ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon

Go down

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon Empty Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon

Post by RayMabus 12/7/2023, 16:51

"Velika Britanija nije Amazonova dostavna služba za oružje Ukrajini, a za Kijev bi možda bilo mudro da svojim saveznicima pokaže zahvalnost", rekao je britanski ministar obrane Ben Wallace, a prenosi Sky News.

Wallace je rekao da je njegov "savjet" Ukrajincima da imaju na umu da trebaju uvjeriti neke sumnjičave političare u Washingtonu i drugim glavnim gradovima Zapada da su deseci milijardi funti koje troše na vojnu pomoć njihovoj zemlji za rat s Rusijom vrijedni toga.

Wallace je to kazao odgovarajući na pitanje Sky Newsa hoće li neuspjeh saveznika da predsjedniku Zelenskom daju vremenski okvir za članstvo u NATO-u na velikom summitu održanom u Vilniusu potkopati moral ukrajinskih vojnika na prvoj liniji. Ministar obrane rekao je da ne vjeruje da je to slučaj, a potom je dodao da Ukrajina uvijek traži više, čak i nakon što je primila najnoviju pošiljku oružja.

"Tu moramo biti oprezni. Sviđalo se to nama ili ne, ljudi žele vidjeti zahvalnost", rekao je Wallace na brifingu za novinare na marginama dvodnevnog summita u litvanskoj prijestolnici Vilniusu.

"Moj savjet Ukrajincima je... Gledajte, uvjeravate zemlje da odustanu od svojih zaliha [oružja] i da, ovaj rat je plemenit, i da, vidimo to kao da vodite rat ne samo za sebe nego i za naše slobode", rekao je Wallace.

"Ali ponekad morate uvjeriti zakonodavce na Capitol Hillu u Americi, morate uvjeriti sumnjičave političare u drugim zemljama da je to vrijedno i da oni dobivaju nešto za to. I sviđalo se to vama ili ne, to je jednostavno stvarnost", rekao je.

Wallace je rekao da se "ponekad čuje gunđanje" američkih zakonodavaca - ne Bidenove administracije - o podršci Ukrajini jer su dali "83 milijarde dolara ili koliko već". "Znate... mi nismo Amazon."

Ministar obrane naveo je da je i prošle godine u lipnju rekao Ukrajincima da Velika Britanija nije dostavna služba kada je riječ o isporuci oružja. "Rekao sam Ukrajincima prošle godine, kada sam vozio 11 sati do Kijeva, da mi daju popis - rekao sam 'mi nismo Amazon'."

Također je rekao da ih je upozorio da moraju pružiti bolju obuku svojim vojnicima kako bi zaustavili visoku stopu gubitaka jer bi to moglo dovesti do gubitka političke podrške. Umjesto toga ponudio je program obuke ukrajinskih vojnika u Velikoj Britaniji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon Empty Re: Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon

Post by RayMabus 12/7/2023, 17:14

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon 1280px-Delivering_military_aid_to_Ukraine_-_detailed

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_military_aid_to_Ukraine_during_the_Russo-Ukrainian_War
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon Empty Re: Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon

Post by RayMabus 12/7/2023, 17:30

A pa kad ti to kažeš da je tako a šta mi u Hrvatskoj imamo na to dodat ?

Nismo ti mi Amazon Zelenski znaš. pirat :^0 lol! :D
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon Empty Re: Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon

Post by RayMabus 12/7/2023, 17:54

RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon Empty Re: Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon

Post by RayMabus 12/7/2023, 18:30

Zelenski kaže kako ne razumije što je britanski ministar obrane Ben Wallace mislio kada je rekao da Ujedinjeno Kraljevstvo nije servis za dostavu oružja ukrajinskim snagama. "Uvijek smo bili zahvalni Ujedinjenom Kraljevstvu, premijerima i ministru obrane", istaknuo je. 

Ponovio je da je narod Ujedinjenog Kraljevstva "uvijek podržavao" Ukrajinu, dodavši da je "zahvalan". "Nisam razumio što on (Wallace) misli i kako bih drugačije izrazio svoju zahvalnost. Mogli bismo ujutro ustati i ministru osobno uputiti riječi zahvalnosti. Zahvalni smo Velikoj Britaniji", zaključio je. 
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon Empty Re: Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon

Post by RayMabus 12/7/2023, 18:31

Britanski premijer Rishi Sunak održao je press-konferenciju po završetku summita NATO-a u Vilniusu. Novinari su ga zamolili da komentira izjavu svog ministra obrane Bena Wallacea, koji je rekao da bi "Ukrajinci trebali pokazati malo zahvalnosti" Zapadu na poslanom oružju i drugoj pomoći.

"Predsjednik Zelenski mi je više puta izrazio svoju zahvalnost, kao i britanskom narodu i drugim saveznicima. Učinio je to vrlo dirljivo u parlamentu kada je bio u Velikoj Britaniji, ranije ove godine", rekao je Sunak.

"On i dalje izražava zahvalnost za našu podršku i naše vodstvo, kao i dobrodošlicu koju smo pružili mnogim ukrajinskim obiteljima. Mislim da svi mogu vidjeti da je to ono što on osjeća", dodao je britanski premijer.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon Empty Re: Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon

Post by RayMabus 12/7/2023, 18:53

Prevelika je inflacija. Triba još dignit te kamatne stope. A kako su u VB na vlasti KONZERVATIVCI dakle britanski četnici ( imperijalisti ) onda raja glasa za one koji nisu na vlasti.

The next United Kingdom general election is scheduled to be held no later than 28 January 2025. It will determine the composition of the House of Commons.

https://en.wikipedia.org/wiki/Next_United_Kingdom_general_election

Enlarge this imageClick to see fullsize
Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon 980px-Opinion_polling_for_the_next_United_Kingdom_general_election_after_2019_%28LOESS%29.svg
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon Empty Re: Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon

Post by RayMabus 15/7/2023, 14:40

Prema pisanju The Timesa, Wallace neće biti jedini koji će podnijeti ostavku - Britaniju se na jesen očekuju čistke u vladi.

Rishi Sunak se priprema promijeniti svoj tim dok pokušava resetirati svoju vladu uoči sljedećih izbora nakon iscrpljujućeg početka obnašanja dužnosti.

Novine imenuju vjerojatne kandidate za mjesto ministra obrane: John Glen - glavni tajnik kraljevske riznice, ministar sigurnosti Tom Tugendhat i ministrica vanjskih poslova Anne-Marie Trevelyan.

Znatiželjan. Glavni britanski akteri koji podržavaju Ukrajinu i rat u cjelini bivaju istisnuti iz politike, prvo je Johnson izbačen naporima duboke države, sada britanski ministar obrane.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon Empty Re: Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon

Post by RayMabus 15/7/2023, 15:44

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon 375003_taker-pens_f

Bivši voditelj Foks njuza je tokom debate žestoko osporio mišljenje svojih sagovornika, koji su izrazili uverenje da Vašington treba da nastavi da pomaže Ukrajini i pokuša da oslabi Rusiju, navodi "Njujork tajms".

Najžešća razmena dogodila se sa Majkom Pensom. Bivši potpredsednik kritikovao je Bajdenovu administraciju da je „ prespora ” u isporuci naprednog oružja ukrajinskoj vojsci. 

Karlson je prekinuo sagovornika, izazvavši oduševljenje većine prisutnih.

- Čekajte, znam da se kandidujete za predsednika. Ali da li vas zaista uznemiruje što Ukrajinci nemaju dovoljno američkih tenkova? - pitao je Taker Pensa.

Karlson je tada Ukrajinu nazvao „ satelitom “ Sjedinjenih Država. Istakao je da Ukrajinu mnogi ne mogu ni da nađu na mapi, dok je Amerika u velikoj krizi.

Nakon govora na konferenciji, Pens nije krio razočaranje. Izrazio je žaljenje što na sceni nije mogao da priča o tradicionalnim vrednostima ​​​i problemima sa kojima se suočavaju američke porodice, a istovremeno je priznao da ga Karlsonovo ponašanje uopšte nije iznenadilo, zaključuje "Njujork tajms".

"DA LI VAS ZAISTA UZNEMIRUJE ŠTO UKRAJINCI NEMAJU DOVOLJNO TENKOVA?" Taker prekinuo Pensa dok je pričao o pomoći Kijevu (VIDEO)
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon Empty Re: Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon

Post by RayMabus 15/7/2023, 16:20

RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon Empty Re: Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon

Post by RayMabus 15/7/2023, 20:29

BRITANSKI ministar obrane Ben Wallace najavio je kako se neće natjecati na sljedećim izborima. Wallace se nalazio na dužnosti ministra obrane od 2019. godine. Dodao je da neće "preuranjeno" podnijeti ostavku i forsirati dopunske izbore u svojoj izbornoj jedinici s obzirom na to da je na posljednjim izborima izabran kao član parlamenta, piše Sky News.

Također je potvrdio da će napustiti vladu pri sljedećoj rekonstrukciji, za koju se očekuje da će biti napravljena ove jeseni. Već se tjednima nagađalo da bi Wallace mogao napustiti ministarsku poziciju, ali još uvijek nije poznato tko bi ga mogao zamijeniti na dužnosti. 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/britanski-ministar-obrane-najavio-odlazak-s-duznosti/2479869.aspx

Zbogom.

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon 2Q==
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon Empty Re: Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon

Post by RayMabus 15/7/2023, 20:40

RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon Empty Re: Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon

Post by Ringo10 16/7/2023, 05:52

Seru Englezi. Oni su uvalili Ukre u rat sa Rusijom i natjerali Ukre da otkažu onaj sporazum iz Istanbula  i sad sviraju kurcu.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon Empty Re: Britanski ministar obrane Zelenskome: Mi nismo Amazon

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum