ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Page 13 of 35 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 24 ... 35  Next

Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by RayMabus 2/4/2024, 09:01

Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:Pola pola. Neriješeno. Pat pozicija.

Ako se Zapad ne uključi u taj rat Rusija je pobijedila a Zapad izgubio.

zapad se mora uključiti financijski jer će Ukrajina bankrotirati, a također i vojno.
Štomduže.traje Ukrajina će biti manja.

Pa sretno im:

Malo ne bi vi a ?

E pa hoćete. I te kako hoćete.

Vamo u BiH se pravite važni i veliki pa kako vam smeta RS jer je to Rusija onda radi centraliziranu BiH kako bi izbacili Rusiju. Jel tako ?

Je.

A s njom se ne bi tukli jel ? To vam ne paše.

E sad ćeš se tuč s njom kad ste tako pametni.


https://www.ex-iskon-pleme.com/t57471-bitka-za-harkov

RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by RayMabus 2/4/2024, 09:15

Mala Švabica koja je inače ministrica vanjskih poslova Njemačke i baš ona osobno je na onom sastanku EU ministara vanjskih poslova država članica EU, 20.02.2022 digla ruku protiv Hrvatske a za Komšića je prošle godine ( 10.01.2023 ) bila u posjeti tom istom Harkivu.

Reci ti mala moja jesi li ti spremna braniti svoje ideale tako da ćeš izaći iz vlade jer Šolz ne da oružje Ukrajini ?

---

10. siječnja. 2023 godine - Njemačka ministrica vanjskih poslova Annalena Baerbock u utorak je iznenada posjetila istočni ukrajinski grad Kharkiv u blizini ruske granice, obećavši više oružja kao i "konkretne ponude" za pomoć Ukrajini da se pridruži Europskoj uniji.

U izjavi uoči sastanka s ministrom vanjskih poslova Dmytrom Kulebom, Baerbock je izrazio njemačku solidarnost s Ukrajincima koji žive kroz rusku invaziju i teške zimske uvjete.

Njemačka ministrica obećava Ukrajini oružje, pomoć za pristupanje EU na iznenadnom putovanju

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 30654997-baerbock-charkiw-news-ukraine-krieg-1UHJaOU5M6e9

Pazi: Nemaš baš puno vremena jer zima će brzo doći a bez struje oni će se svi smrznuti u tom Harkivu.
Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 E7f38935b7b88a9e7fcb94cea917fa51

Buka agregata čuje se u svakoj ulici u centru Harkiva. Drugi je najveći ukrajinski grad prije 10-ak dana nakon ruskog raketnog napada utonuo u mrak.

Drugi najveći ukrajinski grad skoro je nemoguć za život, Putinov egzekutor na TV-u slučajno otkrio jeziv plan?
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by RayMabus 2/4/2024, 09:26

Vazeljin.

Za pola godine počima zima ( jesen točnije al to je to ).

Zeko i potočić a ti gledaš kako ti Harkiv pada.

Osim ako se ne uključiš a pošto Šolz neće: Šta ćemo onda ?

a) Slom ukrajinske obrane i okruženje ili čak i pad Harkiva

Ti gubiš

b) Izaći iz vlade sa socijalistima i uči u vladu s CDU ili na prijevremen izbore

Opet ti gubiš jer si raskinula savez sa SDP-om.


A ono ti uvijek gubiš.

To ti je zato šta GF5 uvijek pobijeđuje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by RayMabus 2/4/2024, 12:18

Njemačka će opskrbiti Ukrajinu sa 180 tisuća topničkih granata, vrijednih 576 milijuna eura, u sklopu plana predvođenog Češkom o zajedničkoj nabavi streljiva za Ukrajinu.

Topničko streljivo postalo je najveća potreba ukrajinske vojske koja se nosi s nestašicama dok štiti tisuću kilometara duge rovovske linije.

Njemački ministar obrane Boris Pistorius prošli je mjesec najavio 478 milijuna eura pomoći Ukrajini u što nije bila uključena ta donacija u sklopu češke inicijative.

- Stoga je vrijednost obje mjere podrške viša od milijardu eura, rekao je glasnogovornik ministarstva obrane.

Sve više država pridružuje se češkoj inicijativi o nabavci stotina tisuća komada streljiva izvan Europe. Njemački udio zasad iznosi 40 posto ukupnog streljiva, tvrdi njemačko ministarstvo.

Dobre vijesti za Ukrajince: Njemačka im šalje granate u vrijednosti 576 milijuna eura
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Eroo 2/4/2024, 14:33

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Screenshot-15290
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Eroo 2/4/2024, 15:49

Ukrajinci su uporabu dronova doveli do savršenstva. 


Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Screenshot-15291

VIDEO
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Eroo 2/4/2024, 15:56

Tatarstan...cca 1250 km od ukrajinske granice.
Ovo bi mogao biti čak i ruski dron, a možda i Cesna-dvosjed? Allahu egber! B-)
Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Screenshot-15292

VIDEO
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Eroo 3/4/2024, 07:16

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 300
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Eroo 3/4/2024, 07:21

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 300
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Eroo 3/4/2024, 07:35

Eroo wrote:Tatarstan...cca 1250 km od ukrajinske granice.
Ovo bi mogao biti čak i ruski dron, a možda i Cesna-dvosjed? Allahu egber! B-)
Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Screenshot-15292

VIDEO

Dokazano da je bio ukrajinski dron  UJ-22.
Nije mi jasno kako je ovako veliki i relativno spor dron prešao pol Rusije nezapaženo njihovoj PZO?
Ruska PZO su  kao rupice u švicarskom  siru. Pitanje je brani li i sama sebe.

Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Eroo 3/4/2024, 07:42

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 300

VIDEO
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Hoholo Mudovski 3/4/2024, 08:16

Eroo wrote:Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 300
Ero 30 miliona sovjeta poginulo je pod Gruzijcom...
Mislim da ispod brojke od milion Rusa nemamo o čemu pričati...
Možda da počneš odbrojavati unatrag, koliko do miliona?
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Hoholo Mudovski 3/4/2024, 08:47

"Upamtite da su Kharkov kao i Odessa povijesno ruski gradovi.
A u jesen 2023. postalo je vrlo jasno, kao što je bilo, iskreno, od jeseni 2022., da će ti gradovi opet biti ruski.
Da ne bude greške, ti gradovi će se vratiti pod rusku kontrolu.
I to je jedan od razloga zašto su nas Ray McGovern i drugi koji dobro poznaju Ruse više puta poticali da pregovaramo s njima kako bismo pokušali minimizirati količinu teritorija, industrijske baze i urbanih područja koje bi Ukrajinci morali izgubiti kao rezultat nagodbe.
Pa ta vremena su prošla i mislim da su Rusi odlučili završiti s tim.
Dakle, ne, imaju dovoljno snage.
Mislim da to nije problem za njih.
Neće odmah napasti Odesu.
Mislim da ćete vidjeti više akcije sjevernije, sjeverno i sjeveroistočno od Odese prije nego što se odlučno okrenu protiv Odese.
U međuvremenu, naravno, Ukrajinci pokušavaju i sam Kijev pretvoriti u Staljingrad.
I kao što svi znamo, to je posljednje mjesto na koje Rusi stvarno žele ići.
U konačnici, htjeli bi to u potpunosti izbjeći.
Još uvijek žele vladu s kojom mogu razgovarati.
Problema za Ruse u ovom trenutku, a vi to vrlo dobro znate, nema.
Nije ostalo puno vlade, a vojna struktura se raspada.
Više rukovodstvo više nije gdje je bilo.
Eto, stanovništvo je to imalo.
Mislim, ako pogledate neslužbene privatne ankete koje se provode u zapadnoj Ukrajini, drugim riječima, zapadno od rijeke Dnjepar, svi žele tome kraj.
Dakle, Ukrajinci su stvarno na posljednjim nogama.

I zato slanje bilo kakvog novca tamo, tamo u ovom trenutku, osim humanitarne pomoći, nema apsolutno nikakvog smisla."

Douglas MacGregor


Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by AssadNaPodmornici 3/4/2024, 09:50

Hoholo Mudovski wrote:
Eroo wrote:Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 300
Ero 30 miliona sovjeta poginulo je pod Gruzijcom...
Mislim da ispod brojke od milion Rusa nemamo o čemu pričati...
Možda da počneš odbrojavati unatrag, koliko do miliona?

gle, realno ne znam odakle on vadi one brojke koje lupa, ali da netko mjesečno gubi po 1000 artiljerijskih sustava.. rusija bi već sredinom 2022 ostala bez artiljerije.. ne znam odakle ljudima mozak, kada vade i spamaju ovakve brojke, bez dokaza, bez ičega, i samo nalipe "evo gube mjesečno 1000 artiljerija". haha. pičku materinu demencije. zato i brišem tamo spamere, ringo,ero, mentalitet.. pa ima li tko percepcije šta znači gubitak 1000 haubica/samohodnih haubica mjesečno? ukrajinci proizvode 8 mjesečno, i time su rekroder u europi, francuzi su digli sa 1.5mjesečno samohodnu od 2022 na 6, rusi proizvode vrlo malo novih, ubacuju sovjetske ali niti oni ne mogu ubaciti 1000 mjesčeno , jer nemaju toliko,.. rusija je prije rata u aktivnoj službi imala par tisuća artiljerijskih cijevi i toliko ima u sovjetskim skladištima, dakle prema ovom debilnom grafu, to bi sve nestalo tamo do kraja ljeta 2022..

sine da mi je ući u mozak nekih ljudi, da vidim koja je tu promaja

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by RayMabus 3/4/2024, 09:52

Tko vodi danas ? :coffee
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by AssadNaPodmornici 3/4/2024, 09:54

a tko će vodit. ginu i jedni i drugi. rusi osvajaju tu i tamo koje polje, miču frontu po 100-200 metara dnevno na 3-4 pravca na 1500km fronte, uglavnom mesnim napadima sa sovjetskim željezom.. a ukrajinci trpe gubitke jer prije mesnog napada ovi posijaju položaje sa aviobombama.. i ako te bombe dobro pogode, ruski mesni napad prođe i osvoje par stotina metara.. ako bombe ne pogode , onda mesni napad propadne prije nego dođe do ukrajinskih vojnika.. eto ti rat u ukrajini zadnjih pola godine i idućih pola godine

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by RayMabus 3/4/2024, 09:58

Znam ja to. To vas malo zajebavam.

Znam ja to. Zna san to i mjesec dana prije njegovog napada ako krene na cijelu Ukrajinu i rastegne snage a još sam mu ja podigao vojni tabor na Karpatima i reka šta će mu se desit krene li prema ovom smjeru.

To se ja malo zajebavam s tom rečenicom: Tko vodi danas ?

---

by RayMabus Sun 23 Jan - 2022 godine ( dakle punih mjesec dana prije njegovog napada na Ukrajinu )

Ako nisi stavio ulog brige te na koju će stranu pasti novčić.

Reka san da jedino ako se približe Karpatima da ću reagirat jer mi je to preblizu a ovo ostalo ...pa ako vi želite ratovat, tolike ste budale, a pa potucite se i istrijebite međusobno. Bit će manje kretena na ovoj planeti.

...

23.01.2022
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by RayMabus 3/4/2024, 10:04

Anglosasija se uzvrpoljila. Oni su stavili ulog pa su neurozni sad totalno. Teški popizditis.

Sad oće da im NATO osigura 100 miljardi dolara za Ukrajinu u slučaju da Trump pobjedi.

Ha ha ha ha a je ih guzi drugarica Komšić. Priklat ću ih sve tamo.

HITAN SASTANAK U BRITANIJI: Rat sve bliži, odbrana slaba, a nikakav plan ne postoji

NATO razmatra paket od 100 milijardi eura vojne pomoći Ukrajini

Ministri vanjskih poslova NATO-a raspravljaju o prijedlogu petogodišnjeg paketa od 100 milijardi eura, koji bi osigurao podršku Kijevu u slučaju da se Donald Trump vrati u Bijelu kuću.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by RayMabus 3/4/2024, 10:07

Poslali pet tenkova za pomoč Ukrajini a ode mi glumi svjetsku silu i instalira Komšića.

Sad nije prošlo kako su oni zamisli i sad panika. Sad žicaju pare okolo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by RayMabus 3/4/2024, 10:45

Iako se donedavno govorilo o smanjenju jurišnog korištenja oklopne tehnike - navodno je i oko 80 posto takve ruske opreme na bojišnici zapravo obnovljena ili modernizirana stara tehnika, dok je tek oko 20 posto stvarno novo i nedavno proizvedeno. Ipak, sve je to bilo žestoko korišteno zadnjih dana, kad se širom bojišnice bilježilo barem tri veća ruska oklopno-mehanizirana naleta s malo ili nimalo uspjeha.

Ukrajinci nemaju rješenje za razorne vođene bombe, Rusima propao golemi napad

Oni glume neki NATO a oni ne znaju granate napravit da pomete ovu njegovu tehniku šta je posla i šalje u napad na Ukrajinu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by crvenkasti 3/4/2024, 10:57

Jesu li Rusi konačno uspjeli prišarafit sustav za navođenja na FAB-3000?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29095
2014-04-17


Back to top Go down

Ukrajinska ofanziva - rikverc faza - Page 13 Empty Re: Ukrajinska ofanziva - rikverc faza

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 35 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 24 ... 35  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum