ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Go down

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika Empty Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Post by RayMabus 14/5/2024, 21:03

Zbog sve viših kirija i cijena stanova mladi Slovenci teško planiraju budućnost i potomstvo, iako imaju solidna primanja. Među ključnim predizbornim obećanjima stranaka vladajuće koalicije u Sloveniji bilo je rješavanje stambene problematike zbog sve viših kirija i cijena stanova.

Mladi zbog toga teško planiraju budućnost i potomstvo, iako imaju solidna primanja.

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika 1280px-Slovenia_single_age_population_pyramid_2020

https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Slovenia

Koji demografski potopi. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika Empty Re: Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Post by RayMabus 14/5/2024, 22:40

Da je drug Tito živ on bi napravija deset nebodera od 12 katova u Ljubljani a ne ovako da nemaju stambenog prostora pa moraju živit u šatoru.

Neće one rađat u šatorima. Nismo Indijanci. Zato vam i pada natalitet.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika Empty Re: Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Post by immortal 14/5/2024, 23:36

za stanove druga tita morao si biti partizan ili komunist


shvati ovo kao dobru poslovnu priliku
registrirati građevinski obrt i u sloveniju na rabotu

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23220
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika Empty Re: Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Post by RayMabus 14/5/2024, 23:38

Brige me. Ja imam nekoliko stanova novogradnja itd i meni je ovo potpuno nebitno jer imam nekretnina bar za tri žene smjestiti i osigurat.

Emanicipacija košta pa gospodo draga ako im država neće poklanjat stanove a ja ih ne mislim ženiti u emanicipaciji a one rađat u šatorima neće ... izvolite pljunit pare jer u protivnom slijedi demografska katastrofa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika Empty Re: Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Post by RayMabus 14/5/2024, 23:57

UDRUŽENJE NJEMAČKIH BANAKA

Cijene kvadrata u Njemačkoj padaju, ali rastu kirije

Kirije u Njemačkoj rastu zbog manjka stambenog prostora u uslovima visokih troškova gradnje i kredita koji su zakočili građevinski sektor i potražnju, spustivši cijene kvadrata, prema izvješću udruženja banaka.

U prvom tromjesečju stambene nekretnine u Njemačkoj bile su 4,3 posto jeftinije nego u istom periodu prošle godine, objavilo je u srijedu udruženje njemačkih banaka Pfandbrief (vdp). Cijene najma novih stanova porasle su pak za 5,6 posto. Trend rasta najamnina neće popustiti u skorije vrijeme, procjenjuju u udruženju. "Tržište najma stanova pod ogromnim je pritiskom. Potražnja uvelike nadmašuje ponudu", rekao je izvršni direktor vdp-a Jens Tolckmitt. Troškovi gradnje značajno su porasli posljednjih godina zbog viših kamatnih stopa na kredite i znatno većih troškova rada i cijena građevinskog materijala, prenosi SEEbiz. U takvim je uslovima broj građevinskih dozvola pao i potražnja je oslabila, što je rezultiralo nižim cijenama stambenog prostora, navodi vdp.

Prema bankarskom udruženju, najviše su pale cijene nekretnina u Muenchenu, za 5,3 posto.

Pad građevinskih aktivnosti istodobno produbljuje nestašicu stanova, podižući daljnji rast najamnina, što bi se moglo nastaviti još neko vrijeme. Udruženje procjenjuje da bi se cijene stambenih nekretnina u dogledno vrijeme trebale stabilizirati, za razliku od onih komercijalnih nekretnina, poput poslovnih zgrada i trgovačkih centara. Cijene su u tom segmentu pale gotovo 10 posto na godišnjoj razini i još se ne nazire 'dno', kaže čelnik udruge.

Izračuni se temelje na poslovnim podacima više od 700 banaka aktivnih u finansiranju nekretnina, a ne na ponudama kupovine i najma koji služe kao osnova statističkom uredu, napominju u vdp-u.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika Empty Re: Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Post by RayMabus 15/5/2024, 01:02

Zamisli kako je lijep taj neoliberalni kapitalizam: ti radi za kikriki, ujedno ćemo ti uvest žene na tržište rada jer nama treba jeftina radna snaga pa ćeš onda cijeli život radit za tu ženu, djecu, razno razne poreze koje ti mi izmišljamo i nabijamo i stan na kredit itd.

A ono samo paf:

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika 1280px-EU_27_%28from_2020%29_population_pyramid_in_2023_%282%29.svg

Onda nema veze jer ćemo trpat jer je to naša ljevičarsko kapitalistička ideologija i onda im se zalomi neki ISIL-ovac i ode sve u tri pičke mile materine.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika Empty Re: Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Post by immortal 15/5/2024, 06:43

dok je bio drug tito nitko nam nije želio dolaziti niti nam je itko uvjetovao naseljavanje drugačijih
i za vrijeme druga tita svi su radili za kikiriki
danas bar šefica podravke ima plaću
većina ostalih je nezaposlena

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23220
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika Empty Re: Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Post by prckov 15/5/2024, 10:33

stan (kuca) je "naucna" fantastika za omladinu cijelog zapada
ovdje kod mene prisjecna kuca kosta $1000 000
odrzivi razvoj

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34362
2014-04-19


Back to top Go down

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika Empty Re: Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Post by Ringo10 15/5/2024, 13:59

immortal wrote:za stanove druga tita morao si biti partizan ili komunist


shvati ovo kao dobru poslovnu priliku
registrirati građevinski obrt i u sloveniju na rabotu
Nije istina
Ringo10
Ringo10

Posts : 21648
2015-09-24


darth_vader dislikes this post

Back to top Go down

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika Empty Re: Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Post by RayMabus 15/5/2024, 18:23

prckov wrote:stan (kuca) je "naucna" fantastika za omladinu cijelog zapada
ovdje kod mene prisjecna kuca kosta $1000 000
odrzivi razvoj
Sirotinjo i Bogu si teška.

Ja imam nekoliko stanova i kuća te vikendicu na otoku plus gomilu zemlje naokolo.

To ti je kapitalizam i onda ta sirotinja mora radit cili život za banke i ove na vlasti i kapitaliste da bi kupila dva metra kvadrata stambenog prostora.

Ja san se diga maloprije, spava san cili dan i boli me k za njihov kapitalizam.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika Empty Re: Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Post by Joža 15/5/2024, 18:26

U ime Otca/kapitalizma, Sina/profita i Duha svetoga/liberalizma, Amen.

Ča se hotilo, to se dobilo.

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2697
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika Empty Re: Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Post by RayMabus 15/5/2024, 18:31

Joža wrote:U ime Otca/kapitalizma, Sina/profita i Duha svetoga/liberalizma, Amen.

Ča se hotilo, to se dobilo.
Sad će im se urušiti taj kapitalizam kad demografija krahira.

Ja sam toliko nezainteresiran za materijalno bogaćenje da nitko nema pojma oko mene da ja imam toliko nekretnina a to je zato jer sam Bodisatva ( đeneral vasione ) i takve duhovne entitete te stvari ne zamaraju i žele da svi imaju normalan život i minimum standarda tj ja bi svakome omogućio pristojan život a ne da bude rob sistema pošto je cilj duhovni razvoj a za to moraš također imati i materijalnu sigurnost koju ti iluminati ne žele dati i onda ovako preko banaka i tog robovskog sistema drže mase u pokornosti i strahu.

To kod mene jer ja sam čitokrvni đeneral vasione s pet zvjezdica ne prolazi i meni ga mogu popušit a popušit će ga sad i svima kad demografija se prepolovi na pola.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika Empty Re: Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Post by RayMabus 15/5/2024, 19:13

Zaposleni u administrativnim jedinicama u Slovenije, u kojima se izdaju lični dokumenti, građevinske dozvole i ostale usluge državne uprave, stupili su u štrajk.

Štrajk se od marta odvijao srijedom, a od danas se većina administrativnih jedinica odlučila za neprekidan štrajk s pružanjem samo nužnih usluga. Osnovni zahtjev je povećanje plata za 30 posto i povećanje zapošljavanja zbog odlaska zaposlenih. U Vladi ponavljaju da dogovor ovisi o kolektivnim pregovorima sa svim sindikatima u javnom sektoru, a koji se odvijaju u okviru reforme cjelokupnog sistema plata.

Štrajk administrativnih radnika u Sloveniji

Sad ćemo se igrat kapitalizma kad nema radne snage jer ako ćemo kapitalizam onda ćemo sad primjenjivati zakon ponude i potražnje odnosno koliko para toliko muzike.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika Empty Re: Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Post by RayMabus 15/5/2024, 20:07

2014 godine : 21,165 rođenih

2020: 18,765

2022: 17,627

2023: 16,871


https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Slovenia


Ove generacije koje sad dolaze na tržište rada a kojih je manje sigurno neće rađati više djece ( manje žena za rađanje = manje djece ).

Idete vi ispod 14 tisuća rođenih u Sloveniji relativno ( vremenski gledano ) brzo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika Empty Re: Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Post by RayMabus 15/5/2024, 20:34

Možete to past i ispod 14 tisuća ako vi na vlasti mislite da ću ja to ženit u emanicipaciji pa da ću im ja dat stanove.

Jok bato, vi ćete.

VADITE PARE.

EMANICIPACIJA KOŠTA.

Izvolite fino financirat stanogradnju.

JER VAM ONE NEĆE RAĐATI U ŠATORIMA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika Empty Re: Za mnoge mlade Slovence vlastiti stan je naučna fantastika

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum