ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by epikur37 Thu 4 Feb - 22:43

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Doktorica_Nardell_1012712S1


RAZGOVARALI SMO S DOKTORICOM KOJA TRAŽI ZAMJENU 'Dići ću Hrvatsku na noge i naći novog doktora za Mljet! Tkogod dođe, neće požaliti'


arihvska fotografija
Robert Matić / EPH
Autor: Karmela Devčić
Objavljeno: prije 1 h i 53 min
I 1980. kada sam stigla na otok, nitko nije htio ovamo. Jednako je i sad. Ako ne nađemo zamjenu, štrajkat ću glađu, kaže liječnica koja hoće u mirovinu

Apel dr. Magdalene Nardelli Kovačić, 62-godišnje liječnice s Mljeta koja bi u pošteno stečenu mirovinu, zalud kad ambulantu i pacijente nema kome ostaviti, poput kolovoškog se požara u suhoj borovoj šumi proširio zemljom.

VEZANE VIJESTI

Vijesti
LIJEČNICA ODLAZI U PENZIJU, TRAŽI SI ZAMJENU 'Dođite raditi na jedan od deset najljepših otoka svijeta. Plaća najmanje 11.000 kn, stan osiguran'
“Iza mene je 37 godina iskustva, masa spašenih života, preveniranih bolesti, mislim da mi to daje za pravo stati i reći što sve treba otočkoj medicini - prednost pri zapošljavaju na kopnu poslije nekih godina odrađenih u ruralnoj sredini; prednost pri dobivanju specijalizacije, plaćanje liječenja turista.

Plaća od 11.000 kuna
U mirovinu bih 1. ožujka, a ako se javi netko tko mora odraditi otkazni rok, pa da moram ostati još malo dulje, nije problem. Ali neću ostati raditi samo zato što se ne može naći doktora za otok, dići ću Hrvatsku na noge, jer ako sada ne nađemo liječnika, za pola godine bit će još i gore, nema strategije razvoja zdravstva koja bi stimulirala otočnu medicinu. Ako treba, ići ću štrajkati glađu pred Ministarstvo zdravstva!”

Dva mačka skaču joj u krilu, s terase kuće u Babinom polju gleda kako sunce, kratko iza pet, nestaje u moru. Ispred nje prazna pučina, sve do Italije ničim remećena. Oko doktorice, makar je tek počela veljača, četiri su lavande, karanfili, japanska dunja u cvatu. Po otoku rasule se ljubičice, u selu procvjetali bademi, južina u nosnice uvlači miris zemlje, bazičan, a došljaku s pločnika zbunjujuće stran.

“Ovo je jedan od, kažu putnici i znalci, najljepših otoka na svijetu. Nikad se nisam pokajala što sam se doselila. Svako jutro kad ustanem i danas, nakon 36 godina, kažem: ‘Hvala! Hvala!’” Ustala je tog jutra, minulog utorka, u 5.20. “Prvo sat vremena vježbam disanje i istezanje na bazi chi gonga i tai chija. Vježbala sam vani, na mjesečini. Sve miriše. Tišina, a onda bude se prve ptice, zapjeva kos, kukurikne pijetao.”

Novog liječnika čeka osiguran stan, plaća od 8000 do 9000 kuna, dodatnih 3000 do 5000 kuna, ovisno o broju dana koje je u pripravnosti, a to je obično pola mjeseca jer se izmjenjuje s liječnicom iz ambulante u Goveđarima, selu na drugoj strani otoka. Postoji i mogućnost dobivanja specijalizacije iz obiteljske medicine. “Neću ja nikad za stvarno u mirovinu, kad živiš ovdje, 24 sata si na raspolaganju ljudima. I nije mi teško, nije to posao, nego način života. Ja ću to i dalje raditi, navikla sam da me zaustavljaju, pitaju, a ja savjetujem, pomažem, ali neka netko drugi sjedi u ambulanti, prati nove lijekove, piše uputnice.”

Uvela i telemedicinu
Ambulanta je 15-ak godina telemedicinom povezana s bolnicama i stručnjacima u Zagrebu, Splitu i Rijeci. “Napravimo ovdje holter tlaka, holter EKG-a, spirometriju i srijedom se spajam s kardiolozima iz Splita. Prezentiram im pacijenta i nalaze, pogledaju, daju mišljenje. Čovjek ne mora čekati dva-tri mjeseca na termin kod kardiologa, ne mora ići u Dubrovnik, stavljati holter i ponovo drugi dan na put da bi mu ga skinuli... Na isti način spajam se s neurologijom u Rijeci, surađujem i s dermatologom, plastičnim kirurgom, internistom. Bilo bi mi grozno žao da dođe netko koga nije briga i da to sve propadne.”

Život na rajskom otoku
Još lanjskog proljeća imala je uvjete za redovnu mirovinu - puni radni staž, 37 godina. “Čvrsto sam odlučila - hoću više na ribanje, češće skupljati gljive, čitati... Evo, javila se za sada jedna doktorica iz Garešnice, koja je kratko vrijeme bila na Šipanu, ali nije mi zvučala baš zagrijana.”

Rođena i odrasla u Slavoniji, podrijetlom Dubrovčanka, na Mljet je prvi put stigla na školski izlet, kasnije se vraćala kao studentica. “Studirala sam u Beogradu, a natječaj za liječnika na otoku bio je trajno otvoren, nitko ni tad nije htio na Mljet.”, govori. S diplomom u ruci prvo radno mjesto bilo joj je u Supetru, na Braču. Tamo je upoznala supruga, splitskog profesora.

“Na Braču sam odradila staž, ali tamo poslije nije bilo slobodnog mjesta. Mogla sam na Korčulu ili na Mljet. Došli smo suprug i ja ovdje, pogledali gdje je meni ambulanta, gdje njemu škola, prošetali preko otoka i rekli: ‘To je to!’, a lokalci su gotovo pali u nesvijest kad su shvatili da im netko hoće doći i ostati. Pišite, molim: ‘Bila je to jedna od najpametnijih odluka u mom životu!’”
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by epikur37 Thu 4 Feb - 22:44

Lud svijet. Prekrasan otok, toplo more, mediteran, fina spiza.....ne razumijem.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by Regoč Thu 4 Feb - 22:49

Zato što mogu toliko zaraditi i na kopnu. A i ne prijete mungosi.

_________________
Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by epikur37 Thu 4 Feb - 22:51

Regoč wrote:Zato što mogu toliko zaraditi i na kopnu. A i ne prijete mungosi.

Neš ti mungosa....život na Mljetu je privilegij a ne robija...ja nagovaram moju da se preselimo u Kali na Ugljanu ili na Pašman ali neće ni da čuje :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by Regoč Thu 4 Feb - 22:53

Nitko ne bi na otok. Ne bih ni ja.

_________________
Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by epikur37 Thu 4 Feb - 22:53

Regoč wrote:Nitko ne bi na otok. Ne bih ni ja.

ja bih, al dobro može i ovako
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by veber Thu 4 Feb - 22:57

Jel moze strojar?
Kuzi se u mehaniku, sve je to isto.
Prehladu i te pizdarije skuzi prije nego struka.
S obzirom na populaciju, ginekologijom se ne bi bavio, osim ako mora.
Za pocetak, dok se ne dokaze pola od ponudene place.

I kaice servisira van radnog vrimena.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by Guest Thu 4 Feb - 23:18

epikur37 wrote:
Regoč wrote:Zato što mogu toliko zaraditi i na kopnu. A i ne prijete mungosi.

Neš ti mungosa....život na Mljetu je privilegij a ne robija...ja nagovaram moju da se preselimo u Kali na Ugljanu ili na Pašman  ali neće ni da čuje :D
Pun joj je kufer tvog brodića i u Zadru a na otoku bi to bilo na nivou pijedestala pa veli žena......a ni svom frizeru ne bi mogla često...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by epikur37 Thu 4 Feb - 23:22

tre911 wrote:
epikur37 wrote:
Regoč wrote:Zato što mogu toliko zaraditi i na kopnu. A i ne prijete mungosi.

Neš ti mungosa....život na Mljetu je privilegij a ne robija...ja nagovaram moju da se preselimo u Kali na Ugljanu ili na Pašman  ali neće ni da čuje :D
Pun joj je kufer tvog brodića i u Zadru a na otoku bi to bilo na nivou pijedestala pa veli žena......a ni svom frizeru ne bi mogla često...

Pa i u pravu je :D

Ovako po gradu na kavicu pa klinci imaju sadržaje i to...

Kaj se mene tiče ja bih najsretniji bio na dugom otoku, hebe mi se za špice i kafiće i slično...stijena, divljina, more i dobra internetska veza .
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by Guest Thu 4 Feb - 23:28

ja bih isto tako rado živio sam u divljini, boli me kurac za događanja , itd, ali kao što i vi vidite, pičke žele biti u centru, pogotovo ako pičoke imaju neki posao, tako da ništa od toga
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by Guest Thu 4 Feb - 23:30

epikur37 wrote:
tre911 wrote:
epikur37 wrote:
Regoč wrote:Zato što mogu toliko zaraditi i na kopnu. A i ne prijete mungosi.

Neš ti mungosa....život na Mljetu je privilegij a ne robija...ja nagovaram moju da se preselimo u Kali na Ugljanu ili na Pašman  ali neće ni da čuje :D
Pun joj je kufer tvog brodića i u Zadru a na otoku bi to bilo na nivou pijedestala pa veli žena......a ni svom frizeru ne bi mogla često...

Pa i u pravu je :D

Ovako po gradu na kavicu pa klinci imaju sadržaje i to...

Kaj se mene tiče ja bih najsretniji bio na dugom otoku, hebe mi se za špice i kafiće i slično...stijena, divljina, more i dobra internetska veza .
Da, muški i ženski mozak jednostavno drugačije funkcioniraju i gdje ti vidiš problem one ga ne vide i obratno. Ja sam mislio da ću se vratiti u Vu živjeti no nekako sam završio u Vk i tu pustio korjenje. Drugom prilikom zbog nerješenih imovinsko pravnih odnosa sam bio spreman bez jebemti otpisati sva ulaganja i krenuti dalje no žena je opet uskočila i nametnula svoje stavove. Nije da se žalim, vjerujem i danas da bi bolje prošli da sam slušao sebe no nije ni ovako ispalo previše loše da bi bio neki veliki problem
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by veber Thu 4 Feb - 23:32

Zato ja slusam kaj mi pimpek veli. 
Mudar coek, da ga jebes.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by epikur37 Thu 4 Feb - 23:35

tre911 wrote:
epikur37 wrote:
tre911 wrote:
epikur37 wrote:
Regoč wrote:Zato što mogu toliko zaraditi i na kopnu. A i ne prijete mungosi.

Neš ti mungosa....život na Mljetu je privilegij a ne robija...ja nagovaram moju da se preselimo u Kali na Ugljanu ili na Pašman  ali neće ni da čuje :D
Pun joj je kufer tvog brodića i u Zadru a na otoku bi to bilo na nivou pijedestala pa veli žena......a ni svom frizeru ne bi mogla često...

Pa i u pravu je :D

Ovako po gradu na kavicu pa klinci imaju sadržaje i to...

Kaj se mene tiče ja bih najsretniji bio na dugom otoku, hebe mi se za špice i kafiće i slično...stijena, divljina, more i dobra internetska veza .
Da, muški i ženski mozak jednostavno drugačije funkcioniraju i gdje ti vidiš problem one ga ne vide i obratno. Ja sam mislio da ću se vratiti u Vu živjeti no nekako sam završio u Vk i tu pustio korjenje. Drugom prilikom zbog nerješenih imovinsko pravnih odnosa sam bio spreman bez jebemti otpisati sva ulaganja i krenuti dalje no žena je opet uskočila i nametnula svoje stavove. Nije da se žalim, vjerujem i danas da bi bolje prošli da sam slušao sebe no nije ni ovako ispalo previše loše da bi bio neki veliki problem


Žene nisu za rizik, na prvom mjestu gledaju sigurnost obitelji i ne prevelika talasanja i rizike. Mi muški smo veći individualci, lakše bi se zaletili, proširili horizont pa makar izginuli.

U vinkovcima sam bio u kući onog lika sto je u bosutskim bećarima, pa s mađarom janikom koji je na tvojoj političkoj liniji ako ne i žesći, pa u lamuta...pa u prkosu...pa u irskom pubu, pa u dorfu, pa znam vinkovce ...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by Guest Thu 4 Feb - 23:36

upravo_sa_jebachine wrote:ja bih isto tako rado živio sam u divljini, boli me kurac za događanja , itd, ali kao što i vi vidite, pičke žele biti u centru, pogotovo ako pičoke imaju neki posao, tako da ništa od toga
Dobro došao u klub, sjedi udobno se smjesti :DDDD
Inače meni je najveći gušt, kampiranje, ribolov, preživljavanje, ronjenje...no kad dođem na more skužim da nema recimo peraja i maske(žena slučajno zaboravila), pribora za ribolov... ali zato tu budu jakne za zimu( jedno se ljeto smrznuli pa joj ostala navika da ponese svašta), trideset pari gaća i grudnjaka, dječije robe ko u varteksu....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by udba Thu 4 Feb - 23:41

tre911 wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:ja bih isto tako rado živio sam u divljini, boli me kurac za događanja , itd, ali kao što i vi vidite, pičke žele biti u centru, pogotovo ako pičoke imaju neki posao, tako da ništa od toga
Dobro došao u klub, sjedi udobno se smjesti :DDDD
Inače meni je najveći gušt, kampiranje, ribolov, preživljavanje, ronjenje...no kad dođem na more skužim da nema recimo peraja i maske(žena slučajno zaboravila), pribora za ribolov... ali zato tu budu jakne za zimu( jedno se ljeto smrznuli pa joj ostala navika da ponese svašta), trideset pari gaća i grudnjaka, dječije robe ko u varteksu....
Ako dobijem na lotu odo na Palagruzu palit svijetionik. Uzmem mačku, psa i rukometnu loptu ko Tom Hanks. Možda unajmim nekog pametnog da za mene tipka postove na forumu kako bi uvijek ja nadvladao u svim sporovima i prepucavanjima.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by Guest Thu 4 Feb - 23:42

epikur37 wrote:
tre911 wrote:
epikur37 wrote:
tre911 wrote:
epikur37 wrote:
Regoč wrote:Zato što mogu toliko zaraditi i na kopnu. A i ne prijete mungosi.

Neš ti mungosa....život na Mljetu je privilegij a ne robija...ja nagovaram moju da se preselimo u Kali na Ugljanu ili na Pašman  ali neće ni da čuje :D
Pun joj je kufer tvog brodića i u Zadru a na otoku bi to bilo na nivou pijedestala pa veli žena......a ni svom frizeru ne bi mogla često...

Pa i u pravu je :D

Ovako po gradu na kavicu pa klinci imaju sadržaje i to...

Kaj se mene tiče ja bih najsretniji bio na dugom otoku, hebe mi se za špice i kafiće i slično...stijena, divljina, more i dobra internetska veza .
Da, muški i ženski mozak jednostavno drugačije funkcioniraju i gdje ti vidiš problem one ga ne vide i obratno. Ja sam mislio da ću se vratiti u Vu živjeti no nekako sam završio u Vk i tu pustio korjenje. Drugom prilikom zbog nerješenih imovinsko pravnih odnosa sam bio spreman bez jebemti otpisati sva ulaganja i krenuti dalje no žena je opet uskočila i nametnula svoje stavove. Nije da se žalim, vjerujem i danas da bi bolje prošli da sam slušao sebe no nije ni ovako ispalo previše loše da bi bio neki veliki problem


Žene nisu za rizik, na prvom mjestu gledaju sigurnost obitelji i ne prevelika talasanja i rizike. Mi muški smo veći individualci, lakše bi se zaletili, proširili horizont pa makar izginuli.

U vinkovcima sam bio u kući onog lika sto je u bosutskim bećarima, pa s mađarom janikom koji je na tvojoj političkoj liniji ako ne i žesći, pa u lamuta...pa u prkosu...pa u irskom pubu, pa u dorfu, pa znam vinkovce ...
Zato i ne dolaziš u Vk da te ne obrlatimo :DD Klopa je i dalje izvrsne kod lamuta, imao je izvrsnu graševinu i konstanta mu je bila godinama no iz nekog razloga je promjenio dobavljača i ta nova graša nije ni do koljena staroj na moju žalost :(  Izveo ženu za godišnjicu braka i ostao prikraćen za taj užitak :((
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by veber Thu 4 Feb - 23:42

Hehe (zlobni smjeh, supatnicki)

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by Guest Thu 4 Feb - 23:45

veber wrote:Zato ja slusam kaj mi pimpek veli. 
Mudar coek, da ga jebes.
katkad dobar katkad skroz pogrešan instinkt. Ravnati ću se po ovom glazbenom uratku :DDD

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by udba Thu 4 Feb - 23:47

epikur37 wrote:
Žene nisu za rizik, na prvom mjestu gledaju sigurnost obitelji i ne prevelika talasanja i rizike. Mi muški smo veći individualci, lakše bi se zaletili, proširili horizont pa makar izginuli.
koji obraz đon treba za ovako nešto izjavit, žene će se prve potuć na blagajni kad ona tamo ne otkuca popust koji je obećan na plakatu, a mi ćemo ko zadnje pičke platit i šutit. Prije će se žene izborit za treći..

..mirovinski stup, nego vi lajavci bez pokrića

_________________
Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by Guest Thu 4 Feb - 23:50

veber wrote:Hehe (zlobni smjeh, supatnicki)
izulo me, još žena kaže eto ti lamut jebo te on a lijepo sam ti rekla da idemo....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nitko neće na Mljet za 11000 kn! Empty Re: Nitko neće na Mljet za 11000 kn!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum