ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by RayMabus Sun 17 Sep - 18:29

Cijene nafte su na putu da ovaj mjesec dosegnu 100 dolara po barelu prvi put u 2023. nakon što su porasle za gotovo 30 posto od juna, nakon smanjenja proizvodnje u Rusiji i Saudijskoj Arabiji i rastuće potražnje iz Kine.

Očekuje se da će rastući troškovi goriva i potražnja kineske privrede, koje je najveći svjetski uvoznik nafte, pomutiti izglede za centralne banke i njihovu misiju da smanje stope inflacije koje su još uvijek znatno iznad ciljne razine od 2 posto.

Evropskacentralna a banka provela je 10. uzastopno povećanje kamatnih stopa prošle sedmice i implicirala da će vjerovatno stati na tome. U petak su, međutim, kreatori politike rekli da daljnje povećanje nije isključeno.

Očekivalo se da će kamatne stope centralne banke SAD-a dosegnuti vrhunac nakon prošlomjesečnog pada temeljne inflacije, koja uklanja nestabilne elemente poput goriva i hrane. Ipak, Federalne rezerve su signalizirale da vrata ostaju otvorena za moguće konačno povećanje u novembru.

Povećava se strah od svjetske inflacije dok cijena nafte raste prema 100 dolara po barelu

PADAJ SILO I NEPRAVDO :tu

https://www.youtube.com/watch?v=jlysYnYkeS8

Padaj silo i nepravdo,
Narod ti je sudit zvan.
Bjež'te od nas noćne tmine,
Svanuo je i naš dan.
Pravo naše ugrabljeno,
Amo natrag dajte nam!
Ne date li ne molimo,
Uzet će ga narod sam.
Gradove smo vam podigli,
Turne, kule gradili.
Oduvijek smo roblje bili,
I za vas smo radili.
Nevolja će biti vela,
Po palači tvrdimi,
Kad vidite da sa sela,
s mašklinima gremo mi.
Nastati će novo doba,
RayMabus
RayMabus

Posts : 175491
2014-04-11


Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by mentalitet Sun 17 Sep - 18:41

Ne ide nigdje Europa,vec odredjene mafijashke elite koje su sebi umislile da ih je Bog ovlastio kako bi trebalo da zive ljudi koji se ne slazu sa njima.Ja vishe vjerujem da ce europljani pomesti tu gamad sa vlasti koju im nitko nije dao i nitko nije glasao za njih nego su svojim pokvarenim manipulacijama i trikovima doshli do nje.Pa ,onaj ruski idiot shto je u bajbokani takozvani opozicionar (zaboravio ime ,valjda se zove Navaljni).Njegova partija je izvrshila ispitivanja preko nekih zapadnih takozvanih neovisnih agencija o mishljenju u zapadnom svijetu pa su dobili podatak da 60% zapadnjaka podrzava Rusiju.Ovi to objavili u svojim medijima a taj Navaljni skoro dobio srchani od bijesa .Daakle.Jako je teshko doci do istine ali ona se uvijek uspije probiti do ljudi koji razmishljaju svojim mozgom.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5025
2020-07-05


Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by RayMabus Sun 17 Sep - 18:43

Trebat će opet podignit kamatne stope. Prevelika je inflacija.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175491
2014-04-11


Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by mentalitet Sun 17 Sep - 18:48

RayMabus wrote:Trebat će opet podignit kamatne stope. Prevelika je inflacija.


Nema vishe inflacije sada je stagnacija a nakon nje dolazi provalija.Lazu jer i dalje shtampaju novac i to posebno za Ukrajinu,ali i za socijalni mir.Samo ne znam dokle ce.Kad balon pukne onda to uglavnom u Europi zavrshava sa krvavim ratom.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5025
2020-07-05


immortal likes this post

Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by Guest Sun 17 Sep - 19:26

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) 97800911
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by mentalitet Sun 17 Sep - 19:28

Ne treba nikoga mrziti jer ta negativna emocija ne ubija one koje mrzish nego onoga koji mrzi.Dokazala nauka vec davno.Samo treba uciti na tudjim greshkama a nikako na svojima.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5025
2020-07-05


Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by Guest Sun 17 Sep - 19:31

mentalitet wrote:Ne treba nikoga mrziti jer ta negativna emocija ne ubija one koje mrzish nego onoga koji mrzi.Dokazala nauka vec davno.Samo treba uciti na tudjim greshkama a nikako na svojima.
Mržnja je najnormalniji ljudski osjećaj, baš kao i ljubav.
Tko ne može mrziti i voljeti, s njim nešto nije u redu. Izgubio je ljudskost.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by mentalitet Sun 17 Sep - 20:16

cassa nuowa wrote:
mentalitet wrote:Ne treba nikoga mrziti jer ta negativna emocija ne ubija one koje mrzish nego onoga koji mrzi.Dokazala nauka vec davno.Samo treba uciti na tudjim greshkama a nikako na svojima.
Mržnja je najnormalniji ljudski osjećaj, baš kao i ljubav.
Tko ne može mrziti i voljeti, s njim nešto nije u redu. Izgubio je ljudskost.

Jock.Ako meni ne vjerujeshodi pitati nekog Psihijatra.Kako da ti slikovito objasnim.Pa eto,shta bi napravio onome tko te posipa stalno govnima?I sta bi napravio onome tko te posipa medom?Eto palo mi je to poredjenje na brzinu.Sve shto je negativno je sranje dok obratno ,sve shto je pozitivno je dobro za nas .Ali ima nas svakakvih.Nekome govno mirishe a nekome smrdi.Onome kome mirishe je u najmanju ruku perverznjak .Mozda je odrastao u govnima pa mu to normalno a mozda ima poremeceno osjetilo mirisa.?Mrznja je bolest.Nikada ne daj da te taj osjecaj obuzme.Gadjenje je ok,jer je to zashtitni mentalni alat.Ljubav i mrznja su samo dvije krajnosti koje nas mogu obuzeti.Dobar chovjek nikada nece dozvoliti da njegov um zagadi mrznja.No,nemoj ovo shvatiti kao pametovanje nego kao jedno drugachije mishljenje.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5025
2020-07-05


Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by Guest Sun 17 Sep - 21:27

mentalitet wrote:
cassa nuowa wrote:
mentalitet wrote:Ne treba nikoga mrziti jer ta negativna emocija ne ubija one koje mrzish nego onoga koji mrzi.Dokazala nauka vec davno.Samo treba uciti na tudjim greshkama a nikako na svojima.
Mržnja je najnormalniji ljudski osjećaj, baš kao i ljubav.
Tko ne može mrziti i voljeti, s njim nešto nije u redu. Izgubio je ljudskost.

Jock.Ako meni ne vjerujeshodi pitati nekog Psihijatra.Kako da ti slikovito objasnim.Pa eto,shta bi napravio onome tko te posipa stalno govnima?I sta bi napravio onome tko te posipa medom?Eto palo mi je to poredjenje na brzinu.Sve shto je negativno je sranje dok obratno ,sve shto je pozitivno je dobro za nas .Ali ima nas svakakvih.Nekome govno mirishe a nekome smrdi.Onome kome mirishe je u najmanju ruku perverznjak .Mozda je odrastao u govnima pa mu to normalno a mozda ima poremeceno osjetilo mirisa.?Mrznja je bolest.Nikada ne daj da te taj osjecaj obuzme.Gadjenje je ok,jer je to zashtitni mentalni alat.Ljubav i mrznja su samo dvije krajnosti koje nas mogu obuzeti.Dobar chovjek nikada nece dozvoliti da njegov um zagadi mrznja.No,nemoj ovo shvatiti kao pametovanje nego kao jedno drugachije mishljenje.
Mržnja nije bolest. To ti je ljudski osjećaj, kojeg svaki čovjek može ponekad doživjeti ukoliko nije bolestan.
I ja ne mrzim tako da mi mržnja zagadi um. Ja mrzim tako da mi ga mržnja prosvjetli.

Ja ti nisam od onih "ko tebe kamenom ti njega kruhom". Ili "kad ti neko zalipi trisku, okeni mu i drugu stranu lica". 
Ja sam ti macane od onih koji se drže one "oko za oko zub za zub". Ja sam ti kršćanin Staroga zavjeta. I baš zato nikad prvi ne započinjem konflikt. I nikad nikome ne ostanem dužan kad skužim da me pokušava zajebavat.
Bog i Hrvati!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by immortal Mon 18 Sep - 15:35

mentalitet wrote:Ne treba nikoga mrziti jer ta negativna emocija ne ubija one koje mrzish nego onoga koji mrzi.Dokazala nauka vec davno.Samo treba uciti na tudjim greshkama a nikako na svojima.
ne uvažiš li nekoga ili nadiđeš
ispushio si

ne uvažili li te netko ili pokrade, izazove bilo kakvu štetu
sredit ćeš ga da si uduplo manji i slabiji

Nije u pitanju nauka nego zakon BOGa

gazi li te netko pregazit ćeš ga

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23137
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by immortal Mon 18 Sep - 15:52

cassa nuowa wrote:
mentalitet wrote:
cassa nuowa wrote:
mentalitet wrote:Ne treba nikoga mrziti jer ta negativna emocija ne ubija one koje mrzish nego onoga koji mrzi.Dokazala nauka vec davno.Samo treba uciti na tudjim greshkama a nikako na svojima.
Mržnja je najnormalniji ljudski osjećaj, baš kao i ljubav.
Tko ne može mrziti i voljeti, s njim nešto nije u redu. Izgubio je ljudskost.

Jock.Ako meni ne vjerujeshodi pitati nekog Psihijatra.Kako da ti slikovito objasnim.Pa eto,shta bi napravio onome tko te posipa stalno govnima?I sta bi napravio onome tko te posipa medom?Eto palo mi je to poredjenje na brzinu.Sve shto je negativno je sranje dok obratno ,sve shto je pozitivno je dobro za nas .Ali ima nas svakakvih.Nekome govno mirishe a nekome smrdi.Onome kome mirishe je u najmanju ruku perverznjak .Mozda je odrastao u govnima pa mu to normalno a mozda ima poremeceno osjetilo mirisa.?Mrznja je bolest.Nikada ne daj da te taj osjecaj obuzme.Gadjenje je ok,jer je to zashtitni mentalni alat.Ljubav i mrznja su samo dvije krajnosti koje nas mogu obuzeti.Dobar chovjek nikada nece dozvoliti da njegov um zagadi mrznja.No,nemoj ovo shvatiti kao pametovanje nego kao jedno drugachije mishljenje.
Mržnja nije bolest. To ti je ljudski osjećaj, kojeg svaki čovjek može ponekad doživjeti ukoliko nije bolestan.
I ja ne mrzim tako da mi mržnja zagadi um. Ja mrzim tako da mi ga mržnja prosvjetli.

Ja ti nisam od onih "ko tebe kamenom ti njega kruhom". Ili "kad ti neko zalipi trisku, okeni mu i drugu stranu lica". 
Ja sam ti macane od onih koji se drže one "oko za oko zub za zub". Ja sam ti kršćanin Staroga zavjeta. I baš zato nikad prvi ne započinjem konflikt. I nikad nikome ne ostanem dužan kad skužim da me pokušava zajebavat.
Bog i Hrvati!
"ko tebe kamenom ti njega kruhom" -sredio bi ga / uništio


Biblija je mijenjana na nekim dijelovima i sakriveni bitni dijelovi od nas Krščana
ako te netko kamenom ( znači učini bilo kakvo zlo) ne smiješ oprostiti sve dok te taj ne zamoli ili zatraži za oprost ili se ispriča jer bi te u suprotnom (ako se izletiš i kažeš oprostio sam ti bez da te zatražio oprost)  uništio u potpunosti i ne bi imao sposobnosti ni snage da se obraniš, mislim da čak padaš pod njegovu vlast bez snage da se otrgneš od njega
za to je dovoljan njegov zla volja i pogled, ne mora te ni dotaknuti

ukoliko te netko zatraži oprost bez obzira na snagu razdora ili boli koju ti je nanio a ti ne želiš oprostiti on se čisti od svih kazni i tereta počinjenog a na tebe koji si podnio njegovo zlo pada sav teret njegovog grijeha

što se tiče druge izjave  "kad ti neko zalipi trisku, okeni mu i drugu stranu lica". na takav način bi uništio onoga koji ti zlo čini ali ne smiješ ga pozivati da to učini jer tad si sam kriv i opet snosiš teret grijeha i počinjenog zla nad tobom


kako osjetimio grijeh i djelovanje zla
u energiji koju posjedujemo, stanju svijesti, svjetlosti koja nas okružuje, volji za rad i život, okretnosti, ne/napredovanju , slobodi djelovanja i posjedovanja ......

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23137
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by Guest Wed 20 Sep - 0:22

immortal wrote:

što se tiče druge izjave  "kad ti neko zalipi trisku, okeni mu i drugu stranu lica". na takav način bi uništio onoga koji ti zlo čini ali ne smiješ ga pozivati da to učini jer tad si sam kriv i opet snosiš teret grijeha i počinjenog zla nad tobom

Takvog bi uništio jedino tako da mu ispalim metak u čelo.
A to i Bog oprašta u samoobrani, kad kaže: "Čuvaj se, čuvat ću te."
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by Guest Wed 20 Sep - 0:26

immortal wrote:
"ko tebe kamenom ti njega kruhom" -sredio bi ga / uništio
Ko mene kamenom ja ću njega bloketom, ako je prvi počeo.
Amen!

Tko mi ne vjeruje neka pokuša.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by Guest Wed 20 Sep - 0:55

immortal wrote:


kako osjetimio grijeh i djelovanje zla
u energiji koju posjedujemo, stanju svijesti, svjetlosti koja nas okružuje, volji za rad i život, okretnosti, ne/napredovanju , slobodi djelovanja i posjedovanja ......
Ne znam kako drugi, ali ja ne trebam osjetiti djelovanje zla, da bi se zlu odupirao.

Ja osjetim začetak (izvor) zla i ne dam mu da djeluje na mene.
Puno učinkovitija metoda, nego da dopustim zlu da djeluje na mene, pa da mu se onda odupirem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by Guest Wed 20 Sep - 1:27

Navest ću i jedan primjer..

Ja sam osjetio zlo u EU, dok mi još nismo ni bili u EU.
Znači na mene EU nije djelovala, a znao sam da ima sjeme zla u sebi.

Tako da se i sad ne borim protiv djelovanje EU na mene, nego se još borim protiv tog sjemena zla kojeg EU posjeduje.
Borim se protiv toga na isti način, baš kao i prije. I ne dozvoljavam EU da djeluje na mene svojom propagandom (svojim zlom).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by Hoholo Mudovski Thu 21 Sep - 21:40

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Img_2068
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3939
2023-08-31


Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by RayMabus Fri 22 Sep - 0:29

CIJENE nafte porasle su na međunarodnim tržištima iznad 94 dolara nakon što je Rusija privremeno zabranila izvoz goriva, što će pojačati potražnju rafinerija u razdoblju tijesne opskrbe. Na londonskom je tržištu cijena barela nakon podneva bila viša za 1.02 dolara nego na jučerašnjem zatvaranju trgovine i iznosila je 94.55 dolara. Na američkom tržištu barelom se trgovalo po 1.27 dolara višoj cijeni, od 90.93 dolara.

Raspoloženje na tržištima obilježila je tijekom prijepodneva sjednica američke središnje banke, koja je u srijedu zadržala kamatne stope na važećoj razini, ali je potvrdila da bi ih do kraja godine trebala podići za još četvrtinu postotnog boda, na 5.50 do 5.75 posto.

Viši troškovi zaduživanja mogli bi oslabiti gospodarski rast i potražnju za gorivom i poduprijeti dolar, što bi smanjilo kupovnu moć kupaca s drugim valutama i dodatno zakočilo kupnju energenata. Norveška središnja banka podigla je pak u četvrtak kamatne stope, a Europska središnja banka povisila je troškove zaduživanja prije dva tjedna, za četvrtinu postotnog boda, unatoč slabom gospodarstvu.

Monetarnu politiku velikih gospodarstava zasjenila je nakon podneva najava Rusije da će privremeno zabraniti izvoz goriva kako bi poboljšala opskrbu domaćeg tržišta i spustila cijene. To znači da će kupci ruskog benzina i dizela morati potražiti drugog dobavljača i da će ionako tijesna opskrba biti pod pojačanim pritiskom potražnje iz rafinerija, objašnjava Tamas Varga iz brokerske kuće PVM.

Ruska objava nadovezala se na pad zaliha nafte u SAD-u u prošlom tjednu, za 2.14 milijuna barela, zbog snažnog izvoza. Smanjile su se i zalihe derivata, odražavajući početak redovne jesenske sezone održavanja u rafinerijama, navela je američka vlada u tjednom izvješću.

Zalihe nafte u američkom čvorištu u Cushingu na najnižoj su razini od srpnja 2022., a Organizacija zemalja izvoznica i njezini saveznici izbacuju na tržište manje barela, prema dogovoru iz prošle godine. OPEC je odvojeno objavio da je barel košarice nafte njegovih članica u srijedu pojeftinio 1.18 dolara, na 95.82 dolara.

Rusija zabranila izvoz goriva, skočile cijene nafte

:tu :tu :tu :tu :tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175491
2014-04-11


Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by Guest Fri 22 Sep - 14:17

Bogu fala, ode i Kanada u kuac...

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Image11
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by crvenkasti Fri 22 Sep - 14:25

Sad mi nije žao što sam pizda i što ništa nisam postigao u životu.

Svejedno je. Ionako sve ide u kurac.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28720
2014-04-17


Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by RayMabus Sat 23 Sep - 22:21

Uredbu o zabrani potpisao je premijer Mihail Mišustin. Kremlj je saopćio da će se zabranom izvoza dizela stabilizovati cijene goriva na domaćem tržištu. Zabrana izvoza se odnosi na skoro sve države, osim na četiri bivše sovjetske zemlje. Od zabrane su izuzete Bjelorusija, Kazahstan, Armenija i Kirgistan.

Kako je objavio američki poslovni portal CNBC, Rusija je najveći svjetski dobavljač dizela i velika izvoznica sirove nafte. Zabrinutost ovom odlukom je utoliko veća zbog toga što su globalne zalihe dizela već na niskom nivou.

Energetski analitičari su istakli da je teško procijeniti koliko dugo će zabrana biti na snazi. Smatraju da postoji mogućnost da Moskva ponovo energente koristi kao oružje, uoči još jedne sezone grijanja.

Rusija zabranila izvoz dizela i benzina u većinu država svijeta

:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175491
2014-04-11


Back to top Go down

Ode Europa u kuac ( Bogu fala ) Empty Re: Ode Europa u kuac ( Bogu fala )

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum