ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici

Go down

Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici Empty Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici

Post by debotoijusto 29/7/2023, 11:28

SRPSKI ministar bez portfelja zadužen za koordinaciju aktivnosti i mjera za dijasporu Đorđe Milićević ispričao je, gostujući u programu Radiotelevizije Srbije, da ćirilične početnice za srpsku djecu koja žive u Hrvatskoj nisu mogli unijeti u Hrvatsku.

Milićević je izjavio da njegovoj delegaciji nije bilo omogućeno da unese 300 udžbenika za prvi razred na ćirilici, i to, kako je rekao, pod prijetnjom da će morati platiti kaznu u iznosu od 1000 eura.

Kako je naveo srpski ministar, on i članovi njegovog kabineta imaju praksu da, kad god putuju u inozemstvo, ponesu udžbenike i lektire za djecu koja pohađaju dopunsku nastavu na srpskom jeziku. Izjavio je da im do sada ni na jednoj granici nisu pravili problem, osim kada su udžbenike pokušali unijeti u Hrvatsku.



"Mi poštujemo zakone drugih država, ali meni to izgleda kao carina na ćirilicu. Sve može, ali ne može ćirilica, ne možete dostaviti početnice u Hrvatsku. Mnogo knjiga mjesecima čeka da bi bile dostavljanje našim sunarodnjacima tamo i to je za mene nevjerojatno, jedna vrsta pritiska. Mi ćemo dostaviti udžbenike, makar platili kaznu za svaki iz svog džepa, ali mališani će do početka školska godine dobiti svih tristo udžbenika", izjavio je Milićević gostujući na RTS-u.

Kako piše Telegraf.rs, incident se dogodio 27. lipnja, kada je delegacija krenula u selo Dalmatinsko Kosovo kod Knina, gdje su namjeravali proslaviti Vidovdan sa srpskom djecom u crkvi Lazarica te prisustvovati svečanostima koje su upriličene povodom blagdana.

"Zanimljivo je da su udžbenici do tada više puta preneseni preko granice s Hrvatskom, kada su ministar i članovi njegove delegacije nosili početnice i lektire za srpsku djecu u Sloveniji, Austriji, Italiji", priča izvor Telegrafa koji dodaje kako je problem nastao kad su udžbenici trebali ostati na teritoriju Hrvatske.

"Ovom prilikom je carinik podrobno ispitivao gdje delegacija ide, kome nose udžbenike, a potom je rečeno da oni ne mogu da se prenesu preko granice. Tvrdili su da je u pitanju šverc i htjeli su pisati kaznu iako je delegacija imala uredne papire o tome da je u pitanju donacija ministarstva udruženju u Hrvatskoj", rekao je Telegrafov izvor, dodavši da je hrvatski carinik nastavio prijetiti kaznama i da nije dozvolio unošenje udžbenika u Hrvatsku.



https://www.index.hr/vijesti/clanak/srpski-ministar-hrvati-nam-zabranili-da-djeci-kod-knina-damo-udzbenike-na-cirilici/2483370.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici Empty Re: Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici

Post by debotoijusto 29/7/2023, 11:33

ovo mi OK , radno ucilo u HR mora biti odobreno od ministarstva vjerujem da isto u srbiji
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


immortal likes this post

Back to top Go down

Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici Empty Re: Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici

Post by crvenkasti 29/7/2023, 15:19

C im je S. P je R.
Grozno.
To kad Hrvat vidi, to moraš pipizditi.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici Empty Re: Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici

Post by Ringo10 29/7/2023, 16:12

Pa ti udžbenici trebaju biti urađeni u Hrvatskoj.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21562
2015-09-24


immortal likes this post

Back to top Go down

Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici Empty Re: Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici

Post by debotoijusto 29/7/2023, 16:13

crvenkasti wrote:C im je S. P je R.
Grozno.
To kad Hrvat vidi, to moraš pipizditi.

ae



„Ne samo da je netočno da je uvoz knjiga zabranjen, nego je putnik – stranka profesionalno i pravno utemeljeno, upućena na deklariranje robe koje se standardno primjenjuje u istovjetnim okolnostima, tj. sukladno obvezama i pravilima koja proizlaze iz carinskog zakonodavstva EU-a“, istaknuli su iz Carinske uprave.

O svemu, dodaju, jasno svjedoči praksa višekratnih uvoza raznih roba, uključivo knjiga, za potrebe manjinskih zajednica u Hrvatskoj, a koja se odvijala i odvija na identičan način.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/carinska-uprava-neistiniti-su-navodi-o-zabrani-uvoza-knjiga-iz-srbije/2483468.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_najnovije_d


zamisli da nasi posalju abecedu za 1 razred vojvodjanskim hrvatima gdje uz slova vezani pojmovi pa bude F - franjevina hrvatska O - oluja 95 U - ... na zadnjem sjedalu mazde 3 u dvije kartonske kutije nabacano
e tako smijesam i ovaj pokusaj kmecanja na najjace rezima prvorodjenog
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici Empty Re: Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici

Post by immortal 30/7/2023, 17:35

crvenkasti wrote:C im je S. P je R.
Grozno.
To kad Hrvat vidi, to moraš pipizditi.
aj ne seri

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici Empty Re: Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici

Post by Sora 1/8/2023, 14:18

Ringo10 wrote:Pa ti udžbenici trebaju biti urađeni u Hrvatskoj.
ne znaju više Hrvati ćirilicu kaj ti je

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici Empty Re: Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici

Post by Ringo10 1/8/2023, 15:41

Sora wrote:
Ringo10 wrote:Pa ti udžbenici trebaju biti urađeni u Hrvatskoj.
ne znaju više Hrvati ćirilicu kaj ti je
Zna onaj ko treba da zna. Ali vjerojatno postoji neka procedura pri uvozu udžbenika.
A da su Hrvati polupismeni to znam
Ringo10
Ringo10

Posts : 21562
2015-09-24


Back to top Go down

Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici Empty Re: Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici

Post by crvenkasti 1/8/2023, 16:09

immortal wrote:
crvenkasti wrote:C im je S. P je R.
Grozno.
To kad Hrvat vidi, to moraš pipizditi.
aj ne seri

Dok je Hrvata, C nikada neće biti S. Ni P R! 
Ni B V, N H!
Ako negdje vidimo da piše, čekić će radit!
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici Empty Re: Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici

Post by Šandor Winnetou 1/8/2023, 16:41

Opet đenosajd nad srpskom nejači, kme kme kme kme

_________________
Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici Empty Re: Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici

Post by mentalitet 2/8/2023, 00:50

debotoijusto wrote:ovo mi OK , radno ucilo u HR mora biti odobreno od ministarstva vjerujem da isto u srbiji

Nije isto.U Srbiji svaki Hrvat se moze shkolovati na svom jeziku,chak i fax zavrshiti na svom jeziku.Eto ako nisi znao po meni glupi srbi shtampaju svoje shkolske knjige povijesti u Osijeku.To moze je l" tak",ali cirilicu kad vide odma ludilo udara u mozdane.No dobro,nije valjda Krleza badava napisao,"Sachuvaj me boze hrvatske kulture"Jesu to civilizacijske vrijednosti?U ukrajini je sve zabranjeno shto je na ruskom ,chak ni u frizerskom salonu se ne smije prichati ruski iako su do jucher svi prichali taj jezik.U isto vrijeme u Rusiji ukrajinci mogu na svom jeziku (vjerojatno je razlika medju tim jezicima u jedno 100 rijechi kao izmedju srpskog i hrvatskog) imati nastavu i chak zavrshiti vishe shkole.E jarane,de mi reci kakve su to ruske nakaradnr civilizacijske vrijednosti?

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici Empty Re: Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici

Post by debotoijusto 2/8/2023, 10:04

mentalitet wrote:
debotoijusto wrote:ovo mi OK , radno ucilo u HR mora biti odobreno od ministarstva vjerujem da isto u srbiji

Nije isto.U Srbiji svaki Hrvat se moze shkolovati na svom jeziku,chak i fax zavrshiti na svom jeziku.Eto ako nisi znao po meni glupi srbi shtampaju svoje shkolske knjige povijesti u Osijeku.To moze je l" tak",ali cirilicu kad vide odma ludilo udara u mozdane.No dobro,nije valjda Krleza badava napisao,"Sachuvaj me boze hrvatske kulture"Jesu to civilizacijske vrijednosti?U ukrajini je sve zabranjeno shto je na ruskom ,chak ni u frizerskom salonu se ne smije prichati ruski iako su do jucher svi prichali taj jezik.U isto vrijeme u Rusiji ukrajinci mogu na svom jeziku (vjerojatno je razlika medju tim jezicima u jedno 100 rijechi kao izmedju srpskog i hrvatskog) imati nastavu i chak zavrshiti vishe shkole.E jarane,de mi reci kakve su to ruske nakaradnr civilizacijske vrijednosti?
ne znam kako je u srbiji no hrvatska ima visoke standarde sto se tice skolovanja srba , stjecajem okolnosti ne zeljom
u ukrajini je rat tako da nije cudno da idu u krajnost to se iznivelira kad agresor bude protjeran
rusi su tijekom stotina godina pokazali sto misle o ukrajinskom jeziku , knjigu u ruke ne napajaj se s korita interneta
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


darth_vader and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici Empty Re: Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici

Post by Eroo 2/8/2023, 10:18

mentalitet wrote:
debotoijusto wrote:ovo mi OK , radno ucilo u HR mora biti odobreno od ministarstva vjerujem da isto u srbiji

Nije isto.U Srbiji svaki Hrvat se moze shkolovati na svom jeziku,chak i fax zavrshiti na svom jeziku.Eto ako nisi znao po meni glupi srbi shtampaju svoje shkolske knjige povijesti u Osijeku.To moze je l" tak",ali cirilicu kad vide odma ludilo udara u mozdane.No dobro,nije valjda Krleza badava napisao,"Sachuvaj me boze hrvatske kulture"Jesu to civilizacijske vrijednosti?U ukrajini je sve zabranjeno shto je na ruskom ,chak ni u frizerskom salonu se ne smije prichati ruski iako su do jucher svi prichali taj jezik.U isto vrijeme u Rusiji ukrajinci mogu na svom jeziku (vjerojatno je razlika medju tim jezicima u jedno 100 rijechi kao izmedju srpskog i hrvatskog) imati nastavu i chak zavrshiti vishe shkole.E jarane,de mi reci kakve su to ruske nakaradnr civilizacijske vrijednosti?
Hrvatima- Bunjevcima čak i knjige za badave poklanjaju. Na ćirilici!
Ma mrš more bre...
Srbima u Hrvatskoj treba dati sve ono šta su imali i u ex Jugi, a "srpski svet" neka zaborave.
Jebo vas Vulin. jocolor

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74805
2016-07-22


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici Empty Re: Hrvati nam zabranili da djeci kod Knina damo udžbenike na ćirilici

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum