Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mi smo Cigani, najaci smo najaci!

Go down

Mi smo Cigani, najaci smo najaci! Empty Mi smo Cigani, najaci smo najaci!

Post by Serbinho-3 20/5/2024, 00:09

ZVEZDA JE ŠAMPION ABA LIGE! Crveno-beli ŠOKIRALI Partizan u gostima i stigli do TITULE!

Mi smo Cigani, najaci smo najaci! Img_0231

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u gostima u trećem meču finalne serije ABA lige rezultatom 82:76 i na taj način stigli su do titule u regionalnom takmičenju.
Crvena zvezda bolje je otvorila utakmicu i veoma brzo stigla je do plus osam (4:12), ali Partizan odgovara posle tajm-auta Željka Obradovića. Vodila se rovovska bitka do kraja prve četvrtine koja je završena rezultatom 18:20 uz odličnu rolu Alekse Avramovića u samom finišu ove deonice.

Druga četvrtina donela je novu rovovsku borbu, a crveno-beli su se bolje snašli. Igralo se u serijama, ali tokom čitavog prvog poluvremena Partizan nije uspeo da povede. U nekoliko navrata crno-beli su stizali do izjednačenja, ali je Zvezda nekako uvek pronalazila način da odgovori, pa se na poluvreme otišlo uz rezultat 38:42 za gostujuću ekipu. Najbolji pojedinci posle prvih 20 minuta igre bili su Aleksa Avramović i Rokas Gedraitis sa po devet poena.
Mi smo Cigani, najaci smo najaci! 3887060_whatsapp-image-20240519-at-9.10.02-pm_ffFOTO: PETAR ALEKSIĆ
Partizan je uspeo da se vrati u meč u trećoj četvrtini i tek u 23. minutu stigao je do prve prednosti posle trojke Alekse Avramovića. Tada se "zakuvalo", došlo je i do kraćeg prekida meča, ali je Zvezda uspela da odbije napad Partizana i da zadrži prednost, te na poslednju pauzu ode sa plus sedam.
Nije izgledala dobro ekipa Partizana na ovom meču, osetio se izostanak Džejmsa Nanelija, a četa Janisa Sferopulosa znala je da iskoristi svaku šansu koju im je protivnik dao. U jednom trenutku poslednje četvrtine bilo je i plus deset za Zvezdu, crno-beli su uspeli da se vrate, usledila je neizvesna i veoma nervozna završnica u kojoj se gost bolje snašao, stigao do brejka i titule!
Mi smo Cigani, najaci smo najaci! 3887112_whatsapp-image-20240519-at-10.12.56-pm-2_ffFOTO: PETAR ALEKSIĆ
Najefikasniji pojedinac u pobedničkoj ekipi bili su Luka Mitrović i Rokas Gedraitis sa po 12 poena (Mitrović imao i osam skokova i tri asistencije), dok je Jago dodao 11. Sa druge strane, bolji od ostalih bio je Aleksa Avramović sa 17 poena, a uz njega je dvocifren bio još samo Danilo Anđušić sa četiri poena manje.
Sva dešavanja pre, za vreme i posle utakmice mogli ste pratiti putem lajv-bloga na portalu Kurir.rs.
UŽIVO PRENOS:
Partizan - Crvena zvezda 76:82 (18:20, 20:22, 14:17, 24:23)
Sudije: Uroš Nikolić, Milan Nedović, Josip Radojković
ČETVRTA ČETVRTINA:
Crvena zvezda šokirala je Partizan i osvojila titulu u ABA ligi!
40. minut - Novi katastrofalan napad Partizana posle kog Kevin Panter pravi peti prekršaj. Bolomboj je iskoristio jedno bacanje i Zvezda je opet na plus šest. Aleksa Avramović pogađa trojku i vraća nadu Partizanu. Jago je promašio trojku, a Teodosić poslao Smita na liniju penala. Smit pogađa samo jedno bacanje, da bi na liniju penala išao i Nedović koji je pogodio dva od dva.
39. minut - Tajm-aut Željka Obradovića. Aleksa Avramović pogodio je dva slobodna bacanja i vratio Partizan na minus pet.
38. minut - Panter je promašio trojku, a Trifunović faulirao Nedovića. On koristi samo jedno i crveno-beli su na plus pet - 70:75. Još jedan loš napad Partizana koji ne koristi Kevin Panter. Džoel Bolomboj je fauliran i pogodio je jedno bacanje, ali je Gedraitis uhvatio loptu u napadu. Jago je fauliran i on je otišao na liniju penala. Brazilac je pogodio jedno bacanje i Zvezda je na plus sedam i blizu je titule.
37. minut - Alen Smailagić zakucava i vraća crno-bele na minus četiri!
Mi smo Cigani, najaci smo najaci! 3887122_whatsapp-image-20240519-at-10.13.00-pm_ff
1 / 7 FOTO: PETAR ALEKSIĆ
Mi smo Cigani, najaci smo najaci! 3887121_whatsapp-image-20240519-at-10.12.59-pm_sq-sMi smo Cigani, najaci smo najaci! 3887120_whatsapp-image-20240519-at-10.12.59-pm-1_sq-sMi smo Cigani, najaci smo najaci! 3887117_whatsapp-image-20240519-at-10.12.58-pm-1_sq-sMi smo Cigani, najaci smo najaci! 3887116_whatsapp-image-20240519-at-10.12.57-pm_sq-s