ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosna, Nemacka Fabrika

Go down

Bosna, Nemacka Fabrika  Empty Bosna, Nemacka Fabrika

Post by Serbinho-3 Mon 3 Jul - 17:29

Bosna, Nemacka Fabrika  190609643664a2a8fabe313820349819_w640


https://www.b92.net/biz/vesti/region/posao-za-700-ljudi-dolazi-jedan-od-najvecih-proizvodaca-auto-delova-2359915
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bosna, Nemacka Fabrika  Empty Re: Bosna, Nemacka Fabrika

Post by Serbinho-3 Mon 3 Jul - 17:33

Tito im verovatno poslao, ovi ne znaju gde su suplji. HR nista za sada.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bosna, Nemacka Fabrika  Empty Re: Bosna, Nemacka Fabrika

Post by mentalitet Mon 3 Jul - 17:43

Necu da otvaram taj link jer o B92 imam isto mishljenje kao i o takozvanom hrvatskom Indexu .Smece od medija.Tamo rade isti tipovi "novinara"kao ovaj marcelius sa foruma.Doshla "demokracija" pa dojucherashnja shalterusha moze biti novinar a da mu kazesh da mu bolesno dijete pregleda ili operira auto-mehanichar odmah bi skochio na zadnje noge i rekao ,"Chekaj malo,pa on nije struchan" ali sebe smatra da je za Pulicerovu nagradu iako nema ni osam razreda osnovne.

A sad da se osvrnem na temu,kako sam vec davno rekao ,balkanci ce se vracati u svoje vukojebine (u ovom sluchaju vukojebina nije neshto negativno).Eno u Schwabiji uzasan skok nezaposlenosti shto oni objashnjavaju najezdom ukrajinaca mada je poznato da bi izbjeglica dobio posao mora proci proceduru od najmanje 1 godine dana iz statusa izbjeglice do prava na rad u Schwabiji.Znachi lazu kao inache.Gebelsova retorika i zavaravanje samog sebe.Dodushe balkanci su sebi napravili kuce u domaji pa im nece biti toliko teshko prilagoditi se novim uvjetima zivota .Donijet ce i neku lovu pa ce Balkan procvjetati od biznisa::))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Bosna, Nemacka Fabrika  Empty Re: Bosna, Nemacka Fabrika

Post by Serbinho-3 Mon 3 Jul - 17:49

Kompanija "Mubea", jedan od najvećih proizvođača auto delova na svetu, namerava da otvori proizvodni pogon u Prnjavoru.
IZVOR: TANJUG PONEDELJAK, 3.07.2023. | 12:49 -> 15:55
Pripreme za taj projekt ulaze u završnu fazu jer je ovaj nemački gigant objavio oglas u kome nudi posao za 700 radnika.
Kako prenosi sarajevski portal Kliks da li Mubea dolazi u Prnjavor znaće se krajem jula, jer bi do tada trebalo da budu realizovana dva posla koja su direktno vezana za otvaranje kompanije, a to su zainteresiranost domaće radne snage i ugovor koji treba da potpišu grad Prnjavor i predstavnici kompanije "Mubea" kojim bi se službeno potvrdila saradnja.

https://www.b92.net/biz/vesti/region/posao-za-700-ljudi-dolazi-jedan-od-najvecih-proizvodaca-auto-delova-2359915
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bosna, Nemacka Fabrika  Empty Re: Bosna, Nemacka Fabrika

Post by Serbinho-3 Mon 3 Jul - 17:54

Bosna, Nemacka Fabrika  O_24278453_480

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/njemacke-agencije-traze-radnike-u-hrvatskoj-koji-bi-radili-u-tvornici-bmw-a-evo-koje-uvjete-traze-i-koliku-place-nude-1264213
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bosna, Nemacka Fabrika  Empty Re: Bosna, Nemacka Fabrika

Post by Serbinho-3 Mon 3 Jul - 17:58

Hrvatska, tamo traze radnike za BMW i slicno. Plata je dobra, oko 17 eura sat, da li neto ili bruto, ne znam. Vozace placaju toliko, oko 20 eura a koliko vozac rizikuje kazne, suspenzije, zivot svoj i drugih. Sta radnik rizikuje, da zakasni na pauzu da popije kafu iz automata.
Smestaj i ostalo ne znam.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bosna, Nemacka Fabrika  Empty Re: Bosna, Nemacka Fabrika

Post by mentalitet Mon 3 Jul - 18:07

Serbinho-3 wrote:Hrvatska, tamo traze radnike za BMW i slicno. Plata je dobra, oko 17 eura sat, da li neto ili bruto, ne znam. Vozace placaju toliko, oko 20 eura a koliko vozac rizikuje kazne, suspenzije, zivot svoj i drugih. Sta radnik rizikuje, da zakasni na pauzu da popije kafu iz automata.
Smestaj i ostalo ne znam.

Ne znam je li Prnjavor u Republici srpskoj ili u Pederaciji ali se sjecam kada je Dodo rekao da ce garantirati cijenu energije najmanje 5 godina svima koji zele investirati u R.S. zato shto ima najjeftiniju struju u okruzenju a i plin koji dobija iz Rusije pa se schwabe pod hitno premijeshtaju tamo jer automatski imaju prodaju svojih proizvoda u Rusiju i Kinu..Uglavnom,ne bi im savjetovao da otvaraju te tvornice za auto industriju jer je to pushiona u buducnosti a moze biti i poluga za ucjene posebno kad to dolazi od schwaba.Schwabama ne treba vjerovati ni kad su mrtvi:::))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Bosna, Nemacka Fabrika  Empty Re: Bosna, Nemacka Fabrika

Post by Serbinho-3 Mon 3 Jul - 18:19

Gas, koliko moze da garantuje, vise se nista ne zna.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Bosna, Nemacka Fabrika  Empty Re: Bosna, Nemacka Fabrika

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum