ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Orban kupuje 30 vojnih helikoptera u Putina

Go down

Orban kupuje 30 vojnih helikoptera u Putina Empty Orban kupuje 30 vojnih helikoptera u Putina

Post by RayMabus Thu 28 Jan - 16:41

Mađarska namjerava kupiti 30 ruskih vojnih helikoptera
objavljeno 2016/01/27
Zrakoplovstvo Vijesti
Mađarski vojni transportni helikopter Mi-8/17

Galerija slika

    Mađarski vojni transportni helikopter Mi-8/17
    Mađarski vojni transportni helikopter Mi-8/17

    1
    2

Mađari se kupiti ruske ili američki helikopteri?

Mađarska namjerava kupiti oko 30 ruskih helikoptera, vrijednost novih ruskih helikoptera se očekuje do oko 490 milijuna dolara, a prije nekoliko dana u medijima natuknuo predstavnik ruskog Centra za analizu svjetske trgovine oružjem (CAWAT).

"U veljači 2016. planovi za mađarski premijer Viktor Orban razgovara s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom, koji će se također raspravljati opskrbu 30 ruskih helikoptera za mađarskog ratnog zrakoplovstva", izjavio je glasnogovornik ruskog Centra za analizu svjetske trgovine oružjem (CAWAT) , Istodobno, ruski vojni analitičari su izračunali da će vas koštati oko 142 mađarskih forinti (490 mađarskih milijuna USD).

Mađarska novim helikopterima zamijeniti staru flotu vojnih transportnih helikoptera Mi-8/17, od kojih su neki u upotrebi od 1969. Mađarski novine prije godinu dana bili izvijestili da je zemlja namjerava kupiti oko 30 vojnih transportnih helikoptera za njih Oni bi trebali biti plaćeni više od 600 milijuna $. U 2011. godini također spominje da bi trebalo biti s Amerikanci dogovorili o donaciji 32 koristi dva motora UH-1 Huey iz redova Marinskog korpusa (USMC). Mađari onda su odlučili da je bolje kupiti nove helikoptere, i uložiti novac u popravak koristi.

Mađarska vojska učinila u 2011, finska vojska u poklon dobila 2 helikoptera Mi-8 u 2014, dok je Rusija kupila još 3 modernizirana helikoptera Mi-8T. Ukupna treba imati zračnih snaga Mađarske (Magyar Légierő), sada u svojoj floti 12 (letenje) Vojni helikopteri ovog tipa. Analitičari predviđaju da će Mađari su uglavnom zainteresirani za helikopter s obitelji Mi-8/17 Mađarski ratno zrakoplovstvo već prije nekoliko godina povukao cijelu flotu borbenih-transportnih helikoptera Mi-24, koji će i dalje biti na čekanju u skladištima na moguću obnovu.


http://www.obramba.com/novice/madzarska-namerava-kupiti-do-30-ruskih-vojaskih-helikopterjev/
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Orban kupuje 30 vojnih helikoptera u Putina Empty Re: Orban kupuje 30 vojnih helikoptera u Putina

Post by RayMabus Thu 28 Jan - 16:55

Mala gužva u šesnajstercu :

VARŠAVA – Litva, Poljska i Ukrajina su najavile kako će zajednička brigada od 4.000 vojnika biti operativna sljedeće godine.
“Multinacionalna brigada je znak, simbol i vrlo jasan signal svakome tko bi želio narušiti mir u Europi”, rekao je poljski ministar obrane Antoni Macierewicz u priopćenju ministarstva.
Dok su Litva i Poljska članice NATO-a i EU-a, Ukrajina nije, ali je članica NATO programa Partnerstvo za mir od 1994. godine.
Macierewicz se sastao sa svojim kolegama iz Litve i Ukrajine, Juozasom Olekasom i Stepan Poltorakom u istočnom poljskom gradu Lublinu.
“Vidimo ovu brigadu kao pokretačku snagu koja će poboljšati našu vojsku”, rekao je Poltorak, prenosi poljska novinska agencija PAP.
On je dodao da će “brigada biti u potpunosti operativna do 2017.”, dok se u priopćenju ministarstva obrane Poljske navodi kako će vojna postrojba “dostići svoj punu borbenu sposobnost u siječnju 2017.”

http://www.defender.hr/naslovnica-izdvojeno/litva-poljska-ukrajina-najavile-operativnost-zajednicke-brigade-2017/

Orban kupuje 30 vojnih helikoptera u Putina Poland_Ukraine_Locator
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Orban kupuje 30 vojnih helikoptera u Putina Empty Re: Orban kupuje 30 vojnih helikoptera u Putina

Post by RayMabus Thu 28 Jan - 16:58

A neće da kupe rumunjske helikoptere jer su im Rumunji u osnovi neprijatelji :

H215 predstavlja pojednostavljenu varijantu Super Pume, proizvodnja u Rumuniji bi trebalo da dodatno snizi cenu helikoptera a namenjen je da se kao takav na tržištu takmiči sa ruskim helikopterom Mi-17.

http://tangosix.rs/2015/27/11/komsije-napreduju-rumunija-dobila-proizvodnju-helikoptera-super-puma/
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Orban kupuje 30 vojnih helikoptera u Putina Empty Re: Orban kupuje 30 vojnih helikoptera u Putina

Post by RayMabus Thu 28 Jan - 17:06

Srbija igra politiku vojne neutralnosti na Balkanu no u suštini nije teško odgonetnit na koju će stranu Srbija u slucaju rata tako da ta vojna neutralnost je samo službena a u praksi se zna kako stvari stoje ....al ovi Mađari .....tu uopće ne znaš za koga su oni .....malo s Rusima protiv ovih poviše , malo sa Švabama , malo sa AMerikancima .....neke kombinacije ....a da se zarati nitko živ nema ideju šta bi oni odabrali.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Orban kupuje 30 vojnih helikoptera u Putina Empty Re: Orban kupuje 30 vojnih helikoptera u Putina

Post by epikur37 Thu 28 Jan - 17:07

Uspravnica i Ameri na aparatima :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Orban kupuje 30 vojnih helikoptera u Putina Empty Re: Orban kupuje 30 vojnih helikoptera u Putina

Post by RayMabus Thu 28 Jan - 17:49

epikur37 wrote:Uspravnica i Ameri na aparatima :)
I da i ne.

Više se tu radi o tome da Mađari imaju neku svoju politiku nego šta je ista usmjerena toliko protiv NATOa ili tako šta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Orban kupuje 30 vojnih helikoptera u Putina Empty Re: Orban kupuje 30 vojnih helikoptera u Putina

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum