ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ovrsilo

Go down

ovrsilo Empty ovrsilo

Post by debotoijusto 20/1/2023, 10:28

SLUČAJ ovršenja djeteta dogodio se prošlog petka u Zagrebu. Kako je ispričao otac 12-godišnje djevojčice, tom prilikom je došlo do prisilnog ovršavanja, a sve prema nalogu sutkinje Obiteljskog odjela Općinskog građanskog suda u Zagrebu.

"Nazočio sam teškoj fizičkoj sili nad mojom 12-godišnjom kćeri, nad kojom je u petak izvršena ovrha. Nju su četiri policajca vodila za ruke i noge iz njezine sobe dok je imala slom živaca. To je bilo kao privođenje zadnjeg kriminalca ", rekao je otac djevojčice.

Općinski građanski sud u Zagrebu je 13. prosinca donio odluku da se djevojčica preda majci. Otac je za Index ispričao kronološkim redom kako su stvari išle.

"Kad je sutkinja donijela odluka da dijete ide kod majke u Njemačku, tj. da će mi je oduzeti, uložio sam žalbu, ali kao legalista sam prije desetak dana išao dobrovoljno predati dijete u Centar za socijalnu skrb, tamo su bili majka i osoba iz njemačkog centra za socijalnu skrb. Ostavio sam dijete u Centru, pozdravio sam se s njom i predao je majci. No djevojčica to nije htjela.

Došlo je do toga da se vratila kod mene doma gdje je bila do ovrhe. Majka je došla po nju da je odvede u Njemačku, tu je bila spomenuta sutkinja, kao i policija. Između ostalog, bili su i predstavnici Udruge Veronika Vere, čija je djelatnost pomoć i zaštita žrtvama pravosuđa.




Istaknuo je i kako sutkinja nije dala da dijete ide na toalet bez pratnje nekoga iz policije.

"Curica je prije toga svega bila u hodniku, kazala je da joj se piški, sutkinja joj zabranjuje i kaže da mora biti netko prisutan. I trpjela je, nije htjela da netko uđe s njom u WC. Pa kriminalci imaju pravo koristiti WC nakon privođenja, ali moja kćer to pravo nije imala.

Poslije joj je došlo slabo, došla je hitna pomoć, sutkinja nije dozvolila da se dijete pregleda. Dogodilo se da su je policajci primili za ruke i noge i izveli vani u kratkim rukavima. Malena je odnesena u automobil.

Tada, pošli smo na Rebro da se utvrdi je li djevojčica pri postupanju zadobila ozljede. Na hitnom smo prijemu, tamo je valjda 100 ljudi, mala pokušava pobjeći, a policija je ruši, ponovo je tu brutalno postupanje na djelu. Ponovo je odnesena u majčino auto i onda je valjda napustila državu", govori on.




https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-zagrebu-ovrsena-curica-sutkinja-naredila-policiji-da-upotrijebe-sredstava-prisile/2429549.aspx?index_tid=305387
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

ovrsilo Empty Re: ovrsilo

Post by debotoijusto 20/1/2023, 10:29

brutalno , mogli su samo sacekati jos 5-6g. kad bi sama otisla u njemacku
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

ovrsilo Empty Re: ovrsilo

Post by T. 20/1/2023, 11:32

institucije sustava na djelu...
djevojčica od 12 godina dovoljno je zrela da sama znade s kojim roditeljem želi živjeti...
jel se nju išta pitalo u tom sudskom postupku ?
ili je odluka donesena automatizmom u korist majke...

_________________
ovrsilo Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

ovrsilo Empty Re: ovrsilo

Post by zganci_i_jetrica 20/1/2023, 13:15

Priča će u Njemačkoj ipak imati happyend... heroin i prostitucija
zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1318
2021-06-05


Back to top Go down

ovrsilo Empty Re: ovrsilo

Post by immortal 20/1/2023, 13:31

gdje je zakon koji govori o zajedničkom pravu i odgoju djece i pravu djeteta na oba roditelja
gdje je izvještaj dječijeg psihijatra u ovom slučaju kad je u pitanju volja djeteta s kim će živjeti
štiteći dijete od mogućeg nasilja institucije provode daleko veće nasilje i teror ne mareći za osjećaje onih nad kojima provode svoje mjere
država je postala gadarija na svim poljima djelovanja

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23125
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

ovrsilo Empty Re: ovrsilo

Post by dijagram 20/1/2023, 13:36

Svima je valjda jasno da je oca zastupao melkior.

Jebeno nesposobno spadalo:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

ovrsilo Empty Re: ovrsilo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum