ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje!

Go down

Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje! Empty Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje!

Post by debotoijusto Mon 22 Jan - 21:24

U nedjelju, 21. siječnja, većina samoposluga bila je zatvorena, što je stvorilo dodatan pritisak na one koji su radili. Prodavačica jedne od malobrojnih prodavaonica koje su jučer bile otvorene s posla je došla gmižući na sve četiri. 
– Mi smo jedan od rijetkih dućana koji je jučer radija u gradu. Cili Split je doša u nas, cili cilcati grad! – pod dojmom je bila i nekoliko sati nakon smjene.
– To nije bilo normalno! Prodali smo 100 komada kruva u uru vrimenu. Toliko san se narizala kruva, salame, sira i čajne koja mi je najgora za rizat! Cili dan rižen, rižen, pa mi se ruka ukoči, a ono dvadeset ljudi tamo čeka, svi nešto oće... – poručila je prodavačica.
– Ma nikad nije bilo ovako! Bilo je gusto i prijašnjih nedilja kad smo radili, ali ovako ko danas nije bilo ni u srcu sezone. Čin čujen da je radna nedilja, padne mi mrak na oči...
Istaknula je licemjerje nacije smijeći se ironiji kupaca kojoj svjedoči iz nedjelje u nedjelju. 
– Najjače su mi te rasprave oko neradnih nedilja. Iz iskustva znan da većina, ma bar 90 posto njih, sve redom vjernici koji nam govore "jadni radnici" i koji su protiv rada nediljon, a svi dolaze tamo, guraju se i uzimaju kruv ko da je ratno stanje, ma ko da in je to zadnje u životu – rekla je, no ne s ogorčenošću već kroz smijeh. 
Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje!


https://slobodnadalmacija.hr/split/prodavacica-jednog-od-rijetkih-splitskih-ducana-koji-je-jucer-radio-jos-dolazi-sebi-padam-s-nogu-licemjeri-jedni-1357415?cx_linkref=sd_home_sd_nepropustite_najcitanije_items
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


Back to top Go down

Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje! Empty Re: Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje!

Post by immortal Mon 22 Jan - 21:36

To joj nije kriv narod koji kupuje već vlast koja je ukinula, a nije radne nedjelje.
Plaću treba zaraditi. Netko je zaradi sjedeći, netko ležeći a netko ovako. 
Ja sam od početka bila za radne nedjelje, već nekoliko nedjelja ne idem uopće gledati rade li ili ne. 


Neradne nedjelje nisu uvedene radi vjere a ako jesu apsurd je jer đavlima vrata crkve otvaraju pa to baš i nema smisla.
Što se tiče slobodnog dana - uvesti djelatnicu više ili dvije pa im dati jedan dan tjedno slobodan. ne mora biti nedjelja i tako po svim prodavaonicama. Ovako su jedne rasteretili s drugima kičmu slamaju.
Nije u redu.

Kako sam iz teksta shvatila uhvatila ih gužva kao sezonske radnike. Ili ubrzaj radi bez daha ili odustani. Još malo pa će i sezona krenuti. Najbitnije da se takav rad uredno plati i nagradi, teret rada postane zanemariv.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23220
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje! Empty Re: Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje!

Post by immortal Mon 22 Jan - 21:42

Jadno je kad državni sustav i hzz odbiju djelatnike koje izmajmunišu na szonskom radu. Kud ih iskoriste, izmuče u kojekakvom smještaju i bez hrane koju su obećali, otpuste ili djelatnici sami odu jer se trpjeti ne može, gazde ne plate ni što su odradili a onda te i ovi još dokrajče (lezilebovići)  jer ti ne daju naknadu iako si pošteno odgulio.

da uzmem državu u svoje ruke- ukidanje sudova i državnih djelatnika za 90 posto

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23220
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje! Empty Re: Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje!

Post by T. Mon 22 Jan - 23:42

čajna se uvik uzimala u komadu, ko je vidio rizat čajnu...
veći je gušt sam doma rizat lagano...

_________________
Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje! 60810
T.
T.

Posts : 17354
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje! Empty Re: Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje!

Post by immortal Tue 23 Jan - 18:40

gay- molim vas dajte mi jednu čajnu
trgovac- narezati ili u komadu
gay- molim vas lijepo, pa nije moje dupe džubox

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23220
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje! Empty Re: Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje!

Post by immortal Tue 23 Jan - 18:42

:rofl

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23220
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje! Empty Re: Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje!

Post by immortal Tue 23 Jan - 18:45

sorry T.
ovo je bilo općenito, kako kaže mabus
jednostavno se sjetila starog vica

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23220
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje! Empty Re: Još se oporavlja od grčeva u zglobovima... Do iduće nedilje!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum