ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik

Go down

Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik Empty Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik

Post by RayMabus 3/2/2023, 19:32

Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik B_230302152

Parlament Moldavije održao je danas sjednicu na kojoj se raspravljalo između ostalog o promjeni sintagme "moldavski jezik" u Ustavu države u "rumunski jezik".


Hrkljuš  lol! :^0




RayMabus
RayMabus

Posts : 175361
2014-04-11


Back to top Go down

Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik Empty Re: Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik

Post by catabbath 3/2/2023, 19:43

Meni je rekao rumunj da moldavci pričaju nekakvim srednjovjekovnim rumunjskim koji rumunji više ne koriste. 
Odnos prema moldavcima je otprilike kao nas prema bosancima.

_________________
Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12390
2015-08-22


Back to top Go down

Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik Empty Re: Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik

Post by RayMabus 3/2/2023, 19:49

A nije to poanta nego pazi sad : Slavenima i drugima koji nisu to latinsko govorno područje sasvim je svejedno kako će oni nazvat taj latinski jezik a ovi u ovakvoj situaciji di prijeti opasnost od rata još dolijevaju ulje na vatru i daju povod Rusima da opravdaju ocijepljenje od ostatka Moldavije.

Jel to idiotizam ? Je. Zato san i nazva to Hrkljuš.


Prijedlog zakona u proceduru su uputili predstavnici vladajuće stranke PAS koji su naglasili kako se izraz "moldavski jezik" mora zamijeniti u svim slučajevima te da će umjesto njega mjesto zauzeti izraz "rumunski jezik".


I zbog ovoga će sutra Putin sasvim opravdano tvrdit da on tamo zaustavlja stvaranje velike Rumunjske i pokoravanje slavenske i druge populacije u Moldaviji a koji se ne osječaju latinima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175361
2014-04-11


Back to top Go down

Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik Empty Re: Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik

Post by RayMabus 3/2/2023, 19:53

Normalno onda sutra kad se tamo zagovnja će ti isti pametnjakovici tražit pomoć od Zapada dakle i mene a ja sam anđeo Pravednik/Prijestolnik/Znanja i fino ću im reč ovo :

Slušaj dečko, kad ste tako pametni e onda ovako : Vi niste u NATO nit EU i odjebite.

A ako će vam Rumunjska i drugi Latini u EU uskočit to je njihova stvar a ne moja.

Ja ne podnosim idiote a ovo radit sad u ovakvoj situaciji je idiotizam jer daješ povod i to sasvim opravdano Putinu da traži odcjepljenje od vas rumunjskih nacionalista.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175361
2014-04-11


Back to top Go down

Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik Empty Re: Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik

Post by RayMabus 3/2/2023, 20:04

Situacija vrije i umisto da smiruju tenzije oni još vruće ulje u vatru tako da se plamen razbukta i sad će oni poništit moldavski jezik i to je rumunjski i mi smo Rumunji i sve je to velika Rumunjska.

Aj ti lipo u pičku materinu i nemoj slučajno da me zoveš kad ti to tamo krene.

Eno ti brača Rumunji pa zovi njih pa stvarajte veliku Rumunjsku bez mene.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175361
2014-04-11


Back to top Go down

Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik Empty Re: Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik

Post by melkior 3/2/2023, 20:06

Upravo to zato i rade da se stave pod zaštitu NATO-a.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik Empty Re: Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik

Post by RayMabus 3/2/2023, 20:21

melkior wrote:Upravo to zato i rade da se stave pod zaštitu NATO-a.
Jel ?

Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik Images?q=tbn:ANd9GcQKM8g0bXLLyChg2I83epexVGFaioVdhvTEB9F1IwlRm0R2j7T_0K3A4ujkKOPhbGfBkxM&usqp=CAU

Ovaj sve trči da njima pomogne da naprave veliku Rumunjsku i uvali Mađarsku u rat za velikorumunjske ciljeve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175361
2014-04-11


Back to top Go down

Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik Empty Re: Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik

Post by RayMabus 3/2/2023, 20:57

Ja nisam idiot.

Ta priča da se moldavski jezik poništi a umjesto njega postavi rumunjski je rumunjski nacionalizam a onda to još forsirat u ovakvoj situaciji je izazivanje nevolja.

Pametni ljudi se pokriju ušima i gledaju kako će izbječ rat a ne još radi nečijih interesa a to su ovdje anglosaski ić izazvat sukob kod sebe doma.

Daleko im kuća.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175361
2014-04-11


Back to top Go down

Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik Empty Re: Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik

Post by RayMabus 3/2/2023, 21:52

Tamo će izbit nekakvi rat prije ili poslije zato šta ako je jedna strana belsava a vidimo da je Putin i ekipa i ti Rusi šta slijede debili a druga nije onda se barem hipotetski možeš nadat da ćeš opametit situaciju i smirit strasti no kad su obje strane blesave a šta vidimo po ovome s moldavskim jezikom i guraju rumunjski u ovakvoj situaciji dakle budaletine dolijevaju ulje na vatru onda tu nema pomoči.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175361
2014-04-11


Back to top Go down

Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik Empty Re: Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik

Post by Serbinho-3 3/3/2023, 02:39

RayMabus wrote:
melkior wrote:Upravo to zato i rade da se stave pod zaštitu NATO-a.
Jel ?

Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik Images?q=tbn:ANd9GcQKM8g0bXLLyChg2I83epexVGFaioVdhvTEB9F1IwlRm0R2j7T_0K3A4ujkKOPhbGfBkxM&usqp=CAU

Ovaj sve trči da njima pomogne da naprave veliku Rumunjsku i uvali Mađarsku u rat za velikorumunjske ciljeve.


Nisu to nikakvi Latini, samo jezik uzeli Latinski kao osnovu

i remix-ovali ga.

Taj Moldavski, mozda ima vise originalnosti sa njihovim

korenima.

Njihove face su klasicne sa Istoka, dosta lice na

Ukrajince.

Madjari su vec druga prica.

Nema to nikakve veze sa Romanskim narodom, dok je i

teorija o Romanskom narodu nerealna.

Ovde ista ne nosi vodu, prvi kazu da su izmesani, jebavao

ko je stigao i nece se sloziti o Romanskom narodu, osim

kroz salu.

Ako hoces ozbiljniju teoriju, onda se predje na Haplo Grupu.

Sve ostalo je sarlatansko verovanje i pricanje da bi se

pricalo nesto.

Balkanske zene sam snimio da imaju dole vilicu kao

Vestice otprilike one iz slika crtanih, mesec, dole izbacene

ka napred, muskarci kosa koren na V, zenske imaju male

grudi, lako ih desifrujes.

Rumuni, izmesani sa tim Slovenima, koliko imaju sa

precima Dacana i starih naroda, Haplo Grupa test jedini

nacin, sve ostalo je kako rekoh, sarlatanstvo, ukljucujuci

i obrazovanje po bivsoj Jugoslaviji.

Ucili neke nebuloze, upitam ovde, gledaju i pitaju se na

cemu sam.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik Empty Re: Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik

Post by Serbinho-3 3/3/2023, 02:52

Ja ti pisani Portugalski razumem, ali kada parlaju, tesko

da razumem bilo sta.

Ovde jedan lik, tatin sin, ima diplomu za avione konstrukciju.

Inzenjer, propitam ga malo, bukvalno ne zna nista.

Stave ga u jednu kompaniju, pravi karijeru u Crkvi, glumi

poput ovih nasih Vernika, Ikona puna kuca, zatim zavrnu

okolo ljude za pare, dok ovaj prati sefa, Sef u Crkvu, on za

sefom, tako preko Crkve i Religije glumi da je pravi igrac.

Isti snimam ga u vozu, uci Portugalski, cita knjige.

Mozes ti nauciti koliko god mislis, kada je izgovor bitniji

od tih pisanih nebuloza.

Spanski, taj vec razumem govorni, kada parlaju Spagnoli,

razumem ih dobro, pisani mislim manje od govornog.

Katalonski nista, to valjda i nije Latinski.

Guraju oni ludaci po Barseloni ispred Spanskog.

Nije ni njima lako, prvo ide Oficijalni Spanski jezik, zatim

dijalekat ili Katalonski, ali ajde, kompleksi rade i bude ti odmah

jasno gde si dosao.

Francuski je tezak za ukapirati sta brbljaju, jer pricaju sebi

u nos a i pisani pisu tako neke nebuloze.

Onda skapiras da je slican Italijanskom.

Italijanski se razume sta pricaju i pisani je lako protumaciti.

Rumunski, imaju mekan taj neki jezik, Italijani ih ne razumeju.

Baza Latinski, neke reci su remix-ovali i ostali ne kapiraju.

Koriste kao i mi neke Madjarske reci, poput cizme, macka

je isto mislim Madjarska rec, hrana manje vise ista, Tursko

Grcko Balkansko Mediteranski stil.

Imaju i cevape, sto znaci da isti nisu samo iz Bosne.

Isto kao kod nas, mozes i kod njih jesti.

Slabo i nasi poznaju ostale kao i ostali nas.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik Empty Re: Tuča u Parlamentu Moldavije, svađa krenula zbog izraza "moldavski" i "rumunski" jezik

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum