ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Orešković na aparatima, dobio 30 dana da se digne iz kome

Go down

Orešković na aparatima, dobio 30 dana da se digne iz kome Empty Orešković na aparatima, dobio 30 dana da se digne iz kome

Post by Guest 22/1/2016, 23:10

Orešković zvao predsjednicu: Dobio je još 30 dana za Vladu


Predsjednica Kolinda Grabart Kitarović je to učinila na zahtjev mandatara Tihomira Oreškovića. Predsjednica je potpisala odluku i ona je odmah stupila na snagu

Predsjednica Republike Kolinda Grabar-Kitarović dala je u petak navečer mandataru Vlade Tihomiru Oreškoviću još 30 dana za sastavljanje te predstavljanje Vlade i njezinog programa u Hrvatskome saboru, doznaje Hina iz Ureda predsjednice.

Predsjednica je to učinila na Oreškovićev zahtjev, potpisala odluku i ona je odmah stupila na snagu.

U Saboru cijeli dan traje rasprava o povjerenju novoj Vladi, a u ponoć istječe 30 dana u kojem je mandatar dužan Saboru predstaviti članove Vlade i njezin program. Ustavom je predviđeno da mandatar može od predsjednice zatražiti još 30 dana.

Kako se doznaje, Orešković je to učinio iz predostrožnosti ako se ne stigne glasovati o povjerenju novoj vladi do ponoći.

http://www.24sata.hr/politika/ovo-je-predstava-u-kojoj-ce-oreskovic-biti-sef-rekvizitera-457692

_______________________________

Lovrinović šokirao: Ne mogu dati svoju podršku ovoj Vladi - izigran sam


Samo koju minutu nakon što je Božo Petrov rekao da se Mostov brod ne drma, njihov ekonomski strateg Ivan Lovrinović najavio je da neće podržati novu Vladu.

- Potreban nam je mudar ekonomski program koji ja ovdje nisam vidio. Čini se da su autori ekonomskog programa bankari, s obzirom što smo vidjeli nedavno u Austriji. Osjećam se izigrano - ustvrdio je.

Ako fokus ove vlade bude samo na javnom dugu i proračunu to govori da se nastavlja politika prethodnih vlada jer se ne vidi da je daleko važniji problem u monetarnom i bankarskom sustavu te HNB-u.

- Stezanje, rezanje i strategija interne devalvacije bit će nažalost okosnica ekonomske politike nove Vlade. Taj scenarij smo već vidjeli i to nigdje u svijetu nije dalo rezultate - poručio je.

Lovrinović je ponovio da je Most po pitanju gospodarstva odstupio od svog izvornog programa i postavlja se pitanje tko su njegovi stvarni autori.

- Na temelju nedavnih izjava iz Austrije čini se da su kreatori ekonomske politike bankari prije svega inozemni. Nikada u Hrvatskoj nisu bile potrebne državničke odluke i snažni potezi u zaštiti nacionalnih interesa koja bi ozdravilo društvo. Toga nisam nažalost vidio jasno u prezentaciji. Ovdje nedostaje znanja, odlučnosti, profesionalnosti i na temelju ovog što sam vidio niste me uvjerili da ćete ići u dobrom smjeru. Zbog građana kojima sam dao obećanje važnije mi je zaštiti svoj obraz i njihove interese - izjavio je. Poručio je da će Vlada, ako će vući dobre poteze spreman se ispričati i priznati da je bio u velikoj zabludi, a spreman im je kaže i pomoći.

- Mislim da je došlo vrijeme da kažemo što mislimo. Dosta je bilo obmanjivanja i šupljih govora- zaključio je Lovrinović koji unatoč uskrati potpore novoj Vladi očekuje da će ona biti izabrana.

Očekuje se da će Lovrinović povući Juru Martinovića i Ivana Mišića te da će oni osnovati svoj klub. Naime, ranije se neslužbeno moglo čuti da to žele jer su razočarani jer nisu dobili funkcije u izvršnoj vlasti.

http://www.24sata.hr/politika/ovo-je-predstava-u-kojoj-ce-oreskovic-biti-sef-rekvizitera-457692
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Orešković na aparatima, dobio 30 dana da se digne iz kome Empty Re: Orešković na aparatima, dobio 30 dana da se digne iz kome

Post by Guest 22/1/2016, 23:15

Komunist Lovrinović ruši Oreškovićev nadrikapitalizam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Orešković na aparatima, dobio 30 dana da se digne iz kome Empty Re: Orešković na aparatima, dobio 30 dana da se digne iz kome

Post by n_razbojnik 22/1/2016, 23:17

pade klerokapitalfašizam!

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Orešković na aparatima, dobio 30 dana da se digne iz kome Empty Re: Orešković na aparatima, dobio 30 dana da se digne iz kome

Post by Ero 22/1/2016, 23:49

drunken

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Orešković na aparatima, dobio 30 dana da se digne iz kome Empty Re: Orešković na aparatima, dobio 30 dana da se digne iz kome

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum