ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030

Go down

Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030 Empty Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030

Post by Hoholo Mudovski 2/3/2024, 08:37



🇪🇺 Europski parlament jučer je službeno odobrio 'European Digital Identity Wallet'.

Iako kažu da će biti dobrovoljan - baš kao što su rekli da će digitalne putovnice za cjepiva biti dobrovoljne - ovaj sustav je temelj za kinesku državu digitalnog nadzora u stilu društvenog kreditiranja.

Nakon implementacije, cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030. za gotovo sva područja života. Od putovanja, društvenih mreža i drugih prijava na mreži, pregleda kod liječnika, javnog prijevoza - trebat ćete svoj digitalni novčanik za gotovo sve.
,..............

Dok ekipa prati hoće li Orci, Goblini i Trolovi iz Mordora biti poraženi u Ukrajini, mogli bi ostati bez gaća kod kuće.
Oni koji se budu bunili mogli bi umjesto u rudnik na socijalističku preobrazbu put Dnjepra u borbu za opće dobro.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3972
2023-08-31


Back to top Go down

Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030 Empty Re: Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030

Post by veber 2/3/2024, 11:33

koje ti pizdarije pišeš to nije za bilivit.
rođenjem dobiješ JMBG, OIB i porezni broj.
i to je već jakoooooo dugo.

samo glupan ne zna pa piše.

ja imam digitalnu vozačku, ovim se rješava papirologija. kao i digitalne kreditne.

ne cukam sa sobom hrpu dokumenata jer imam sve u mobu.

bitno je napisat pizdariju.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030 Empty Re: Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030

Post by Hoholo Mudovski 2/3/2024, 14:20

veber wrote:koje ti pizdarije pišeš to nije za bilivit.
rođenjem dobiješ JMBG, OIB i porezni broj.
i to je već jakoooooo dugo.

samo glupan ne zna pa piše.

ja imam digitalnu vozačku, ovim se rješava papirologija. kao i digitalne kreditne.

ne cukam sa sobom hrpu dokumenata jer imam sve u mobu.

bitno je napisat pizdariju.

Švabe su uškopljeni 45te. Bilo je dilema napraviti od Njemačke poljoprivrednu zemlju ili obnoviti industriju i uškopiti vas. I kao što vidimo, ovo drugo se dogodilo.
Dakle. Digitalni novac središnje banke, u novom dobu digitalne revolucije i svega onog što proklamiraju joung global lidersi znači u praksi ovo;
Ti kao nižeraznedni radnik u Američkoj tvornici baterijskih automobila u Poljskoj, prilikom odlaska s posla na svom el. skuteru,  prema kući koja je u okvirima 15 min. prilikom psovanja sudbine i sjećanja na lijepše dane nepažnjom ispuštaš prdavac koji zabilježi nadzorna kamera. Dolaziš u dućan kupiti paštetu, a ono zabrana, no pašteta for you, vaš limit ispuštanja co2 je prkoračen onim prdavcem na semaforu i sada možeš dobiti skakavce koji su klimatski neutralni ili post...


Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3972
2023-08-31


Back to top Go down

Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030 Empty Re: Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030

Post by Hoholo Mudovski 2/3/2024, 14:24

Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3972
2023-08-31


Back to top Go down

Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030 Empty Re: Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030

Post by veber 2/3/2024, 15:16

kaj vi srbi drobite, to je nevjerovatno.

loozeri po defaultu.

svi mi imamo po rođenju dodjeljene brojeve, jmbg je od 70ih u YU uveden.

mokri snovi srblja o velikom bratu.

toliko kompleksa da je za ne bilivit.

te priče o CO2 očito samo loozeri u hr puše.
i marc.
priče o kamerama su isto priče, na autu ih imam mislim osam, ali niti jedna ne snima u vožnji.

već sam toliko puta projurio kroz austriju jer imam polarizirana stakla i tablice.

auto mi troši 40l/100 kada upalim svih osam cilindara.

tehnički nemam, osiguranje je nekih 500€ godišnje.

o čemu vi loozeri bulaznite?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030 Empty Re: Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030

Post by Hoholo Mudovski 2/3/2024, 21:02

veber wrote:kaj vi srbi drobite, to je nevjerovatno.

loozeri po defaultu.

svi mi imamo po rođenju dodjeljene brojeve, jmbg je od 70ih u YU uveden.

mokri snovi srblja o velikom bratu.

toliko kompleksa da je za ne bilivit.

te priče o CO2 očito samo loozeri u hr puše.
i marc.
priče o kamerama su isto priče, na autu ih imam mislim osam, ali niti jedna ne snima u vožnji.

već sam toliko puta projurio kroz austriju jer imam polarizirana stakla i tablice.

auto mi troši 40l/100 kada upalim svih osam cilindara.

tehnički nemam, osiguranje je nekih 500€ godišnje.

o čemu vi loozeri bulaznite?

Ok, vidim da pričam sa zidom...
Dat ću ti primjer. Neki dan proletio s autom, prekršaj, odmah me zaustavilo. Pustili me, dobri ljudi jer sam i sam takav. Ono dogodi se svakome, a u slobodnim društvima naglasak je na prevenciji, a ne na represiji.
U novom dobu kakvo je zamišljeno i razrađeno u mračnim sobičcima WEFa sve će biti povezano i onaj prometni prekršaj će zabilježiti kamera koja će to proslijediti do centrale koja će otići na moj račun i oduzeti moj socijalni kredit ( još jedno čudo novog doba za koje nisi čuo ) ...
Naglasak je na represiji...
Slava 🇺🇦
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3972
2023-08-31


Back to top Go down

Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030 Empty Re: Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030

Post by veber 2/3/2024, 21:54

Hoholo Mudovski wrote:
veber wrote:kaj vi srbi drobite, to je nevjerovatno.

loozeri po defaultu.

svi mi imamo po rođenju dodjeljene brojeve, jmbg je od 70ih u YU uveden.

mokri snovi srblja o velikom bratu.

toliko kompleksa da je za ne bilivit.

te priče o CO2 očito samo loozeri u hr puše.
i marc.
priče o kamerama su isto priče, na autu ih imam mislim osam, ali niti jedna ne snima u vožnji.

već sam toliko puta projurio kroz austriju jer imam polarizirana stakla i tablice.

auto mi troši 40l/100 kada upalim svih osam cilindara.

tehnički nemam, osiguranje je nekih 500€ godišnje.

o čemu vi loozeri bulaznite?

Ok, vidim da pričam sa zidom...
Dat ću ti primjer. Neki dan proletio s autom, prekršaj, odmah me zaustavilo. Pustili me, dobri ljudi jer sam i sam takav. Ono dogodi se svakome, a u slobodnim društvima naglasak je na prevenciji, a ne na represiji.
U novom dobu kakvo je zamišljeno i razrađeno u mračnim sobičcima WEFa sve će biti povezano i onaj prometni prekršaj će zabilježiti kamera koja će to proslijediti do centrale koja će otići na moj račun i oduzeti moj socijalni kredit ( još jedno čudo novog doba za koje nisi čuo ) ...
Naglasak je na represiji...
Slava 🇺🇦
ja bum tebi dao primjer.

vozio sam preko 200, u mrskoj vam njemačkoj. zaustavio me presretač jer e nekaj radilo. na autocesti.
ja sam liku rekao da nema znaka i da može pogledat moju kameru naprijed i kameru iza.

netko od vas sančosa je maknuo, znak od 120 i nije ga vratio, sve pet.

ja sam tražio preko mojeg odvjetnika u hr da mi plate izgubljeno vrijeme, sramoćenje jer su me pod sirenama i lampama pritjerali na parking.
on je našao neki besposleni sud u hr. odvjetnik.

policija mi je isplatila promptno.

meni su naplatili nepropisno parkiranje i pride lupili kamatu jer nisam na vrijeme platio.


samo vi četalji brijete da niste pod bigbrotherom kojeg se tako bojite.


da mi ovo nije privatni lap provalio bih ti u račun ovisno o internetu 10 minuta.


imaš vozačku, zdravstvenu, osobnu.
možda i nekretninu
imaš JMBG
imaš OIB

kod kica se sa nekim mailom spojio koji vodi dalje.



samo kreteni ne misle da država ne nadgleda građane.


Car Vespazijan je naplaćivao javne WC. Ali se lova hitala u kanale, pa skupljala. Sin Tit ga je pitao, zar taj bakrenjak ne smrdi?
otac mu je odgovorio; dok dođe do moje blagajne više ne smrdi. Domicijan je razjebao državnu blagajnu ko srblje ovaj forum.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030 Empty Re: Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030

Post by crvenkasti 2/3/2024, 22:43

U SAD i Kanadi ne postoji ni osobna iskaznica.

Zašto? Jedan od ključnih razloga je povijesni otpor zemlje centraliziranoj državnoj kontroli i snažan naglasak na individualnim slobodama i privatnosti.

Ideja nacionalne osobne iskaznice se smatra kršenjem ovih načela, i smatraju je oblikom državnog nadzora ili kontrole.

U SAD i Kanadi nikada neće uvesti digital ID.
To je namijenjeno za siromašne zemlje juga.
Zato iza projekta nacionalnog identiteta Globalnog juga - bilo u Keniji, Ugandi ili Meksiku - stoji Svjetska banka. Npr. svjetska banka je dala Meksiku zajam od 225 milijuna dolara za implementaciju sustava.

Podaci su najunosnija roba na svjetskom tržištu. Zahvaljujući pravilno sakupljenim i obrađenim podacima, najbogatije svjetske korporacije zarađuju enormne količine love.

Vlade globalnog juga ne shvaćaju - ili shvaćaju i jednostavno ih nije briga - da grade sustave koji će koristiti njihovim tlačiteljima, a ne njihovim građanima.

Žalosno je to što aristokratska i nadmena bogata Europa sama sebe svrstava u siromašne i ovisne jadnike koji svojim građanima ne osiguraju ni osnovnu slobodu i privatnost i stavlja ih pod nadzor.

Mnogi iskreno vjeruju da će univerzalni nadzor riješiti korupciju i kriminal. Ovo je vrlo naivan način gledanja na institucije.

Institucije u kapitalizmu ne služe za dobrobit građana, nego za olakšavanje poslovanja kapitalistima.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Hoholo Mudovski likes this post

Back to top Go down

Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030 Empty Re: Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030

Post by catabbath 2/3/2024, 23:57

Kad imaš fizički dokument pa makar on istekao možeš dokazivati svoj identitet.
Jednom kad bude sve digitalno, jedan klik i više ne postojiš, nemaš više identitet, nemaš novaca na računu, nemaš imovine, nema te.
Mokri san svake totalitarne vlasti. 
Btw ima jedan zanimljiv stari film na tu temu zove se The Net

_________________
Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12394
2015-08-22


prckov and Hoholo Mudovski like this post

Back to top Go down

Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030 Empty Re: Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030

Post by prckov 3/3/2024, 12:18

to completely eliminate cash and have everybody use CBDCs, so that everything can be tracked [and] everything can be controlled... These currencies can be programmable, so that if you've already exceeded your carbon footprint, you won't be allowed to buy another steak, or buy an airplane ticket, or put gasoline in your car, or maybe even heat your home."
"And then when you combine it with the digital ID, the surveillance [and] the artificial intelligence that is now being developed, you realise they're building a prison planet, and we are the prisoners."

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34073
2014-04-19


Back to top Go down

Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030 Empty Re: Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030

Post by prckov 3/3/2024, 12:20

https://twitter.com/Anpo_Star/status/1738591579101880549    

 Former vice president at Pfizer, Dr. Mike Yeadon: "You have to be brave now". We're in the middle of the biggest crime in history. I believe that we can have off the worst crimes in history by actively withdrawing our consent and definitely not accepting these digital ID for any reason. Any reason

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34073
2014-04-19


Back to top Go down

Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030 Empty Re: Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030

Post by veber 3/3/2024, 12:32

catabbath wrote:Kad imaš fizički dokument pa makar on istekao možeš dokazivati svoj identitet.
Jednom kad bude sve digitalno, jedan klik i više ne postojiš, nemaš više identitet, nemaš novaca na računu, nemaš imovine, nema te.
Mokri san svake totalitarne vlasti. 
Btw ima jedan zanimljiv stari film na tu temu zove se The Net
bulaznite. ja i dalje imam vozačku, ali novu. stoji u kući. isto tako imam visu kreditnu, stoji u kući. i debitna, stoji u kući. sve na mobu. te spike su za debile. u njemačkoj, isključivo bitne dokumente dobiješ samo u papirnatom obliku. i to na posebnom papiru koji ne gori. i dolje piše VELIKIM SLOVIMA da je to bitan dokument i da napraviš kopiju. 

meni mala bez obzira na svu digitalizaciju za dječji doplatak mora poslat iz šlole ovjerenu potvrdu da ide u školu. isključivo na papiru.

bulaznite

a svi mi u daimleru smo počupali ssd i gps lokatore. a koliko vidim u njemačkoj će se to zabranit. ssd može pod uvjetom da nije na mreži.

ja imam jebene karte u gepeku, skinem put s googla i prebacim na tablet bez interneta.

ne gledam jebene pokemon ekrane.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030 Empty Re: Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030

Post by prckov 3/3/2024, 12:38

nemogu kmetovi imat privatnost, da imaju privatnost ne bi bili kmetovi.
Nedavno her Klaus rece da ce sve bit transparentno (naravno to vazi samo za kmetove) ali se kmetovi nemaju cega bojat ako ne cine nista lose. Bas kako je KGB, stasi i gestapo nedavno govorio

Transparentnost (sve digitalno) je samo za opasne kmetove koji se nekim slucajem ne budu slagali sa nadredenim ali ne i za gospodare. Pa nece her Klausa i ekipu kamera pratit i slusat

Jedna od razlika izmedu primitivnog i barbarskog drustva je privatnost, u primitivnim drustvima privatnost ne postoji. . Privatnost je jedan od sredisnjih elemenata same civilizacije.
Ukidanje privatnosti, bilo osobne ili financijske, nije samo agresija na pojedince, već je destruktivno i za samu civilizaciju. Schwabova "transparentnost" je regresija prema barbarstvu.

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34073
2014-04-19


Back to top Go down

Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030 Empty Re: Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030

Post by prckov 3/3/2024, 12:46

evo kako izgleda odgovor na pitanje koji problem ce CBDC (digitalna lova) rjesit


_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34073
2014-04-19


Back to top Go down

Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030 Empty Re: Cilj EU-a je da 80% stanovništva koristi svoj digitalni ID do 2030

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum