ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja

Go down

Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja Empty Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja

Post by pizzon 3/3/2023, 13:55

https://www.danas.rs/vesti/politika/Suljo-pozvan-na-krunisanje-britanskog-kralja-carlsa-zahvalio-se-britanskoj-ambasadorki/

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 5007
2020-04-21


Back to top Go down

Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja Empty Re: Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja

Post by pizzon 3/3/2023, 13:57

kako glumimo balkanske ruse,
ko prve budale, dobro nas i pozvali..

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 5007
2020-04-21


Back to top Go down

Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja Empty Re: Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja

Post by pizzon 3/3/2023, 14:02

ne znam da li je pozvana i hrvatska
ali, ako, slucajno nije,
domaci zadatak....

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 5007
2020-04-21


Back to top Go down

Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja Empty Re: Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja

Post by IL Risorto 3/3/2023, 14:20

Srbi bi prije svega trebali među sobom raspravit,što zapravo žele,te kakvo društvo želi izgradit,po uzoru na zapadne demokracije ili nekakvo polu autokratsko društvo po uzoru na Bjelorusiju,Rusiju.

Ne vjerujem da su svi Srbi plebiscitarno za autokraciju,ali nažalost,liberalno demokratske vrijednosti u Srbiji su slabašne,ali to ne znači da ih nema.

Doduše,gdje je Srbija danas,prije nekih 25 god. bila je i Hrvatska,ali srećom,malim koracima progresivnost je postupno ojačala a retrogradne snage su oslabile.

I pred Hrvatskoj je još uvijek težak put integriranja s zapadno demokratskim standardima,a nadajmo se da će i i u Srbiji doći oni koji će srbijansko društvo integrirat u zapadno demokratski civilizacijski krug.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11181
2015-07-23


Back to top Go down

Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja Empty Re: Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja

Post by pizzon 4/3/2023, 06:19

ulje za krunisanje Charlesa III
iz Jerusalima ....

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 5007
2020-04-21


Back to top Go down

Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja Empty Re: Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja

Post by RayMabus 4/3/2023, 06:25

pizzon wrote:ne znam da li je pozvana i hrvatska
ali, ako, slucajno nije,
domaci zadatak....
To ti nas uopće ne zanima. Ne pratimo. Svejedno nam je to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja Empty Re: Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja

Post by RayMabus 4/3/2023, 06:44

Mi smo republikanci, ne volimo monarhiju i podržavamo IRA.


Novi dizajn odat će počast "kulturi i historiji Prvih Australaca", saopćeno je iz Reserve Bank Australia (RBA).

Portret pokojne kraljice Elizabete II pojavljuje se na trenutnom dizajnu novčanice od pet dolara. Kraljičina smrt prošle godine ponovo je pokrenula debate o budućnosti Australije kao ustavne monarhije.

"Ova odluka Odbora rezervne banke uslijedila je nakon konsultacija s australskom vladom, koja podržava ovu promjenu", navodi se u saopćenju banke.

Kralj Charles III neće biti na novčanici australskog dolara
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja Empty Re: Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja

Post by RayMabus 4/3/2023, 07:04

Ti znaš da je ta Liza Trust došla u petom mjesecu prošle godine u Sarajevo i rekla kako se izbori moraju održati nebitno uz sve ostalo tj u prevodu da treba instalirat Komšića bez obzira šta Hrvati traže svoja prava.

Jel znaš šta san ja njoj tad reka ?

Prvo in je pa Johnson pa je instaliralo nju kao premijeru ( do tada je bila ministrica vanjskih poslova ) pa in je ekonomija ošla u kurac pa su je sami Britanci gađali jajima i ekspresno smjenili i politička karijera joj je gotova.

Onda im je ta babetina otegla papke par dana prije instaliranja Komšića pa da umisto da slave oni cijela nacija u žalosti. Baba otegla papke a Komšića nije vidjela po četvrti put.

Sad taj ušati klempo koji nema njenu karizmu i Australci ga odjebali i neće ga na novčanici i još gledaju kako da ukinu ustavnu monarhiju tamo i postanu čista republika koja ima svog biranog predsjednika a ne kralja iz Britanije.

Itd itd itd
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja Empty Re: Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja

Post by RayMabus 4/3/2023, 07:43

Ja sam zločesto zlopamtilo s najvišim činom u vojsci.

Napad je najbolja obrana.

Jel ti vanjska politika podržavat mujage u BiH i islamska BiH ?

Jeste, to ti je vanjska politika. Da nije ne bi vam to ministrica vanjskih poslova izjavila šta je izjavila u Sarajevu prošle godine.

Niste samo vi ustavna monarhija nego i hrpa država koje ste ostavili u takvom statusu pa im je monarh iz Britanije predsjednik države.


Ustavna monarhija je naziv za oblik vladavine čiji je temelj ustavni sustav koji priznaje nasljednog monarha kao državnog poglavara. U najširem se smislu od apsolutne monarhije razlikuje upravo po tome što je monarhova vlast ograničena ustavom.
Ustavne monarhije dijele se na:
  • ustavne monarhije u najširem smislu; gdje monarh zadržava izvršnu ili veći dio izvršne vlasti (najčešće vojska)

  • parlamentarne monarhije; gdje je i izvršna vlast umjesto monarhu podređena parlamentu, a na njenom se čelu umjesto monarha nalazi šef vlade, odnosno premijer; monarh zadržava ceremonijalnu ulogu


Većina današnjih monarhija su ustavne monarhije.


Rekoh : napad je najbolja obrana a ja sam general galaktičke konfederacije najvišeg ranga.

Slijedi : DEMONTAŽA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja Empty Re: Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja

Post by RayMabus 4/3/2023, 07:47

There are currently 43 monarchies worldwide.


https://en.wikipedia.org/wiki/Constitutional_monarchy

New Zealand

Australia

Canada
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja Empty Re: Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja

Post by RayMabus 4/3/2023, 07:57

Prave se pametni. Dolaze u Bosnu koja je republika tri konstutivna naroda i ostalih a ima trojno predsjedništvo kako bi svaki narod imao pravo veta dakle ipak narodi biraju te predsjednike svake četiri godine i onda mi sole pamet a oni u svojoj vlastitoj državi njima narod uopće ne bira predsjednika nego imaju svog nasljednog vladara iz Britanije koji se ne bira nego dolazi nasljedno automatizmom dakle uopće nije izabran od naroda nigdje ni u vlastitoj državi ni u ovima naokolo i rade to i u hrpi država diljem planete od kojih ću nabrojat sad samo neke : Kanada, Australija i Novi Zeland al ima ih još i kroje mi ovdje svoju vanjsku politiku koja njima odgovara i njihovim nacionalnim ( britanskim ) interesima.

ZABIT ĆU IH U POSTOLE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja Empty Re: Vuchic pozvan na krunisanje britanskog kralja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum