ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno?

Go down

Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno? Empty Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno?

Post by debotoijusto 3/8/2023, 10:15

KINESKA regulatorna tijela predložila su pravila prema kojima bi osobe mlađe od 18 godina mogle provesti maksimalno dva sata dnevno na njihovim pametnim telefonima. Državno regulatorno tijelo za kibernetički prostor priopćilo je kako želi da se maloljetnim osobama zabrani pristup internetu na njihovim mobitelima od 22 sata do 6 ujutro, prenosi Sky News.


Prema predloženim pravilima, korisnici od 16 do 18 godina mogli bi provesti dva sata dnevno na mobitelima, djeca od osam do 16 godina dobila bi jedan sat, dok bi djeca do osam godina imala samo osam minuta. Prijedlog dolazi u trenutku kada su kineske vlasti sve više zabrinute zbog stope kratkovidnost i ovisnosti o internetu među mladima te naglašava želju Pekinga da ima veću kontrolu nad digitalnim životom u Kini.













Kineske vlasti ranije su rekle da će podržati razvoj tehnoloških divova, ali analitičari tvrde da bi dnevna ograničenja upotrebe mobitela stvorila glavobolje za internetske tvrtke. "Puno truda i dodatnih troškova treba za pravilnu provedbu ovih novih regulatornih zahtjeva", kazao je odvjetnik Xia Hailong. 



"I rizik od nepoštivanja pravila također će biti vrlo visok. Stoga vjerujem da bi mnoge internetske tvrtke mogle razmisliti o izravnoj zabrani maloljetnicima korištenja njihovih usluga", dodao je. Ovaj prijedlog regulatora je nastavak na vladin policijski sat za igrače online videoigara mlađe od 18 godina koji je uveden još 2021. i zadao je veliki udarac divovima igara poput Tencenta.
Platforme za dijeljenje videa kao što su Bilibili, Kuaishou i ByteDance od 2019. nude "tinejdžerske načine rada" koji korisnicima ograničavaju pristup sadržaju i trajanje korištenja. ByteDanceova aplikacija Douyin slična TikToku zabranjuje tinejdžerima da je koriste dulje od 40 minuta.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/maloljetne-osobe-u-kini-ce-smjeti-koristiti-mobitel-maksimalno-dva-sata-dnevno/2484515.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno? Empty Re: Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno?

Post by debotoijusto 3/8/2023, 10:18

najebali smo ako ovo procita oni tuljan iz bivseg zivog zida a sad u EU parlamentu tuce lovu na demagogiji protiv EU te istu naziva fasistickim zatiracem sloboda te se treba ugledati u rusiju kinu i mozambik
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno? Empty Re: Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno?

Post by AssadNaPodmornici 3/8/2023, 10:59

sa jedne strane ne volim da se država upliće a sa druge strane ovo je dobro. 
"zapadno" rješenje(dakle ono koje ne daje totalitarne ovlasti državi) - dakle "desno" rješenje ovoga kineskog(ljevičarskog rješenja) jest -roditelji.

dakle roditelji instaliraju aplikaciju na mobitele svoje djece.  imaju 2h dnevno vremena a nakon toga se mobitel zaključa , možeš samo pozive primiti i poslati. 

nije loše. 
inače kineski komunistički tik-tok koji širi najdebilnije ideje od zapada do vladivostoka je u isto vrijeme zabranjen u Kini :)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno? Empty Re: Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno?

Post by crvenkasti 3/8/2023, 11:09

Ja sam svojoj kćerkici pokušao ograničiti korištenje mobitela, pa sam doživio takve izljeve bijesa da i sad zadrhtim kad se sjetim.

Ti Kinezi su genijalci.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno? Empty Re: Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno?

Post by marcellus 3/8/2023, 11:23

razuman prijedlog, ja sam svojima morao drastično ograničiti mobitel

gube koncentraciju, gube interes za stvari izvan digitalne domene, lošije pamte 

jako loše za mozak djece

_________________
Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno? 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno? Empty Re: Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno?

Post by AssadNaPodmornici 3/8/2023, 11:31

Da jako je loše i za mozak odraslih a mislim za dicu još gore jer su u razvoju

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno? Empty Re: Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno?

Post by marcellus 3/8/2023, 11:43

crvenkasti wrote:Ja sam svojoj kćerkici pokušao ograničiti korištenje mobitela, pa sam doživio takve izljeve bijesa da i sad zadrhtim kad se sjetim.

Ti Kinezi su genijalci.

Isto, postanu ovisnici o mobitelu i onda reagiraju ko kroner kad mu ne daš cugu

izdrži

_________________
Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno? 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno? Empty Re: Maloljetne osobe u Kini će smjeti koristiti mobitel maksimalno dva sata dnevno?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum