ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tabak: F-16 je teško sranje

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Tabak: F-16 je teško sranje

Post by RayMabus 23/11/2023, 21:54

A ništa, morat će im Šveđani Gripene poslat, on poleće sa auto ceste i može se servisirat u garaži.

‘Realno, Rusija je jača. F-16? Ne da nije prekretnica, nego je možda i dvosjekli mač!‘
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by RayMabus 23/11/2023, 21:56

Zapadna pomoć i F-16

Kad je u pitanju zapadna pomoć i svi problemi vezani uz nju, naš vojni analitičar ističe da je SAD tu ključan i da Njemačka, kao drugi najveći donator oružja Ukrajini (17 milijardi $ naprema 42 milijarde $ Washingtona, do 31.7.2023.), ne može preuzeti tu ulogu.
- Cijela EU obećava količinu pomoći usporedivu američkoj. Ali kad to treba provesti, dolazimo do problema, drama, odgoda, kašnjenja... Pogledajte samo kako Mađarska blokira pompozno najavljivan paket pomoći od 50 milijardi eura. Europsko obećanje o isporuci topničkih granata isto kiksa (ispunjeno 40 posto) pa ispada da je više granata Rusija dobila od jedne Sjeverne Koreje nego Ukrajina od cijele EU. SAD ostaju najbitniji oslonac, ali im situacija u Kongresu stvara velik problem jer je blokiran paket od 61 milijardu dolara, kaže Tabak i pojašnjava da Amerikanci i dalje šalju dosta pomoći povlačenjem oružja iz svojih rezervi.
Na kraju, Tabak smatra da ni najavljena donacija borbenih aviona F-16 i vezana obuka ukrajinskih pilota na tim aparatima, neće biti čarobno rješenje za ratni preokret, makar i "samo" u kontroli neba.
- I tu se zapravo radi o otpisanim i isluženim borbenim avionima kako bi Ukrajinci njima nadomjestili svoje zrakoplovstvo. Ima tu mogućnosti za pomak, vjerojatno će tu dobiti do maksimalno 4 eskadrile aviona. Ali to sve treba pripremiti i logistički, a ne bi me čudilo i da se za prvu silu posegne i za stranim pilotima na ugovoru. A to opet treba staviti u omjer s puno jačim ruskim ratnim zrakoplovstvom. A sjetite se i donacije tenkova Leopard 1 koji su došli u takvom stanju da ih je trebalo popravljati. Nebi me čudilo i da priča s F-16-ica bude dvosjekli mač, koji daje neke mogućnosti, ali je logistički vrlo izazovan, zaključuje Tabak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by RayMabus 23/11/2023, 22:01

Tabak: F-16 je teško sranje Gripen_taking_off_from_road_runway
Gripeni polijeću s cestovne piste

Upotrebljivost i održavanje 



Tijekom Hladnog rata , švedske oružane snage trebale su biti spremne za obranu od moguće invazije. Ovaj scenarij zahtijevao je raspršivanje obrambenih snaga borbenih zrakoplova kako bi se održao kapacitet protuzračne obrane. Stoga je ključni cilj dizajna tijekom razvoja Gripena bila sposobnost djelovanja sa snijegom prekrivenih pista za slijetanje od samo 500 metara ;  nadalje, kratko vrijeme preokreta od samo deset minuta (pripreme za misiju napada su dvostruko duže od tog vremena), tijekom kojih bi se tim sastavljen od tehničara i pet vojnih obveznika mogao ponovno naoružati, napuniti gorivom i obaviti rutinske preglede i servisiranje unutar tog vremenskog okvira prije povratka u let za misije zrak-zrak. Za misije zrak-zemlja ovo vrijeme preokreta korištenjem istog resursa nešto je duže i iznosi dvadeset minuta. 

Tijekom procesa projektiranja veliki prioritet stavljen je na olakšavanje i minimiziranje održavanja zrakoplova; osim izgleda koji je jednostavan za održavanje, mnogi podsustavi i komponente zahtijevaju malo ili nimalo održavanja.  Zrakoplovi su opremljeni sustavom za praćenje zdravlja i upotrebe (HUMS) koji nadzire performanse različitih sustava i pruža informacije tehničarima za pomoć u servisiranju.  Saab provodi program stalnog poboljšanja; informacije iz HUMS-a i drugih sustava mogu se dostaviti na analizu.  Prema Saabu, Gripen pruža "50% niže operativne troškove od svog najboljeg konkurenta". 

Studija Jane's Aerospace and Defense Consulting iz 2012. uspoređivala je operativne troškove niza modernih borbenih zrakoplova, zaključivši da Gripen ima najnižu cijenu po satu leta (CPFH) kada se koristi gorivo, priprema i popravak prije leta te planirano održavanje na razini aerodroma zajedno s pripadajućim troškovima osoblja kombinirani su. Gripen je imao procijenjeni CPFH od 4700 USD, dok je sljedeći najniži, F-16 Block 40/50, imao 49% veći CPFH od 7000 USD.


https://en.wikipedia.org/wiki/Saab_JAS_39_Gripen
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by T. 23/11/2023, 23:28

i tabaku dolazi iz guzice u glavu...
još samo onaj zaluđeni rusofob akrap tvrdi da ukrajina pobjeđuje...
i eroo, normalno...

gripen je ono što nam je trebalo...
uzlijeće i slijeće s 800 m ceste, gorivo i naoružanje se puni u roku 10 min. i opet je u zraku...
za rafale će trebati produživati postojeće piste...

_________________
Tabak: F-16 je teško sranje Unname11
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by RayMabus 23/11/2023, 23:32

Nisam bio za Gripen zato šta je kod njih sve do prošle godine vladala ljevica a ona podržava Komšića. Zbog toga za nas to nije bila opcija.

Za ovi F-16 sam i prije nego šta su ih dobili a navijao sam za to da ih dobiju, rekao da će moći biti stacionirani samo u Zapadnoj Ukrajini i Kijevu i to je sve. I sad će tek počet kužit da je to tako i opet izgubit godinu dana dok skuže da je to tako.

A tako je kako je. Štaš sad. Oni ( Ukrajinci ) sami nisu nikakve avione kupovali a sad očekuju čuda da im drugi napravi ( a sami nisu ništa prije poduzeli po ovom pitanju ) preko noći a to ne ide tako. Idemo polako. Meni se nigdi ne žuri.  

:D


Last edited by RayMabus on 23/11/2023, 23:39; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by T. 23/11/2023, 23:39

ma to je magla, kaki avioni...
nema ga koji ne pada kada ga s-300 nanjuši...
to oni još malo grabe u đepove prije službene kapitulacije...
pa zelenski ne bi mrdnio iz kijeva da mu rusi ne garantiraju sigurnost leta...
skinu ga ko od šale i to iz rusije, kad im se digne...
ne kontrolira ukrajina zračni prostor...
koji su ljudi naivci...
nego im paše budala na čelu ukrajine, ko naručeno...

_________________
Tabak: F-16 je teško sranje Unname11
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by RayMabus 23/11/2023, 23:50

Ukrajina nije bogata država ( pričam o vremenu i prije rata ) tako da su se oni krpili sovjetskim avionima a o zapadnim nisu ni razmišljali jer jednostavno nisu imali para. Avijacija je najskuplja grana vojske. Nisu ni mislili da će ovi napast cijelu državu. I onda kad je napa onda stani pani a nije to oklopni transporrter pa će ih netko na izvolte izvadit garaže pa evo sidi i vozi.

I ovih par zemalja ima te F-16 a kupuju nove F-35 pa eto to al taj F-16 treba stazu a oni to imaju samo u zapadnom dijelu države itd i još moraju PZO dobar stavit i osigurat itd i obuka pilota i tehničara ( to će uskočiti ovi sa Zapada za prvu ruku ) i onda to u zapadnom dijelu države držat a na istok poslat ove sovjetske avione.

Oni te sovjetske avione gube i traže okolo al u osnovi njima ipak treba moderni lovac pošto moraju ipak ić u napad a onda moraš bit jači od ovoga koji se brani i u praksi njima samo Gripen tu igra.

Uglavnom sad će žicat Gripene. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by AssadNaPodmornici 24/11/2023, 00:01

stare F16ke nisu nešto što će okrenuti rat, nipošto, ali svakako korisno oružje.
evo šta čak i starije F16ke (Ukrajinci diljem UA grade hrpu raznih baza i svega ostaloga, kopaju doslovno ispod planina hangare itd)..

Evo Ukrajinci još imaju stare sovjetske avione pa zadaju rusima muke isusove.. Su24 ispaljuje StormShadow krstareće rakete koji svako malo pogode bitnu metu.. Mig29/Su27 i to prastari modeli bacaju JDAM i HAARM bombe iako slabijeg efekta radi integraicije.

Kada dođu čak i starije F16ke koje su dosta i modernizirane

1)moći će UA vojska pun k efikasnije lansirati HAARM rakete na Rusku PZO. Tipa UA sovjetski avioni mogli lansirati rakete samo da ih ispališ otprilike gdje je Ruska SAM obrana, i ako ovi uključe radar onda raketa se sama navodi na radar.. pa ako ga Rusi isključe i pomaknu vozilo raketa promaši itd.. bilo je nekliko takvih pogodataka ali.. sada će svaki F16 čim ga označi radar, odmah na lokaciju radara poslati raketu. Ako ovi u roku 10ak minuta ne pomaknu vozilo biti će uništeni.
a u ostalom F16ke će na takav način moći uništavati hrpu statitičnih radara

2)moći će puno više JDAM bombi bacati. vjerojatno i kazetne bombe iz aviona koje su još razornije

3)dobiti će rakete zrak -zrak dometa +100km ... do sada su nosili sovjetske rakete dometa 30-40km.. Rusi imaju svoje moderne rakete isto dometa +100km.
a to znači da će UA ako snime RU avion čak i negdje na velikoj udaljenosti ili helikopter, da će moći na njega poslati zrak-zrak raketu pa neka ovaj bježi.. a neće svaki uteći.

4)imat će mogućnosti ako im ameri dostave ispaljivati hrpu avio raketa i krstarećih raketa od 100-400km dometa.. tipa moći će protubrodske rakete velikog dometa ispaljivati praktički sa Ukrajinskog zračnog prostora u crno more.
zamisli UA podmorski dron, naleti na daljinu na Ruski brod u patroli i šalje signal gdje se nalazi a Ukrajinski F16k, njih 3-4 ispale 3-4 harpoon rakete sa 300km udaljenosti.. već sada zbog ovoga što Ukrajinci imaju (neptun, dronove kamikaze, obalne lansere ) Rusi bježe iz sevastapolja i ne usude se prismrditi van krima..

tako da , dosta će F16ke oružja donjeti.. naravno sve skupa rat ide u nerješeno pa kome pravo kome krivo.
samo će F16ke osigurati da bude "malo bolje nerješeno" , sa manjim UA gubicima i većim RU gubicima

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by RayMabus 24/11/2023, 00:08

Tako im je kako im je. S obzirom da sami nisu prije ništa razmišljali o tome ni gledali okolo i proučavali, mogu bit i sretni šta se ovih par država rješava svojih F-16 pa se ipak nešto smisli za njih da imaju bolju zračnu eskadrilu da čuva zapadnu Ukrajinu.

Tko se može sitit onda se može sitit da sam ja navijao da im daju te avione jer ja branim zapadnu Ukrajinu.

A za istok nek se snalaze. Meni je jasno da će im tu ipak trebat Gripeni.

Nek žicaju u Šveđana pošto ih samo oni imaju pa će to biti kao nekakvi ulazak Švedske u rat.

🍿Ionako su to sve balije ( svi bez obzira jesu li desnica il ljevica u Švedskoj podržat će mujage na Balkanu jer su oni protiv Rusa ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by RayMabus 24/11/2023, 00:25

MAKAR 150 LOVACA F-16 ILI DRUGIH SAVREMENIH ZAPADNIH AVIONA

Podsetimo, za odbranu Ukrajini treba makar 150 lovaca poput F-16 ili drugih savremenih aviona, na primer, Gripena JAS-39, tvrdi Jurij Ignat, portparol Vazduhoplovstva Oružanih snaga Ukrajine. Prema njegovim rečima, ovo je dovoljno za obavljanje zadataka preko mora i kopna.
Sto pedeset je iznos koji bi nam omogućio da zaštitimo našu zemlju i vazdušni prostor. To je u budućnosti, kada celu flotu sovjetske zastarele (i moralno i fizički) opreme zamenimo F-16, može i druga vrsta aviona, na primer SAAB-ov Gripen, primetio je Ignat.
On je podsetio da bi prvi lovci F-16 mogli da se pojave u Ukrajini na proleće 2024. godine. Istovremeno, govornik je ukazao na prilično težak proces obuke ukrajinskih pilota i inženjera, koji zahteva vreme, pošto letelica nije laka za rukovanje i održavanje.
Obuka pilota, infrastrukture i inženjera nije laka. Izgled aviona se neće radikalno promeniti, ali će ozbiljno uticati na bojno polje. Ako udarna grupa aviona uključuje jedan F-16, onda će neprijatelj shvatiti da se tamo nalazi „efka“ i treba da „beže“, kaže spiker Vazduhoplovstva Oružanih snaga Ukrajine.
Međutim, s obzirom na povećanu efikasnost PVO u sprezi sa avionom A-50U AWACS, upotreba zapadnih lovaca će biti otežana. Osim toga, Vazdušno-kosmičke snage Rusije redovno izvode kombinovane napade na aerodrome Oružanih snaga Ukrajine, pa će ukrajinska komanda imati problema sa razmeštanjem primljenih F-16, ukoliko prvi stignu do proleća.
-
https://www.novosti.rs/planeta/svet/1305661/rat-ukrajini-ukrajina-rat-ruska-armija-ukrajinska-vojska-f16-nato
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by RayMabus 24/11/2023, 00:58

Izgled aviona se neće radikalno promeniti, ali će ozbiljno uticati na bojno polje. Ako udarna grupa aviona uključuje jedan F-16, onda će neprijatelj shvatiti da se tamo nalazi „efka“ i treba da „beže“, kaže spiker Vazduhoplovstva Oružanih snaga Ukrajine.
-
Je samo nemaš ti piste u istočnom dijelu Ukrajine za to tako da ti treba Gripen koji polijeće s autoceste i za desetak minuta ga opskrbiš na tlu raketama zrak zrak da ti štiti i prati te druge avione sovjetskog tipa koji isto mogu poletit s ceste i nosit naoružanje za gađanje Rusa.


U tome je problem. Tebi trebaju Gripeni za bojno polje.


Žicaj Sveđane a kako ga jedino oni imaju ( dakle nema avionske koalicije tj više država ) onda to ispada ko da je Švedska u ratu s Rusijom a dodiruju se na Baltiku.


Kokice.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by vuksadinare 24/11/2023, 08:02

T. wrote:i tabaku dolazi iz guzice u glavu...
još samo onaj zaluđeni rusofob akrap tvrdi da ukrajina pobjeđuje...
i eroo, normalno...

gripen je ono što nam je trebalo...
uzlijeće i slijeće s 800 m ceste, gorivo i naoružanje se puni u roku 10 min. i opet je u zraku...
za rafale će trebati produživati postojeće piste...
... sa manom da ti sve mora dati dozvolu za uporabu u ratu.. zato je orban otkantao svede..mi imamo one brodske svedske rakete koje ne smijes servisirati i modificirati bez svedske dozvole.. dakle sto se tice svedskog oruzja skupio a osim pjesackog za sve ostalo moras tranziti dozvole sve da.. a sto se tice tabaka njemu su svedi napunili djepove lovom kao lobistu.. sto bi mi sa gripe om ako za svaki kurac moras tratiti dozvolu sveda
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99044
2015-09-08


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by marcellus 24/11/2023, 08:04

RayMabus wrote:A ništa, morat će im Šveđani Gripene poslat, on poleće sa auto ceste i može se servisirat u garaži.

‘Realno, Rusija je jača. F-16? Ne da nije prekretnica, nego je možda i dvosjekli mač!‘

pirat

_________________
Tabak: F-16 je teško sranje 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by marcellus 24/11/2023, 10:01

Tabak sere, F16 je realno jači od svega što Ruje koriste u Ukrajini

F16 ima jebeni combat record, jedan jedini je srušen u zračnoj borbi i to od drugog istog takvog (grčko turski rat)
I nikad ruski avion nije srušio niti jednog, a f16 su srušili masu migova

F-16 Falcon
Air-to-air kills – Air-to-air losses – Losses to ground fire
  76              -              1          -                5

Gulf War (USA) 0-0-3
No-Fly Zones (USA) 2-0-0
Bosnia (USA) 4-0-1
Kosovo (USA) 1-0-1
Kosovo (Netherlands) 1-0-0
Kosovo (Portugal, Belgium, Denmark, Turkey) 0-0-0
Afghanistan (USA, Netherlands, Denmark, Norway) 0-0-0
Iraq (USA) 0-0-0
Syrian border clashes 1979-1986 (Israel) 6-0-0
Operation Opera (Israel) 0-0-0
Lebanon War (1982) (Israel) 44-0-0
Lebanon War (2006) (Israel) 3-0-0
Intifada (2000-present) (Israel) 0-0-0
Soviet-Afghan War (Pakistan) 10-0-0
Border clashes (Pakistan) 1-0-0
Kargil War (Pakistan) 0-0-0
Northwest border wars (Pakistan) 0-0-0
Aegean Sea clashes (Turkey) 1-1-0
Venezuelan Coup 1992 (Venezuela) 3-0-0

_________________
Tabak: F-16 je teško sranje 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by Eroo 24/11/2023, 11:45

F16 može okačiti i B61.
Što to znači može svatko sam saznati, s tim da da se mora vidjeti
i šira (eventualna buduća) slika. 
FR3 također može okačiti B61, ali to Hrvatskoj ne treba...
tek toliko da se zna, da nebi nekome šta palo na pamet. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by RayMabus 24/11/2023, 12:39

marcellus wrote:Tabak sere, F16 je realno jači od svega što Ruje koriste u Ukrajini

F16 ima jebeni combat record, jedan jedini je srušen u zračnoj borbi i to od drugog istog takvog (grčko turski rat)
I nikad ruski avion nije srušio niti jednog, a f16 su srušili masu migova

Ima al pogledaj kartu Ukrajine i vidiš da je sve osim ovih Karpata na zapadu Ukrajine sve ravnica a njima treba velika pista i to će Rusi odma gađati a nema piste nema ni polijetanja. Šta će on preć pola Europe ( vidi kolika je udaljenost s krajnjeg zapada Ukrajine i bojišta na istoku Ukrajine ) i onda tako ratovat tamo tj ići još i u napad ?

Neće. To je za zaštitu zapadne Ukrajine i Kijeva. Zato sam ja bio za to da im Amerika to da i dali su. Za napad na istok neka žicaju Šveđane Gripene. :coffee :cro

I još jedna stvar kad smo već kod toga: Mjesec dana prije tog napada rekao sam da sam podigao vojni logor na Karpatima i da će najebat ako krene na Zapadnu Ukrajinu a da će se na kraju čačakat na istoku Ukrajine al da me za to nije brige. Tu postoji i Lukašenko koji nešto sere pa je sad dobio F-16 avione tu na zapadu Ukrajine kao sredstvo odvračanja da mu ne bi slučajno palo da se usudi da je takne jer ću ga natamburat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by vuksadinare 24/11/2023, 13:01

.... Prodajes oruzje a trebas dozvolu kako ces ga uporabiti od onog koga si kupio... ako sam kupio odjebi vise nije tvoj... to isto da ja kupim stan pa trazi dozvolu od bivse vlasnika da mi odredi boju sa kojom cu farbati stan..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99044
2015-09-08


Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by Eroo 24/11/2023, 13:19

vuksadinare wrote:.... Prodajes oruzje a trebas dozvolu kako ces ga uporabiti od onog koga si kupio... ako sam kupio odjebi vise nije tvoj... to isto da ja kupim stan pa trazi dozvolu od bivse vlasnika da mi odredi boju sa kojom cu farbati stan..
U UK uopće ne možeš kupiti stan. Mislim možeš, ali si vlasnik tek nakon 999 godina.
No, dobro unutra možeš samo farbati po svoje, ali ništa više od toga.
Prozore i vrata ne možeš ni mijenjati, ni farbati, pogotovu ne fasadu.
Vlasnik stana (koji si kupio) je država i ne ti. :)
Vidio sam jednu takvu pogodbu moga prijatelja Engleza.
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by RayMabus 24/11/2023, 18:13

vuksadinare wrote:.... Prodajes oruzje a trebas dozvolu kako ces ga uporabiti od onog koga si kupio... ako sam kupio odjebi vise nije tvoj... to isto da ja kupim stan pa trazi dozvolu od bivse vlasnika da mi odredi boju sa kojom cu farbati stan..
To je švedski problem a ne naš. Sad im je ipak desna vlada na vlasti pa možda jer je ugrožena i nacionalna sigurnost ovima malo puste uz pritisak Amerike ( Gripen je pun američkih dijelova, dakle nema odobrenja prodaje bez dozvole SAD ).

Dragi to nije naš problem. To je problem sjevernjaka koji graniče s Rusijom a konkretno sad ovdje se referiram na Švedsku koja inače bez obzira tko joj bio na vlasti podržavat će balije u BiH jer su oni protiv Rusa.

S protokom vremena niže u Europi će dolaziti stranke krajnje desnice na vlast a one u osnovi više podržavaju Rusiju pa će Švedska morat odlučivati oće li im dat Gripene ili ne jer ako ne pobijedit će Rusija a onda idući na redu je Baltik ( čitaj Švedska ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by RayMabus 24/11/2023, 18:16

Tabak: F-16 je teško sranje 800px-The_Finnish_war_map4.svg

https://sh.wikipedia.org/wiki/Finski_rat
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Tabak: F-16 je teško sranje Empty Re: Tabak: F-16 je teško sranje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum