ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by Serbinho-3 27/5/2023, 04:53

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi 1590764476470ebca4c7a9116217831_v4_big

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2023&mm=05&dd=26&nav_id=2340129
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26936
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by Serbinho-3 27/5/2023, 04:54

Skocio standard.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26936
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by immortal 27/5/2023, 09:20

Uvijek je bilo onih koji vole papati, ali..
Hrvatska je inkubator situacija za razvoj stresa i svega što čovjeka čini nezadovoljnim Ako nezadovoljavajuća situacija potraje dolazi i do pada duha, razočaranja gdje se gubi životna i radna volja, čovjek se preda i debljina rjetko kad izostane. 

Lažna sloboda demokracije i kapitalističkog sistema otela je radost iz obitelji razdvajanjem unučadi od djedova i baka, djece od roditelja. Ostaje samo zabrinutost, samoća, puno obaveza i vrlo rijetki trenuci sreće 
Mnogi zaposleni kod privatnika postaju poslušno sredstvo rada dok su u situaciji da mogu izvršavati zadatke Nema se prilike za napredak, drže te na poslu koliko hoće, plate koliko hoće, mnogi nezaposleni koji kao takvi ne mogu planirati nikakv bolji život nego preživljavati, mnogi raseljeni, mnoge obitelji razbijene 
mali poduzetnici mnogi imaju druge pritiske jer u besparici naroda treba opstati
Ukrali su radost života, obiteljsku slogu i sreću

samo moja situacija- mama živi sama u kući, ja živim sama u kući, od pok. sestre muž živi sam u kući, djeca raseljena radi zaposlenja, ... nekad nas je bila puna kuća za Novu godinu, Božić, rođendane, čak i svaki vikend
atmosfera neusporediva

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23220
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by debotoijusto 27/5/2023, 09:28

zabranit pekare 500m od skola te uvest obroke u skolama koje slaze zena od milanovica i srbi ponovo budu najdeblji na svijetu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30955
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by aben 27/5/2023, 10:08

debotoijusto wrote:zabranit pekare 500m od skola te uvest obroke u skolama koje slaze zena od milanovica i srbi ponovo budu najdeblji na svijetu
Je, moreš unda usput i alkohol i drogu zabroniti, good luck with that

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by debotoijusto 27/5/2023, 10:32

aben wrote:
debotoijusto wrote:zabranit pekare 500m od skola te uvest obroke u skolama koje slaze zena od milanovica i srbi ponovo budu najdeblji na svijetu
Je, moreš unda usput i alkohol i drogu zabroniti, good luck with that
ma dobro zajebavam se no realno pekarski proizvodi kultura konzumacije istih te nedostatak kuhanih obroka glavni problem
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30955
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by veber 27/5/2023, 10:40

debotoijusto wrote:
aben wrote:
debotoijusto wrote:zabranit pekare 500m od skola te uvest obroke u skolama koje slaze zena od milanovica i srbi ponovo budu najdeblji na svijetu
Je, moreš unda usput i alkohol i drogu zabroniti, good luck with that
ma dobro zajebavam se no realno pekarski proizvodi kultura konzumacije istih te nedostatak kuhanih obroka glavni problem
po tvome bi moja djeca bila ko ameri.
nemoj požderat dva bureka već pola, nemoj požderat kilu odojka već 30 dag i sve pet.
pekare su uvijek uz škole, poreznu ili tehnički.

kao i birtije uz policiju.

ne žderi kruh s krumpirom i tjesteninom i sve pet.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by Ringo10 27/5/2023, 15:33

Sta, najgluplji u Europi???
Aaaa... najdeblji, nisam dobro vidio, isprike
Nisu najdeblji
Ringo10
Ringo10

Posts : 21648
2015-09-24


Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by aben 27/5/2023, 15:41

debotoijusto wrote:
aben wrote:
debotoijusto wrote:zabranit pekare 500m od skola te uvest obroke u skolama koje slaze zena od milanovica i srbi ponovo budu najdeblji na svijetu
Je, moreš unda usput i alkohol i drogu zabroniti, good luck with that
ma dobro zajebavam se no realno pekarski proizvodi kultura konzumacije istih te nedostatak kuhanih obroka glavni problem
Ne more nedostatak obroka biti problem debelila. 
Jo bi reko da su problijem ugljikohidrati u kombinaciji is siromašćinon. Jer, ni problijem ka poideš ujutro krafnu, nego ka se ne moreš naisti mesa pa moroš nakuvati pašte, kumpirov i močiti kruva, i nemoš za vino pa piješ pive ili soka.

Tribo viti rasčlambu kilaže po incomu..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by AssadNaPodmornici 27/5/2023, 16:04

sto puta ponavljam. 
skuplja je pekara, torte, kolači po kilogramu od kvalitetne zdrave hrane - puno skuplje. 

inače barem u dalmaciji ovdje nisu ljudi toliko debeli, pogotovo kada sam bio malo vanka, ipak su dosta deblji vanka.

ali ide sve gore i gore, jer se pekare otvaraju na svakom koraku. ja sam udrio ponovo fazu čišćenja od junk fooda, cilj je dobiti 6pack ,   


jbt kada ekipa kaže "zdrava hrana je skupa". jest moj kurac.

ja otiša u mesnicu kupio meso, i pitao kosti potkoljenice za juhu. ovi mi jedva dočekali dati to, doslovno bacaju u smeće. 

od 2kg kostiju i 7-8sati laganog kuvanja dobijem koliko 10litara visoko kvalitetne juhe pune proteina, masnoće, kolagena, minerala, vitamina, svih čudesa, možeš doslovno na tome živjeti (neki to i rade) , a materijal je besplatan. 


kupite sardine , jbt budu na akciji često one u maslinovom ulju pa i one u običnom ulju/soku - 1.-1.5€  . pojedeš dvi sardine, 3€ trošak max doslovno si unio  2/3 dnevnih potreba za proteinima , mineralima, zdravim mastima,  za niti 3€ . za tu lovu pojedeš dvije krafne u mate , koje su krcate trans-mastima, šećerem, otrovima, gladan si za pola sata, a tijelo troši minerale i vitamine sa kojima si u deficitu da razgradi taj otrov. 
trošak isto 3€ . 

netko kaže "eko jaja skupa", ˘4€pak.  jbt pa to je jaje 40centi najskuplje eko jaje. 

3-4 jaja i pola dana te drži,  a trošak je opet jedne šugave kave iz kafića, ili cijena dvi krafne.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by aben 27/5/2023, 16:25

AssadNaPodmornici wrote:sto puta ponavljam. 
skuplja je pekara, torte, kolači po kilogramu od kvalitetne zdrave hrane - puno skuplje. 

inače barem u dalmaciji ovdje nisu ljudi toliko debeli, pogotovo kada sam bio malo vanka, ipak su dosta deblji vanka.

ali ide sve gore i gore, jer se pekare otvaraju na svakom koraku. ja sam udrio ponovo fazu čišćenja od junk fooda, cilj je dobiti 6pack ,   


jbt kada ekipa kaže "zdrava hrana je skupa". jest moj kurac.

ja otiša u mesnicu kupio meso, i pitao kosti potkoljenice za juhu. ovi mi jedva dočekali dati to, doslovno bacaju u smeće. 

od 2kg kostiju i 7-8sati laganog kuvanja dobijem koliko 10litara visoko kvalitetne juhe pune proteina, masnoće, kolagena, minerala, vitamina, svih čudesa, možeš doslovno na tome živjeti (neki to i rade) , a materijal je besplatan. 


kupite sardine , jbt budu na akciji često one u maslinovom ulju pa i one u običnom ulju/soku - 1.-1.5€  . pojedeš dvi sardine, 3€ trošak max doslovno si unio  2/3 dnevnih potreba za proteinima , mineralima, zdravim mastima,  za niti 3€ . za tu lovu pojedeš dvije krafne u mate , koje su krcate trans-mastima, šećerem, otrovima, gladan si za pola sata, a tijelo troši minerale i vitamine sa kojima si u deficitu da razgradi taj otrov. 
trošak isto 3€ . 

netko kaže "eko jaja skupa", ˘4€pak.  jbt pa to je jaje 40centi najskuplje eko jaje. 

3-4 jaja i pola dana te drži,  a trošak je opet jedne šugave kave iz kafića, ili cijena dvi krafne.
Zdrava hrona je skuplja. 
Ne moreš uspoređivati gotov koloč u  slastičarnici i sirove kosti u mesora i očekivati smisleni rezultat.

Kavezna jojo su jeftinija od onih free range, teletina iz kauflanda je duplo jeftinija od teletine u mesora, a grass fed grass finish se ko nos njanci ne prodoje. 

Uzmi brašna, umisi krafnu i isfrigoj je na prsuri u nezasićenon ulju, pa vidi jel ti skuplje nego  srdele.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by dijagram 27/5/2023, 17:04

Ne slusajte abena, postat cete debele svinje:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18738
2015-08-09


Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by AssadNaPodmornici 27/5/2023, 17:05

svaćam šta ti hoćeš reći, ali mislim da ljudima ne stvara problem teletina u kauflanda vs teletina u mesara, free range jaja vs kavez jaja, nego ljudima stvaraju problem pekare, tijesta, kruh, kolači. 

i te priče "skuplja" je teletina iz mesara pogotovo ako je meso sa neke kvalitetne farme gdje su životinje u boljem tretmanu nego iz kauflanda , pa sada ja neću jesti nikakvo meso nego ću ručati 5 krafni što te izađe skuplje od mesa. 

a te priče da Hrvati nemaju para, bogte ovi nepalci pune ih ceste po Splitu, nitko ne kuva, svi naručuju iz McDonaldsa, fast foodova, odi u Mall of Split i dođi gore gdje je McDonalds divizija ljudi u redu čeka. (još je McDonalds najmanje otrovan od svih tih trovača i pekara) ali zato i nije jeftin. 

ja u burger king rijetko zalutam, cola zero, veliki pomfri, dvi majonze, veliki burger 10 € . 1000 kalorija. 

još je to i jeftino, odeš u neki restoran gdje ćeš dobiti burger lošije kvalitete mesa, 16€ . 

uzmeš malo mesa za juhu, pokloni ti kosti, kuhaš kosti par sati, ubaciš meso zadnja dva sata, i nešto povrća, koji krumpir... za 10€ najedeš čopor ljudi i ostanu ti još litre najkvalitetnije juhe , možeš je i smrznut

junk food je daleko skuplji od normalne hrane , znam po sebi, čim se hranim zdravo, osjetim kako i financije bolje dišu 

kvinoja 1kg 35-40kn, pa 1kg kvinoje može nahraniti 20 ljudi. po obroku te isapda 2kn iako je dosta skuplja od riže i spada u jako jako zdravu spizu. a jedan obrok 2kn. 
dodaš sardinu, malo sira, jaje, ili odlična je ako je pomišaš sa mesom,  u purexa koji ima OK meso , malo skuplje od pivca(tamo mi je smeće ), batak-zabatak,  sve skupa pojedeš 300grama mesa i kvinoje, i de facto su unia dovoljno proteina za cili dan(ako radiš kancelarijski) i nisi potrošio  4€ 

-----
naravno ako ćeš uzet kruh i mazati na njega margarin i nahranit se od toga, onda jebiga.. ako nemaš para onda to i shvaćam, ali u Splitu i nema takvih

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by dijagram 27/5/2023, 17:09

Stvar je jednostavna.
Uglavnom, vecina stanovnistva ne oskudijeva u prehrani.
Ima se svega, trpa se sve redom, trpa u nepotrebnim kolicinama, kulture hrane nema.
Obrazovni sustav o hrani slabo, struka da ne govorim.
Uz sve to nitko nista ne radi.
Fizicka aktivnost minimalna, opcenito se izbjegava.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18738
2015-08-09


immortal likes this post

Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by Sora 27/5/2023, 17:11

Ringo10 wrote:Sta, najgluplji u Europi???
Aaaa... najdeblji, nisam dobro vidio, isprike
Nisu najdeblji

ma i ja mislim da je to neka loša računica
kakvi najdeblji
najgluplji sigurno , ima dokaza koliko hoćeš
uzmu im sve što imaju i fizičko i metafizičko i..bleje kako im Tito kriv
nitko se ne usudi buniti
neka krepaju kad nisu dovoljno pametni za elementarno održanje života

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23777
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by AssadNaPodmornici 27/5/2023, 17:13

danas sam pojeo. sam sam danas, gđa na selu. 

ujutro  na pola somuna, 4 free range jaja(1,5€), 2 šnite gaude i 3pancete(neka je ovo 1.5€). malo kapule. 
trošak 3€ ,  ima cca 40grama proteina, kalorija ne znam, 

sada sam nasjecka 250grama kelja  i jednu bananu u blender. kelj sam prije toga u kipiuću vodu na 2-3 minute da ne ubijem vitamine a ubijem gorčinu.    trošak zanemariv, kalorije zamarive. tona vitamina i minerala i vlakana. 

aj idem posli sa ekipom peć meso u vlajand, smazat ću 400grama do pola kg mesa, neka to košta 5-6€ ... ispod 10€ sam,  a unio sam tonu proteina(jučer igra balun, danas teretana, sutra vanjski trening zgibovi), i zdravo sam se hranio.. niti za 10€

a šta bi prije radio. 
odeš u pekaru, dva peciva, i kava, eto te već na 4€ . 0 proteina, 100% otrova, gladan si za pola sata

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by AssadNaPodmornici 27/5/2023, 17:15

napravim u jednom manjem kalupu cheese cake od čokolade i šumskog voća.. pa ne možeš ispod 10€ proći. 

pola kg marskaponea 4-5€ , pravo vrhnje minimalno 2€ , čokolada za kuhanje minimalno 1.5€ , 4-5 jaja(neka je 1.5€), još voća, malo brašna, šećera, kakao u prahu.. eto  dosta iza10€

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by immortal 27/5/2023, 17:43

Sora wrote:
Ringo10 wrote:Sta, najgluplji u Europi???
Aaaa... najdeblji, nisam dobro vidio, isprike
Nisu najdeblji

ma i ja mislim da je to neka loša računica
kakvi najdeblji
najgluplji sigurno , ima dokaza koliko hoćeš
uzmu im sve što imaju i fizičko i metafizičko i..bleje kako im Tito kriv
nitko se ne usudi buniti  

neka krepaju kad nisu dovoljno pametni za elementarno održanje života

:tu

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23220
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by veber 27/5/2023, 17:46

ja nisam ko yoda pa sam pojeo tvrdo kuhano jaje iz rewe, paket od 6 je 5€
komad šunke, sira i yogurta i žemlja. cca doručak 2€

bil sam u restoranu, grill prilog povrće i pol litre vina 20€

pride sam odvalio 68km na bajku.

imam nekih 10previše ali je liječnica rekla da se ne zamarm s time jer sam u top formi.

a, kaj se tiče srdele, yodica dušo draga, nema je. prije smo kćer i ja znali potamaniti kilu taj čas. nema je više. ovdje u njemačkoj samo smrdljivi losos. jednom sam naletio na štuku i kupio ju.

kada dođem u hrvatsku potamanim pola ulova lignjuna, lignji i sipica.

ona argentinska ili čileanska lignja od pol metra nema veze s našom, ali ju opet nemreš naći svježu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by AssadNaPodmornici 27/5/2023, 17:53

veber wrote:ja nisam ko yoda pa sam pojeo tvrdo kuhano jaje iz rewe, paket od 6 je 5€
komad šunke, sira i yogurta i žemlja. cca doručak 2€

bil sam u restoranu, grill prilog povrće i pol litre vina 20€

pride sam odvalio 68km na bajku.

imam nekih 10previše ali je liječnica rekla da se ne zamarm s time jer sam u top formi.

a, kaj se tiče srdele, yodica dušo draga, nema je. prije smo kćer i ja znali potamaniti kilu taj čas. nema je više. ovdje u njemačkoj samo smrdljivi losos. jednom sam naletio na štuku i kupio ju.

kada dođem u hrvatsku potamanim pola ulova lignjuna, lignji i sipica.

ona argentinska ili čileanska lignja od pol metra nema veze s našom, ali ju opet nemreš naći svježu.
u njemačkoj je losos jeftin. 
kada sam bio na bašuteli non stop sam ga tamanio. 

inače što se tiče junk fooda i zdrave hrane i kauča i treninga bilo je istraživanje dvije skupine

1)skupina ljudi koji su se ultra kvalitetno i zdravo hranili i ležali na kauču
2)skupiina ljudi koji su se hranili sa pun kurac junk fooda i bili jako fizički aktivni. 
i pazi ovo koja je skupina bila zdravija ? ova druga i to dosta. 

mislim ne hranim se ja ultra zdravo, na momente udrem dva miseca discipline, pa onda je ostatak godine borba, ali zadnje vrime pogotovo što radim sada za PCem , nastojim biti što više fizički aktivan, odeš u kurac za sekund,

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi Empty Re: Hrvati ubedljivo najdeblji narod u Evropi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum