ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tko su "Cincari"?

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by mentalitet Tue 14 Mar - 18:36

škutor wrote:
dzango wrote:
Eroo wrote:Važno je da je Cincar Pupin srpski znanstvenik, a Tesla nije hrvatski... :D
On je srpski naučnik po vlastitom izboru i najveći lobista Srbije u Americi. Založio je svz svoju imovinu na ime kredita Srbiji i zahvaljujući njemu i njegovom prijatelju Vudrou Vilsonu se zastava Srbije zavijorila na Beloj kući kao jedina zastava strane zemlje koja se tu vijorila. Odluka da se bude Srbij je mnogo više od srpstva po rođenju. Slično kao i kod Ive ANdrića i Đorđa Vajferta na primer.

jadni srbijanderu

tesla sa srijanderskim svetosvskim vasionskim svetom ima koliko i srpska dalmacija

vi srbijanderi ste lude životinje

jadni srbi sa vama

Ajmo reci da je tako,i da si u pravu.Onda nam objasni zashto mu spalishe kucu ,srushishe spomenik i poubijashe onoliko njegovih srodnika u WWII i u ovom zadnjem ratu.Shta to znachi da ustashe ubijaju i svoje?Pa naravno da su ubijali i ne samo srbe nego sve one koji ne misle kao oni.Taj mentalitet ti je i na ovom forumu pa je lako prepoznati te idiote u ljudskom obliku.A bogami i ti se vikash jednim od njih jer si skroz zbunjen u glavi i ne znash shto je to ispravno i ljudski a shto nije:::))

mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by dzango Tue 14 Mar - 18:55

Eroo wrote:
dzango wrote:
Eroo wrote:Važno je da je Cincar Pupin srpski znanstvenik, a Tesla nije hrvatski... :D
On je srpski naučnik po vlastitom izboru i najveći lobista Srbije u Americi. Založio je svz svoju imovinu na ime kredita Srbiji i zahvaljujući njemu i njegovom prijatelju Vudrou Vilsonu se zastava Srbije zavijorila na Beloj kući kao jedina zastava strane zemlje koja se tu vijorila. Odluka da se bude Srbij je mnogo više od srpstva po rođenju. Slično kao i kod Ive ANdrića i Đorđa Vajferta na primer.
Moja primjedba nije išla u tom smjeru. Ništa u svezi iznesenog ne osporavam, niti je bitno za ovu priču.
Tesla se  mogao izjašnjavati i kao Aboriđin ili Cincar, on bi i dalje bio hrvatski znanstvenik.
Ako se sam izjasnio kao hrvatski naučnik, onda OK. Samo ne znam šta biste i vi hteli. Čas mu dižete u vazduh spomenik, čas ga svojatate. Čas nije, čas jeste.

_________________
Tko su "Cincari"?  - Page 3 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by Eroo Tue 14 Mar - 19:31

dzango wrote:
Eroo wrote:
dzango wrote:
Eroo wrote:Važno je da je Cincar Pupin srpski znanstvenik, a Tesla nije hrvatski... :D
On je srpski naučnik po vlastitom izboru i najveći lobista Srbije u Americi. Založio je svz svoju imovinu na ime kredita Srbiji i zahvaljujući njemu i njegovom prijatelju Vudrou Vilsonu se zastava Srbije zavijorila na Beloj kući kao jedina zastava strane zemlje koja se tu vijorila. Odluka da se bude Srbij je mnogo više od srpstva po rođenju. Slično kao i kod Ive ANdrića i Đorđa Vajferta na primer.
Moja primjedba nije išla u tom smjeru. Ništa u svezi iznesenog ne osporavam, niti je bitno za ovu priču.
Tesla se  mogao izjašnjavati i kao Aboriđin ili Cincar, on bi i dalje bio hrvatski znanstvenik.
Ako se sam izjasnio kao hrvatski naučnik, onda OK. Samo ne znam šta biste i vi hteli. Čas mu dižete u vazduh spomenik, čas ga svojatate. Čas nije, čas jeste.
Generaliziraš, kao što i je srpski običaj.
Nobelovac Ružička je bio češko-njemačko-hrvatskog porijekla po roditeljima.
Pošto je porijeklom iz Vukovara on je hrvatski nobelovac. Čehi s tim nemaju problema.
Imaš i pisce Srbe iz Hrvatske, oni su također hrvatski pisci.
Nije mi jasno zašto vam je to neki problem prihvatiti kao posve normalno.
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by Gast Tue 14 Mar - 20:18

mentalitet wrote:
škutor wrote:
dzango wrote:
Eroo wrote:Važno je da je Cincar Pupin srpski znanstvenik, a Tesla nije hrvatski... :D
On je srpski naučnik po vlastitom izboru i najveći lobista Srbije u Americi. Založio je svz svoju imovinu na ime kredita Srbiji i zahvaljujući njemu i njegovom prijatelju Vudrou Vilsonu se zastava Srbije zavijorila na Beloj kući kao jedina zastava strane zemlje koja se tu vijorila. Odluka da se bude Srbij je mnogo više od srpstva po rođenju. Slično kao i kod Ive ANdrića i Đorđa Vajferta na primer.

jadni srbijanderu

tesla sa srijanderskim svetosvskim vasionskim svetom ima koliko i srpska dalmacija

vi srbijanderi ste lude životinje

jadni srbi sa vama

Ajmo reci da je tako,i da si u pravu.Onda nam objasni zashto mu spalishe kucu ,srushishe spomenik i poubijashe onoliko njegovih srodnika u WWII  i u ovom zadnjem ratu.Shta to znachi da ustashe ubijaju i svoje?Pa naravno da su ubijali i ne samo srbe nego sve one koji ne misle kao oni.Taj mentalitet ti je i na ovom forumu pa je lako prepoznati te idiote u ljudskom obliku.A bogami i ti se vikash jednim od njih jer si skroz zbunjen u glavi i ne znash shto je to ispravno i ljudski a shto nije:::))


bolest zvana hranjenje neistinama je opaka

srbijanderu ,,,,muči ,,, budi sretan sa šumadijom

usraliste sve moguće i nemoguće

tesla nema ništa sa srbijom ,,, kao ni ivanišević recimo ,,, kao i pršo ,,, mnogi  se odriču zla ,,

hrvatski identitet ima problema ,,,al srbi su nadmašili svu gamad ovog svita

svaka priča o tesli i nečemu srpskom u tesle je patogena bolest

pravoslavci s ovu stranu drine su samo kroz jugonacizam kralja idiota zapišavanjem teritorija preimenovani u srbe ,,,to je blasfemija

nijedna srpska crkva nije postojala do 1920

pa kako teslin ćaća da bude srbin ,,,
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by mentalitet Tue 14 Mar - 20:44

škutor wrote:
mentalitet wrote:
škutor wrote:
dzango wrote:
Eroo wrote:Važno je da je Cincar Pupin srpski znanstvenik, a Tesla nije hrvatski... :D
On je srpski naučnik po vlastitom izboru i najveći lobista Srbije u Americi. Založio je svz svoju imovinu na ime kredita Srbiji i zahvaljujući njemu i njegovom prijatelju Vudrou Vilsonu se zastava Srbije zavijorila na Beloj kući kao jedina zastava strane zemlje koja se tu vijorila. Odluka da se bude Srbij je mnogo više od srpstva po rođenju. Slično kao i kod Ive ANdrića i Đorđa Vajferta na primer.

jadni srbijanderu

tesla sa srijanderskim svetosvskim vasionskim svetom ima koliko i srpska dalmacija

vi srbijanderi ste lude životinje

jadni srbi sa vama

Ajmo reci da je tako,i da si u pravu.Onda nam objasni zashto mu spalishe kucu ,srushishe spomenik i poubijashe onoliko njegovih srodnika u WWII  i u ovom zadnjem ratu.Shta to znachi da ustashe ubijaju i svoje?Pa naravno da su ubijali i ne samo srbe nego sve one koji ne misle kao oni.Taj mentalitet ti je i na ovom forumu pa je lako prepoznati te idiote u ljudskom obliku.A bogami i ti se vikash jednim od njih jer si skroz zbunjen u glavi i ne znash shto je to ispravno i ljudski a shto nije:::))


bolest zvana hranjenje neistinama je opaka

srbijanderu ,,,,muči ,,, budi sretan sa šumadijom

usraliste sve moguće i nemoguće

tesla nema ništa sa srbijom ,,, kao ni ivanišević recimo ,,, kao i pršo ,,, mnogi  se odriču zla ,,

hrvatski identitet ima problema ,,,al srbi su nadmašili svu gamad ovog svita

svaka priča o tesli i nečemu srpskom u tesle je patogena bolest

pravoslavci s ovu stranu drine su samo kroz jugonacizam kralja idiota zapišavanjem teritorija preimenovani u srbe ,,,to je blasfemija

nijedna srpska crkva nije postojala do 1920

pa kako teslin ćaća da bude srbin ,,,

Dobro si napisao o lazima koje prosipash ovdje .Kod vas vazi pravilo broj jedan 1.Tko god je pravoslavne vjere on je Srbin u Hrvatskoj
Pravilobr.2.Svi katolici u Hrvatskoj su hrvati

Tako da shtakore ne kenjaj kvake i ne lazi braneci svoje nebuloze napadajuci mene da lazem.No,inache koliko si pismen vidi se po tome,ako nisi u neshto siguran a tvrdish da je istina,jebo ga ti proguglaj,prije postanka interneta si mogao drugima mozda prodavati muda pod bubrege a danas to ne moze niko nikome.
Dakle prilazem dokaz da izmishljash i lazesh o godini egzistiranja srpske pravoslavne crkve u Hrvatskoj.U tvojim krajevima postoje manastiri stariji od tvoga novog porijekla.Dodushe,mnoge ste sravnili sa zemljom,pravi katolibanski krshcani.A nadji u Srbiji i jednu otetu katolichku crkvu ili srushenu u Povijesti kamenko.Nisam klasichni vjernik ali sam veci od svakog 'rvata na ovome svijetu jer se drzim 10 bozijih zapovijesti pa stoga i ne trebam ici u crkvu.Kako mi je moja pokojna mater rekla dok sam bio dijete.Sine meni ne treba odvjetnik (crkva)sa bogom na pitanje zashto ti nikad ne idesh u crkvu a pred nosom ti je?To sam zapamtio za sva vremena i bila je u pravu.Posebno kada vas danas chovjek vidi (vas 'rvate kamenjare) kako lizete oltar a chim izadjete iz crkve spominjete sve svece i bogove.Dakle toliko mrznje prema vjeri nema nitko do 'rvata.I ovo lazem?

Vrijeme postojanja zasebnih pravoslavnih crkava
Karlovačka mitropolija (1690. − 1848.) te patrijarhija (1848. − 1920.)

Patrijarhijski dvor u Srijemskim Karlovcima
Karlovačka mitropolija je bila pravoslavna crkvena organizacija Srba u Habsburškoj monarhiji. Zahvaljujući carskim privilegijama sve do 19. stoljeća, karlovački mitropoliti bili su najznačajniji predstavnici srpskog naroda u Habsburškoj monarhiji. Srpske crkve građene su u stilu tadašnjeg baroka.

Godine 1848. na Svibanjskoj skupštini u Srijemskim Karlovcima, Srbi na prostoru Habsburške monarhije su proglasili stvaranje autonomne Srpske Vojvodine, mitropolit karlovački, Josif Rajačić, proglašen je za patrijarha, a Karlovačka mitropolija je uzdignuta na rang patrijarhije. U sastavu Karlovačke patrijarhije je bilo sedam eparhija. Na prostoru Ugarske postojala su Vršačka, Temišvarska, Budimska i Bačka eparhija, a na prostoru Srijema, Slavonije i Hrvatske bile su Karlovačka, Pakračka i Plašćanska ili Gornjokarlovačka eparhija.

Sjedište Karlovačke patrijarhije je bilo u Srijemskim Karlovcima. Karlovačka patrijarhija je postojala sve do 1920. godine kada se ujedinila Beogradskom mitropolijom u jedinstvenu Srpsku pravoslavnu Crkvu.


https://hr.wikipedia.org/wiki/Srpska_pravoslavna_crkva


_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by Gast Tue 14 Mar - 21:02

cigane ,,,nijedan normalan srbin u hrvatskoj ne cijeni više  srpsku državu od hravtske  

to je barem jasno

trpanje svega praoslavnog u srbijanstvo je ,, aj neću  reć

u ww2 ustaše ,,,,,koliko su imali generala pravoslavaca i vojnika pravoslavaca i četničkih satnija pod svojom komandom,,,aj me podsiti
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by crvenkasti Tue 14 Mar - 22:25

škutor wrote:cigane ,,,nijedan normalan srbin u hrvatskoj ne cijeni više  srpsku državu od hravtske  

to je barem jasno

trpanje svega praoslavnog u srbijanstvo je ,, aj neću  reć

u ww2 ustaše ,,,,,koliko su imali generala pravoslavaca  i vojnika pravoslavaca  i četničkih satnija pod svojom komandom,,,aj me podsiti

Najbolji Hrvati su Srbi.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29095
2014-04-17


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by Gast Wed 15 Mar - 2:41

crvenkasti wrote:
škutor wrote:cigane ,,,nijedan normalan srbin u hrvatskoj ne cijeni više  srpsku državu od hravtske  

to je barem jasno

trpanje svega praoslavnog u srbijanstvo je ,, aj neću  reć

u ww2 ustaše ,,,,,koliko su imali generala pravoslavaca  i vojnika pravoslavaca  i četničkih satnija pod svojom komandom,,,aj me podsiti

Najbolji Hrvati su Srbi.

sereš

srbima je najbolje da budu hrvati
,, samo se putovnice siti,,,,a ustaše je tako zvale

inače ,,,,,,,,neukaljana povjest reče da su srbi bili presretni ustašijom ,,,naravno ne mutavi srbijanderi koje je i prije ww2 vodilo svetosavlje
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by Gast Wed 15 Mar - 3:36

mentalitet wrote:
škutor wrote:
mentalitet wrote:
škutor wrote:
dzango wrote:
Eroo wrote:Važno je da je Cincar Pupin srpski znanstvenik, a Tesla nije hrvatski... :D
On je srpski naučnik po vlastitom izboru i najveći lobista Srbije u Americi. Založio je svz svoju imovinu na ime kredita Srbiji i zahvaljujući njemu i njegovom prijatelju Vudrou Vilsonu se zastava Srbije zavijorila na Beloj kući kao jedina zastava strane zemlje koja se tu vijorila. Odluka da se bude Srbij je mnogo više od srpstva po rođenju. Slično kao i kod Ive ANdrića i Đorđa Vajferta na primer.

jadni srbijanderu

tesla sa srijanderskim svetosvskim vasionskim svetom ima koliko i srpska dalmacija

vi srbijanderi ste lude životinje

jadni srbi sa vama

Ajmo reci da je tako,i da si u pravu.Onda nam objasni zashto mu spalishe kucu ,srushishe spomenik i poubijashe onoliko njegovih srodnika u WWII  i u ovom zadnjem ratu.Shta to znachi da ustashe ubijaju i svoje?Pa naravno da su ubijali i ne samo srbe nego sve one koji ne misle kao oni.Taj mentalitet ti je i na ovom forumu pa je lako prepoznati te idiote u ljudskom obliku.A bogami i ti se vikash jednim od njih jer si skroz zbunjen u glavi i ne znash shto je to ispravno i ljudski a shto nije:::))


bolest zvana hranjenje neistinama je opaka

srbijanderu ,,,,muči ,,, budi sretan sa šumadijom

usraliste sve moguće i nemoguće

tesla nema ništa sa srbijom ,,, kao ni ivanišević recimo ,,, kao i pršo ,,, mnogi  se odriču zla ,,

hrvatski identitet ima problema ,,,al srbi su nadmašili svu gamad ovog svita

svaka priča o tesli i nečemu srpskom u tesle je patogena bolest

pravoslavci s ovu stranu drine su samo kroz jugonacizam kralja idiota zapišavanjem teritorija preimenovani u srbe ,,,to je blasfemija

nijedna srpska crkva nije postojala do 1920

pa kako teslin ćaća da bude srbin ,,,

Dobro si napisao o lazima koje prosipash ovdje .Kod vas vazi pravilo broj jedan  1.Tko god je pravoslavne vjere on je Srbin u Hrvatskoj
Pravilobr.2.Svi katolici u Hrvatskoj su hrvati

Tako da shtakore ne kenjaj kvake i ne lazi braneci svoje nebuloze napadajuci mene da lazem.No,inache koliko si pismen vidi se po tome,ako nisi u neshto siguran a tvrdish da je istina,jebo ga ti proguglaj,prije postanka interneta si mogao drugima mozda prodavati muda pod bubrege a danas to ne moze niko nikome.
Dakle prilazem dokaz da izmishljash i lazesh o godini egzistiranja srpske pravoslavne crkve u Hrvatskoj.U tvojim krajevima postoje manastiri stariji od tvoga novog porijekla.Dodushe,mnoge ste sravnili sa zemljom,pravi katolibanski krshcani.A nadji u Srbiji i jednu otetu katolichku crkvu ili srushenu u Povijesti kamenko.Nisam klasichni vjernik ali sam veci od svakog 'rvata na ovome svijetu jer se drzim 10 bozijih zapovijesti pa stoga i ne trebam ici u crkvu.Kako mi je moja pokojna mater rekla dok sam bio dijete.Sine meni ne treba odvjetnik (crkva)sa bogom na pitanje zashto ti nikad ne idesh u crkvu a pred nosom ti je?To sam zapamtio za sva vremena i bila je u pravu.Posebno kada vas danas chovjek vidi (vas 'rvate kamenjare) kako lizete oltar a chim izadjete iz crkve spominjete sve svece i bogove.Dakle toliko mrznje prema vjeri nema nitko do 'rvata.I ovo lazem?

Vrijeme postojanja zasebnih pravoslavnih crkava
Karlovačka mitropolija (1690. − 1848.) te patrijarhija (1848. − 1920.)

Patrijarhijski dvor u Srijemskim Karlovcima
Karlovačka mitropolija je bila pravoslavna crkvena organizacija Srba u Habsburškoj monarhiji. Zahvaljujući carskim privilegijama sve do 19. stoljeća, karlovački mitropoliti bili su najznačajniji predstavnici srpskog naroda u Habsburškoj monarhiji. Srpske crkve građene su u stilu tadašnjeg baroka.

Godine 1848. na Svibanjskoj skupštini u Srijemskim Karlovcima, Srbi na prostoru Habsburške monarhije su proglasili stvaranje autonomne Srpske Vojvodine, mitropolit karlovački, Josif Rajačić, proglašen je za patrijarha, a Karlovačka mitropolija je uzdignuta na rang patrijarhije. U sastavu Karlovačke patrijarhije je bilo sedam eparhija. Na prostoru Ugarske postojala su Vršačka, Temišvarska, Budimska i Bačka eparhija, a na prostoru Srijema, Slavonije i Hrvatske bile su Karlovačka, Pakračka i Plašćanska ili Gornjokarlovačka eparhija.

Sjedište Karlovačke patrijarhije je bilo u Srijemskim Karlovcima. Karlovačka patrijarhija je postojala sve do 1920. godine kada se ujedinila Beogradskom mitropolijom u jedinstvenu Srpsku pravoslavnu Crkvu.


https://hr.wikipedia.org/wiki/Srpska_pravoslavna_crkva




kopirao si neistinu

istina je ovo

Karlovačka mitropolija je bila pravoslavna crkvena organizacija u Habsburškoj monarhiji.

provjeri šta si ugura u ovu veličunu

to su habsburški pravoslavci ,,ne srpski

do tad a ni tad ne postoji ništa srpsko pravoslavno ni u šumadiji

tek je jugonacizmom 1920 g. okoćena pošast koja srbe goni u ambis ,,,,


cigane ,,,ne zavađaj prečane sa srbima ,,, jedni sa drugima imaju zajedničko samo jugonacizam ,,, to smo priklali ,,, a ni tebi nije drago štio nema jugonacizma


aj reci pošteno jeli jugoslavija poslje trećeg raja i sovjeta najveći nacizam

avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by jastreb Wed 15 Mar - 7:43

Tesla je Srbin i o tome nema smisla uopće razglabati. Može ga se nazvati (i)hrvatskim fizičarem,znanstvenikom ,ali to neće promijeniti njegovu nacionanost.

Isto kao što Vladana Desnicu možemo nazvati hrvatskim piscem,jer on to i jest. On se sam "svrstao" u hrvatsku književnost,ali se deklarirao kao Srbin,što on stvarno i jest.

Inače danas ,što se Tesle tiče nerado i s jedne i druge strane spominju činjenicu,ili je potpuno prešućuju da je bio odušeljeni pristalica partizanskog pokreta i da mu je više puta izjavio podršku.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by Gast Wed 15 Mar - 7:49

jastreb wrote:Tesla je Srbin i o tome nema smisla uopće razglabati. Može ga se nazvati (i)hrvatskim fizičarem,znanstvenikom ,ali to neće promijeniti njegovu nacionanost.

Isto kao što Vladana Desnicu možemo nazvati hrvatskim piscem,jer on to i jest. On se sam "svrstao" u hrvatsku književnost,ali se deklarirao kao Srbin,što on stvarno i jest.

Inače danas ,što se Tesle tiče nerado i s jedne i druge strane spominju činjenicu,ili je potpuno prešućuju da je bio odušeljeni pristalica partizanskog pokreta i da mu je više puta izjavio podršku.

tesla nikada ni on ni ćaća ni mater mu nisu rekli izjavili napisali da su srbi

srpska crkva i srbija nisu postojali za teslina života u hrvatskoj

ne guši se u lažima


Last edited by škutor on Wed 15 Mar - 7:55; edited 1 time in total
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by jastreb Wed 15 Mar - 7:51

Inače rbi su po tim pitanjima kudikamo tolerantniji nego Hrvati.

Srbima nije problem Ivu Andrića kao katolika i Mešu Selimovića kao muslimana "primiti" u svoju književnost,pa čak i u svoj nacionalni korpus,dočim su hrvatski čistunci jedva čekali da Andrića ne samo izbace iz hrvatske književnosti,već da ga i etiketiraju kao "četnika odgovornog za genocid nad muslimanima". No na kraju će ga se ipak sjetiti ,e kako  hrvatsku književnost ne bi lišili jedne Nobelove nagrade.  

Srbi će u svoj "jezični fond" rado ubaciti riječi koje nisu srpske i onda ih udomaćiti i posrbiti. Dočim će glupi hrvatski puritanci izbacivati iz svog fundusa "nehrvatske" riječi bez obzira što su ih koristili najbolji hrvatski pjesnici i književnici uopće.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by jastreb Wed 15 Mar - 7:53

škutor wrote: 

tesla nikada ni on ni ćaća ni mater mu nisu rekli izjavili napisali da su srbi

srpska crkva i srbi nisu postojali za teslina života u hrvatskoj

ne guši se u lažima
Tesla je izjavio da se ponosi srpskom nacijom i hrvatskom domovinom.

Majka ga je još kao malog učila srpskoj junačkoj epici.

Ako Tesla nije Srbin zašto su ustaše 1941.u Smiljanu ubili oko 500 Srba,a među njima i Tesline rođake. I zašto su mu u Gospiću srušili spomenik,a recimo nisu književniku Juri Turiću???
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by Gast Wed 15 Mar - 7:58

jastreb wrote:
škutor wrote: 

tesla nikada ni on ni ćaća ni mater mu nisu rekli izjavili napisali da su srbi

srpska crkva i srbi nisu postojali za teslina života u hrvatskoj

ne guši se u lažima
Tesla je izjavio da se ponosi srpskom nacijom i hrvatskom domovinom.

Majka ga je još kao malog učila srpskoj junačkoj epici.

Ako Tesla nije Srbin zašto su ustaše 1941.u Smiljanu ubili oko 500 Srba,a među njima i Tesline rođake. I zašto su mu u Gospiću srušili spomenik,a recimo nisu književniku Juri Turiću???

lažeš

ispravi se
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by Gast Wed 15 Mar - 8:01

škutor wrote:
jastreb wrote:
škutor wrote: 

tesla nikada ni on ni ćaća ni mater mu nisu rekli izjavili napisali da su srbi

srpska crkva i srbi nisu postojali za teslina života u hrvatskoj

ne guši se u lažima
Tesla je izjavio da se ponosi srpskom nacijom i hrvatskom domovinom.

Majka ga je još kao malog učila srpskoj junačkoj epici.

Ako Tesla nije Srbin zašto su ustaše 1941.u Smiljanu ubili oko 500 Srba,a među njima i Tesline rođake. I zašto su mu u Gospiću srušili spomenik,a recimo nisu književniku Juri Turiću???

lažeš

ispravi se

ustaše ,,,,,,,,vojska koja je imala pravoslavne generale nikada nije sa namjerom ubila nijednog pravoslavca hrvatskog državljanina kao niti  nijedne druge vjere ,,,niti hapsila ,,,samo po toj osnovi ,, osim socijalističke ludorije po pitanju židova koja je vladala njemačkim posredstvom ,,,
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by vuksadinare Wed 15 Mar - 8:43

jastreb wrote:
škutor wrote: 

tesla nikada ni on ni ćaća ni mater mu nisu rekli izjavili napisali da su srbi

srpska crkva i srbi nisu postojali za teslina života u hrvatskoj

ne guši se u lažima
Tesla je izjavio da se ponosi srpskom nacijom i hrvatskom domovinom.

Majka ga je još kao malog učila srpskoj junačkoj epici.

Ako Tesla nije Srbin zašto su ustaše 1941.u Smiljanu ubili oko 500 Srba,a među njima i Tesline rođake. I zašto su mu u Gospiću srušili spomenik,a recimo nisu književniku Juri Turiću???
kako su u smiljanu ustase ubile 500 srpske nejaci kad je smiljan bio debelo vecenski hrvatsko mjesto..osim ako ne mislis da su te srbe doveli sa strane..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99667
2015-09-08


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by jastreb Wed 15 Mar - 9:00

vuksadinare wrote: 
 
kako su u smiljanu ustase ubile 500 srpske nejaci kad je smiljan bio debelo vecenski hrvatsko mjesto..osim ako ne mislis da su te srbe doveli sa strane..
Do 1941.ondje je živio i dobar broj Srba. Proguglaj malo.

Naselje je bilo miješano.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by jastreb Wed 15 Mar - 9:04

pokolju u Smiljanu 1941. godine govorio je Ante Antunović:

Svjetska kriza pokrenula je veliku inflaciju. Pronađen je spas od inflacije! Evo i kako.
- U julu 1941. otišle su ustaše i s njima Ivan Kovačević i Tomo Šarić u Smiljan po naređenju upravitelja (logora u Gospiću) Staračeka. Nije ih bilo od 10 do 15 dana pa sam upitao Staračeka gdje su oni. Drsko mi je odgovorio da se to mene ne tiče gdje su oni, da on zna kuda ih je poslao i rekao da su oni više učinili za ovih 10 dana, nego što ću ja za 50 godina svoje stražarske službe. Našao sam se uvređen i zapitao ga, šta su oni toliko učinili, a on mi je odgovorio, da su počistili čitavo selo Smiljan od srpske gamadi. Ubrzo sam saznao da su ustaše i naši stražari izvršili masovni pokolj Srba u selu Smiljanu. Poklali su muškarce, žene i djecu. Odmah nakon toga izvršili su pokolj srpskih seljaka u selu Smiljansko Polje. Doveli su u zatvor Simića Lemajića i još nekoliko Lemajića, njih su s drugima otpremili u Jadovno i tamo likvidirali – kazao je on 6. juna 1952. godine u Okružnom sudu u Gospiću.
Ustaške  koljače su predvodili Rudolf Ric (komandant logora Jadovno), Joso Adžija i Dragan Devčić.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by Gast Wed 15 Mar - 9:12

jastreb wrote:pokolju u Smiljanu 1941. godine govorio je Ante Antunović:

Svjetska kriza pokrenula je veliku inflaciju. Pronađen je spas od inflacije! Evo i kako.
- U julu 1941. otišle su ustaše i s njima Ivan Kovačević i Tomo Šarić u Smiljan po naređenju upravitelja (logora u Gospiću) Staračeka. Nije ih bilo od 10 do 15 dana pa sam upitao Staračeka gdje su oni. Drsko mi je odgovorio da se to mene ne tiče gdje su oni, da on zna kuda ih je poslao i rekao da su oni više učinili za ovih 10 dana, nego što ću ja za 50 godina svoje stražarske službe. Našao sam se uvređen i zapitao ga, šta su oni toliko učinili, a on mi je odgovorio, da su počistili čitavo selo Smiljan od srpske gamadi. Ubrzo sam saznao da su ustaše i naši stražari izvršili masovni pokolj Srba u selu Smiljanu. Poklali su muškarce, žene i djecu. Odmah nakon toga izvršili su pokolj srpskih seljaka u selu Smiljansko Polje. Doveli su u zatvor Simića Lemajića i još nekoliko Lemajića, njih su s drugima otpremili u Jadovno i tamo likvidirali – kazao je on 6. juna 1952. godine u Okružnom sudu u Gospiću.
Ustaške  koljače su predvodili Rudolf Ric (komandant logora Jadovno), Joso Adžija i Dragan Devčić.

laž

nije ni čudo da mrziš ,,,čime se hraniš

avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by Gast Wed 15 Mar - 9:17

upamtite ,,, ustaše su najveći internacionalci od svih vojski ovog prostora ,,,

ddžamiju su gradili ,,,

sinagogu u srcu rata čuvali u zagrebu ,,,

pravoslavne generale

četničke satnije


slično nitko ni blizu nije imao

to ih je i  ujebalo

a osobito socijalizam,,,,,

SOCIJALIZAM JE ČINIO ZLOČINE  SA USTAŠKE STRANE ,,,nikakav nacionalizam,,,,


nacionalizam u ustaštvu nije postojao


ja osobno ustaše nimalo ne cijenim zbog internacionalizma i socijalizma

u ratu ,,imati vojsku koja nije izrazito nacionalna je suicidno,,,to je i uništilo ustaše ,,,nekaje

bili bi veći socijalisti od jugonacistički zlikovaca partizana koji su isto tako socijalistički rasissti
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by vuksadinare Wed 15 Mar - 9:20

....koliko sam proguglao prije 2 svjetskog rata u smiljanu je zivjelo desetak srpskih obitelji..iz zivotopisa nikole tesle odnosno njegovog oca paroha..dakle ne vise od stotinjak srba...govorim za sa samo mjesto smiljan..drugo...vjerovat srpskoj 'historijskoj istini' koja je opcepoznato poznata u preuvelicavanju brojki cak i stostruko...je malo morbidno..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99667
2015-09-08


Back to top Go down

Tko su "Cincari"?  - Page 3 Empty Re: Tko su "Cincari"?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum