ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O kako, je lepo biti glup, Thread!

Go down

O kako, je lepo biti glup, Thread! Empty O kako, je lepo biti glup, Thread!

Post by Serbinho-3 6/5/2023, 12:59

Bio pre dve godine na Tehnickom Pregledu, uzeo automobil nazad, neki dan kasnije, dignem rucnu, ista otkacena. Odmah nakon Tehnickog, vidim da je bila dosta laksa rucica za dignuti, kao i kod Tehnickog dve godine ranije. Nista, bilo mi jasno da su unistili. Zvao nazad, veliko ime fransiza ovde, moras platiti popravku. Ma, opravim te golim, mislim se. Dosao sada Tehnicki, svake dve godine, morao popraviti. Otisao kod jednog, nemam vremena, ovo ono, trte mrte, ajde baci pogled, 30 sekundi, rucna, nije Astrofizika. Dignuo ga sa onom hidraulikom, gleda. Ja sam mislio da treba da se zategne, mada on snima i kao, pa sve ti puklo, sajla, veliki pritisak, puklo. Javicu ti za neki dan, nije ni zvao. Navodno iz tog Brenda mu nisu odgovorili, ceka. Zvao jednom njega, on se vise nije ni javio. Otisao kod drugog, kupio mu sajlu rekao on, sredice na osnovu onog prvog sto je rekao. Dosao kod njega, ma nije sajla kaze. Neko je divljacki digao rucnu i onda ti se odvali taj nosac i deo sajle, koji ide dalje ka tim sajlama. Nista, popravio on to, rece pazljivo kada dizes, jer se moze odvaliti. Nisam mu rekao za divljake sa Tehnickog, godinama unazad. Radis li Tehnicki, upitam, radim rece, odvede kod drugog. OK, ostavio automobil opet. Moju teoriju o tom Tehnickom, nisu drugi kupovali, mislili su da sam ja prilikom kocenja, povlacio, jer imam naviku da prilikom kocenja, ne koristim samo noznu kocnicu, vec menjacem smanjim brzinu i kocim, skrenem u stranu da ga ne pikupim i rucnu, sve 4 u 1. Nista, otisao kod ovog da uzmem automobil, on vise izgleda ko bajker, Harley i ta prica, ogroman, celav, vozi Dodge Ram neka verzija ni po USA nisam vidjao, ogroman i custom. Gleda me i kaze, neces verovati. Odveo ga kod ovih da im ime ne kazem i rekao pazljivo sa rucnom, tek sam je popravio, moze se odvaliti na onome kada vrti zadnje tockove i onda se on pravi kao pametan i dize rucnu a napravi vise stete. Nista, ovaj popizdeo, kaze, taman sam je popravio, odmah je razvalili. Morao opet da naruci deo i popravi a ja platio tudju gresku novih 70-80 eura. Zato pamet u glavu, napomenuti pre tehnickog da ne dizu naglo, vec postepeno i da nadoknade stetu, ukoliko istu razvale. Dugo nisam znao za tu pricu, sada i zvanicno znam da vise naprave stetu i ne kompenzuju, vec placaj sto se drugi prave pametni i svi sve znaju. Nista, treba imati strpljenja, rekoh bajkeru Andrei, on rece da je strpljenje istroseno. Cisto upozorenje prilikom Tehnickog Pregleda. 


 
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

O kako, je lepo biti glup, Thread! Empty Re: O kako, je lepo biti glup, Thread!

Post by Ringo10 6/5/2023, 13:04

Serbinho-3 wrote:Bio pre dve godine na Tehnickom Pregledu, uzeo automobil nazad, neki dan kasnije, dignem rucnu, ista otkacena. Odmah nakon Tehnickog, vidim da je bila dosta laksa rucica za dignuti, kao i kod Tehnickog dve godine ranije. Nista, bilo mi jasno da su unistili. Zvao nazad, veliko ime fransiza ovde, moras platiti popravku. Ma, opravim te golim, mislim se. Dosao sada Tehnicki, svake dve godine, morao popraviti. Otisao kod jednog, nemam vremena, ovo ono, trte mrte, ajde baci pogled, 30 sekundi, rucna, nije Astrofizika. Dignuo ga sa onom hidraulikom, gleda. Ja sam mislio da treba da se zategne, mada on snima i kao, pa sve ti puklo, sajla, veliki pritisak, puklo. Javicu ti za neki dan, nije ni zvao. Navodno iz tog Brenda mu nisu odgovorili, ceka. Zvao jednom njega, on se vise nije ni javio. Otisao kod drugog, kupio mu sajlu rekao on, sredice na osnovu onog prvog sto je rekao. Dosao kod njega, ma nije sajla kaze. Neko je divljacki digao rucnu i onda ti se odvali taj nosac i deo sajle, koji ide dalje ka tim sajlama. Nista, popravio on to, rece pazljivo kada dizes, jer se moze odvaliti. Nisam mu rekao za divljake sa Tehnickog, godinama unazad. Radis li Tehnicki, upitam, radim rece, odvede kod drugog. OK, ostavio automobil opet. Moju teoriju o tom Tehnickom, nisu drugi kupovali, mislili su da sam ja prilikom kocenja, povlacio, jer imam naviku da prilikom kocenja, ne koristim samo noznu kocnicu, vec menjacem smanjim brzinu i kocim, skrenem u stranu da ga ne pikupim i rucnu, sve 4 u 1. Nista, otisao kod ovog da uzmem automobil, on vise izgleda ko bajker, Harley i ta prica, ogroman, celav, vozi Dodge Ram neka verzija ni po USA nisam vidjao, ogroman i custom. Gleda me i kaze, neces verovati. Odveo ga kod ovih da im ime ne kazem i rekao pazljivo sa rucnom, tek sam je popravio, moze se odvaliti na onome kada vrti zadnje tockove i onda se on pravi kao pametan i dize rucnu a napravi vise stete. Nista, ovaj popizdeo, kaze, taman sam je popravio, odmah je razvalili. Morao opet da naruci deo i popravi a ja platio tudju gresku novih 70-80 eura. Zato pamet u glavu, napomenuti pre tehnickog da ne dizu naglo, vec postepeno i da nadoknade stetu, ukoliko istu razvale. Dugo nisam znao za tu pricu, sada i zvanicno znam da vise naprave stetu i ne kompenzuju, vec placaj sto se drugi prave pametni i svi sve znaju. Nista, treba imati strpljenja, rekoh bajkeru Andrei, on rece da je strpljenje istroseno. Cisto upozorenje prilikom Tehnickog Pregleda. 


 
Sve lijepo ... ali šta je zapravo poanta ovog teksta
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

O kako, je lepo biti glup, Thread! Empty Re: O kako, je lepo biti glup, Thread!

Post by Serbinho-3 6/5/2023, 13:11

Kada ides na Tehnicki, budi obazriv na rucnu kocnicu, jer ti je mogu zeznuti, kasnije istu popravljas, tudjom krivicom. Ista se po Tehnickom Pregledu uglavnom sjebe. To jos nigde nisam nasao a sve znaju i savetuju, dok nisam licno provalio.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

O kako, je lepo biti glup, Thread! Empty Re: O kako, je lepo biti glup, Thread!

Post by Serbinho-3 6/5/2023, 13:15

Australija je AngloSaksonska prica, tamo Tehnicki i ne postoji, kupe onaj sticker godisnji, sto nalepe na tablicu, plate im taksu a za ispravnost vozila im se bas poprilicno jebe, isto pokrece ekonomiju, udesi, osiguranje, bolnice, advokati, pogrebne sluzbe, otuda i ti zbunjen, ne kapiras, Australizovao se, pokengurisao se.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

O kako, je lepo biti glup, Thread! Empty Re: O kako, je lepo biti glup, Thread!

Post by Ringo10 6/5/2023, 13:18

Serbinho-3 wrote:Australija je AngloSaksonska prica, tamo Tehnicki i ne postoji, kupe onaj sticker godisnji, sto nalepe na tablicu, plate im taksu a za ispravnost vozila im se bas poprilicno jebe, isto pokrece ekonomiju, udesi, osiguranje, bolnice, advokati, pogrebne sluzbe, otuda i ti zbunjen, ne kapiras, Australizovao se, pokengurisao se.
Tehnički imaš urađen kad kupuješ novi auto ili kad kupuješ preko ovlašćenog dilera mora imati tehnički
KAd kupuješ privatno onda radiš tehnički ili po dogovoru sa onim ko prodaje i to se uradi jednom prilikom kupovine i više nikad
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

O kako, je lepo biti glup, Thread! Empty Re: O kako, je lepo biti glup, Thread!

Post by Serbinho-3 6/5/2023, 13:27

Ringo10 wrote:
Serbinho-3 wrote:Australija je AngloSaksonska prica, tamo Tehnicki i ne postoji, kupe onaj sticker godisnji, sto nalepe na tablicu, plate im taksu a za ispravnost vozila im se bas poprilicno jebe, isto pokrece ekonomiju, udesi, osiguranje, bolnice, advokati, pogrebne sluzbe, otuda i ti zbunjen, ne kapiras, Australizovao se, pokengurisao se.
Tehnički imaš urađen kad kupuješ novi auto ili kad kupuješ preko ovlašćenog dilera mora imati tehnički
KAd kupuješ privatno onda radiš tehnički ili po dogovoru sa onim ko prodaje i to se uradi jednom prilikom kupovine i više nikad

 Kako sam i mislio, AngloSaksonska prica. Ovde svake dve godine, sto nije problem, ali ako ih provalis da te farbaju ko tarabu, onda je problem. Radio u Beogradu, dole Dorcol, neki Kompresor ili kako vec ime, Renault diler. Odneo mu novi automobil, kaze nije prosao Tehnicki Pregled, zadnji tockovi ne drze sa rucnom, koliko treba. Drugi kao neki tamo, vidim prosao, beli Pezejac, sav korozirao sa rupama, daje mu bocu rakije u beloj kesi. Otisao kod nekih kod Hotel Jugoslavije, rekose mi da ne znaju da taj model ima slabije zadnje kocenje i da ocigledno nemaju iskustva, koliko sa rakijom i mitom na stetu ostalih ucesnika saobracaja. AngloSaksonci ne rade Tehnicki, osim iz interesa da budu sigurni da nije macak u dzaku, flood, theft, salvage, C cat, D cat i te njihove price, dok po Evropi gleda da je boja ista, nije krpljen, volan istrosen, sedista, kapa menjaca na osnovu cega procenjuju koliko je vozilo troseno i procenu istog. Dva razlicita Sveta i kuktura.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

O kako, je lepo biti glup, Thread! Empty Re: O kako, je lepo biti glup, Thread!

Post by Serbinho-3 6/5/2023, 13:29

Milion emisija, pazite ovo, pazite ono, ovo sa rucnom niko ni rec. Sledeci put na Tehnickom prvo lekcija straha oko rucne a onda kontrola iste pred njima. Sreca da isti ne rade Kosti, poslozio bi ih ko sardine.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

O kako, je lepo biti glup, Thread! Empty Re: O kako, je lepo biti glup, Thread!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum