ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by RayMabus 16/12/2022, 21:14

Zamjenk šefa Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev izjavio je da legitimna meta ruske vojske može biti vojno-političko rukovodstvo zemlje koja je neprijatelj Rusiji, ali i oružane snage drugih zemalja koje su saveznice našeg neprijatelja.

Naime, on je na svom Telegram kanalu napisao da se pitanje legitimnih vojnih ciljeva tokom istorije čovečanstva na razne načine tumačilo, kao i da se to različito tumači i tokom aktuelnog konflikta u Ukrajini.

Na primer, kako je kazao, o toj temi vole da pričaju brojni američki rusofopski senatori, uprkos tome što postoje pravila ponašanja za vreme oružanih sukoba (jus in bello).

Medvedev je ujedno i nabrojao koje su to legitimne vojne mete danas:

Bilo koja vojska protivnika koja nije izvučena iz sastava oružanih snaga,
Bilo koja vojna i pomoćna tehnika protivnika,
Svi objekti koji se odnose ka vojnoj infrastrukturi i koji doprinose realizaciji vojnih ciljeva (mostovi, stanice, putevi, energetski objekti, fabrike i radionice koje izvršavaju vojne zadatke),
Vojno-političko rukovodstvo zemlje neprijatelja,
Oružane snage drugih zemalja koje su zvanično ušle u rat, a koje se smatraju saveznicima neprijatelja, kao i objekti koji se nalaze na teritoriji neprijatelja.

- Međutim, danas se postavlja i glavno pitanje – da li može hibridni rat, koji je de fakto objavljen Rusiji od strane NATO-a, da se smatra i ulaskom Alijanse u sukob sa Moskvom?

Pored toga, postavlja se pitanje i da li može da se isporuka ogromne količine naoružanja Ukrajini smatra napadom na Rusiju?
- I, naravno, da li se prve četiri stavke računaju i kao legitimni vojni ciljevi kada je reč o Severnoatlantskom bloku - zapitao se Medvedev.

Ruski političar je dodao i da rukovodstvo država-članica NATO-a jednoglasno tvrde da njihove zemlje ne ratuju protiv Rusije, iako svi dobro razumiju da je stvar potpuno drugačija.


https://www.novosti.rs/planeta/svet/1183180/medvedev-objasnio-evo-sta-sve-legitimne-mete-nasih-oruzanih-snaga
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by RayMabus 16/12/2022, 21:15

Svi objekti koji se odnose ka vojnoj infrastrukturi i koji doprinose realizaciji vojnih ciljeva (mostovi, stanice, putevi, energetski objekti, fabrike i radionice koje izvršavaju vojne zadatke)

---

Prevedeno : svi vojni poligoni u drugim državama a na kojima se obućava ukrajinska vojska a za borbene zadatke usmjerene protiv Rusije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by Hektorović 16/12/2022, 21:18

Pas koji puno laje ne grize
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by RayMabus 16/12/2022, 21:22

To je spisak legitimnih meta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by Guest 16/12/2022, 21:24

RayMabus wrote:To je spisak legitimnih meta.

To je popis dokonih glazbenih želja jednog kretena bez glazbenog ukusa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by RayMabus 16/12/2022, 21:28

Ne. To je spisak legitimnih meta u ratu.

Na primer, kako je kazao, o toj temi vole da pričaju brojni američki rusofopski senatori, uprkos tome što postoje pravila ponašanja za vreme oružanih sukoba (jus in bello).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by Guest 16/12/2022, 21:29

RayMabus wrote:Ne. To je spisak legitimnih meta u ratu.

Na primer, kako je kazao, o toj temi vole da pričaju brojni američki rusofopski senatori, uprkos tome što postoje pravila ponašanja za vreme oružanih sukoba (jus in bello).

Ne, to je popis mokrih snova kojme ima jedan pubertetlija neposredno prije polucije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by RayMabus 16/12/2022, 21:30

Ne. To je spisak legitimnih meta u ratu.

Izgleda da ne shvaćaš jel. Shvatit ćeš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by Guest 16/12/2022, 21:30

RayMabus wrote:Ne. To je spisak legitimnih meta u ratu.

Na primer, kako je kazao, o toj temi vole da pričaju brojni američki rusofopski senatori, uprkos tome što postoje pravila ponašanja za vreme oružanih sukoba (jus in bello).

Međunarodno humanitarno (ratno) pravo baš i nije neka egzaktna znanost, čak niti po standardima tzv. pravnih znanosti (koje zapravo uopće nisu znanost).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by Guest 16/12/2022, 21:33

RayMabus wrote:Ne. To je spisak legitimnih meta u ratu.

Izgleda da ne shvaćaš jel. Shvatit ćeš.

O, shvatio sam ja itekako dobro, kao što sam uostalom dokazano još na starom forumu dobro shvatio sve u vezi međunarodne i domaće politike, osim one lokalne.
Onaj koji ne shvaća o čemu je riječ je prije svega on, zatim i ti koji ga tako gorljivo podržavaš, a da uopće nisi shvatio što to zapravo podrazumjeva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by RayMabus 16/12/2022, 21:36

Ne podržavam ga a niti ga ne nepodržavam u ovom slučaju.

To je spisak legitmnih meta u ratu. Nemam ja šta njega podržavat ili ne oko ovoga.

Potpuno istu stvar je mogao izjaviti neki američki il britanski general.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by Guest 16/12/2022, 21:38

RayMabus wrote:Ne podržavam ga a niti ga ne nepodržavam u ovom slučaju.

To je spisak legitmnih meta u ratu. Nemam ja šta njega podržavat ili ne oko ovoga.

Potpuno istu stvar je mogao izjaviti neki američki il britanski general.

Ako nisi otvoreno protiv onda si makar (loše) prikriveno za.
Kužiš?
Mogao je, ali nije.
Razlog?
Nisu na toj razini psihičkog oboljenja i lošeg ukusa poput dotičnog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by RayMabus 16/12/2022, 21:41

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Ne podržavam ga a niti ga ne nepodržavam u ovom slučaju.

To je spisak legitmnih meta u ratu. Nemam ja šta njega podržavat ili ne oko ovoga.

Potpuno istu stvar je mogao izjaviti neki američki il britanski general.

Ako nisi otvoreno protiv onda si makar (loše) prikriveno za.
Kužiš?
Mogao je, ali nije.
Razlog?
Nisu na toj razini psihičkog oboljenja i lošeg ukusa poput dotičnog.
Pa dobro, ne govorim ja sve šta mislim.

Ako te zanima moj proces misli nakon šta sam pročitao njegovu izjavu on je da je došlo vrijeme za izbacivanje ruske pravoslavne crkve iz tih tzv neprijateljskih država jer su oni agentura i podržavaju aneksiju dijelova drugih država konkretno ovdje sad Ukrajine.

Zadovoljan ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by RayMabus 16/12/2022, 21:46

Razlog zašto se nekad tako ponašam ( ne govorim cijeli proces misli ) je taj šta se bojim da ne ode u eter.

Sve šta ja izgovorim javno je opasno.

Eto povukao si me za jezik i sad ćeš imat to.

( da je došlo vrijeme za izbacivanje ruske pravoslavne crkve iz tih tzv neprijateljskih država jer su oni agentura i podržavaju aneksiju dijelova drugih država konkretno ovdje sad Ukrajine. )
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by Guest 16/12/2022, 21:48

RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Ne podržavam ga a niti ga ne nepodržavam u ovom slučaju.

To je spisak legitmnih meta u ratu. Nemam ja šta njega podržavat ili ne oko ovoga.

Potpuno istu stvar je mogao izjaviti neki američki il britanski general.

Ako nisi otvoreno protiv onda si makar (loše) prikriveno za.
Kužiš?
Mogao je, ali nije.
Razlog?
Nisu na toj razini psihičkog oboljenja i lošeg ukusa poput dotičnog.
Pa dobro, ne govorim ja sve šta mislim.

Ako te zanima moj proces misli nakon šta sam pročitao njegovu izjavu on je da je došlo vrijeme za izbacivanje ruske pravoslavne crkve iz tih tzv neprijateljskih država jer su oni agentura i podržavaju aneksiju dijelova drugih država konkretno ovdje sad Ukrajine.

Zadovoljan ?

Ne.
Taj problem se ne rješava zabranom religijskih organizacija, jer bi po toj logici mogli zabraniti i SPC u Hrvatskoj, nego na drugačije načine. Puno je bolje imati otvorene informacije o unutarnjem neprijatelju i njegovim planovima nego ih kopati po političkom podzemlju.
Dakle, takvu metodu ćemo prepustiti Rusiji i sličnima, jer smo mi uz manje više kompletnu EU predstavnici liberalne građanske demokracije odnosno kulture.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by RayMabus 16/12/2022, 21:58

Speare Shaker wrote:jer bi po toj logici mogli zabraniti i SPC u Hrvatskoj
Čitaš mi misli.

:coffee
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by RayMabus 16/12/2022, 22:02

Šalim se.

Nemojte me povlačit za jezik jer ne znam kako da vam to drukčije objasnim al ja sidin bliže oltaru i kad nešto izjavim u eter to se čuje.

Sad će pretresi RSC u ovim državama koje su odobrile obuku ukrajinske vojske a za borbena djelovanja protiv Kiriliove armije u Ukrajini.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by Ringo10 17/12/2022, 02:15

Angela Merkel je svojom posljednjom izjavom vise opravdala rusku vojnu intervenciju nego svi Putini I Medvedevi na svijetu
Sve je rekla. Tom svojom izjavom je potpuno neutralizirala unutrasnju rusku opoziciju koja se protivila time ratu
Kao i mnoge u svijetu...svi su usutili 
Dala je Putinu, Sojguu I kompaniji ZA pravo...potpuno I neopozivo
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by Ringo10 17/12/2022, 07:18

Ringo10 wrote:Angela Merkel je svojom posljednjom izjavom vise opravdala rusku vojnu intervenciju nego svi Putini I Medvedevi na svijetu
Sve je rekla. Tom svojom izjavom je potpuno neutralizirala unutrasnju rusku opoziciju koja se protivila time ratu
Kao i mnoge u svijetu...svi su usutili 
Dala je Putinu, Sojguu I kompaniji ZA pravo...potpuno I neopozivo
A zasto je to uradila to je pitanje svih pitanja
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by mentalitet 17/12/2022, 07:41

Ringo10 wrote:
Ringo10 wrote:Angela Merkel je svojom posljednjom izjavom vise opravdala rusku vojnu intervenciju nego svi Putini I Medvedevi na svijetu
Sve je rekla. Tom svojom izjavom je potpuno neutralizirala unutrasnju rusku opoziciju koja se protivila time ratu
Kao i mnoge u svijetu...svi su usutili 
Dala je Putinu, Sojguu I kompaniji ZA pravo...potpuno I neopozivo
A zasto je to uradila to je pitanje svih pitanja
Ajmo logichno.Mozda ju je Putin karo dok je bio u Istochnoj Njemackoj na zadatku,mada sumnjam da je toliko mogo popiti da je kresne::))Ja sam znao popiti litru loze (Grappa italijanska)da bi kresnuo jednu schwabicu koja me salijetala pa nisam mogao,toliko su odvratne da nemash pojma.Uvijek sam se chudio onim dalmoshima kako su to mogli jebavati:::))

Elem ,ne vjerujem da ju je mrkno,ali ima jedan slijed dogadjaja ako se sjecash kada ju je Tramp napadao zato shto ne izdvaja 2% BND za NATO,pa ono prislushkivanje .Sklonili su je ameri,a francuzi su odmah uskochili na njeno mjesto i naguzili se amerima pa je ona moram priznati veoma inteligentno zavukla i amerima i francuzima i cijelom zapadu koji je ostavio na cjedilu zbog njenog projekta Sjeverni tok.Kada su ameri skuzili da ce schwabe ipak pustiti taj plinovod u pogon dali su nalog englezima da ga minira.E to je prevrshilo svaku mjeru i onda je odluchila da im svima jebe mater jednim udarcem :::)))Istochni nijemci su sasvim neshto drugo od zapadnjaka.Kod njih je josh ostalo nekog ponosa koji im rusi nisu uzeli nikakvom propagandom kao shto su to ameri napravili zapadnjacima,pa se schwabe mrze izmedju sebe neshto slichno kao hrvati i srbi.Dozivio osobno priche i jednih i drugih o njima.Zapadnjaci smatraju istochnjake neshto slichno kao srbi albance,a vjeruj mi da su kao ljudi kudi kamo obrazovaniji i topliji od zapadnih schwaba,Pogrdno jedni druge zovu wessis i ossis.U prevodu to ti vishe nije isti narod.Istochni schwabe su jednostavniji i komunikativniji a zapadnjaci samo kada se ubiju od alkohola postaju normalniji:::)))Ma mogao bi napisati knjigu o njima.Istochne schwabice se ne jebu sa crncima kao zapadne one obozavaju poljake,chehe,i sve sa prostora bivshe Jugoslavije,zaljubljive su ,neshto slicho nashim balkankama,dok ove sa zapada su toliko osjetljive da mogu jesti cevape dok ih na redaljki pet turaka guzi::::))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga" Empty Re: Medvedev objasnio : "Evo šta su sve legitimne mete naših oružanih snaga"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum