ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dusramlje na najjace , jednom rijecju HDZ

Go down

dusramlje na najjace , jednom rijecju HDZ Empty dusramlje na najjace , jednom rijecju HDZ

Post by debotoijusto Tue 1 Aug - 16:53

MINISTAR obrane Mario Banožić odlučio je povući zahtjev za izbor u naslovnog izvanrednog profesora. Objavio je to na Facebooku, usput se požalivši da je "šokiran količinom negativnosti koje su se slile" o njegovom "akademskom radu".

Napisao je i da "neće odustati od akademske karijere", a da od izbora za izvanrednog profesora odustaje samo dok je ministar u vladi.

Njegovu objavu prenosimo u cijelosti.

“Dragi prijatelji,

nakon puno razmišljanja donio sam odluku kako ću povući zahtjev za izbor u naslovnog izvanrednog profesora. To činim prije svega iz iskrene želje da poštedim daljnjeg medijskog, javnog i političkog pritiska Ekonomski fakultet u Osijeku, njegove zaposlenike, članove Vijeća te imenovane članove Povjerenstva za provedbu postupka mog izbora.

Malo je reći da sam šokiran količinom negativnosti koje su se slile na račun moga akademskog i znanstvenog rada kojim se bavim gotovo 15 godina, ali i pokušajima da me se prikaže nestručnim, nečasnim i onime koji radi na štetu studenata. Tražene uvjete koje treba ispuniti svaki izvanredni profesor ispunjavam, a odustati od akademske karijere neću, već ću ovaj njezin djelić ostaviti po strani dok obavljam dužnost ministra i člana Vlade Republike Hrvatske”, objavio je Banožić.





https://www.index.hr/vijesti/clanak/banozic-odustao-od-pozicije-izvanrednog-profesora-malo-je-reci-da-sam-sokiran/2484190.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

dusramlje na najjace , jednom rijecju HDZ Empty Re: dusramlje na najjace , jednom rijecju HDZ

Post by debotoijusto Tue 1 Aug - 16:56

Ovaj doktor znanosti iz područja ekonomije te docent nedavno je podnio i zahtjev Ekonomskom fakultetu u Osijeku za pokretanje postupka izbora u viši znanstveno-nastavni stupanj, čime bi stekao titulu izvanrednog profesora, pisao je Telegram.

Postupak za stjecanje naslova izvanrednog profesora uključuje temeljitu provjeru Banožićevog akademskog rada, znanstvenih objava i sudjelovanja u akademskim aktivnostima.

Kako bi se postalo izvanredni profesor, osim zadovoljenja znanstvene komponente, potrebno je zadovoljiti i nastavni aspekt. Jedan od načina tog zadovoljenja jest da se napiše udžbenik, skripta ili nešto što se zove - recenzirani nastavni materijal, a za koji se odlučio Banožić.

On je tako prije tri godine napisao nastavni materijal za predmet E-marketing koji se izvodi na preddiplomskom stručnom studiju Veleučilišta Lavoslav Ružička u Vukovaru.





Njegov rad E-marketing jest smeće. I ne treba neko veliko informatičko znanje za to utvrditi.

Index je pisao tako kako Banožić, između ostalog, studentima objašnjava da su najpopularnije društvene mreže Facebook i MySpace. Pad MySpacea započeo je početkom 2008. godine, a od kraja 2011. nije niti među prvih pet najpopularnijih.

Banožić piše i da Facebook ima 1.35 milijardi korisnika. Taj podatak je bio točan u kolovozu 2014. godine.

Osim što sve "intenzivnije koriste elektroničku poštu, većina ljudi prije ili kasnije posegnu za još jednom korisnom uslugom - prijenosom datoteka", objašnjava Banožić.




Urednica dr. sc. Sanja Gongeta, za početak, članica je HDZ-a. I, očito, Banožićeva stara znanica. Naime, kako vidimo na stranicama HDZ-a Vukovarsko-srijemske županije, Gongeta i Banožić su sudjelovali u osnivanju podružnice nečega što se zove Akademska zajednica HDZ-a Ante Starčević.



https://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-je-odobrio-banozicevo-smece-urednica-je-isto-hdzovka/2482994.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

dusramlje na najjace , jednom rijecju HDZ Empty Re: dusramlje na najjace , jednom rijecju HDZ

Post by debotoijusto Tue 1 Aug - 16:56

https://www.index.hr/vijesti/clanak/akademska-zajednica-koja-suti-ne-vrijedi-vise-od-banozicevog-pdf-smeca/2483483.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

dusramlje na najjace , jednom rijecju HDZ Empty Re: dusramlje na najjace , jednom rijecju HDZ

Post by debotoijusto Tue 1 Aug - 16:58

Sada se u raspravu uključio i Marcelić, koji je problematizirao drugi problem. "U buri reakcija na knjigu ministra Banožića nisam primijetio da se netko bavio tehničkim aspektima iste pa sam, ne budi lijen, napravio malo istraživanje. Navedeno izdanje, kad maknemo naslovnicu, predgovor i ostale elemente koji ne ulaze u računicu, ima približno 6900 riječi ili oko 27 kartica teksta", napisao je.





"Na primjer, Sveučilište u Puli samostalna izdanja od 5 do 74 kartice definira kao brošure. Ne poznajem formalne zahtjeve institucije koja je Banožićevo izdanje klasificiralo kao knjigu, niti sam se bavio uvjetima napredovanja u polju u kojem se kvalificira, ali iz pozicije sociologa koji je prošao zahtjeve za izvanrednog profesora se čudim", zaključio je.




https://www.index.hr/vijesti/clanak/sociolog-banoziceva-knjiga-prema-vecini-pravilnika-uopce-nije-knjiga/2483851.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

dusramlje na najjace , jednom rijecju HDZ Empty Re: dusramlje na najjace , jednom rijecju HDZ

Post by debotoijusto Tue 1 Aug - 16:59

sad se Banožić suočava i s optužbama da je rad plagirao.

"Dvadesetak slajdova je Mario Banožić bezočno kopirao iz moje prezentacije koju sam držao prije nekoliko godina studentima EFOS-a u Osijeku. Nisam ih sve našao na starim prezentacijama pa ih nisam sve mogao dokumentirati, nego ovih sedam.

Uglavnom, kako Banožić nije bio na tim predavanjima, sumnjam da je do tih slajdova došao sam. Jesu li mu u kopiranju mojih slajdova pomogli članovi komisije za recenziju?" zapitao se Varga, dodajući kako Davorin Turkalj tada nije radio na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Osijeku.

Uglavnom, Varga je održao predavanje u studenom 2013. godine na Ekonomskom fakultetu u Osijeku na temu Google AdWords. Objašnjava nam kako su mu tu ukradena tri slajda, konkretno slajdovi 2, 12 i 35.

Index je usporedio te slajdove s onima iz rada Marija Banožića te su sličnosti zaista frapantne.






https://www.index.hr/vijesti/clanak/javio-nam-se-covjek-oko-banoziceva-smeca-bezocno-je-pokrao-moje-slajdove/2483921.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

dusramlje na najjace , jednom rijecju HDZ Empty Re: dusramlje na najjace , jednom rijecju HDZ

Post by dijagram Tue 1 Aug - 18:32

Koja je razlika izmedju banozicevih formalno i skromno obradjenih tema tek da se nesto napise i rijesi 
i plenkijevih djela , oda socijalizmu, komunizmu, marksizmu i svim tim bolesnim pizdarijama.
Vise cijenim banoziceve formalnosti, prepisane uratke od tko zna koga tek da se zadovolji forma 
nego udbaske izdrkotine dicnog premijera.

No debili kakvi uglavnom obitavaju u lijepoj nasoj to naravno ne vide tako.
Blago meni s takvom vecinom  :D
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18703
2015-08-09


Back to top Go down

dusramlje na najjace , jednom rijecju HDZ Empty Re: dusramlje na najjace , jednom rijecju HDZ

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum