ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

srušilo

Go down

srušilo Empty srušilo

Post by marcellus 13/6/2023, 12:19

https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-u-splitu-sruseno-jedno-od-najvecih-i-najstarijih-stabala-gradjani-ogorceni/2471036.aspx





srušilo 34739610

_________________
srušilo 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45991
2014-04-16


Back to top Go down

srušilo Empty Re: srušilo

Post by Šandor Winnetou 13/6/2023, 12:56

Ivica Buljak samo progresivno

_________________
srušilo Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19780
2017-12-31


Back to top Go down

srušilo Empty Re: srušilo

Post by debotoijusto 13/6/2023, 13:10

jbg. srusilo , sve to odobteno jos davnih dana tako da sadasnja vlast moze samo gledat oli platit nekakvu lovu kao odstetu vlasniku projekta... inace ta koscela bila granica za nas getane u ratu s fakultetlijama bol-pokite koji bili pickice na kamenice ili franje a priko danasnjeg usjeka pruge bio tkz. siptarski most  ( gdje sljakeri cekali vozila za pomoc na ilegalnim objektima ruba grada sto danas u prodajnim oglasima nazivaju siri centar ) e tamo su bile gadne cunke s toca i razbijenih glava... a unda bi svi zajedno rasparali knjige i otisli na bace tocat se i provest lito u speedo mudante


srušilo 11227996


da ima slike jos cenat desno vidjela bi se ta koscela
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31415
2014-04-12


Back to top Go down

srušilo Empty Re: srušilo

Post by marcellus 13/6/2023, 14:06

debotoijusto wrote:jbg. srusilo , sve to odobteno jos davnih dana tako da sadasnja vlast moze samo gledat oli platit nekakvu lovu kao odstetu vlasniku projekta...

e dvi godine malo za zabranit investitoru rušit stablo... puljak i bojan sve napravili da ga spase, lancima se za njega vezali, al ovaj ne da

prokleti band... baldasar

_________________
srušilo 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45991
2014-04-16


Back to top Go down

srušilo Empty Re: srušilo

Post by debotoijusto 13/6/2023, 16:42

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:jbg. srusilo , sve to odobteno jos davnih dana tako da sadasnja vlast moze samo gledat oli platit nekakvu lovu kao odstetu vlasniku projekta...

e dvi godine malo za zabranit investitoru rušit stablo... puljak i bojan sve napravili da ga spase, lancima se za njega vezali, al ovaj ne da

prokleti band... baldasar

stablo je tu najmanji problem



Četiri godine prostor pokraj splitske općine, točnije na Manušu zjapi prazan, a za dugo očekivani Small Mall nikad se nisu počeli kopati ni temelji.
Raskidanje ugovora s investitorom za sada nije moguć, Centar Brač koji je posljednji investitor uskoro će u stečaj, a grad Split s njima se tuži oko komunalne naknade. Da je situacija kritična priznaje i Nikša Maletić, voditelj Odsjeka za imovinskopravnu pripremu, koji je danas gradskim vijećnicima podnio izvješće o stanju na tom prostoru.


„Radi se o izrazito složenom statusu od prava građenja, predstečajnih nagodbi, postupka povrata. Prvi ugovor o pravu građenja zaključen je još 1996 godine s Centrom Bonačić Mediteran, da bi se nakon toga dogodilo više izmjena investitora. 2015 godine grad zaključuje ugovor s Centrom Brač, a nakon zaključena ugovora Centar je već imao ishođene dozvole za gradnju i prijavljuje gradilište.

Nakon toga Centar Brač odlazi u predstečajnu nagodbu koja do danas nije okončana. Zadnje stanje u tom predmetu je da je Trgovački sud u zagrebu izdao rješenje u listopadu u kojem je obustavljen postupak predstečajne nagodbe i postoji mogućnost odlaska u stečaj Centra Brač.




U pogledu komunalnog doprinosa, Adut nekretnine, koji je jedan od prethodnih investitora, kojem je bilo izdano rješenje o komunalnom doprinosu, a nedavno je pokrenut spor Centar Brač protiv grada Splita protiv komunalnog doprinosa. Naime, prvotno rješenje o komunalnom doprinosu iz veljače 2011 godine glasilo je na iznos od 16,5 milijuna kuna, da bi se 2015 godine dogodilo smanjenje obujma same građevine.

9,8 milijuna kuna od tog iznosa je bilo podmireno 2011 godine, a ostalo je potraživanje od 6.5 milijuna kuna gdje je grad imao sporazum s Adut nekretninama koje su za taj iznos trebale izvesti radove na komunalnoj infrastrukturi”, prepričava povijest ovog projekta Miletić.

Međutim odnosi u pogledu komunalnog doprinosa i radova koji su izveli nikada nisu razriješeni, Centar Brač je u listopadu ove godine tužio grad Split kojim osporava plaćanje preostalog dijela komunalnog doprinosa i traži povrat iznosa izvedenih radova.

„Na predmetnoj lokaciji, osim svega navedenog postoji zahtjev za povrat nasljednika prijašnjih vlasnika obitelji Bonačić koji je još uvijek živ. 2015 godine rješenjem ureda državne uprave utvrđena je naknada u obveznicama RH , da bi naknadnim rješenjem iz 2019 godine, bilo poništeno gore navedeno rješenje i predmet je vraćen na ponovni postupak“, ističe Miletić i dodaje kako se na tom prostoru svašta događalo. Dozvola iz 2015 godine je živa, gradilište je prijavljeno, ali s obzirom na predstečajnu nagodbu Centra Brač tamo se trenutno ne događa ništa.






https://portalsplita.com/split/sjecate-li-se-small-malla-zavrzlama-nije-ni-blizu-kraju
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31415
2014-04-12


Back to top Go down

srušilo Empty Re: srušilo

Post by debotoijusto 13/6/2023, 16:52

18. svibnja 2017.



PROPAST Agrokora presudila je definitivno i projektu Small Mall u samom središtu Splita. Investitor Centar Brač obavijestio je Grad Split da se povlače s gradilišta na kojem se ionako ništa nije radilo posljednje dvije godine.

Centar Brač je tvrtka iza koje stoji Siniša Škaro.




Bivši splitski gradonačelnik Ivo Baldasar kaže nam da Škaro nije bio sam u projektu.

"On i Agrokor su bili partneri. Škaro je trebao osigurati vlasništvo, a Agrokor financiranje. Kakva je sad situacija među njima, najbolje bi bilo pitati Škaru, ali on je tek izašao iz zatvora. Projekt je bio dobar, šteta što se nije realizirao. Tu su trebali biti trgovački centar i hotel. Zapelo je između Škare i Agrokora, mislio sam da su na dobrom putu da to riješe, no onda se dogodilo ovo s Agrokorom i jasno da nije dalje imalo smisla gurati", kazao nam je Baldasar.




Danas smo posjetili bivše gradilište oko kojeg je bilo dosta prijepora jer su se bunili stanari okolnih zgrada. Na gradilištu rade tek dvojica, trojica radnika, dok ostali odmaraju u hladovini. Nije im bilo do priče.

Baldasar kaže da Grad Split zakonski nije imao mogućnosti postavljati uvjete u slučaju ovako neuspješnog raspleta. Cokarić kaže da će se teren poravnati, a Baldasar smatra da bi bilo najbolje da ga vrate Split parkingu da oni urede veliko parkiralište, zapravo, da teren vrate u prvobitno stanje.





debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31415
2014-04-12


Back to top Go down

srušilo Empty Re: srušilo

Post by debotoijusto 13/6/2023, 16:55

na 1.10 videa legendarno stablo  pokoj mu vjecni daruj gospodine
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31415
2014-04-12


Back to top Go down

srušilo Empty Re: srušilo

Post by Guest 13/6/2023, 17:34

Deboto, može li koji vic?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

srušilo Empty Re: srušilo

Post by debotoijusto 13/6/2023, 17:45

trkmej wrote:Deboto, može li koji vic?
ruzo neubrana ovaj mi danas izmami osmijeh u kutu usana



Nekidan sam ostavio auto u parku, a kad sam se vratio stražnja strana slupana. Pod brisačem sam našao poruku:
- "Slučajno sam se zabio u Vaš automobil.
Vidjelo me dosta ljudi.
Misle da Vam ostavljam ime i druge podatke.
E pa ne ostavljam."
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31415
2014-04-12


Back to top Go down

srušilo Empty Re: srušilo

Post by Guest 13/6/2023, 17:50

debotoijusto wrote:
trkmej wrote:Deboto, može li koji vic?
ruzo neubrana ovaj mi danas izmami osmijeh u kutu usana



Nekidan sam ostavio auto u parku, a kad sam se vratio stražnja strana slupana. Pod brisačem sam našao poruku:
- "Slučajno sam se zabio u Vaš automobil.
Vidjelo me dosta ljudi.
Misle da Vam ostavljam ime i druge podatke.
E pa ne ostavljam."
Nekidan sam ostavio auto u parku, a kad sam se vratio stražnja strana slupana. Pod brisačem sam našao poruku:
- "Slučajno sam se zabio u Vaš automobil.
Vidjelo me dosta ljudi.
Misle da Vam ostavljam ime i druge podatke.
E pa ne ostavljam."
Onda žena od vlasnika otvori prozor od auta iznutra i kaže mu:
- Ni ne tribaš Silvestre. Znam sve o tebi.


Ti Deboto nikad ne ispričaš vic do kraja.
Ne znam jel to radiš namjerno ili slučajno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

srušilo Empty Re: srušilo

Post by debotoijusto 13/6/2023, 18:13

trkmej wrote:
debotoijusto wrote:
trkmej wrote:Deboto, može li koji vic?
ruzo neubrana ovaj mi danas izmami osmijeh u kutu usana



Nekidan sam ostavio auto u parku, a kad sam se vratio stražnja strana slupana. Pod brisačem sam našao poruku:
- "Slučajno sam se zabio u Vaš automobil.
Vidjelo me dosta ljudi.
Misle da Vam ostavljam ime i druge podatke.
E pa ne ostavljam."
Nekidan sam ostavio auto u parku, a kad sam se vratio stražnja strana slupana. Pod brisačem sam našao poruku:
- "Slučajno sam se zabio u Vaš automobil.
Vidjelo me dosta ljudi.
Misle da Vam ostavljam ime i druge podatke.
E pa ne ostavljam."
Onda žena od vlasnika otvori prozor od auta iznutra i kaže mu:
- Ni ne tribaš Silvestre. Znam sve o tebi.


Ti Deboto nikad ne ispričaš vic do kraja.
Ne znam jel to radiš namjerno ili slučajno.

jbg. svi me vole dok me ne upoznaju  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31415
2014-04-12


Back to top Go down

srušilo Empty Re: srušilo

Post by Guest 13/6/2023, 18:15

debotoijusto wrote:

jbg. svi me vole dok me ne upoznaju  ;)
Poznat mi je jedan takav slučaj.
Za terapiju su mu predložili da ode u Indiju prat tanjure. Besplatan stan i hrana, ali bez plaće.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

srušilo Empty Re: srušilo

Post by marcellus 13/6/2023, 18:45

debotoijusto wrote:
jbg. svi me vole dok me ne upoznaju  ;)

nije istina, ja te uopće ne poznajem.

_________________
srušilo 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45991
2014-04-16


Back to top Go down

srušilo Empty Re: srušilo

Post by crvenkasti 13/6/2023, 20:56

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
jbg. svi me vole dok me ne upoznaju  ;)

nije istina, ja te uopće ne poznajem.

:tu
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29603
2014-04-17


Back to top Go down

srušilo Empty Re: srušilo

Post by dijagram 14/6/2023, 11:08

Mislio sam da ce debo u obranu debla raditi performans, vezati se lancem, paradirati svucen okolo ne bi li se rusitelji razbjezali od prestrasnog prizora.
Kad ono,...nista.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18859
2015-08-09


Back to top Go down

srušilo Empty Re: srušilo

Post by debotoijusto 14/6/2023, 11:40

dijagram wrote:Mislio sam da ce debo u obranu debla raditi performans, vezati se lancem, paradirati svucen okolo ne bi li se rusitelji razbjezali od prestrasnog prizora.
Kad ono,...nista.
jel jace deblo ili pravna drzava pitanje je sad ?
osim toga ima mladjih ja sam svoje bitke prosvjedne odprosvjedovao 
rekao bi uspjesno  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31415
2014-04-12


Back to top Go down

srušilo Empty Re: srušilo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum