ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pocetak kraja

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Pocetak kraja - Page 2 Empty Re: Pocetak kraja

Post by RayMabus 13/3/2023, 21:44

Nema ništa bolje nego kad propadne neka banka koja je poslovala po Ponzijevoj šemi.

SVB je imao podružnicu i u Velikoj Britaniji, pa su se i tamošnja vlada i centralna banka hitno sastale tokom vikenda kako bi spriječile njenu propast. U ponedjeljak ujutro britanska komercijalna banka HSBC objavila je da kupuje Silicon Valley Bank UK za jednu funtu. Rečeno je da je podružnica na dan 10. marta imala oko 5,5 milijardi funti zajmova i oko 6,7 milijardi funti depozita.


Gotovo polovica klijenata SVB UK imala je depozite iznad granice državnog jamstva od 85.000 GBP, a neke su se izloženosti protezale u desetke milijuna.

RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Pocetak kraja - Page 2 Empty Re: Pocetak kraja

Post by RayMabus 13/3/2023, 21:49

On je skrenuo pažnju na eroziju globalnog tržišta bankarstva i osiguranja. „Evropu su pogodili ekonomski problemi, pogoršani antiruskim sankcijama. Prosudite sami: inflacija u EU 2022. premašila je 11 odsto, a udeo dolara u svetskim zlatnim i deviznim rezervama u poslednjih 20 godina smanjen je sa 71 odsto na 59 odsto i nastavlja da pada“, objasnio je Drobinjin.

-
https://www.novosti.rs/ekonomija/vesti/1215123/dolar-rusija-amerika-globalizacija
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Pocetak kraja - Page 2 Empty Re: Pocetak kraja

Post by red wolf 13/3/2023, 21:59

Sve će se brzo odvijati kako vrijeme bude odmicalo. Gledat ćete u nevjerici što se događa. A onda, 2030. godine, bit će uspostavljen Novi svjetski poredak.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Pocetak kraja - Page 2 Empty Re: Pocetak kraja

Post by RayMabus 13/3/2023, 22:17

Tribaju malo naštamapt toga dolara. Dužni su triljone dolara ta Amerika pa onda fino naštampaš pa vrijednost dolara padne a samim time i taj dug.

Kaže ovi da ga ne može Amerika vratit :

-Ovakve kratkovide akcije su pogoršale strukturne probleme u globalnoj ekonomiji i pogodile sam Zapad. Posebno je narušeno poverenje u američki dolar, što pomaže da se ubrza proces njegove demonopolizacije kao glavnog sredstva međunarodnih transakcija, štednje i investicije. Hajde da budemo otvoreni: dolar nije ništa drugo do običan papir, a američka vlada nikada neće otplatiti galopirajući javni dug ove zemlje, koji je nedavno premašio 31 trilion dolara, naveo je diplomata u intervjuu časopisu „Problemi nacionalne strategije“.
-
Može pajdo može, vidit ćeš kako može. pirat
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Pocetak kraja - Page 2 Empty Re: Pocetak kraja

Post by RayMabus 13/3/2023, 22:23

Država nema para a pet posto bogatih drži 95 posto bogatsva. Riješenje ? Štampanje para.

Država se bogati a oni propadaju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Pocetak kraja - Page 2 Empty Re: Pocetak kraja

Post by RayMabus 13/3/2023, 22:30

Nigdje to ne piše da ta inflacija mora bit 2 posto godišnje kako ekonomisti i vlade najviše rade. Može to bit i četiri posto godišnje. To ka novo pravilo jel.

Znači nije 2 nego 4 posto sad uzimamo kao mjerilo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Pocetak kraja - Page 2 Empty Re: Pocetak kraja

Post by RayMabus 13/3/2023, 23:00

To se fino upali tiskara ko onaj Maduro iz Venzuele i baš te fino boli kurac šta će tko drugi reč.

Fali para = tiskaj.

Država, to sam ja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Pocetak kraja - Page 2 Empty Re: Pocetak kraja

Post by RayMabus 13/3/2023, 23:12

I šta će se desit ako oni počmu štampat pare ? Evo sad ću vam ja objasnit. Stanovništvo i kapitalisti koji drže ogromnu hrpu para će počet žugat jer gube lovu i istovremeno pad američkog standarda je pad kupovne moći i ne isplati se prodavat u Americi jer ne ide prodaja a istovremeno američki proizvod postaje jeftiniji i prodaje se okolo ovima šta su sad kao bogatiji.

Onda ti propadaju jer nisu više konkurentni pa da ne propadnu onda i oni štampaju.

Pa i njihove kroni bolesno pohlepne pederćine koji čine 5 posto stanovništva planete a drže 95 posto svjetske love počmu isto žugat.

ALI : DRŽAVA TO SAM JA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Pocetak kraja - Page 2 Empty Re: Pocetak kraja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum