ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio...

Go down

prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio... Empty prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio...

Post by debotoijusto Mon 31 Jul - 11:58

KONZUMACIJA psećeg mesa stoljećima je stara praksa na Korejskom poluotoku i već se dugo smatra izvorom izdržljivosti u vrućim ljetnim danima. Konzumacija psećeg mesa nije izričito zabranjena niti legalizirana u Južnoj Koreji, ali sve više ljudi se zalaže za zabranu.

Sve je veća svijest javnosti o pravima životinja i zabrinutost oko međunarodnog imidža Južne Koreje. Kampanja protiv psećeg mesa nedavno je dobila veliki poticaj kada je prva dama zemlje izrazila podršku zabrani, a dva su zakonodavca podnijela zakone za ukidanje trgovine psećim mesom.

"Stranci misle da je Južna Koreja kulturna sila. Ali što više naša kultura jača svoj međunarodni ugled, to veći šok stranci doživljavaju zbog naše konzumacije psećeg mesa", poručio je Han Jeoungae, oporbeni zastupnik koji je prošlog mjeseca podnio zakon o zabrani industrije psećeg mesa.




Izgledi za usvajanje zakona protiv psećeg mesa nejasni su zbog protivljenja farmera, vlasnika restorana i drugih uključenih u industriju psećeg mesa. Ankete pokazuju da se jedan od tri Južnokorejca protivi takvoj zabrani, piše Associated Press. Psi se također jedu u Kini, Vijetnamu, Indoneziji, Sjevernoj Koreji i nekim afričkim zemljama, uključujući Ganu, Kamerun, Kongo i Nigeriju.

Ranije ovog mjeseca indonezijske su vlasti najavile prestanak klanja pasa i mačaka na tržnici životinja na otoku Sulawesi nakon višegodišnje kampanje lokalnih aktivista i svjetskih slavnih osoba. Tržnica Tomohon Extreme postat će prva takva tržnica u Indoneziji na kojoj neće biti mesa pasa i mačaka, priopćila je organizacija protiv okrutnosti prema životinjama Humane Society International.

Južnokorejska industrija psećeg mesa dobiva više međunarodne pozornosti zbog svoje reputacije bogate, ultramoderne demokracije. Također je jedina nacija s industrijskim farmama pasa. Većina farmi u Južnoj Koreji ima više od 500 pasa, prema udruzi uzgajivača pasa.




Jednu od najvećih farmi ima i Kim Jong-kil. Svi psi se drže u povišenim kavezima i hrane se otpacima i mljevenom piletinom. Rijetko se puštaju na slobodu i obično se prodaju za meso godinu dana nakon rođenja.

Kim kaže da je ponosan na farmu psećeg mesa koja je uzdržavala njegovu obitelj 27 godina, ali je uzrujan zbog sve češćih pokušaja političara i aktivista da zabrane taj posao, koji on prepušta svojoj djeci.

"To je više od samog lošeg osjećaja. Apsolutno se protivim ovim potezima i mobilizirat ćemo sva naša sredstva da se tome odupremo", poručio je 57-godišnjak u intervjuu na svojoj farmi u gradu Pyeongtaeku, južno od Seula. Kim naglašava kako dvoje njegove djece, u dobi od 29 i 31 godinu, zajedno s njim vode farmu i da posao ide prilično dobro.




Smatra da se psi koji se uzgajaju radi mesa razlikuju od kućnih ljubimaca. Inače, sve je teže pronaći restorane sa psećim mesom u centru Seula. "Zarađujem samo jednu trećinu novca koji sam zarađivao. Mladi ovdje ne dolaze. Samo bolesni stari ljudi dolaze na ručak", kazao je 77-godišnji Yoon Chu-wol, vlasnik restorana psećeg mesa na tradicionalnoj tržnici Kyungdong u Seulu.

"Govorim svojim starijim mušterijama da češće dolaze i jedu moju hranu prije nego što bude zabranjena", dodao je. Uzgajivači se također suočavaju sa sve većim nadzorom dužnosnika i sve negativnijim mišljenjem javnosti. Žale se da ih službenici stalno posjećuju kao odgovor na pritužbe aktivista i građana zbog navodnog zlostavljanja životinja i drugih nedjela.




https://www.index.hr/vijesti/clanak/juzna-koreja-razmatra-zabranu-prodaje-pseceg-mesa/2483793.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio... Empty Re: prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio...

Post by debotoijusto Mon 31 Jul - 12:02

od zabrane pascetine zutima do zabrane mesa balkanoidima dva putica
ostaje nada da uzgojeno u laboratoriju bude dobro
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio... Empty Re: prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio...

Post by AssadNaPodmornici Mon 31 Jul - 14:51

ako dođe do toga da se pokuša zabraniti meso ovdje nama, budi bez brige, budem osobno tamanio i jeo te koji budu za zabranu. i ja i drugi. 
čisto da se zna. 

neće meni neki soy boy sterilni vegan narušena zdravlja koji lupa pečata u ZGu ići zabranjivati zdravu hranu i prisiljavati me da jedem burgere od mješavine ruske sintetitičke nafte(da ovo nije šala iako nafta ne mora nužno biti ruska), GMO soye pune teških pesticida koja ti uništi unutarnje organe i crviju žohara. bude bam-bam u čelo tada

što će korejci jesti ne zanima me

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21049
2018-06-14


Back to top Go down

prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio... Empty Re: prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio...

Post by veber Mon 31 Jul - 16:49

i švicarci tamane pese.
u njemačkoj posuše mesinu i onda šveraju u švicu.

ko i onaj bosanac u švedskoj koji je udomljavao janjce.
dok nije tv došla.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio... Empty Re: prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio...

Post by immortal Mon 31 Jul - 17:17

AssadNaPodmornici wrote:ako dođe do toga da se pokuša zabraniti meso ovdje nama, budi bez brige, budem osobno tamanio i jeo te koji budu za zabranu. i ja i drugi. 
čisto da se zna. 

neće meni neki soy boy sterilni vegan narušena zdravlja koji lupa pečata u ZGu ići zabranjivati zdravu hranu i prisiljavati me da jedem burgere od mješavine ruske sintetitičke nafte(da ovo nije šala iako nafta ne mora nužno biti ruska), GMO soye pune teških pesticida koja ti uništi unutarnje organe i crviju žohara. bude bam-bam u čelo tada

što će korejci jesti ne zanima me

to sam pisala
nadišli su nas drugačiji od nas u našoj državi
EU ih je prihvatila
sređuju nas i gore će
neće nam dozvoljavati 
na kraju će nas istjerati iz vlastitih domova ukoliko ih ne spriječimo
malo je kasno čekati dok ne dođu tebi osobno na vrata

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio... Empty Re: prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio...

Post by immortal Mon 31 Jul - 17:20

AssadNaPodmornici wrote:

neće meni neki soy boy sterilni vegan narušena zdravlja koji lupa pečata u ZGu
ja bi se tu pitala tko je tog soy boya stavio na sjedeće mjesto da lupa pečate a ti kao Hr branitelj crnčiš kao većina Hrvata i podnosiš nepravilnosti zakona ostatka soy boy ekipe

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio... Empty Re: prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio...

Post by immortal Mon 31 Jul - 17:22

zašto je bila emisija farma
zašto postoje FB grupe prehrana samoniklim jestivim biljem
da nas prirede na ono što slijedi

sve po Hrvatskoj što je bilo slobodnog tla su zauzeli
po novom zakonu sad je to njihovo 
a sve nam to taje
zakone će mijenjati sebi u korist
Hrvati su pokradeni i ne slute kako i koliko

EU je kurac na biciklu
jebeni rus je trebao sa europskim državama zalagati se za nacionalne države a on napao Ukre
sjebo
u međuvremenu nas su već nadišli
srbi pošteđeni iako ne izgleda

jedini spas su Ustaše dok još imamo vremena

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio... Empty Re: prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio...

Post by immortal Mon 31 Jul - 17:32

na svako malo su raspoređeni oni koji nas nadziru, ulaze na zemlju, propituju , prozivaju, puno puta se drže u grupama
preuzeli poduzeća, gostionice, policiju
rade skriveno
u mom gradu znam sto posto dva birca i to glavna
vlasnici šute jer bi izgubili ugled
policija isto tako

dok sam ja radila dođe jebena baba uvaženo s inspekcijom i glasno zbori sve je ovo naše
kako god okrenete, tko jeste da jeste najprije je moje a da li je i vaše to je veliko pitanje,  to ja ne bi rekla

na riječ ljudima oduzimaju
zauzmu stav i provode svoje
najbolji lijek je pitanje - jeste li Hrvatica, Hrvat- tu ostaju nijemi i povlače se puno puta, kao i pozvat ću policiju.. iako ih i to možda više neće paliti jer su i tamo isti

ljudima na riječ oduzimaju zemljišta- ne plate, isele ...
gdje vide da nitko ne dolazi- čak i grobna mjesta zauzimaju
popovi šute o njima jer bi ih ovi udesili
nisu kao sv Stepinac koji je podnio muku komunističkog zatvora da bi ostao vjeran vatikanu za onih teških vremena

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio... Empty Re: prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio...

Post by immortal Mon 31 Jul - 17:55

ovo što rusi uništavaju Ukrajinsko žito je posebno opasno
smeće od zla čovjeka


u biti Hrvati bi trebali skupno pomoći Ukrajini riješiti se zla a tada bi i oni nama pomogli
ja sam već trebala s početka tamo biti
jbg 
Hrvatsku čeka rat

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio... Empty Re: prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio...

Post by immortal Mon 31 Jul - 20:02

po Hrvatskoj se izvlači zlato a taje o tome 
odvoze rudu
već su nas osiromašili

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio... Empty Re: prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio...

Post by immortal Mon 31 Jul - 20:29

debo naslov ti odličan
upravo za ovu temu o kojoj pišem
ovi su nas počeli načimati odmah s kraja rata
pomišljam , možda su i inicijatori svega što se zbilo 91
pa i meni mrski milošević je govorio o agenturi koja želi svima zlo i sve sebi uzeti
 sud na kojem je suđeno iza rata nama oko 40, možda i više nije imao nikakav žig
nikakvo rješenje, nikakav dokaz da se dogodilo a držali nas satima pokušavajući nas okrenuti jedne protiv drugih
da li je to ista skupina koja nas je uspjela nadvladati

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio... Empty Re: prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio...

Post by immortal Mon 31 Jul - 21:02

tko je neki dan napisao ostavite se Ukrajine ima i tu problema i to velikih
šta se sad ne javiš i ne pišeš o problemima
ima nas malo
ali tko je tu zaista osim pametovanja, navodne zabave i slično za pravo razotkrivanje stvari i rješavanje

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio... Empty Re: prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio...

Post by prckov Tue 1 Aug - 11:35

debotoijusto wrote:od zabrane pascetine zutima do zabrane mesa balkanoidima dva putica
ostaje nada da uzgojeno u laboratoriju bude dobro
Ne brini, za tebe su japanci pripremili hamburger preraden od govana, em je jeftino em ti savrseno odgovara karakteru  ;)

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio... Empty Re: prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio...

Post by dijagram Tue 1 Aug - 20:23

prckov wrote:
debotoijusto wrote:od zabrane pascetine zutima do zabrane mesa balkanoidima dva putica
ostaje nada da uzgojeno u laboratoriju bude dobro
Ne brini, za tebe su japanci pripremili hamburger preraden od govana, em je jeftino em ti savrseno odgovara karakteru  ;)
Prcko ne budi ljubomoran.
Svatko ima pravo jesti sto voli.
Debin izbor je moderan, nece biti seljacina i tocka.
Sto bi kakvo govance smetalo takvom liku na njegovom putu u bolju buducnost.
Smazat ce i traziti repete.
Mozda mu se i ne svidi ali znat ce da radi pravu stvar za ocuvanje planeta.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio... Empty Re: prvo su dosli po juznokoreanske pse ja se nisam bunio...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum