ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crvena Zvezda: Treba nam 400 miliona eura godisnje

Go down

Crvena Zvezda: Treba nam 400 miliona eura godisnje Empty Crvena Zvezda: Treba nam 400 miliona eura godisnje

Post by Serbinho-3 30/4/2023, 13:49

Crvena Zvezda: Treba nam 400 miliona eura godisnje 3442580_zoran-terzic_ls-s


https://www.kurir.rs/sport/fudbal/4152710/terzic-zvezda-ce-igrati-sa-monstrumima
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26388
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Crvena Zvezda: Treba nam 400 miliona eura godisnje Empty Re: Crvena Zvezda: Treba nam 400 miliona eura godisnje

Post by Serbinho-3 30/4/2023, 13:49

Lako je bilo u Jugoslaviji iskoriscavati resurse i drzati do 26 godine a onda mozes preko. Tadasnjim igracima, mogao si biti konkurentan Arsenalu i slicnim, danas si predmet ismejavanja. Danasnji fudbaleri znaju da sutnu loptu, tako sto je ispucaju daleko napred. Liga slaba, YU fudbala vise nema a ni talenta da se loze i dokazuju, zatim sa istima u Evropi pokazujes sta imas. Slabe lige, slabi igraci. Slabiji si nego pre 35 godina. Jedini model za Zvezdu, jeste sablonski fudbal, uigrane akcije, njih 30. Igraca na Mundijalu je bilo, gde su Haland i De Bruyine pokazali da su nista, tacnije Haland nije bio na Mundijalu, ali sa Norveskom ne moze ni do polovine terena doci. Vise se po meni radi o uigranim timovima po jakim ligama, nego jakim igracima, jer da su jaki, ne bi onako prosli na Mundijalu. Druga opcija, igrati vise prijateljskih sa jakim ekipama i tako dizati kvalitet. Veliki novac se okrece, ali ajde ti objasni to po bivsoj Jugoslaviji. Danas bi igraci iz te lige, vredeli i po 100 miliona eura.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26388
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Crvena Zvezda: Treba nam 400 miliona eura godisnje Empty Re: Crvena Zvezda: Treba nam 400 miliona eura godisnje

Post by Serbinho-3 30/4/2023, 14:09

U Ligi šampiona srešćemo se sa klubovima čiji je budžet, 600, 700, pa čak i 800 miliona evra. U prva dva šešira, tih 16 klubova su monstrumi. Teško je igrati protiv njih, oni apsorbuju i dovode sve najbolje igrače sveta, iz Južne Amerike, Afrike, Evrope. To su zveri sa svim svojim karakteristika. Sa tim klubovima ne možemo da uđemo u trku, da dovodimo takve igrače... Ne smemo da upadnemo u tu zamku.




Da bismo napravili moćan tim koji bi bio ravnopravan u Ligi šampiona potrebno nam je 400 miliona evra!





Ogroman novac, deluje da je fudbal uveliko ozbiljna industrija, zar ne?

- Evo, jedne paralele. Ljudi to moraju da shvate. Mi smo košarkaška zemlja. Ali, to je potpuno drugi sport koji ne može da se poredi sa fudbalom. Sa budžetom od 35 ili 40 miliona evra, vi ste šampioni Evrope u košarci! Ne verujem da ijedan klub u Evroligi ima toliki bnovac. Naši klubovi imaju između 12 i 15 miliona evra, da ne pogrešim. Prosto, Zvezda i Partizan su na 50 odsto od najvećeg budžeta Evrolige. To vam je kao da u fudbalu na budžet od 800 miliona evra koji imaju Siti, PSŽ, Real, Barselona ili Bajern, Zvezda u fudbalu ima 400 miliona evra. Da imamo taj novac bili bismo konkurentni. A, mi smo na 40 ili 50 miliona evra budžeta. Prosto, moramo da se ponašamo u skladu sa našim prihodima. Ne možemo da trošimo više od onoga koliko zarađujemo. Iako sam vodio veoma riskantnu politiku sve vreme iza nas, jer sam se vodio logikom, da ne možeš dobiti na lutriji ako ne kupiš loz. Prvo moraš da dovedeš igrače i napraviš tim, da bi zaradio pare. A, to nije biznis logika. Normalno je da prvo nađeš pare, pa kreneš u neki projekat.Bio sam svestan da Zvezda nikada neće napraviti tim i rezultat da sam čekao pare. Ulazio sam stalno u rizik i on se u Zvezdi pokazao kao jedina i prava biznis logika. Da to nisam uradio, nikada Crvene zvezda ne bi bila ono što danas jeste.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26388
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Crvena Zvezda: Treba nam 400 miliona eura godisnje Empty Re: Crvena Zvezda: Treba nam 400 miliona eura godisnje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum