ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023.

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023. - Page 4 Empty Re: RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023.

Post by darth_vader 26/1/2023, 17:31

niels wrote:Dobro, prvenstvo se nastavlja za druge.

Horvat je jučer imao ispad, ali nije to bitno, bitno je da kad zove time-out ekipa mu ne reagira, ne zove Šegu ni Ašanina i ne objašnjava zašto, i u konačnici, Egipat se ne može oprostiti.

Netko mu može kao plus upisati Dansku. Utakmica sa Dancima je najbolja potvrda da 3 godine gledamo ekipu koja može voziti u 8-oj, a uglavnom ide 3-4 brzina. Da je zalaganje kao protiv Danske standard, a ne iznimka, Hrvatska bi u zadnje 3 godine uzela 3 medalje.

Istovremeno, lešinare, i to besramno, oni koji su pred dva desetljeća uzurpirali kao igrači reprezentaciju, i da je tada bilo po njima, Balić i Metličić bi i sada sjedili na klupi i učili, a za Lackovića ne bi ni tamo bilo mjesta.

Lešinari i Metličić. Jedno je konstruktivna kritika, drugo je destruktiva.

Usprkos svemu, rukometu se neće desiti košarkaški scenarij (iako smo ga zaslužili). Ritam produkcije kvalitetnih igrača i talenata je ogroman, svako natjecanje izbaci po 3-4 imena, tako da smo bliže tome da u Kuzminoviću konačno dobijemo pravog, vrhunskog golmana, a s njim, usprkos svemu, i rezultate, nego da se sve uruši.

Košarku je uništilo to što od ‘72 godišta i Komazeca 20 godina nismo proizveli strijelca, a bez njega nema ništa. I Bojana je proizveo Real. Nemamo ni playmakera, obranu, stav i gard sile.


Destruktivna kritika!? Izbornik je pajac i bilo je i vrijeme da mu to netko bez uvijanja kaže...a igrači su pristupom protiv Egipta zaslužili najmanje verbalno šamaranje do kraja turnira, nisu to neka djeca, nego mamlazi koji su valjda napokon skužili da dizelaškim pristupom ne možemo dobiti nikog pa ni usrani SAD...a Horvat...nisam u životu u sportu vidio mlitavije mrtvo puhalo. Jednostavno, lik bi se možda uklopio u skandinavski mentalitet, ali za voditi igrače s ovih prostora, treba biti netko koga će se oni i bojati ili barem respektirati poput Lina...lik je bio pozitivno spaljen, teatralan, ali imao je cilj i znao psihološki podići momčad. Horvat...alibi na alibi...beskaraterna pizda, blago rečeno. Stav je u sportu sve. Jebeš i taktike jer nekad se i promaši u istoj, kidaju se živci, ali opet se izrudari pobjeda ako je pristup onaj pravi. Ovo nije podbačaj, nego i debakl...ipak govorimo o sportu kojeg ozbiljno igra 5-6 zemalja, a mi na zadnja natjecanja... katastrofa. S obzirom na renome, izborene kvalifikacije za Oi su debakl. Teški. 
A Metličić... mislim da igrač koji je u zlatnoj generaciji igrao cijele turnire besprijekorno po 60 minuta u obrani i napadu, a kakvog više nikad nećemo imati, itekako ima pravo za reći ono što misli i ono što smo svi gledali...a gledali smo previše lutanja i previše indolentnosti..i kod izbornika i kod igrača.

darth_vader

Posts : 19665
2014-04-17


Back to top Go down

RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023. - Page 4 Empty Re: RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023.

Post by niels 26/1/2023, 19:19

darth_vader wrote:
niels wrote:Dobro, prvenstvo se nastavlja za druge.

Horvat je jučer imao ispad, ali nije to bitno, bitno je da kad zove time-out ekipa mu ne reagira, ne zove Šegu ni Ašanina i ne objašnjava zašto, i u konačnici, Egipat se ne može oprostiti.

Netko mu može kao plus upisati Dansku. Utakmica sa Dancima je najbolja potvrda da 3 godine gledamo ekipu koja može voziti u 8-oj, a uglavnom ide 3-4 brzina. Da je zalaganje kao protiv Danske standard, a ne iznimka, Hrvatska bi u zadnje 3 godine uzela 3 medalje.

Istovremeno, lešinare, i to besramno, oni koji su pred dva desetljeća uzurpirali kao igrači reprezentaciju, i da je tada bilo po njima, Balić i Metličić bi i sada sjedili na klupi i učili, a za Lackovića ne bi ni tamo bilo mjesta.

Lešinari i Metličić. Jedno je konstruktivna kritika, drugo je destruktiva.

Usprkos svemu, rukometu se neće desiti košarkaški scenarij (iako smo ga zaslužili). Ritam produkcije kvalitetnih igrača i talenata je ogroman, svako natjecanje izbaci po 3-4 imena, tako da smo bliže tome da u Kuzminoviću konačno dobijemo pravog, vrhunskog golmana, a s njim, usprkos svemu, i rezultate, nego da se sve uruši.

Košarku je uništilo to što od ‘72 godišta i Komazeca 20 godina nismo proizveli strijelca, a bez njega nema ništa. I Bojana je proizveo Real. Nemamo ni playmakera, obranu, stav i gard sile.


Destruktivna kritika!? Izbornik je pajac i bilo je i vrijeme da mu to netko bez uvijanja kaže...a igrači su pristupom protiv Egipta zaslužili najmanje verbalno šamaranje do kraja turnira, nisu to neka djeca, nego mamlazi koji su valjda napokon skužili da dizelaškim pristupom ne možemo dobiti nikog pa ni usrani SAD...a Horvat...nisam u životu u sportu vidio mlitavije mrtvo puhalo. Jednostavno, lik bi se možda uklopio u skandinavski mentalitet, ali za voditi igrače s ovih prostora, treba biti netko koga će se oni i bojati ili barem respektirati poput Lina...lik je bio pozitivno spaljen, teatralan, ali imao je cilj i znao psihološki podići momčad. Horvat...alibi na alibi...beskaraterna pizda, blago rečeno. Stav je u sportu sve. Jebeš i taktike jer nekad se i promaši u istoj, kidaju se živci, ali opet se izrudari pobjeda ako je pristup onaj pravi. Ovo nije podbačaj, nego i debakl...ipak govorimo o sportu kojeg ozbiljno igra 5-6 zemalja, a mi na zadnja natjecanja... katastrofa. S obzirom na renome, izborene kvalifikacije za Oi su debakl. Teški. 
A Metličić... mislim da igrač koji je u zlatnoj generaciji igrao cijele turnire besprijekorno po 60 minuta u obrani i napadu, a kakvog više nikad nećemo imati, itekako ima pravo za reći ono što misli i ono što smo svi gledali...a gledali smo previše lutanja i previše indolentnosti..i kod izbornika i kod igrača.

Ja bih više cijenio rješenje, sugestije.

Kritike kojima se samo ponavlja jedno te isto, i to u svrhu micanja radi micanja. Naravno da realan cilj nije ispunjen, odgovorni su igrači i izbornik, pa nisam ja igrao.

Ali vidio sam u tim utakmicama i dobre stvari.

Vidio sam rat s Danskom, vidio sam puno golova iz kontre, vidio sam Glavaša i puno više golova s krila općenito. Vidio sam i Kuzmanovića, Srnu, Šipića, Jelenovića. Vidio sam Cindrića kako se trgnuo, Martinovića kako popravlja svoju obranu…naravno ima i loših stvari.

Ali nemojmo raditi od loše stvari katastrofu. Izbornik nema poštovanje igrača, u redu, neka ga smijene. Samo, koga da dovedu? Červar je star, Perkovac, Goluža i Orbvan će tek izazvati podsmijeh, Smajlagić je angažiran… neka ga smijene.
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023. - Page 4 Empty Re: RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023.

Post by niels 28/1/2023, 02:41

Finale Francuska - Danska.

Utakmica za treće mjesto Švedska - Španjolska.
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023. - Page 4 Empty Re: RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023.

Post by niels 30/1/2023, 17:53

Prvenstvo se završilo, rukometni siječanj se privodi kraju.

Epilog svi znaju, prvak je odigrao jednu neriješeni utakmicu protiv reprezentacije nad čijom sudbinom zdvajamo.

Nisam vidio ništa novo ni posebno na prvenstvu - povremeno se igralo 4-2, nama su stavljali drugog pivota u napadu koji je radio nepravilne blokove.

Nisam vidio ni nove superzvijezde, novih igrača uvijek ima.

Suci sude u rukometu kako već sude, vrijeme je da se to problematizira na nivou MOO ili kongresu IHF-a, rukomet ima golem potencijal, ne može biti prćija 4 reprezentacije i njihovih sudaca.
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023. - Page 4 Empty Re: RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023.

Post by 100kn 4/2/2023, 17:32

dobro jel se može ova tema više obrisati
100kn
100kn

Posts : 478
2022-01-29


Back to top Go down

RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023. - Page 4 Empty Re: RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023.

Post by End 4/2/2023, 19:16

smiješan sport, čak i balić to govori
End
End

Posts : 21156
2015-08-25


Back to top Go down

RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023. - Page 4 Empty Re: RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023.

Post by darth_vader 5/2/2023, 12:26

100kn wrote:dobro jel se može ova tema više obrisati
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023. - Page 4 Empty Re: RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023.

Post by fridrih_niche 5/2/2023, 14:30

darth_vader wrote:
100kn wrote:dobro jel se može ova tema više obrisati
fridrih_niche
fridrih_niche

Posts : 2293
2021-02-25


Back to top Go down

RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023. - Page 4 Empty Re: RUKOMETNO SVJETSKO PRVENSTVO 2023.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum