ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodlek, ovaj tjedan do petka isporuči sav krumpir u naše distributivne centre prema narudžbama od strane našeg tradinga i to je to jer nažalost, dobio sam usmeni nalog od ENNA Fruita da od ponedjeljka, 20.3.2023., više ne smijemo naručivati krumpir od teb

Go down

Dodlek, ovaj tjedan do petka isporuči sav krumpir u naše distributivne centre prema narudžbama od strane našeg tradinga i to je to jer nažalost, dobio sam usmeni nalog od ENNA Fruita da od ponedjeljka, 20.3.2023., više ne smijemo naručivati krumpir od teb Empty Dodlek, ovaj tjedan do petka isporuči sav krumpir u naše distributivne centre prema narudžbama od strane našeg tradinga i to je to jer nažalost, dobio sam usmeni nalog od ENNA Fruita da od ponedjeljka, 20.3.2023., više ne smijemo naručivati krumpir od teb

Post by debotoijusto 18/4/2023, 14:37

MEĐIMURSKI proizvođač i otkupljivač krumpira Mirjan Dodlek, vlasnik tvrtke Dodlek-agro, tvrdi da su Pavao Vujnovac i njegova tvrtka ENNA Fruit zabranili Konzumu otkup njegova krumpira, o čemu je govorio na press konferenciji. ENNA Fruit tvrdi da to nije istina.
"Mogu slobodno reći da je, nakon pokušaja neprijateljskog preuzimanja tvrtke Dodlek-agro od strane ENNA Fruita prije godinu i pol dana, Dodlek-agro izbačen iz Konzuma kao dobavljač krumpira nakon 18 godina poslovne suradnje. Godišnje smo isporučivali Konzumu 11-12 tisuća tona krumpira, što u financijskom iznosu znači da godišnje gubimo 6.25 milijuna eura prihoda", rekao je Dodlek novinarima, prenosi N1.
Objasnio je kako se ovaj iznos odnosi na prošlogodišnji prihod ostvaren s Konzumom u visini od 5.5 milijuna eura prodanog krumpira te 750 tisuća eura prihoda od prodaje repromaterijala kooperantima za proizvodnju tog istog krumpira. "Prihod tvrtke Dodlek-agro u 2022. iznosi 9 milijuna eura što znači da je naša ovisnost o Konzumu 70%", rekao je Dodlek.




"U čemu je problem? 14.3.2023. oko 13 sati nazvao me direktor nabave voća i povrća iz Konzuma i rekao mi je: 'Dodlek, ovaj tjedan do petka isporuči sav krumpir u naše distributivne centre prema narudžbama od strane našeg tradinga i to je to jer nažalost, dobio sam usmeni nalog od ENNA Fruita da od ponedjeljka, 20.3.2023., više ne smijemo naručivati krumpir od tebe'.
Jedna od strana preko noći je odlučila da im nakon svih ovih godina poslovanja i kalvarije koju smo prošli tijekom 2016. i 2017. godine više nismo potrebni", rekao je Dodlek dodajući da je poziv iz Konzuma promijenio budućnost njegove tvrtke te da ne postoji niti jedan razlog za ovakav preokret jer su 18 godina kvalitetno surađivali s Konzumom.
Dalje tvrdi da je cilj Vujnovčeve tvrtke da ih uništi kako bi preuzeli njihove kooperante sa skladišnim kapacitetima jer su napravili pakirni centar u Varaždinu, a nemaju skladišne kapacitete. Rekao je da se apelom obratio i Fortenovi i Ministarstvu poljoprivrede.

“Niti ENNA Fruit niti Vujnovac apsolutno nisu 'zabranili' direktoru Voća i povrća u Konzumu ili bilo kome drugome da naručuje krumpir od dosadašnjeg partnera. U konkretnom slučaju, ENNA Fruit nudi povoljnije cijene, ujednačenu kvalitetu i pravovremenu isporuku robe te ima značajno veću mrežu domaćih kooperanata koja jamči veće količine domaćega krumpira kroz cijelu godinu.
Tvrtka ENNA Fruit je dobavljač krumpira za Konzum i nema utjecaja na ostale Konzumove dobavljače ili odluku o istima.
Tvrtka ENNA Fruit ima osigurana skladišta krumpira kroz svoje otkupne centre i dugogodišnje kooperante. Činjenica jest da mali proizvođači krumpira prelaze ENNI Fruit zbog boljih uvjeta i kvalitetnije podrške u procesu proizvodnje”, kažu iz tvrtke u odgovoru za N1.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/proizvodjac-krumpira-vujnovceva-enna-fruit-nas-zeli-unistiti-enna-to-nije-istina/2456024.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30573
2014-04-12


Back to top Go down

Dodlek, ovaj tjedan do petka isporuči sav krumpir u naše distributivne centre prema narudžbama od strane našeg tradinga i to je to jer nažalost, dobio sam usmeni nalog od ENNA Fruita da od ponedjeljka, 20.3.2023., više ne smijemo naručivati krumpir od teb Empty Re: Dodlek, ovaj tjedan do petka isporuči sav krumpir u naše distributivne centre prema narudžbama od strane našeg tradinga i to je to jer nažalost, dobio sam usmeni nalog od ENNA Fruita da od ponedjeljka, 20.3.2023., više ne smijemo naručivati krumpir od teb

Post by RayMabus 18/4/2023, 14:42

Treba uvest carine na krumpir iz Ukrajine. Dobili bezcarinski režim zbog rata i onda zatrpavaju ovamo i uništavaju domaću proizvodnju.

Fino vratit carine na ukrajinske poljoprivredne proizvode pa ti neće taj nakupac tamo kupovat jeftino pa uvozit ovamo i rušit proizvodnju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175451
2014-04-11


Back to top Go down

Dodlek, ovaj tjedan do petka isporuči sav krumpir u naše distributivne centre prema narudžbama od strane našeg tradinga i to je to jer nažalost, dobio sam usmeni nalog od ENNA Fruita da od ponedjeljka, 20.3.2023., više ne smijemo naručivati krumpir od teb Empty Re: Dodlek, ovaj tjedan do petka isporuči sav krumpir u naše distributivne centre prema narudžbama od strane našeg tradinga i to je to jer nažalost, dobio sam usmeni nalog od ENNA Fruita da od ponedjeljka, 20.3.2023., više ne smijemo naručivati krumpir od teb

Post by RayMabus 18/4/2023, 15:08


“Niti ENNA Fruit niti Vujnovac apsolutno nisu 'zabranili' direktoru Voća i povrća u Konzumu ili bilo kome drugome da naručuje krumpir od dosadašnjeg partnera. U konkretnom slučaju, ENNA Fruit nudi povoljnije cijene, ujednačenu kvalitetu i pravovremenu isporuku robe te ima značajno veću mrežu domaćih kooperanata koja jamči veće količine domaćega krumpira kroz cijelu godinu.


--

Jok ma kakvi. Mi znamo da je Vujinovac ruski igrač u Hrvatskoj. To šta smo te pustili radi plina i toga ne znači da ćemo vas pustit i da nam uništavate poljoprivredu.

Mogli bi se vi okliznit na neki sapun.

Evo vam nove sankcije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175451
2014-04-11


Back to top Go down

Dodlek, ovaj tjedan do petka isporuči sav krumpir u naše distributivne centre prema narudžbama od strane našeg tradinga i to je to jer nažalost, dobio sam usmeni nalog od ENNA Fruita da od ponedjeljka, 20.3.2023., više ne smijemo naručivati krumpir od teb Empty Re: Dodlek, ovaj tjedan do petka isporuči sav krumpir u naše distributivne centre prema narudžbama od strane našeg tradinga i to je to jer nažalost, dobio sam usmeni nalog od ENNA Fruita da od ponedjeljka, 20.3.2023., više ne smijemo naručivati krumpir od teb

Post by RayMabus 18/4/2023, 15:10

Europska povjerenica je rekla da će se 11. paket sankcija fokusirati na zaobilaženje ranijih mjera. “Moramo se pobrinuti da ne nađu načina da zaobiđu naše sankcije”, dodala je. Ranije je europsko izdanje lista Politico izvijestilo da će Europska unija započeti raspravu o 11. paketu sankcija nakon katoličkog Uskrsa. Predsjednica Europske komisije Ursula von der Leyen rekla je krajem ožujka da će 11. paket sankcija biti usmjeren na suzbijanje rupa u zakonu i zaobilaženje prethodnih sankcija.

“Nemojte podcijeniti napore koje Rusija ulaže sa svojim prijateljima na globalnoj razini kako bi zaobišla naše sankcije. Sankcije utječu na rusko gospodarstvo, utječu na ruski ratni stroj”, dodala je. “Rusija će tražiti te načine za zaobilaženje sankcija: bilo da se to radi kroz druge zemlje ili različite bankovne račune”.

Neke zemlje, uključujući Estoniju i Francusku, pozvale su EU da sankcionira moldavske i gruzijske oligarhe koji navodno rade kako bi pomogli Rusiji.


https://www.geopolitika.news/vijesti/eu-priprema-11-paket-sankcija-rusiji-koji-bi-trebao-sprijeciti-zaobilazenje-prethodnih-sankcija/
RayMabus
RayMabus

Posts : 175451
2014-04-11


Back to top Go down

Dodlek, ovaj tjedan do petka isporuči sav krumpir u naše distributivne centre prema narudžbama od strane našeg tradinga i to je to jer nažalost, dobio sam usmeni nalog od ENNA Fruita da od ponedjeljka, 20.3.2023., više ne smijemo naručivati krumpir od teb Empty Re: Dodlek, ovaj tjedan do petka isporuči sav krumpir u naše distributivne centre prema narudžbama od strane našeg tradinga i to je to jer nažalost, dobio sam usmeni nalog od ENNA Fruita da od ponedjeljka, 20.3.2023., više ne smijemo naručivati krumpir od teb

Post by debotoijusto 19/4/2023, 00:17

DO JUČER je to bila nezamisliva koalicija, sada čelnik Domovinskog pokreta Ivan Penava ne odbacuje unaprijed mogućnost suradnje s HDZ-om nakon izbora.
O tome otkud takav politički preokret uživo u RTL-u Danas govorio je šef DP-a i vukovarski gradonačelnik Ivan Penava.
"Nemojte da vas to toliko uznemirava. Fokus Domovinskog pokreta nije na HDZ-u ili bilo kojoj drugoj stranci, nego na hrvatskim građanima, hrvatskom selu, demografiji i na domovinskom duhu", rekao je Penava.

Domovinski pokret često vežu i uz PPD, a i sam Penava nedavno je rekao da je napad na PPD ujedno napad i na Hrvatsku.
"Napad na svaku hrvatsku tvrtku je napad na Hrvatsku, ne mogu shvatiti kolege... upetljali su se Bulj i Grmoja, napali su tvrtku koja je dala garanciju da će Luka Rijeka postati najjača na Jadranu. Sada se javljaju ljudi koji se protive PPD-u, činjenici da će Rijeka nakon 30 godina imati šansu dobiti svoj status. Nemojmo napadati hrvatske ljude, reprezentaciju, hrvatske tvrtke. Manimo se toga, čuvajmo što je hrvatsko", poručio je Penava.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/penava-napad-na-ppd-je-napad-na-hrvatsku-cuvajmo-ono-sto-je-hrvatsko/2456200.aspx






cuvajmo vujnovca kao oci u glavi




Dodlek, ovaj tjedan do petka isporuči sav krumpir u naše distributivne centre prema narudžbama od strane našeg tradinga i to je to jer nažalost, dobio sam usmeni nalog od ENNA Fruita da od ponedjeljka, 20.3.2023., više ne smijemo naručivati krumpir od teb E0e4eb3c-1d8c-401d-a364-34d4c9b6de7e
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30573
2014-04-12


Back to top Go down

Dodlek, ovaj tjedan do petka isporuči sav krumpir u naše distributivne centre prema narudžbama od strane našeg tradinga i to je to jer nažalost, dobio sam usmeni nalog od ENNA Fruita da od ponedjeljka, 20.3.2023., više ne smijemo naručivati krumpir od teb Empty Re: Dodlek, ovaj tjedan do petka isporuči sav krumpir u naše distributivne centre prema narudžbama od strane našeg tradinga i to je to jer nažalost, dobio sam usmeni nalog od ENNA Fruita da od ponedjeljka, 20.3.2023., više ne smijemo naručivati krumpir od teb

Post by mentalitet 19/4/2023, 00:30

debotoijusto wrote:kalif umjesto kalifa

Upoznao jednog Tomu iz Medjumurja,chovjek mlad ,selak bio tamo u Hrvatskoj ozenio se za jednu 'ercegovku stariju od njega 20 godin.Prchio je i vozio kamion ovdje.Prichao mi takve priche da su morali bacati bash krumpir jer su ovi srpski mutanti uvozili neki GMO iz Europe a domaci nije valjao.Jebe mater Hrvatskoj u koju veli vishe nikad nece.Jebavo je jednu nashu forumashicu koja je bila starija od njega isto pun kurac godina ali volila je seljachki kurac .To mi je osobno prichala.Jebo te kako je svijet mali.Tomo je odjebo ovu 'ercegovku koja ima dvoje djece sa jednim muslimanom iz Bijeljine i sada je nashao mladu i zgodnu srpkinju pa se vole i valjda su se vec vjenchali.Nisam ga dugo vidio ali pravi medjumuretz,,zgodan ,simpatichan (tko bi rekao za medjumurce,ko da ga je neki Srbin pravio) i iskren kao i svaki pravi selak:::)))Ali znaki smo si povedati po medjumurski pa sam ga po tome zapamtio.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5025
2020-07-05


Back to top Go down

Dodlek, ovaj tjedan do petka isporuči sav krumpir u naše distributivne centre prema narudžbama od strane našeg tradinga i to je to jer nažalost, dobio sam usmeni nalog od ENNA Fruita da od ponedjeljka, 20.3.2023., više ne smijemo naručivati krumpir od teb Empty Re: Dodlek, ovaj tjedan do petka isporuči sav krumpir u naše distributivne centre prema narudžbama od strane našeg tradinga i to je to jer nažalost, dobio sam usmeni nalog od ENNA Fruita da od ponedjeljka, 20.3.2023., više ne smijemo naručivati krumpir od teb

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum