neke druge vakcine polako ali sigurno.Blažena mjesta i blaženi sistemi.
vili40
vili40

Male
Posts : 10856
2015-08-02


Eroo likes this post

Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by Eroo 20/5/2024, 15:06

Kriva je robna razmjena između Rusije i Irana.
Iran Rusiji dron-šahede, a oni njima čipove počupane iz pljačkani perilica u Ukrajini.
Završna faza perlice je centrifugiranje...i jebiga. :D


PS: Oprosti mi Bože, griješan sam, ali samo na ovom forumu. :}
Eroo
Eroo

Posts : 76741
2016-07-22


Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by Eroo 20/5/2024, 15:30

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina 8
U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina 8
Eroo
Eroo

Posts : 76741
2016-07-22


Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by Eroo 20/5/2024, 15:51

Helikopter je najvjerojatnije bio obični pogrebni kovčeg.
Nije bilo rezervnih dijelova za dovođenje helikoptera u letno stanje?
Siguran sam da ni Ameri ne proizvode više rezervne dijelove za onako stare kante.
Pravo je pitanje zašto Iranci vozaju predjednika u izraubanim helikopterima?
Zar nisu mogli kod Rusa nabaviti jedan ispravni transportni helikopter kao 
razmjenu s dronovima koje prodaju Rusima?
U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina 8
Eroo
Eroo

Posts : 76741
2016-07-22


Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by Eroo 20/5/2024, 16:42

Eroo
Eroo

Posts : 76741
2016-07-22


Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by Hoholo Mudovski 20/5/2024, 17:13

Hrvatska je pokušala od saveznika kupiti Barake stare 30 godina da čuvaju nebo i nije uspjela...
Od onih što nam nisu bili saveznici kupili smo tada nešto mlađe migove 21 pod sankcijama.
Uglavnom s obzirom na koga pada sumnja nije čudno da spin doktori odrađuju posao.
Ovo nije za klimatske promjene ili loša fosilna goriva, ovo treba pravu priču.
Magla, star zrakomlat, nema djelova, ...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by AssadNaPodmornici 20/5/2024, 20:37

nisu niti problem stari helikopteri ako su dobro održavani. 
najveći problem je usrano vrijeme. 
bio sam skiper na moru, i znam šta usrano vrijeme može napraviti. jer gosti žele negdje ići, a ti se svađaš sa njima jer gledaš prognozu. 

ovdje je vjerojatno pilot kao školovani pilot, predlagao predsjedniku irana da prespavaju noć u azerbeđanu, da je loše vrijeme, da nevalja letit po takvom vremenu kroz planinu, tako je i onaj košarkaš prije koju godinu poginuo, a ovaj njemu "ja sam šef države, allah nas čuva pali mašinu".. 

eno ljudi u komentarima pišu, da nitko normalan po takvom vremenu nema šta pilotirati..
tko je god vozio neki stroj koji je osjetljiv na vrijeme, tipa ja jahte, jedrilice, glisere, a ovi koji su u zraku oni još više moraju paziti.. to je totalno drugačija priča.. nije to auto, pa ono, na zemlji si, i možeš stati sa strane.. kako da ne, nemate pojma kako su sile prirode neumoljive i nisu za zajebanciju..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by Serbinho-3 20/5/2024, 21:53

Nije problem helikopter, vec ko je organizovao tako nesto.

Kobe Bryant Part 2.

Magla, brda, helikopter udario u brdo.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26936
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by Eroo 21/5/2024, 06:56

Serbinho-3 wrote:Nije problem helikopter
Je, bio je. Upravo je bio problem s helikopterom. Od 3 helikoptera samo se precjednički nije uspio vratiti kući.
Ima nešto još zanimljivije:
Po svemu što možemo pročitati iz medija druga 2 helikoptera su bila pratnja precedničkom, a pojma nisu imali što se i gdje
desilo s helikopterom koji su pratili (hic!).
Ovome morate dodati i činjenicu da je u precjedničkom helikopteru bila kompletna
njegova elita
. Nije se to slučajno desilo. Netko je  tako odredio - dao sva jaja u jednu korpu!
Ono jedno u Teheranu je čuvao orao.
Iscurilo ulje i ...jebiga. :D
Usput ću vas podsjetiti na slučaj od prije nekoliko dana, tek za lakše razumijevanje napisanog.
U najdemokratskijoj stranci na svijetu, hrvatskom SDP, Grbin je za europske izbore preskočio drugog na listi i dao trećeg za izbore.
Sve ostalo znate bolje od mene.
Ili još bolje, za usporedbu vam može poslužiti parkiranje automobila u službi gdje ste zaposleni.
Oni oko "generala" su automobile imali na pokrivenim parkiralištima, a ostali na nepokrivenim, ili uopće nisu imali mjesto za parkiranje.
Desi se da dođe do zamjene starog i dolaska novog "generala". Taj ima svoje ljude pa dolazi do smjene na parkiralištu. 
Zamislite kako su se osjećali oni koji su morali auto premjestiti među običnu raju. Totalna degradacija! :D
To bi bilo to. Nova ekipa u Teheranu se je već posložila, automobili su preparkirani itd... :^0
Eroo
Eroo

Posts : 76741
2016-07-22


Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by Joža 21/5/2024, 08:22

AssadNaPodmornici wrote:nisu niti problem stari helikopteri ako su dobro održavani. 
najveći problem je usrano vrijeme. 
bio sam skiper na moru, i znam šta usrano vrijeme može napraviti. jer gosti žele negdje ići, a ti se svađaš sa njima jer gledaš prognozu. 

ovdje je vjerojatno pilot kao školovani pilot, predlagao predsjedniku irana da prespavaju noć u azerbeđanu, da je loše vrijeme, da nevalja letit po takvom vremenu kroz planinu, tako je i onaj košarkaš prije koju godinu poginuo, a ovaj njemu "ja sam šef države, allah nas čuva pali mašinu".. 

eno ljudi u komentarima pišu, da nitko normalan po takvom vremenu nema šta pilotirati..
tko je god vozio neki stroj koji je osjetljiv na vrijeme, tipa ja jahte, jedrilice, glisere, a ovi koji su u zraku oni još više moraju paziti.. to je totalno drugačija priča.. nije to auto, pa ono, na zemlji si, i možeš stati sa strane.. kako da ne, nemate pojma kako su sile prirode neumoljive i nisu za zajebanciju..

Jesi ti oni ča se zabil u otok s trajektom za Anconu?

:^0

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2697
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by Eroo 21/5/2024, 08:45

Eroo wrote:Helikopter je najvjerojatnije bio obični pogrebni kovčeg.
Nije bilo rezervnih dijelova za dovođenje helikoptera u letno stanje?
Siguran sam da ni Ameri ne proizvode više rezervne dijelove za onako stare kante.
Pravo je pitanje zašto Iranci vozaju predjednika u izraubanim helikopterima?
Zar nisu mogli kod Rusa nabaviti jedan ispravni transportni helikopter kao 
razmjenu s dronovima koje prodaju Rusima?
U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina 8

Vezano na moj prehodni momentar!
Ovaj je već prije morao auto preparkirati, a sad očekuje da auto vrati na stari parking.
Njegovo objašnjenje mi  djeluje kao ono "da se vlaji ne dosjete". jocolor
Eroo
Eroo

Posts : 76741
2016-07-22


Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by Eroo 21/5/2024, 13:52

Slažem se sa srpskim TANJUGom, s tim da sam se ja više skoncentrirao 
na varijantu 3 (unutrašnje prilike)...s tim da je vanska pomoć uvijek dobrodošla.  :)
Eroo
Eroo

Posts : 76741
2016-07-22


Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by RayMabus 22/5/2024, 09:15

Niz zapadnih čelnika izrazio je sućut zbog Raisijeve smrti, skupština UN-a ponudila je čak i trenutak šutnje i stvarno ne znam odakle početi.

Zapravo, ne bih se trebao čuditi, a još manje ljutiti. Neki europski čelnici i dalje se drže mrtvog sporazuma s Iranom. To se događa prečesto. Činjenicu da Iran čini sve kako bi postigao svoje ciljeve u nabavi nuklearnog oružja, svi oni ignoriraju. Čak vjerujem da Iran već ima sve relevantne komponente i samo čeka pravi trenutak, npr. kada se Izrael potpuno zapleo u situaciju u Gazi i počinje činiti ustupke.

Činjenica da zapadni čelnici izražavaju sućut teheranskom koljaču jednako je sramotna koliko i samoporažavajuća. Režim mula nema većinsku potporu kod kuće i preživljava samo zahvaljujući brutalnosti svojih sigurnosnih snaga. Ne pomažemo narodu Irana dajući tom vodstvu iz kamenog doba više legitimiteta. Iranska država je nekoć bila najobrazovanija i najrazvijenija nacija na Bliskom istoku. Na Zapadu, većina Iranaca su visoko obrazovani ljudi, otvoreni prema svijetu i apsolutno užasnuti svojim režimom. Čak i u samom Iranu ljudi često izlaze na ulice unatoč ogromnim rizicima i prosvjeduju koliko god mogu, samo da budu pretučeni ili pogubljeni. 

Sve vrišti da je ovo neprirodna situacija i umjesto da daju više zamaha za rušenje ovog režima, neki zapadni čelnici vraćaju se sami sebi kao apsolutni patetični pomiritelji, među njima i Olaf Scholz. Oni stvarno ne razumiju Bliski istok, pa čak ni osnovnu geopolitiku. Oni su amateri koji pogoršavaju stvari, dok ostavljaju ljude u Iranu u opasnosti.

Unatoč ovom dreku, još uvijek sam optimističan da ima nade za Iran. Kao što je spomenuto, ova neprirodna i nestabilna situacija uvijek je sklona okrenuti se protiv mula u Teheranu. Raisijina smrt dovodi ovaj režim u još većih problema zbog svoje iznenadne pojave. Smatralo se da će on postati sljedeći vrhovni vođa, tako da ovo nije uobičajena situacija. Morat će se dosta rastegnuti kako bi ublažili trenutne probleme, ali to bi moglo doći nauštrb dugoročnih ciljeva. Čak je i Putin vidno nervozan. Uostalom, režim mula je najbliži saveznik Rusiji. To je kritičan trenutak za sustav i bit će zanimljivo vidjeti kako će se to odigrati.

https://x.com/Tendar/status/1793171381963694233

Treba modernizirat flotu. Fino šoping kod Putina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina Empty Re: U kakvom je helikopteru letio predsjednik Irana: Star je više od 40 godina

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum