ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Putin poništio važan dekret o Moldaviji

Go down

Putin poništio važan dekret o Moldaviji Empty Putin poništio važan dekret o Moldaviji

Post by RayMabus 22/2/2023, 13:54

Predsjednik Vladimir Putin opozvao je jučer dekret iz 2012. koji je djelomično podupirao suverenitet Moldavije u rješavanju budućnosti Transnistrije - separatističke regije koja graniči s Ukrajinom i u kojoj Rusija drži trupe. Dekret, koji je uključivao komponentu Moldavije, ocrtao je rusku vanjsku politiku prije 11 godina koja je pretpostavljala bliže odnose Moskve s Europskom unijom i Sjedinjenim Državama.
Naredba kojom se poništava dokument iz 2012. objavljena je na web stranici Kremlja i navodi da je odluka donesena kako bi se "osigurali nacionalni interesi Rusije u vezi s dubokim promjenama koje se događaju u međunarodnim odnosima".
To je dio niza protuzapadnih poteza koje je Putin najavio. Moldavski predsjednik zajedničke kontrolne komisije u sigurnosnoj zoni oko Transnistrije Alexandru Flenchea rekao je da otkazivanje ne znači da Putin napušta pojam moldavskog suvereniteta.

Moldavija je jedna najsiromašnijih nacija u Europi

"Ukaz je politički dokument koji provodi koncept vanjske politike Rusije", rekao je Flenchea za Publika-TV. "Moldavija i Rusija imaju temeljni politički sporazum koji predviđa međusobno poštivanje teritorijalnog integriteta naših zemalja."
Kremlj je priopćio da su odnosi Rusije s Moldavijom, koja je prošli tjedan odobrila novog prozapadnog premijera koji je obećao da će nastojati pridružiti se EU, vrlo napeti. Optužio je Moldaviju za provođenje antiruske agende.
Ukliještenu između Rumunjske i Ukrajine, Moldaviju, jednu od najsiromašnijih nacija u Europi, od 2020. predvodi predsjednica Maia Sandu uz snažnu potporu SAD-a i Europske unije. Američki predsjednik Joe Biden susreo ju je u utorak u Poljskoj i potvrdio svoju potporu.

Rusofono stanovništvo je strahovalo od spajanja s Rumunjskom 

Dekretom iz 2012. Rusija se obvezuje na traženje načina za rješavanje separatističkog pitanja "na temelju poštivanja suvereniteta, teritorijalnog integriteta i neutralnog statusa Republike Moldavije u određivanju posebnog statusa Transnistrije".
Ruski govornici Transnistrije odvojili su se od Moldavije 1990. godine, godinu dana prije raspada Sovjetskog Saveza, zbog straha da će se Moldavija spojiti s Rumunjskom, čiji jezik i kulturu uglavnom dijeli.
Kratki rat suočio je novonastalu neovisnu Moldaviju sa separatistima 1992. Ali praktički nije bilo nasilja u proteklih 30 godina, s ruskim "mirotvorcima" koji su još uvijek raspoređeni na malenom komadiću zemlje, koji nema međunarodno priznanje. Ministarstvo vanjskih poslova Moldavije priopćilo je da će "pažljivo proučiti" dokument.


Putin poništio važan dekret o Moldaviji 


:tu Živio predsjednik. cheers

RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poništio važan dekret o Moldaviji Empty Re: Putin poništio važan dekret o Moldaviji

Post by RayMabus 22/2/2023, 14:05

Prema nekim informacijama, Ukrajinci su počeli raspoređivati svoje snage na granici s Moldavijom, a ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski rekao je da je prvi Putinov cilj osvajanje međunarodne zračne luke u Kišinjevu.

Na njegove riječi nadovezao se i moldavski premijer Dorin Rechan, i što je najstrašnije od svega, nije demantirao Zelenskog.

- Već sam nekoliko puta rekao da postoji nekoliko scenarija destabilizacije Moldavije, a ovo što je rekao Zelenski, samo je jedan od njih. Moldavija je spremna za sve izazove - rekao je Rechan.

Cure snimke vojnika na granici s Moldavijom: ‘Da, osvajanje aerodroma jedan je od scenarija‘
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poništio važan dekret o Moldaviji Empty Re: Putin poništio važan dekret o Moldaviji

Post by RayMabus 22/2/2023, 15:56

Putin poništio važan dekret o Moldaviji B_230222120

RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poništio važan dekret o Moldaviji Empty Re: Putin poništio važan dekret o Moldaviji

Post by Šandor Winnetou 22/2/2023, 16:27

To je ok, Ukrajina je u ratu s barbarima i naravno da treba očistiti svoje zaleđe da ruska stoka ne bi napravila neko novo sranje.
Podrška Ukrajini da očlisti to barbarsko leglo i razoruža iste do zadnjeg metka.

_________________
Putin poništio važan dekret o Moldaviji Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Putin poništio važan dekret o Moldaviji Empty Re: Putin poništio važan dekret o Moldaviji

Post by RayMabus 22/2/2023, 16:43

Nema potrebe dirat to za sada. Zračni prostor iznad Ukrajine i Moldavije je zatvoren za ruske avione a nisu imali snage nit da drže zapadnu obalu rijeke Dnjepar pa su se povukli i još porušili mostove a gore koliko vidim teška pušiona na bojištu i sve šta tribaš je poslat Ukrajini novih tisuću komada GPS granata da im dodatno razvale tenkove, oklopna vozila, samohodne haubice i drugo i onda ovi jednostavno nemaju s čime ni ić u prodor prema toj Transistriji.


Jedan ruski BMP-2 naletio je na minu i zbog oštećenja nije mogao nastaviti kretanje. Kada mu se približilo drugi BMP kako bi evakuirao vojnike, uništen je pogotkom iz Javelina.

Na snimci se vidi kako dolazi do detonacije streljiva i otkidanja kupole borbenog vozila. Ruski oštećeni BMP-2 dokrajčen je preciznim pogocima iz bacača granata.

Ukrajinci objavili snimak kako njihovi padobranci zaustavljaju noćni napad na Marinku
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poništio važan dekret o Moldaviji Empty Re: Putin poništio važan dekret o Moldaviji

Post by Šandor Winnetou 22/2/2023, 17:27

RayMabus wrote:Nema potrebe dirat to za sada. Zračni prostor iznad Ukrajine i Moldavije je zatvoren za ruske avione a nisu imali snage nit da drže zapadnu obalu rijeke Dnjepar pa su se povukli i još porušili mostove a gore koliko vidim teška pušiona na bojištu i sve šta tribaš je poslat Ukrajini novih tisuću komada GPS granata da im dodatno razvale tenkove, oklopna vozila, samohodne haubice i drugo i onda ovi jednostavno nemaju s čime ni ić u prodor prema toj Transistriji.


Jedan ruski BMP-2 naletio je na minu i zbog oštećenja nije mogao nastaviti kretanje. Kada mu se približilo drugi BMP kako bi evakuirao vojnike, uništen je pogotkom iz Javelina.

Na snimci se vidi kako dolazi do detonacije streljiva i otkidanja kupole borbenog vozila. Ruski oštećeni BMP-2 dokrajčen je preciznim pogocima iz bacača granata.

Ukrajinci objavili snimak kako njihovi padobranci zaustavljaju noćni napad na Marinku
Što se mene tiče treba uništiti barbarsku stoku gdje god su pokušali neku autonomiju, državu ili prisjadinjenje sa maticom napraviti. To treba sve potarcati i potjerati u rusiju pa nek tamo prave srao karajine kakve god žele.

_________________
Putin poništio važan dekret o Moldaviji Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Putin poništio važan dekret o Moldaviji Empty Re: Putin poništio važan dekret o Moldaviji

Post by RayMabus 22/2/2023, 17:31

Polako. Ne triba žurit. Ne volim ratove i ubijanje tako da ako mogu to kroz neku mirnu tranziciju onda radije prvo sve to a rat mi je zadnja opcija i neću ga ja prvi započet.

Putin je napadač tako da ispravno i pravedno je lupat tu njegovu vojsku šta je upala u Ukrajinu a samim time znači on više nema vojne snage da se s ovima kopneno spoji i oni jednostavno moraju razmišljat i o nekakvm miru i mirnoj tranzicji itd.

Lako je njih vojno spičkat : opališ im raketu u ono skladište di drže 20 miljona eksploziva i onda imaš veliku rupu u zemlji i momentalnu demilitarizaciju te Transistrije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poništio važan dekret o Moldaviji Empty Re: Putin poništio važan dekret o Moldaviji

Post by RayMabus 22/2/2023, 17:51

RayMabus wrote:Polako. Ne triba žurit. Ne volim ratove i ubijanje tako da ako mogu to kroz neku mirnu tranziciju onda radije prvo sve to a rat mi je zadnja opcija i neću ga ja prvi započet.
Nemoj da te ovaj upis zavara jer ćeš čitati dosta puta od mene kako ću ja zaklati te Komšićevce itd pa kako sad zaklat ćeš ih a ne voliš ubijanje.

Sad ću ti objasnit : kad nakon svega i četvrti put podržiš Komšića a Hrvatskoj na eu sastanku kažeš da odjebe i da ćeš ti radit njoj nepravdu a podržavat islamsku a navodno nekakvu grđađansku BiH a u osnovi dominaciju mujaga meni poviše glave onda si ti meni rekao da je to tvoj krajnji cilj i ne misliš stat dok to ne napraviš dakle započeo si rat.

To šta sam ja miroljubiv ne znači i da nisam ekstremno učinkovit u ubijanju kad krenem u pohod.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poništio važan dekret o Moldaviji Empty Re: Putin poništio važan dekret o Moldaviji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum