ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu - Page 2 Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 18:59

- Prvi sam put u Splitu i mogu vam kazati da zaista živite u divnom gradu. Veći je nego što sam mislio - govori odmah na početku našeg razgovora Svetislav Basara (69), jedan od najznačajnijih suvremenih srpskih književnika.

Rado ga čita i hrvatska publika, a u grad podno Marjana ovaj višestruki dobitnik mnogobrojnih nagrada stigao je zbog promocije novog romana Rekapitulacija, koji baš kao i njegova ostala djela, izaziva snažne osjećaje, od divljenja pa do šoka i nevjerice.

Koje su vam prve asocijacije na Split?

Pa to je svakako čuvena Jugoplastika. Mislim da je vaš grad u svijetu poznat upravo po njoj. I naravno Oliver Dragojević. Kao i Splitsko ljeto.

https://slobodnadalmacija.hr/kultura/knjizevnost/svetislav-basara-srbiju-moze-spasiti-samo-cudo-vedrana-rudan-ne-zelim-je-upoznati-govori-i-o-vucicu-1326834

Mediteranski sajam knjige.

RayMabus

Posts : 176651
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu - Page 2 Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 19:07

- Prvi sam put u Splitu i mogu vam kazati da zaista živite u divnom gradu. Veći je nego što sam mislio - govori odmah na početku našeg razgovora Svetislav Basara (69), jedan od najznačajnijih suvremenih srpskih književnika.

Zato i jesu nekretnine skupe na obali a Split da i ne govorimo. To šta je on sad reka to pomisle svi pa tko ima keš gleda di šta može kupit.

Ja u Kaštelima ima par godina prolazi neki čovik, lipo sređen, normala i ja nešto pitan jer mi tribala neka informacija a on meni da dont speak croatian. A nije uopće lito bilo. Nasmija san se i posla ga u tri pizde materine na hrvatskome i reka di san baš na tebe naletija.Kupuju nekretnine penzioneri njihovi ode. Jeftiniji nego u Britaniji a i život jeftiniji a klima eto vidiš nebo iznad Poljuda, plavo sve. Kupaju se još.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176651
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu - Page 2 Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 19:22

Ja u grad ne iden nikako a 20 minuti mi je od kuće ako nije gužva na ulazu u Split.

Ne buden po dvi godine u gradu uopće. Jedino kad nešto moran. Zadnji put san bija kad je bija ovi jedan sprovod prije par miseci a i to nije u gradu nego rubni dio grada.

Al eto koga to zanima grad je tu odma do. Bolja su ova manja mista oko grada. Imaš svoj mir i boli te kurac. Kuća, vrtal, parking, polje. Ja iman stanove poviše kuće pa nisan nikad prisapava u njima. Nije mi se dalo. Šta ću ? N evolim te stanove. To mi je sve nekako zidovi. Volin širinu i zelenilo oko sebe. U Splitu sad iznajmljujemo a u vikendici ( velika kuća s okučnicom ) na Braču nisan iša ima deset godina. Ne da mi se. Okupa se dva puta ove godine a more mi ispod kuće.

Najdraže mi je otić na selo il kod mene il kod prijatelj il nekoga. Tamo mi je najbolje.

Nema emanicpacije. lol!

Samo priroda... i društvo. Odmoriš mozak. Lipo kamen, zelenilo i nigdi žive duše i guštamo. Nacicaš se pive i jebete se. Odeš spavat. Spavaš ko top na selu. Čisti zrak i tišina navečer. Baš mozak odmoriš. Sve četiri u zrak. Moga bi živit tamo bez problema.

Tako je meni i ode di san.Isto velika kamena kuća, vrtal, zelenilo, svoj parking, more 50 metara ispod. Al isto prođu auta tu i tamo i ima ljudi. A na selu baš ono ništa zvukovi. Tišina totalna i napasaš oči. Baš guštaš. To kod prijatelja. A ja iman još bolje od njega. Al njegovu smo sredili tako da možemo doć guštat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176651
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu - Page 2 Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 19:37

Sad moš zamislit kad ja iman veliku kamenu kuću s puno prostora, vrtali ispri, nije tolika ni buka uopće volin otić tri dana iza brda u vukojebinu gornju di nema žive duše, di čovik ne prođe a kamo li auto i onda to još sredili ( a iman ja i svoju blizu, to na selu drugu još jednu ) i tako tri dana i guštaš.

Sad zamisli to pa onda vidiš da meni grad 20 minuti vožnje od kuće a ja godinama u grad ne oden a i to kad oden to je nešto jer moran jednom u dvi godine il tako nešto, možda jednom godišnje i odma biž ća nazad.

Znači iman svoj mir ode i opet mi draže otić u još veću tišinu i prirodu i samo nas pusti na miru a u grad me ne bi ni puškon natira da dođen.

A 20 minuti vožnje mi je od kuće ako nije gužva na ulazu u Split. Al doslovno toliko.


Last edited by RayMabus on 1/10/2023, 19:39; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176651
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu - Page 2 Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by Hoholo Mudovski 1/10/2023, 19:38

Tisućugodišnji san hrvatskog naroda je bio da stranci kupuju nekretnine po hrvatskoj...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4280
2023-08-31


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu - Page 2 Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 19:40

Oholo Mudovski wrote:Tisućugodišnji san hrvatskog naroda je bio da stranci kupuju nekretnine po hrvatskoj...
Lupit ćemo im porez na kuće za odmor.

Neće on meni ode šetat i govorit: I dont speak croatian.

Neka kupuju. Lupit će njima država i općina poreze na kuće za odmor.  To su investicije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176651
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu - Page 2 Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 19:46

Nije problem šta netko kupuje nekretninu ovdje nego šta se dešava uništavanje obale, apartmanizacija, dizanje cijena domaćima itd a hrpa ljudi od toga nema ama baš ništa.

E to je problem vidiš. To triba poreze opalit. Ako ne živiš ode znači kuća za odmor pa izvoli uplati u proračun.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176651
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu - Page 2 Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 19:53

Vlada bezakonje. Imaš te općine i te unutra i oni će prodat šta god triba ako netko njima turne pare il nekome od njih dođe nešto napravit a to nije uopće građevisnko.

Onda imaš tu devastaiju obale i okoliša i kad ti to tako neki pametnjaković usere onda na kraju nemaš ništa a nitko tu opet ništa a ovi samo sebi pare u đep i bogate se.

E pa eto ti porez na kuće za odmor i tko te jebe. Ima da in prisidne.

Samo triba počet: prvo veći gradovi uz obalu a onda ide redom pa ćeš vidit kako će in prisist ta politika.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176651
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu - Page 2 Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by Hoholo Mudovski 1/10/2023, 20:00

RayMabus wrote:
Oholo Mudovski wrote:Tisućugodišnji san hrvatskog naroda je bio da stranci kupuju nekretnine po hrvatskoj...
Lupit ćemo im porez na kuće za odmor.

Neće on meni ode šetat i govorit: I dont speak croatian.

Neka kupuju. Lupit će njima država i općina poreze na kuće za odmor.  To su investicije.
Uh što će im se nauditi s porezom...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4280
2023-08-31


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu - Page 2 Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by RayMabus 1/10/2023, 20:03

A pa neće dok ih država pušta da grade jer želi punit proračun od prodaje stanova, zemljišta na kojima se isti grade, materijala koji se kupuju da se to izgradi, firmi koje plaćaju porez itd.

Ako šta i dignu bit će nešto sitno. Znači da država potiće apartmanizaciju i uništenje obale samo kako bi sebi napunila đepove.

RayMabus
RayMabus

Posts : 176651
2014-04-11


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu - Page 2 Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by Serbinho-3 1/10/2023, 20:11

Sta ce im te nekretnine. Bolje neko plovilo i vezan u Marina, nocu te dondola more, ima bar Marina, sednes na pice. Stanovi i kuce, gde je tu zadovoljstvo. 

 
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26540
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu - Page 2 Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by jastreb 1/10/2023, 20:36

RayMabus wrote:
Serbinho-3 wrote:Barem iz Srbije niko ne uzima. Trebas da kupis da bi ti se uselio Vuk sa nekom pricom o Srboslaviji a sa njim u drustvu Ero. Prosla i ta vremena Kradeze. Gologuzanija se sredila preko noci iz pricam ti pricu.

 

Zdravko Čolić kupio je stan u Puli, 
I Stoja također u Puli.

OnaJ blesavi Popović iz Slatkog greha ,čini mi se u Opatiji.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu - Page 2 Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by veber 1/10/2023, 23:34

Oholo Mudovski wrote:Tisućugodišnji san hrvatskog naroda je bio da stranci kupuju nekretnine po hrvatskoj...
koji ste vi kreteni, to je za ne bilivit.

ja prodajem sve u hrvatskoj i kupujem u njemačkoj.

da li je tisućljetni san nijemaca da hrvat kupi kuću i pride zemljište u njemačkoj.

nije niti čudno da dobijete stalno po pički.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu - Page 2 Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by veber 1/10/2023, 23:45

Serbinho-3 wrote:Sta ce im te nekretnine. Bolje neko plovilo i vezan u Marina, nocu te dondola more, ima bar Marina, sednes na pice. Stanovi i kuce, gde je tu zadovoljstvo. 

 
svakim danom samo dokazuješ koji si kreten.
1.-moraš imati dozvolu za skipera, C minimum (ti nemaš 3000€ za položit)
2.-vez u luci na sredozemlju ti je od 15 pa do 80€ na dan, opet nemaš love.
3-nemaš za gorivo. sundancer 58 troši oko 4l benzina ili 3l dizela na milju
4-ja sam imao gliser sa 150ks i potrošnja u kruzingu je bila litru po milji, kada sam ga naterao na maksimalnih 80 nMh onda je potrošnja bila oko 80l/h

zato govno sendvičarsko ne trkeljaj.

ovaj sundancer ima rezervoar više nego kaj ti kurčeva popušiš u godini dana.

kreten

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu - Page 2 Empty Re: Stranac svaki cetvrti kupuje po HR nekretninu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum