ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata

Go down

Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata Empty Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata

Post by debotoijusto 2/1/2024, 19:02

ZAPOSLENIK Ministarstva vanjskih poslova je na području Medveščaka zajedno s dvojicom Indijaca u obiteljskoj kući skrivao devet migranata, doznaje RTL Danas.

Muškarac (64) je uhićen jer je s dvojicom državljana Indije ilegalno u svojoj kući držao devetero stranaca. Četvero iz Bangladeša i pet iz Pakistana pokušalo je pobjeći policiji, no brzo su uhvaćeni, a svi su nakon toga zatražili azil.


Policija je nekoliko dana nakon dojave da se u kući nalaze ilegalni migranti i osiguravala cijelo područje. Na kraju su privedeni svi osim jednog državljanina Indije, koji je u bijegu. 64-godišnji zaposlenik Ministarstva ispitan je u Općinskom kaznenom državnom odvjetništvu i pušten da se brani sa slobode.

"Hrvatski državljanin je svoju kuću iznajmio drugoosumnjičenom. On je tu kuću opremio madracima i donosio hranu osobama koje su se tu nalazile. Govorimo o jednom dogovoru trojice muškaraca s ciljem koristoljublja. Oni su omogućili pomogli ulazak kretanje i boravak stranih državljana na području republike Hrvatske", rekla je Marija Goatti, glasnogovornica Policijske uprave zagrebačke.



https://www.index.hr/vijesti/clanak/zaposlenik-radmanova-ministarstva-u-kuci-u-zagrebu-skrivao-devet-migranata/2525695.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30608
2014-04-12


Back to top Go down

Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata Empty Re: Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata

Post by debotoijusto 2/1/2024, 19:03

radmanov HDZjac u epizodi sve za hrvatsku
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30608
2014-04-12


Back to top Go down

Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata Empty Re: Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata

Post by T. 2/1/2024, 19:17

treba državnim službenicima i namještenicima povećati mjesečna primanja...
šta će ljudi s 1500-2000 eura mjesečno nego pokušati zaraditi nešto "sa strane" za život dostojan čovjeka...

_________________
Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata Unname11
T.
T.

Posts : 17110
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata Empty Re: Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata

Post by Hoholo Mudovski 2/1/2024, 19:23

Još malo pa mirovina. Čovjek išao zaraditi otpremninu...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4063
2023-08-31


Back to top Go down

Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata Empty Re: Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata

Post by debotoijusto 2/1/2024, 19:26

"Pokušali su pobjeći preko vrtova, međutim ne mogu jer su gusto kuće izgrađene, sve ograđeno. Tako da iskreno ne znam kako se događalo ujutro. Nisam htjela izlaziti iz kuće, nije sigurno tko je to uopće. Ali drugi susjedi su trčali za njima, mislim da su pokušali čuvati svoje dvorište", kazala je prva susjeda Jasna Radić za RTL Danas.


Susjedi čak spominju kako je policija danima čuvala kuću jer je prva dojava bila da se ondje nalazi zatočena djevojka iz Indije.

"Njezina sestra je prijavila policiji. Mi nismo znali ništa o svemu tome", kazala je RTL-u Danas je gospođa Radić. "Tu su konstantno spuštene rolete već mjesecima, ti ljudi se izmjenjuju po noći tako da preko dana oni uopće nisu viđeni. Tek kad su se doselili, prvih mjesec dana vidjeli smo da su to Nepalci. I oni su dragi, smješkaju se, pozdravljaju vas i izlazili su van, a kasnije više ništa nismo vidjeli", dodala je.


Susjeda, kaže, nije vidjela spomenutu žensku osobu, odnosno Indijku za koju se nagađalo da je zatočena. "Vidjela sam da su ženske osobe ulazile u kuću i to je to. Vidjela sam i da vješaju žensko donje rublje preko ograde i suše, ali ostalo ništa. Rolete su uvijek bile spuštene dok nije došla policija, a smeće se u dvorištu taložilo. Nikad ga nisu bacali", istaknula je.

Kaže da je dečke iz kuće upozoravala oko tog smeća. "Smrdjelo je, bilo je jedno vrijeme na ulici i nismo to mogli počistiti ni ništa. Tad sam im rekla da kupe plave vrećice jer mislim da ovako Čistoća to neće pokupiti", otkrila je.

Većina susjeda o svemu nije htjela pred kamerama. Oni rijetki iskreno kažu da ih je zbog svega strah.




debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30608
2014-04-12


Back to top Go down

Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata Empty Re: Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata

Post by T. 2/1/2024, 19:31

debotoijusto wrote:"Pokušali su pobjeći preko vrtova, međutim ne mogu jer su gusto kuće izgrađene, sve ograđeno. Tako da iskreno ne znam kako se događalo ujutro. Nisam htjela izlaziti iz kuće, nije sigurno tko je to uopće. Ali drugi susjedi su trčali za njima, mislim da su pokušali čuvati svoje dvorište", kazala je prva susjeda Jasna Radić za RTL Danas.


Susjedi čak spominju kako je policija danima čuvala kuću jer je prva dojava bila da se ondje nalazi zatočena djevojka iz Indije.

"Njezina sestra je prijavila policiji. Mi nismo znali ništa o svemu tome", kazala je RTL-u Danas je gospođa Radić. "Tu su konstantno spuštene rolete već mjesecima, ti ljudi se izmjenjuju po noći tako da preko dana oni uopće nisu viđeni. Tek kad su se doselili, prvih mjesec dana vidjeli smo da su to Nepalci. I oni su dragi, smješkaju se, pozdravljaju vas i izlazili su van, a kasnije više ništa nismo vidjeli", dodala je.


Susjeda, kaže, nije vidjela spomenutu žensku osobu, odnosno Indijku za koju se nagađalo da je zatočena. "Vidjela sam da su ženske osobe ulazile u kuću i to je to. Vidjela sam i da vješaju žensko donje rublje preko ograde i suše, ali ostalo ništa. Rolete su uvijek bile spuštene dok nije došla policija, a smeće se u dvorištu taložilo. Nikad ga nisu bacali", istaknula je.

Kaže da je dečke iz kuće upozoravala oko tog smeća. "Smrdjelo je, bilo je jedno vrijeme na ulici i nismo to mogli počistiti ni ništa. Tad sam im rekla da kupe plave vrećice jer mislim da ovako Čistoća to neće pokupiti", otkrila je.

Većina susjeda o svemu nije htjela pred kamerama. Oni rijetki iskreno kažu da ih je zbog svega strah.




ništa ne znamo, ništa nismo vidjeli osim da dolaze/odlaze po noći, su nepalci, da ženske ulaze/izlaze iz kuće, da suše rublje preko ograde i da ne bacaju smeće u propisanim plavim vrećicama... :^0

_________________
Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata Unname11
T.
T.

Posts : 17110
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata Empty Re: Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata

Post by debotoijusto 2/1/2024, 19:49

Uhićeni je zaposlenik Ministarstva, kako doznaje Jutarnji list, suspendiran.

Jutarnji je neslužbeno doznao da je uhićeni zaposlenik MVEP-a dugogodišnji diplomat koji je diplomatske zadaće obavljao i inozemstvu. Jutarnjem je rečeno da se radi o službeniku, a ne nekome na rukovodećim pozicijama.


Za vrijeme Vlade Ive Sanadera bio je konzul savjetnik u Kotoru u Crnoj Gori. Na poziciji vršitelja dužnosti načelnika Odsjeka za hrvatske manjine, iseljeništvo i useljeništvo bio je 2002. godine, no tadašnji ga je ministar vanjskih poslova Tonino Picula s te dužnosti maknuo. Picula ga je 2003. postavio na mjesto diplomata za konzularne poslove u hrvatskom veleposlanstvu u Rimu.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30608
2014-04-12


Back to top Go down

Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata Empty Re: Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata

Post by debotoijusto 2/1/2024, 19:51

Na poziciji vršitelja dužnosti načelnika Odsjeka za hrvatske manjine, iseljeništvo i useljeništvo



potira je rvate vani da bi napravio mjesta za svoj biznis , rekli bi sorosevci i mrzitelji sveg hrvatskog
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30608
2014-04-12


Back to top Go down

Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata Empty Re: Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata

Post by Joža 2/1/2024, 21:57

debotoijusto wrote:Na poziciji vršitelja dužnosti načelnika Odsjeka za hrvatske manjine, iseljeništvo i useljeništvo



potira je rvate vani da bi napravio mjesta za svoj biznis , rekli bi sorosevci i mrzitelji sveg hrvatskog



Jebate ovo je postala teška tragikomedija.

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2452
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata Empty Re: Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata

Post by debotoijusto 3/1/2024, 11:36

Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata 1704275637-WhatsApp-Image-2024-01-03-at-10.40.55-1024x768


N1 doznaje da je osumnjičeni diplomat, 64-godišnjak, koji je jučer priveden pod optužbom da je sudjelovao u krijumčarenju ljudi, pred istražiteljima tvrdio da je samo donji kat kuće iznajmio jednom Indijcu.

Ovaj je kasnije doveo još jednog sunarodnjaka, no diplomat uvjerava da nije znao za njihov ilegalni biznis. Kazao je i da je imao uredan ugovor o najmu, ali ga za sada istražiteljima nije pokazao.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30608
2014-04-12


Back to top Go down

Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata Empty Re: Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata

Post by Sora 3/1/2024, 13:19

Koba wrote:
debotoijusto wrote:Na poziciji vršitelja dužnosti načelnika Odsjeka za hrvatske manjine, iseljeništvo i useljeništvo



potira je rvate vani da bi napravio mjesta za svoj biznis , rekli bi sorosevci i mrzitelji sveg hrvatskog



Jebate ovo je postala teška tragikomedija.

to je tresla se brda a rodio miš
zaš ne bi netko ugostio svoju rodbinu iz Bangladeša ha? :rasta

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata Empty Re: Zaposlenik Radmanova ministarstva u kući u Zagrebu skrivao devet migranata

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum