ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji

Go down

U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji Empty U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji

Post by debotoijusto 19/10/2023, 19:50

U SPLITU je otkriven spomenik novinaru i kroničaru Splita i Dalmacije Miljenku Smoji.
Spomenik Smoji autorsko je djelo Aleksandra i Ante Guberine, a njegovo otkrivanje jedan je od središnjih događaja Smojinih 100. Spomenik je postavljen na sjevernoj strani Matejuške, odakle će Smoje zauvijek gledati na svoj Veli Varoš, Prokurative i Marjan. Otkrivanju su prisustvovali brojni građani i splitski gradonačelnik Ivica Puljak.

U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji 5ef7e12e-4527-4a35-89da-f519a3daf838


https://www.index.hr/magazin/clanak/u-splitu-otkriven-spomenik-miljenku-smoji/2505476.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji Empty Re: U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji

Post by debotoijusto 19/10/2023, 19:50

covik
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji Empty Re: U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji

Post by aben 19/10/2023, 19:51

Komunista

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji Empty Re: U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji

Post by vuksadinare 19/10/2023, 20:07

debotoijusto wrote:covik
spija taksista
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji Empty Re: U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji

Post by debotoijusto 19/10/2023, 20:13

I kako je podnosite? Mislim, ne disciplinu, nego krizu?

"Da mi je samo živit kako je živija moj otac. On je bija siromašni ribar, svakog je dana odlazija u konobu na ribe i vino ujutro i uvečer. A ja to ne moren! Niman pinezi!"

Molim?!

"Niman pineze, nemam para! Dobro, imam penziju oko 60 milijuna, od Slobodne Dalmacije dobijen još sto, sto i dvadeset, a to sve skupa nije mi dosta ako hoću ka čovik uvečer sa ženom izać i večerat. Pazi, ja četrdeset godin nisan večerava doma, uvik san iša vanka, u restorane. Četrdeset godin! Danas ne mogu, preskupo mi. Boca vina dva milijuna. A ja popijen dvi boce, ja san ribarsko dite, pijen vino ka vodu. A još ako hoćeš nešto pojist..."

Zašuti na trenutak, kao da hoće razmislit treba li reći ono što mu je na vrhu jezika.

"Pazi, molim te, napiši još ovo. Tija bi živit jednostavnim, normalnim životom. A jeben ti ja Gospu ako ne mogu tako živit, ja koji san u životu radija po 16 sati dnevno! I jeben ti ja one što jedu kavijare i jastoge, a nama govoridu kako tribamo stezat kaiše. Komu oni to lažu? Ja bi tija živit ka moj otac, siromašni ribar, a on je, Gospe ti, živija bolje od mene..."

Razgovarao: Vlatko Mišković (Sprint, 1988.)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji Empty Re: U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji

Post by dijagram 19/10/2023, 20:19

aben wrote:Komunista
Vise orjunas.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18703
2015-08-09


Back to top Go down

U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji Empty Re: U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji

Post by marcellus 19/10/2023, 20:26

debotoijusto wrote:covik

govno od čovika

_________________
U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji Empty Re: U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji

Post by crvenkasti 19/10/2023, 21:47

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:covik

govno od čovika

Jesi li ti bio govno prije nego što si postao Hrvat?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28762
2014-04-17


Back to top Go down

U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji Empty Re: U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji

Post by Joža 19/10/2023, 23:09

Zajeba se. Ni pripozna ča se vaja s istoka kad je tribalo. I sam je to prizna.

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2452
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji Empty Re: U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji

Post by prckov 20/10/2023, 09:21

aben wrote:Komunista



_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji Empty Re: U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji

Post by prckov 20/10/2023, 09:24

btw debo sretan ti international pronoun day sa malim zakasnjenjem  :)

International Pronouns Day: What to know about using pronouns - Good Morning America

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji Empty Re: U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji

Post by debotoijusto 20/10/2023, 12:19

U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji Miljenko%20Smoje
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji Empty Re: U Splitu otkriven spomenik Miljenku Smoji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum