ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evo, sta reci...

Go down

Evo, sta reci... Empty Evo, sta reci...

Post by Serbinho-3 10/1/2023, 04:34


Gde smo mi a gde ste vi iz ostatka Jugoslavije?

TITO ovo, TITO ono, stotine fabrika nicu ko pecurke,

psi laju, prolaze karavani.

https://www.ekapija.com/news/3979767/najavljena-gradnja-austrijske-fabrike-palfinger-u-nisu-pri-kraju-prva-faza-pogona




Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26932
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by Serbinho-3 10/1/2023, 04:36


Ovaj ce ladno da dodje do brojke od 500 fabrika a ovi ce ga

pljuvati ko poslednjeg kera.

To su Jugosloveni.

Jedna drzava sa takvima, ne moze da opstane.

Standardna formula V+S=T
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26932
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by Serbinho-3 10/1/2023, 04:52

Dole klaster fabrika da parkira po namenskoj delatnosti, cime bi ljudi bili obuceni i menjali kompanije.

Kontejnerima jeftino do Severa dovuce robu a na Jugu ima Luke.

Dodjes do 500 novih fabrika, neki ce o GDP Slovenije.

Logika?

Lugano, kila jabuka 14 eura, sve zemlje Severa su u vrhu po

GDP,   jer je skupo.

To ne znaci da Island ili Norveska imaju extra standard.

Kopenhagen skup, plate neku stoju vece, ali cene samaraju.




Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26932
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by Guest 10/1/2023, 05:13

Serbinho-3 wrote:

Dodjes do 500 novih fabrika, neki ce o GDP Slovenije.

Logika?

Lugano, kila jabuka 14 eura, sve zemlje Severa su u vrhu po

GDP,   jer je skupo.

To ne znaci da Island ili Norveska imaju extra standard.

Kopenhagen skup, plate neku stoju vece, ali cene samaraju.

Normalno da trebamo govoriti o BDP-u, kako ukupnom tako i po glavi stanovnika, jer je to najobjektivniji kriterij za ocjenjivanje gospodarske uspješnosti.
Cijene?
Pa svakako se stanovnicima neke zemlje više isplati imati veće prihode uz veće troškove života u vlastitoj zemlji (Norveška) nego manje prihode uz manje troškove života (Srbija) jer im to ipak garantira neki veći životni standard. Logika.
Inače Slovenija uopće nije posebno skupa EU zemlja, mnogi proizvodi su tamo jeftini što znaju svi Hrvati relativno blizu granice počevši od zagrebačkog bazena pa nadalje, jer se znaju zaletjeti u šoping u Sloveniju.
Uostalom, ako ti se ne sviđa izračun BDP-a per capita, slobodno uzmi njegovu ppp vrijednost.
I kad sam već kod ppp-a, evo ti lista zemalja po razini izračuna BDP ppp. Slovenija je na 33. mjestu, a Srbija na 68.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by Guest 10/1/2023, 05:19

Speare Shaker wrote:
Serbinho-3 wrote:

Dodjes do 500 novih fabrika, neki ce o GDP Slovenije.

Logika?

Lugano, kila jabuka 14 eura, sve zemlje Severa su u vrhu po

GDP,   jer je skupo.

To ne znaci da Island ili Norveska imaju extra standard.

Kopenhagen skup, plate neku stoju vece, ali cene samaraju.

Normalno da trebamo govoriti o BDP-u, kako ukupnom tako i po glavi stanovnika, jer je to najobjektivniji kriterij za ocjenjivanje gospodarske uspješnosti.
Cijene?
Pa svakako se stanovnicima neke zemlje više isplati imati veće prihode uz veće troškove života u vlastitoj zemlji (Norveška) nego manje prihode uz manje troškove života (Srbija) jer im to ipak garantira neki veći životni standard. Logika.
Inače Slovenija uopće nije posebno skupa EU zemlja, mnogi proizvodi su tamo jeftini što znaju svi Hrvati relativno blizu granice počevši od zagrebačkog bazena pa nadalje, jer se znaju zaletjeti u šoping u Sloveniju.
Uostalom, ako ti se ne sviđa izračun BDP-a per capita, slobodno uzmi njegovu ppp vrijednost.
I kad sam već kod ppp-a, evo ti lista zemalja po razini izračuna BDP ppp. Slovenija je na 33. mjestu, a Srbija na 68.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita

U biti sve što ti pišeš predstavlja glorifikaciju srbijanskog, kako ti kažeš Tite, njegove osobe, lika i djela i naravno njegove politike (uključujući i onu ekonomsku koja Srbiju sve više pretvara u rusku i kinesku gospodarsku koloniju), što se vidi i po nekritičkom prihvaćanja članaka iz srbijanskog tiska s tvoje strane koji je pod njegovom i kontrolom njemu neukusno sklonih urednika i novinara.
Tako su stvari u Srbiji uvijek funkcionirale.
Samo se vi uzdajte u njega osobno i njegove omiljene Ruse i Kineze pa zapostavljajte odnos sa zapadom i posebno EU.
Daleko ćete dogurati.
Nama preostaju, kako se to na forumu često voli reći, pivo i kokice.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by Serbinho-3 10/1/2023, 05:28


Emirati ispostovali Srbiju vise i od rodjaka svog rodjaka.

Toliko postovanje, retko gde da ces sresti 👍

Koliko postovanja, toliko u Evropi nepostovanja, recimo

neki politicari u Nemackoj da ne ispadneno neozbiljni

i generalizujemo sve ljude.


https://www.ekapija.com/news/3979524/potpisivanje-sporazuma-o-slobodnoj-trgovini-srbije-i-uae-u-naredna-tri-meseca
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26932
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by Serbinho-3 10/1/2023, 05:40

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
Serbinho-3 wrote:

Dodjes do 500 novih fabrika, neki ce o GDP Slovenije.

Logika?

Lugano, kila jabuka 14 eura, sve zemlje Severa su u vrhu po

GDP,   jer je skupo.

To ne znaci da Island ili Norveska imaju extra standard.

Kopenhagen skup, plate neku stoju vece, ali cene samaraju.

Normalno da trebamo govoriti o BDP-u, kako ukupnom tako i po glavi stanovnika, jer je to najobjektivniji kriterij za ocjenjivanje gospodarske uspješnosti.
Cijene?
Pa svakako se stanovnicima neke zemlje više isplati imati veće prihode uz veće troškove života u vlastitoj zemlji (Norveška) nego manje prihode uz manje troškove života (Srbija) jer im to ipak garantira neki veći životni standard. Logika.
Inače Slovenija uopće nije posebno skupa EU zemlja, mnogi proizvodi su tamo jeftini što znaju svi Hrvati relativno blizu granice počevši od zagrebačkog bazena pa nadalje, jer se znaju zaletjeti u šoping u Sloveniju.
Uostalom, ako ti se ne sviđa izračun BDP-a per capita, slobodno uzmi njegovu ppp vrijednost.
I kad sam već kod ppp-a, evo ti lista zemalja po razini izračuna BDP ppp. Slovenija je na 33. mjestu, a Srbija na 68.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita

U biti sve što ti pišeš predstavlja glorifikaciju srbijanskog, kako ti kažeš Tite, njegove osobe, lika i djela i naravno njegove politike (uključujući i onu ekonomsku koja Srbiju sve više pretvara u rusku i kinesku gospodarsku koloniju), što se vidi i po nekritičkom prihvaćanja članaka iz srbijanskog tiska s tvoje strane koji je pod njegovom i kontrolom njemu neukusno sklonih urednika i novinara.
Tako su stvari u Srbiji uvijek funkcionirale.
Samo se vi uzdajte u njega osobno i njegove omiljene Ruse i Kineze pa zapostavljajte odnos sa zapadom i posebno EU.
Daleko ćete dogurati.
Nama preostaju, kako se to na forumu često voli reći, pivo i kokice.



Vi ste Balkan Fellas.

Ja to vise iz Cikaskog ugla gledam.

Ekonomija, pa ekonomija i opet ekonomija.

TITO, on je iz mog kraja, verovatno da mi vidi facu, zna me

iz vidjenja, generalno se svi znamo i ne znamo.

Priznajem samo brojke.

Uzmes broj radnih mesta, broj fabrika, km autoputeva,

tunela, Klinicki, vozovi, sine vozova, kompletno sredjivanje

mreze elektricne, gomila toga.

Barselona uzima 40-50 eura za izgradnju one Katedrale

Sagrade ili kako se vec zove, bio ali nisam usao.

TITO je sam sredio i udjes dzaba.

To niko ne primecuje.

Ovi sto pljuju, to ne vide, nece reci.

Ja nisam glasao za njega a te medije vidim od vas.

Ne znam tamo ni ko je ko, sta bulazne, ja sam samo stranac

manje vise, preko sam dosta dugo.

Oni iz Cikaga ti nikad nece reci da ja nisam iz Cikaga,

znam tamo sve.

Ovde znaju vise od mene po Srbiji iz Hrvatske, nikad nista

nisam rekao.

Poenta je u brojkama i svako ko kaze da nije tako, laze sebe.

Ruski faktor, genocid, 250.000 silovanih, Balkanski Kasapin,

Arkan, Mladic, medijski Propagandni Spinovi.

Dosli Rusi, oterali ih ko kera sa cenama, onog tera da cisti

u ulazu.

Palma di Maljorka, sve Rusi, sve na Ruskom, pa nisu

Ruski faktor.

Prag isto, ima ih po Evropi takvih sredina a Srbija je

Ruski faktor, kuca u Nisu, laje cuko na lancu, prosao,

trese se Svet.

Koliko lazi i verovanje u isto.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26932
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by Guest 10/1/2023, 06:00

Serbinho-3 wrote:



Vi ste Balkan Fellas.

Ja to vise iz Cikaskog ugla gledam.

Ekonomija, pa ekonomija i opet ekonomija.

TITO, on je iz mog kraja, verovatno da mi vidi facu, zna me

iz vidjenja, generalno se svi znamo i ne znamo.

Priznajem samo brojke.

Uzmes broj radnih mesta, broj fabrika, km autoputeva,

tunela, Klinicki, vozovi, sine vozova, kompletno sredjivanje

mreze elektricne, gomila toga.



Ne možemo biti veći Balkanci od vas pa da dubimo na glavi.
Pa uzmeš brojeve (ne brojke, to su samo znakovi koji reprezentiraju neku brojevnu/brojčanu vrijednost), ali pri tome paziš da ne brkaš kruške i jabuke, što ti uredno stalno činiš pa i u ovom postu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by Guest 10/1/2023, 06:07

Speare Shaker wrote:
Pa svakako se stanovnicima neke zemlje više isplati imati veće prihode uz veće troškove života u vlastitoj zemlji (Norveška) nego manje prihode uz manje troškove života (Srbija) jer im to ipak garantira neki veći životni standard. Logika.

Mislio sam da ćeš vjerojatno reagirati na ovo, ali nisi. Zanimljivo kako ti je to promaklo.
Naime, logika ove tvrdnje leži u činjenici da zemljama sa većim BDP-om makar i uz veće domaće cijene uvoz postaje jako zanimljiv, a ako imaš veći BDP, uvoz ti je jeftiniji nego ako imaš manji BDP, što je garancija višeg životnog standarda u materijalnom smislu te riječi.
Svi bi radije živjeli u Kataru nego u Srbiji, premda su cijene tamo osjetno veće.
E sad, ako ćemo u životni standard ubrojiti psihološka pa i duhovna zadovoljstvo poput stalnog mlataranja praznom puškom, kako je to običaj u Srbiji, stvari poprimaju nešto drugačiju dimenziju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by Eroo 10/1/2023, 07:39

Speare Shaker wrote:
Serbinho-3 wrote:



Vi ste Balkan Fellas.

Ja to vise iz Cikaskog ugla gledam.

Ekonomija, pa ekonomija i opet ekonomija.

TITO, on je iz mog kraja, verovatno da mi vidi facu, zna me

iz vidjenja, generalno se svi znamo i ne znamo.

Priznajem samo brojke.

Uzmes broj radnih mesta, broj fabrika, km autoputeva,

tunela, Klinicki, vozovi, sine vozova, kompletno sredjivanje

mreze elektricne, gomila toga.



Ne možemo biti veći Balkanci od vas pa da dubimo na glavi.
Pa uzmeš brojeve (ne brojke, to su samo znakovi koji reprezentiraju neku brojevnu/brojčanu vrijednost), ali pri tome paziš da ne brkaš kruške i jabuke, što ti uredno stalno činiš pa i u ovom postu.
Ima i on brojke: 5 melona ste im ustaše pobili u ww2.  Nema dalje. :D
Eroo
Eroo

Posts : 76738
2016-07-22


Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by niels 10/1/2023, 15:25

Serbinho,

Istina je što ti Speare piše. Ne znam koliko si često u Srbiji, ali dok ne radiš u jednoj od tih tvornica, plaćaš račune i odgajaš djecu s tom plaćom ne staneš pred ploče projekata kojima se gradi infrastruktura, itd. onda nemaš osjećaj kako funkcionira Srbija danas.

A funkcionira jednostavno.

Cijena rada i osnovnih artikala je srušena na apsurdne razine, zbog kojih su Srbi konkurentna radna snaga, znanjem i cijenom, a istovremeno, mogu od te plaće zadovoljiti osnovne potrebe. Sve iznad toga nije za običnog čovjeka, a dogodine plata od 400 €.

Infrastrukturni projekti se financiraju i grade u sklopu ili europskih koridora (pa su novci od EU) ili u sklopu kineske strategije jedan pojas-jedan put (pa su novci od Kine). Na to se može valjano odgovoriti koga briga od kuda novci i u redu. Nije u redu puštati sve to u promet, ni ne spomenuti investitora. Jer onda ne ispadaju tako sposobni i uspješni, u Srbiji bi se isto izgradilo i da si ti predsjednik, jer to treba EU.

Tako se sve gradi po Hrvatskoj, optička mreža je sad najskuplji projekt, prije Pelješki most, pa mreže autocesta, sutra će biti LNG terminali i luke. Ne zato jer ih Hrvatska treba, već zato jer ih treba EU koja to i plaća. Ali mi barem ne lažemo ljude, u Hrvatskoj su novinari vrlo agresivni i odmah pitaju za svaki kiosk tko će to platiti.

Jesi li se ikada zapitao kako to da se grade tolike ceste i željeznice, a ne raste srpski javni dug? Kako to da se nabavlja vojna oprema, a Srbija se ne zadužuje.

Ne ide to tako sinko. To zbilja ni Tito nije mogao, niti je pokušao.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by niels 10/1/2023, 15:45

Uz to, Srbija je i 90-ih bila normalnija, civiliziranija i hrabrija zemlja koja je koliko-toliko željela biti europska država i tako se i ponašati. Bili su neki, o vlasti neovisni, mediji. Bila je oporba. Bila je civilna scena.

Danas je nema. I jedna Politika (koju sam nekoć s poštovanjem čitao) objavljuje gnjusne i mrzilačke kolumne, a što rade Kurir, Informer, b92, to ti i vuk znate puno bolje od mene. Oporbe nema, oporba je rasturena. Vlast nadzire sve, pa i što će Grobari vikati na utakmicama i koji kriminalni klan će upravljati Srbijom iz koje kuće.

Na TV imaš Zadruge, Farme, cajke, servilne vijesti i dramatična obraćanja Vožda voljenom narodu u 22:00.

Nakon toga, ljudi ne mogu biti normalni, a alternative nema. Oni susjedi koji su još kako-tako normalni u ovom svijetu smanjili su kontakte sa Srbijom na minimum.

Ni satira, strip nisu dozvoljeni (osim ako predsjednik države sam sebe uspješno ne trola).

Djeca dolaze raditi na Jadran - krasnu i radišnu djecu imate i vele kad su prvi puta dolazili u Hrvatsku da su se tresli od straha, o Hrvatskoj mimo ustaša i zločina ne znaju ništa. Onda ne samo da su se uvjerili koliko je to pretjerano, nego i da je Hrvatska lijepa zemlja u koju stranci rado svraćaju i ugodno se u njoj osjećaju.

I da, Zagreb je ruina i deponij, ali i sad zarađuje više od triput većeg Beograda, a Hrvatska i dalje ima viši BDP od Srbije, iako je otvorila 10x manje tvornica. Ta otvaranja su dolazila iz privatnog sektora i imale su priču bez forsiranja.

Uglavnom, ako još ikome nije jasno kakav se jaz otvorio između Hrvatske i Srbije, neka ode na Bajakovo, neka pita “naprednjake” kad će im se zemlja integrirati u multilateralne organizacije, bilo kakve i kad će, kvragu, barem plaće i cijene s leda.

Ovo je ekonomija SSSR 1943, tvornice u Sibiru.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 84

Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by vuksadinare 10/1/2023, 16:35

...a sta...sampioni vecni
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99666
2015-09-08


Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by pizzon 10/1/2023, 23:06

kinezi
proklet da je dan kad ste dosli
kineske zastave stoje solo
bice tu ozbiljnih problema
ranije ili kasnijr
mogu samo da pretpostavim komentare
informbirovskog olosa kad bi se firme sa zapada prema srbima
i srbiji ponasali identicko.
azijatski olos, nad nama
iskaljuju komplekse i fustracije vezano engleza, amere ili
francuze.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 5007
2020-04-21


Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by pizzon 10/1/2023, 23:10

seselju i com. zelim
vecni spokoj u kini.
posto brane sve azijatsko

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 5007
2020-04-21


Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by RayMabus 10/1/2023, 23:15

Nije Kina problem nego ti vaši šta im daju guzice na izvolte.

Kina i u Hrvatskoj radi projekte itd, Pelješki most pa sad vjetropark tamo negdje iznad Rijeke il tamo negdje. Nije problem u Kinezima nego tim vaši šta im daju guzice na izvolte.

Ma. Ne da mi se uopće tog vašeg Vučica i ekipu oko njega koja čini vlast ni komentirat. Daleko vam kuća.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by Guest 10/1/2023, 23:26

pizzon wrote:seselju i com. zelim
vecni spokoj u kini.
posto brane sve azijatsko
Ja Šešelju želim da bude šta dalje od nas i da makne svoje šape od Hrvatske. Opet će dobit po prstima ko i 1995.-e, ako se ne opameti.

A ti si brajo najebo kad Rusi oslobode Ukrajinu. Proglasit ćete Srbi narodnim izdajnikom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by RayMabus 10/1/2023, 23:50

On je do Gala, između ostalog, došao i zbog toga što se hvali kako nije uveo sankcije Rusiji. To je, po njemu, dokaz slobode jedne države. Ova tvrdnja je, na žalost, toliko pogrešna kao i kompletna politika Aleksandra Vucića. Upravo je neuvođenje sankcija Rusiji dokaz da je Srbija u vazalskom odnosu prema toj zemlji. Rusija čini Srbiju neslobodnom zemljom, jer je ucenjuje sa mnogim stvarima, od energetike pa sve do politike. I čvrsto je drži u svojim kandžama. Sve dok to bude trajalo, Srbija neće biti slobodna. Teško da će i posle toga biti sa Vucićem i sa Zapadom koji mu diše za vratom.


Da je hteo da bude simpatičan, ali i realan, Vucić je trebalo da se uporedi sa nekim drugim imaginarnim likom, a ne sa Galima. Viši bi mu leglo poistovećivanje sa Pinokijem. I on je simpatičan, nije negativac, i imaju veliku sličnost. Pinokio kada slaže raste mu nos, a Vučicu rejting. Ako već nije vičan stripovima, bajke su mu sigurno mnogo bliže. Uostalom, njegov život od 2012. godine se i pretvorio u bajku, a životi mnogi drugih u tragediju.


Neprimjereno poređenje Srba sa Galima
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by Serbinho-3 11/1/2023, 02:57

Eroo wrote:
Speare Shaker wrote:
Serbinho-3 wrote:



Vi ste Balkan Fellas.

Ja to vise iz Cikaskog ugla gledam.

Ekonomija, pa ekonomija i opet ekonomija.

TITO, on je iz mog kraja, verovatno da mi vidi facu, zna me

iz vidjenja, generalno se svi znamo i ne znamo.

Priznajem samo brojke.

Uzmes broj radnih mesta, broj fabrika, km autoputeva,

tunela, Klinicki, vozovi, sine vozova, kompletno sredjivanje

mreze elektricne, gomila toga.



Ne možemo biti veći Balkanci od vas pa da dubimo na glavi.
Pa uzmeš brojeve (ne brojke, to su samo znakovi koji reprezentiraju neku brojevnu/brojčanu vrijednost), ali pri tome paziš da ne brkaš kruške i jabuke, što ti uredno stalno činiš pa i u ovom postu.
Ima i on brojke: 5 melona ste im ustaše pobili u ww2.  Nema dalje. :D



Mile, zaokruzi na 7 miliona da neku zrtvu slucajno ne

zaboravimo.


Last edited by Serbinho-3 on 11/1/2023, 02:59; edited 1 time in total
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26932
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by Serbinho-3 11/1/2023, 02:59

RayMabus wrote:Nije Kina problem nego ti vaši šta im daju guzice na izvolte.

Kina i u Hrvatskoj radi projekte itd, Pelješki most pa sad vjetropark tamo negdje iznad Rijeke il tamo negdje. Nije problem u Kinezima nego tim vaši šta im daju guzice na izvolte.

Ma. Ne da mi se uopće tog vašeg Vučica i ekipu oko njega koja čini vlast ni komentirat. Daleko vam kuća.


Mozda videli od vas, onako Nemcima skinuti gace i

pevati :spank
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26932
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Evo, sta reci... Empty Re: Evo, sta reci...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum