ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amerika uvodi sankcije na ruski ukapljeni plin

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Amerika uvodi sankcije na ruski ukapljeni plin - Page 3 Empty Re: Amerika uvodi sankcije na ruski ukapljeni plin

Post by RayMabus Sat 23 Dec - 6:19

Dobro.

Sad je zima. Čekamo Bidena da vidimo šta će ti opalit.

Suštinski meni taj artički terminal smeta jer su to neki posebni brodovi koje ja u Europi nemam a niti ću ih radit pa ćeš tu dobit zabranu al mogu pustit da završiš taj plutajući terminal pa ti tamo krajem 2024 udarit eu sankcije na te brodove i tako da te prisilim dodatno da izgradiš taj LNG terminal u Murmansku.

Poanta je da ti moraš uć u Atlantik i bit konkurenkcija Americi, Norveškoj, SAD i Kanadi kako ne bi oni nabivali cijenu plina Europi jer ćeš im ti uć na tržište južne Amerike ( Afrika samo izvozi, imaju samo za utovar tj svi su im lng terminali i utovarni a nit jedan da je bez toga dakle samo izvoze plin ).

RayMabus

Posts : 176286
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika uvodi sankcije na ruski ukapljeni plin - Page 3 Empty Re: Amerika uvodi sankcije na ruski ukapljeni plin

Post by RayMabus Sat 23 Dec - 7:21

Putin želi koristi plin kao oružje no jedini način da to napravi je da on sam počme smanjivat proizvodnju.

https://www.worldometers.info/gas/gas-production-by-country/

Smanji proizvodnju i skoči cijena i Europa i Japan kupuju okolo al istovremeno ima manje za barata Xia plus veća je cijena i onda brat Xi sam trči kod Putina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176286
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika uvodi sankcije na ruski ukapljeni plin - Page 3 Empty Re: Amerika uvodi sankcije na ruski ukapljeni plin

Post by RayMabus Thu 28 Dec - 13:14

S kapacitetom od 8,212 megavata, nuklearna elektrana je izvan funkcije od 2012. godine nakon što je katastrofa u Fukushimi godinu dana ranije dovela do zatvaranja svih nuklearnih elektrana u Japanu.

Japan, koji je siromašan resursima, odlučan je u namjeri da pokrene više svojih nuklearnih elektrana kako bi smanjio ovisnost o uvezenim fosilnim gorivima kao što je ukapljeni prirodni plin (LNG).

Japan ukinuo zabranu rada najvećoj nuklearnoj elektrani na svijetu

S obzirom da taj ruski artički plin čini svega 3% ukapljenog prirodnog plina koji se uveze u Japan a Biden najavljuje nove američke sankcije tom projektu i subjektima povezanim s istim očito je da se japanska vlada odlučila na to da se riješi tih svojih 10% dionica tj udjela vlasništva u tom novom terminalu za ukapljeni plin na Artiku. To je njima ( Japancima ) samo problem više taj ruski artički terminal i zato žele izaći iz tog projekta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176286
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika uvodi sankcije na ruski ukapljeni plin - Page 3 Empty Re: Amerika uvodi sankcije na ruski ukapljeni plin

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum