ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 40 of 50 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 45 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 21/11/2022, 15:41

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Screenshot-7398

Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 21/11/2022, 15:42

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:

Eto im tamo cisterne dizela nek naručuju, dođe ih oko 200 tisuća kuna jedna od 30 tona.

Cijene sirove nafte su u Londonu i New Yorku pale oko 10%.
Razlog - najava recesije zapadnih zemalja zbog rata u Ukrajini i visokih cijena energenata.
Vidiš kako ekonomija ne djeluje jednostrano i jednoznačno nego puno složenije pa i kompliciranije nego to amateri ignoranti mogu i zamisliti.
Davno sam ti najavio da će se to dogoditi.
Upali pećicu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 21/11/2022, 16:13

crvenkasti wrote:
Eroo wrote:
crvenkasti wrote:Što im je hladnije, to će Ukrajinci više slušat Zelenskog i žešće se boriti.

Rusi su se zajebali.
Ta nisu oni kao Srbi, jebote.
Kako god, desi se i tebi da ponekad kažeš nešto što pije vodu.

Ja bih poslao Ukranicima obadvije stare deke s tavana. Samo treba istresti prašinu iz njih i malo ih pokrpati.
Nek se bore i dalje.
Ne, hvala, već su im poslali ono šta im treba.


_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 21/11/2022, 16:40

Italija planira da nastavi da snabdeva Ukrajinu oružjem

Italijanska vlada ima za cilj da usvoji novi zakon o vojnom i civilnom snabdevanju Ukrajine tokom 2023. godine, izjavio je danas ministar odbrane Gvido Krozeto.

U ovom trenutku, Rim može da pošalje pomoć Ukrajini bez konsultacija sa parlamentom zbog uredbe koja ističe krajem godine.

Gvido Krozeto je rekao da planira da predloži obnovu "te iste mere, produžujući je na celu 2023. godinu".

Krozeto je rekao da će Italija nastaviti da isporučuje oružje, kao što je to činila u prošlosti, "u vreme i na način na koji ćemo se dogovoriti sa našim saveznicima i Kijevom".

:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 21/11/2022, 16:43

Druže snađi se.

Zarobljeni PVO top sa oklopom napravljenim od diskova za traktorski plug
Captured ZU-23-2 autocannon? Any other suggestions or ideas what was used to make the shield? 😃 pic.twitter.com/dttx5NR90O — Pekka (@Poutsup) November 20, 2022
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 21/11/2022, 18:49

SLOM INFRASTRUKTURE

Ukrajinci pokrenuli evakuaciju civila, sve teže napreduju na bojištu: ‘Iscrpljeni smo‘

Nakon što su se povukli iz Hersona, ruske snage počele su s ofenzivom u istočnoj Donjeckoj oblasti

Ukrajina je pokrenula evakuaciju civila u Hersonu i Mikolajivu dok raste strah od zime. Ključna infrastruktura Ukrajine i dalje je pod stalnim ruskim napadima, a inženjeri vode bitku s vremenom kako bi obnovili elektroenergetska postrojenja i osigurali dovoljno plina i električne energije za nadolazeće zimske mjesece.

Iako je odlazak ruskih snaga iz Hersona podigao moral među ukrajinskom vojskom, posljednjih tjedana Ukrajinci sve slabije napreduju na bojištu. Blatni uvjeti, naime, čine mehanizirano manevarsko ratovanje posebno teškim sve dok se tlo ne smrzne usred zime. Ukrajinski su vojnici iscrpljeni i suočavaju se sa sve manjim zalihama streljiva.

Ukrajinci pokrenuli evakuaciju civila, sve teže napreduju na bojištu: ‘Iscrpljeni smo‘

Normalno da ste iscrpljeni. Pročita san svakakve analize kome zima više pomaže a nitko ne razmišlja da su Ukri ti koji bi tili nastavit protuofenzivu.

Snig i blato otežava kretanje. Ako taj Rus stoji u rovu i ne miče se a ovi želi napad dakle kretanje prema nekomu pa kome onda to otežava ? Jel Rusu ili Ukrajincu.

Zapamtite : Snijeg i blato i drugi vremenski neuslovi uvijek ( skoro uvijek, u nekih 98 posto slučajeva na terenu u praksi, ovih dva posto su neke situacije poput npr kad onome koji brani položaj vremenski neuslovi prekidaju opskrbu iza njegovih linija u pozadini itd i slično i druge neke situacije ) otežavaju na terenu onome koji se kreće a ne onome koji stoji na mjestu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 21/11/2022, 19:04


_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 21/11/2022, 19:06

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Screenshot-7401

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 21/11/2022, 20:09

Okupirana Makiivka ...gorit...

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Screenshot-7402

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by mentalitet 21/11/2022, 20:17

Evo prilike da ovi ukrofili sa foruma pokazu svoj humanizam i prime par ukro obitelji na zimovanje jer im njihova vlada preporuchuje da se isele iz Kijeva na par mjeseci a izvoze elektrichnu energiju u EU.Dakle dragi moji rvatici,pokazite se na djelu,primite u svoje domove ukrajince i podijelite zadnju koricu kruha sa njima.Jebiga to je pravo krshcanski.Vjerujem da ce se i onaj zlovenac ukljuchiti pa ce dati zadnji tolar od svoje mirovine da se vidi njegova humana strana njegovog karaktera .I taj Herson,ostao pust nitko u njega napushtenog ne ulazi ,koji je to kurac?A ukri organizirali vlak povratka pa drugi dan opet nazad odakle su i doshli .Da li se i oni plashe kao shto su se rusi plashili potapanja pa i oni sada izvlache preostale civile iz tog gradica.Misle si .jebo te shto ako rusi srushe branu pa nas sjebu bez ispaljenog metka pa bjeze odatle??Ili su fakat naumili tamo okinuti onu prljavu atomsku?Uglavnom nishta mi nije jasno.Rusi izadju odatle a oni se boje uci u prazan grad!!??

Vjerujem da ce melkior primiti par mladih ukrajinki da mu cheshu jaja.A jebiga da sam i ja blize ne bi mi shkodilo da mi malo proshecu kozitzu.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 21/11/2022, 20:29

Opaaaa...
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Screenshot-7403

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 21/11/2022, 22:21


_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 21/11/2022, 22:44

Eroo wrote:
crvenkasti wrote:
Supermarket na dizel?

 M30A1 GMLRS čuda čini i bez dizela.


_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 21/11/2022, 22:46

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 1f446 ...primjer...rezultat od 182,000 fragmenata (čelična kiša - "Steel Rain"
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Screenshot-7405

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 22/11/2022, 00:43

Već neko vrijem primjećujem da se neki ljudi u Rusijiusuđujusugerirati
gledateljima da je car gol, usprkos režimskim trubama-ulizicama.


_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by sitting_bull 22/11/2022, 02:20

mentalitet wrote:Evo prilike da ovi ukrofili sa foruma pokazu svoj humanizam i prime par ukro obitelji na zimovanje jer im njihova vlada preporuchuje da se isele iz Kijeva na par mjeseci a izvoze elektrichnu energiju u EU.Dakle dragi moji rvatici,pokazite se na djelu,primite u svoje domove ukrajince i podijelite zadnju koricu kruha sa njima.Jebiga to je pravo krshcanski.Vjerujem da ce se i onaj zlovenac ukljuchiti pa ce dati zadnji tolar od svoje mirovine da se vidi njegova humana strana njegovog karaktera .I taj Herson,ostao pust nitko u njega napushtenog ne ulazi ,koji je to kurac?A ukri organizirali vlak povratka pa drugi dan opet nazad odakle su i doshli .Da li se i oni plashe kao shto su se rusi plashili potapanja pa i oni sada izvlache preostale civile iz tog gradica.Misle si .jebo te shto ako rusi srushe branu pa nas sjebu bez ispaljenog metka pa bjeze odatle??Ili su fakat naumili tamo okinuti onu prljavu atomsku?Uglavnom nishta mi nije jasno.Rusi izadju odatle a oni se boje uci u prazan grad!!??

Vjerujem da ce melkior primiti par mladih ukrajinki da mu cheshu jaja.A jebiga da sam i ja blize ne bi mi shkodilo da mi malo proshecu kozitzu.
u hrvatskoj već ima više od 20.000 ukrajinaca o kojima skrbi.

kherson ne može biti potopljen jer je na uzvisini, a moguće rusko uništenje brane doći će na red kad rusi izgube krim.
kad bi sada uništili branu krim bi ostao bez vode, a nuklearka u zaporižju bez hlađenja.
i jedno i drugo je jednako opasno za ruse kao i za ukrajince tako da se taj scenarij neće dogoditi.
no, jasno je kako se ruska bežanija iz khersona u proruskoj propagandi nastoji minorizirati kako bi se sakrilo da je za rusiju kherson zauvijek izgubljen.
jedino ako iz rovova koje rusi grade  na krimu ne krenu u juriš na kherson, preplivaju dnipro pa ga opet osvoje. recimo.
koliko te boli ruska bežanija pokazuje i opetovano spominjanje prljave bombe koju rusi spominju otkako na dnevnoj bazi dobivaju po pički na bojištu. jebiga, za razliku od vas srba rusi nisu mogli uzeti ukrajinske traktore, jer traktori nisu čamci da samo tako pređu preko dnipra.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by mentalitet 22/11/2022, 04:45

sitting_bull wrote:
mentalitet wrote:Evo prilike da ovi ukrofili sa foruma pokazu svoj humanizam i prime par ukro obitelji na zimovanje jer im njihova vlada preporuchuje da se isele iz Kijeva na par mjeseci a izvoze elektrichnu energiju u EU.Dakle dragi moji rvatici,pokazite se na djelu,primite u svoje domove ukrajince i podijelite zadnju koricu kruha sa njima.Jebiga to je pravo krshcanski.Vjerujem da ce se i onaj zlovenac ukljuchiti pa ce dati zadnji tolar od svoje mirovine da se vidi njegova humana strana njegovog karaktera .I taj Herson,ostao pust nitko u njega napushtenog ne ulazi ,koji je to kurac?A ukri organizirali vlak povratka pa drugi dan opet nazad odakle su i doshli .Da li se i oni plashe kao shto su se rusi plashili potapanja pa i oni sada izvlache preostale civile iz tog gradica.Misle si .jebo te shto ako rusi srushe branu pa nas sjebu bez ispaljenog metka pa bjeze odatle??Ili su fakat naumili tamo okinuti onu prljavu atomsku?Uglavnom nishta mi nije jasno.Rusi izadju odatle a oni se boje uci u prazan grad!!??

Vjerujem da ce melkior primiti par mladih ukrajinki da mu cheshu jaja.A jebiga da sam i ja blize ne bi mi shkodilo da mi malo proshecu kozitzu.
u hrvatskoj već ima više od 20.000 ukrajinaca o kojima skrbi.

kherson ne može biti potopljen jer je na uzvisini, a moguće rusko uništenje brane doći će na red kad rusi izgube krim.
kad bi sada uništili branu krim bi ostao bez vode, a nuklearka u zaporižju bez hlađenja.
i jedno i drugo je jednako opasno za ruse kao i za ukrajince tako da se taj scenarij neće dogoditi.
no, jasno je kako se ruska bežanija iz khersona u proruskoj propagandi nastoji minorizirati kako bi se sakrilo da je za rusiju kherson zauvijek izgubljen.
jedino ako iz rovova koje rusi grade  na krimu ne krenu u juriš na kherson, preplivaju dnipro pa ga opet osvoje. recimo.
koliko te boli ruska bežanija pokazuje i opetovano spominjanje prljave bombe koju rusi spominju otkako na dnevnoj bazi dobivaju po pički na bojištu. jebiga, za razliku od vas srba rusi nisu mogli uzeti ukrajinske traktore, jer traktori nisu čamci da samo tako pređu preko dnipra.


Prvi dio tvoga odgovora prihvacanm kao logichno objashnjenje koje pije voduAli jebiga josh mi nije jasno zashto bjeze iz Hersona iz kojega su se rusi povukli zbog navodne opasnosti potapanja.Drugi dio odgovora pokazuje da tebe boli kurac za ukrajince shto mogu razumiti jer je to u mentalitetu hrvata da se vole kurchiti kako nekome pomazu ali ipak ih svrbe srbi i ne mogu bez traktora.Mislim ono shto su srbi trebali povuci se ili po vashemu pobjeci pjeshice do Srbije?Valjda da bi vi uzivali kako su nabili zuljeve na opancima?Pametni ljudi,sve shto je moglo voziti upotrijebili su .A traktori govore da je to bio obichan narod seljak sa zemlje koji je proizvodio hranu i hranio hrvate.Zato danas iz iste te Srbije uvozite 1.5 milijardi eura hrane jer ste lijeni i nisht koristi stoka sitnog zuba.Tamo odakle su srbi otishli ni vukovi nece a kamo li neki Hrvat i to josh uz subvencije .Pusta zemlja ,jer se hrvati uzasavaju rada na njivi (mislim na te dinaroide koji kad vide zemlju ne znaju shto ce sa njom),a ono malo slavonaca ste natjerali da se iseli u Irsku.Dakle trend je takav (pratim ipak najvishe stranu shtampu i ostale medije) da iz Hrvatske sve shto je mlado bjezi a gledam recimo emisiju Plodovi iz Srbije gdje se mladi ljudi vracaju na djedovinu i to rodjeni u Parizu,Berlinu .Naravno ima i onih koji odlaze ,ali su to mahom tipovi kao ovaj Pizon.Srbija izvozi 4.5 milijardi eura hrane a Hrvatska toliko uvozi.Shto mi to govori?Pa hrvati bi kruha bez motike.E jarane nece moci.To je glavni problem hrvata pa ih mozesh zato navuci na tanak led samo ako im obecash lagodan zivot.Stoka sitnog zuba bi da ako se kako moze zivi na guzove.Bio sam u Hrvatskoj par puta i analizirao taj mentalni sklop koji se nishta nije promijenio od 1991.Reche mi jedan dobar frend ,znash kaj bum ti rekel? "Uvijek se sjecam tvojih rijechi koje si mi rekao kada si nas opisivao.Bio si iskren i nisi podilazio.Mi se nismo promijenili ni za dlaku a ti si se promijenio od zadnji puta vishe nego mislish jer si vidio svijeta i razlichite kulture iz kojih si uzeo ono najbolje.Dakle promatraj svakog Hrvata koji zivi vani kada dodje u Hrvatsku pa cesh shvatiti da vi koji tamo zivite zivite josh u srednjem vijeku.A to se posebno vidi na ovom forumu.Ima ljudi naravno koji shvacaju da vishe nije 1941,1945 ,1995 i shvacaju da zivot ide dalje a li badava je jer zive sa kretenima.Kuzish?Ja ne navijam za Rusiju i mogu reci mirne savjesti da me boli kurac za njih,ali mi neshto iznutra mene to ne dozvoljava jer bih bio smece od chovjeka u svojim ochima.Zashto?Pa zato shto vi velichate fashizam koji vam Njemachka i dalje prodaje kao neshto normalno,isto kao 1941, i dalje ste korisne budale koje ne kuzite po kurca jer ste glupi da shvatite kako vas propaganda melje kao mlin kukuruz.Ja sam samo dobronamjeran i ne mrzim nikoga ali govorim istinu bez imalo emocija o pripadnosti jer sam vec sto puta napisao da ne pripadam ni srbima ni hrvatima a ni muslimanima shto mi daje otvoreni prostor da pishem o vama kao o kunta kinti.Mislim,fakat ste glupi ako mislite da su svi hrvati istomishljenici ili svi srbi ili muslimani.Sto ljudi sto cudi ali vama primitivnima ako se ne slaze netko sa vama i pishe ovako kao ja ionako se ne moze dokazati da u toj tvojoj vukojebini zive i slovaci ,madjari,cigani,italijani kao shto sam i ja zivio ali ne zelim odati kojoj naciji pripadam.Mogu samo reci da dolazim sa prostora koji su temelj zapadne civilizacije a ti i ostali koji ovo chitate probajte naslutiti.Nisam vanzemaljac i general kurca palca chime se kite pojedini (tako kazu) hrvati.Dakle normalna osoba koja ne podilazi .Chak ni pichkamma nisam nikada podilazio pa su mi valjda zato ostala lijepa sjecanja na njih a i ja njima.Valjda cesh izvuci iz ovoga neku pouku,jer nema nikakve veze sa vjerom ,nacijom i bojom koze vec sa univerzalnim vrijednostima koje chine nekoga civiliziranim ljudskim bicem.Dakle Jarane,stani pred ogledalo i zapitaj se kakve ti imash veze sa traktorima (protjerivanjem jednog naroda) i zelje da vidish kako drugi narod protjeruje neki narod sa njegovog vjekovnog ognjishta.Nije tebi a ni ostalim idiotima kako vec napisah ali da ponovim jer vam ide teshko u glavu do Ukrajinaca nego do toga ,kako ukrajinci nisu uspjeli da protjeraju ruse jer te strah kao i ostale ukrofile da ti Rus ne dodje na prag kuce.Ne boj se,nece oni daleko osim do Berlina ,Londona i Pariza.Rusima su hrvati isti kurac ko i srbi,pa kako bude srbima bit ce i vama,dakle denacificirani cete biti i vratiti se onome za shto je tisuce hrvata dalo svoj zivot.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 22/11/2022, 09:05

USVOJILI REZOLUCIJU

Parlamentarna skupština NATO-a pozvala članice da proglase Rusiju terorističkom državom

Generalna skupština NATO-a usvojila je rezoluciju u kojoj su se osvrnuli na samit saveza koji je održan u Madridu, ali i na aktuelnu agresiju Rusije na Ukrajinu.

"Naglašavamo vladama članica i parlamentima NATO-a da je, s obzirom na flagrantna i ponovljena ruska kršenja Osnivačkog akta NATO-a i Rusije, dokument sada ništavan. Također, pozivamo države članice da povećaju vojnu, obavještajnu, finansijsku i humanitarnu podršku Ukrajini. Pozivamo i države da preduzmu kolektivnu akciju ka uspostavljanju međunarodnog suda za zločine agresije koji je počinila Rusija u ratu protiv Ukrajine", poručili su.

Dio koji je naročito interesantan, odnosi se na proglašavanje Rusije terorističkom državom.

"Pozivamo države članice da jasno izjave da je ruska država pod sadašnjim režimom teroristička", ističu iz Generalne skupštine NATO-a.

Parlamentarna skupština NATO-a osnovana je 1955. godine i služi kao savjetodavno tijelo i međuparlamentarna organizacija za države članice NATO-a te na neki način predstavlja sponu između vojnopolitičke organizacije i parlamenata članica.

Kao i druge rezolucije, ni ova nije obavezujuća za članice, ali služi kao preporuka za dalje djelovanje.

Parlamentarna skupština NATO-a pozvala članice da proglase Rusiju terorističkom državom

Srbija na aparatima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 22/11/2022, 13:56

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Screenshot-7406

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 22/11/2022, 14:03

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Screenshot-7407

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by sitting_bull 22/11/2022, 14:34

mentalitet wrote:Prvi dio tvoga odgovora prihvacanm kao logichno objashnjenje koje pije voduAli jebiga josh mi nije jasno zashto bjeze iz Hersona iz kojega su se rusi povukli  zbog navodne opasnosti potapanja.
stari, možda su rusi navodnu opasnost od potapanja prodali takvima kao ti kao izgovor za poraz.
rusi su ti koji su imali kontrolu nad branom.

mentalitet wrote:
Drugi dio odgovora pokazuje da tebe boli kurac za ukrajince shto mogu razumiti jer je to u mentalitetu hrvata da se vole kurchiti kako nekome pomazu ali ipak ih svrbe srbi i ne mogu bez traktora.Mislim ono shto su srbi trebali povuci se ili po vashemu pobjeci pjeshice do Srbije?Valjda da bi vi uzivali kako su nabili zuljeve na opancima?Pametni ljudi,sve shto je moglo voziti upotrijebili su .
tvoj je dojam kako mene boli kurac za ukrajince, a moguće je kako u najboljoj srpsko-ruskoj maniri (kao u priči o prljavim bombama) svoj mentalni sklop podmećeš nekom drugome.

traktori?
da su srbi bježali na svojim traktorima, nikom ništa.
međutim, bježali su na ukradenim traktorima koje su prisvojili kad su protjerali nesrpski živalj sa područja koje su okupirali, a sva njihova dobra uzeli sebi.
lopovi koji su dobili po pički.

mentalitet wrote:
A traktori govore da je to bio obichan narod seljak sa zemlje koji je proizvodio hranu i hranio hrvate.Zato danas iz iste te Srbije uvozite 1.5 milijardi eura hrane jer ste lijeni i nisht koristi stoka sitnog zuba.Tamo odakle su srbi otishli ni vukovi nece a kamo li neki Hrvat i to josh uz subvencije .Pusta zemlja ,jer se hrvati uzasavaju rada na njivi (mislim na te dinaroide koji kad vide zemlju ne znaju shto ce sa njom),a ono malo slavonaca ste natjerali da se iseli u Irsku.Dakle trend je takav (pratim ipak najvishe stranu shtampu i ostale medije) da iz Hrvatske sve shto je mlado bjezi a gledam recimo emisiju Plodovi iz Srbije gdje se mladi ljudi vracaju na djedovinu i to rodjeni u Parizu,Berlinu
ma bravo.
jadni mi bez srba.
eto, sreća je što možemo iz srbije uvesti hranu pa nismo gladni, a i jeftino je.
malo si konfuzan i kontradiktoran sam sebi jer si vukojebinu s koje su srbi pobjegli proglasio carstvom za proizvodnju hrane.
što se tiče ekonomskih migracija točno je kako previše građana hrvatske traži bolji život izvan hrvatske koristeći činjenicu da im je otvoreno tržište rada u cijeloj eu.
za razliku od hrvata, srbi su iseljavali iz srbije još u miloševićevo doba kad su kao i rusi sada velikim dijelom bježali od rata u koji je slobo poveo srbadiju kao i od izolacije u kojoj je bila srbija pa je i za ulaz u srbiju trebala viza.
također, između dva popisa stanovnika broj stanovnika hrvatske je manji za 237.000 dok je broj stanovnika srbije manji za cca 550.000, ili 5,9% u hrvatskoj u odnosu na 8,1% u srbiji.
zajebano je kad te egzaktne brojke demantiraju.

mentalitet wrote:
Naravno ima i onih koji odlaze ,ali su to mahom tipovi kao ovaj Pizon.Srbija izvozi 4.5 milijardi eura hrane a Hrvatska toliko uvozi.Shto mi to govori?
govori ti kako hrvatska od turizma ostvaruje dvostruko više, nego srbija izvozom hrane. 

mentalitet wrote:
Pa hrvati bi kruha bez motike.E jarane nece moci.To je glavni problem hrvata pa ih mozesh zato navuci na tanak led samo ako im obecash lagodan zivot.Stoka sitnog zuba bi da ako se kako moze zivi na guzove.Bio sam u Hrvatskoj par puta i analizirao taj mentalni sklop koji se nishta nije promijenio od 1991.Reche mi jedan dobar frend ,znash kaj bum ti rekel? "Uvijek se sjecam tvojih rijechi koje si mi rekao kada si nas opisivao.Bio si iskren i nisi podilazio.Mi se nismo promijenili ni za dlaku a ti si se promijenio od zadnji puta vishe nego mislish jer si vidio svijeta i razlichite kulture iz kojih si uzeo ono najbolje.Dakle promatraj svakog Hrvata koji zivi vani kada dodje u Hrvatsku pa cesh shvatiti da vi koji tamo zivite  zivite josh u srednjem vijeku.A to se posebno vidi na ovom forumu.Ima ljudi naravno koji shvacaju da vishe nije 1941,1945 ,1995 i shvacaju da zivot ide dalje a li badava je jer zive sa kretenima.Kuzish?
uspoređuješ sebe, srpskog migranta, sa ljudima koji su ostali u svojoj zemlji.
jesi li malo prošetao vojvodinom između novog sad i sombora, ili od novog sada prema zrenjaninu pa do srpske crnje?
tamo je vrijeme zaustavljeno još u prošlom stoljeću.
što se mene osobno tiče i savjeta koje mi daješ o opserviranju hrvata koji žive vani promašio si ceo fudbal, posebice jer si se ograničio samo na hrvate, a ne i na srbe koji žive vani pa se vraćaju u srbiju. bilo bi prirodnije da u to imaš bolji uvid, nego u situaciju u hrvatskoj.
za razliku od tebe ja imam uvid i u jedno i u drugo jer me posao nosi i po europi i izvan nje.

mentalitet wrote:
Ja ne navijam za Rusiju i mogu reci mirne savjesti da me boli kurac za njih,ali mi neshto iznutra mene to ne dozvoljava jer bih bio smece od chovjeka u svojim ochima.Zashto?Pa zato shto vi velichate fashizam koji vam Njemachka i dalje prodaje kao neshto normalno,isto kao 1941, i dalje ste korisne budale koje ne kuzite po kurca jer ste glupi da shvatite kako vas propaganda melje kao mlin kukuruz.
ma gdje bi ti navijao za rusiju?!
posebice za putinovu rusiju koja je teroristička država s putinom kao ovomilenijskim pandanom adolfu hitleru.
ovo raketiranje ukrajine gore je od hitlerovih raketiranja londona i engleske, a ti nekome spočitavaš fašizam.
jadan si ti lik, sinek.

mentalitet wrote:
Ja sam samo dobronamjeran i ne mrzim nikoga ali govorim istinu bez imalo emocija o pripadnosti jer sam vec sto puta napisao da ne pripadam ni srbima ni hrvatima a ni muslimanima shto mi daje otvoreni prostor da pishem o vama kao o kunta kinti.Mislim,fakat ste glupi ako mislite da su svi hrvati istomishljenici ili svi srbi ili muslimani.Sto ljudi sto cudi ali vama primitivnima ako se ne slaze netko sa vama i pishe ovako kao ja ionako se ne moze dokazati da u toj tvojoj vukojebini zive i slovaci ,madjari,cigani,italijani  kao shto sam i ja zivio ali ne zelim odati kojoj naciji pripadam.Mogu samo reci da dolazim sa prostora  koji su temelj zapadne civilizacije a ti i ostali koji ovo chitate probajte naslutiti.Nisam vanzemaljac i general kurca palca chime se kite pojedini (tako kazu) hrvati.
opet si sam sebe diskvalificirao.
sam si sebe u svojem mentalnom sklopu instalirao na poziciju "Übermensch-a".

mentalitet wrote:

Dakle normalna osoba koja ne podilazi .Chak ni pichkamma nisam nikada podilazio pa su  mi  valjda zato ostala lijepa sjecanja na njih a i ja njima.Valjda cesh izvuci iz ovoga neku pouku,jer nema nikakve veze sa vjerom ,nacijom i bojom koze vec sa univerzalnim vrijednostima koje chine nekoga civiliziranim ljudskim bicem.Dakle Jarane,stani pred ogledalo i zapitaj se kakve ti imash veze sa traktorima (protjerivanjem jednog naroda) i zelje da vidish kako drugi narod protjeruje neki narod sa njegovog vjekovnog ognjishta.
svaki proizvod u odgovarajućoj ambalaži nalazi kupca.
tako i ti, kako pripadnicama ženskog spola (po tvojem -pičkama -. kako to gordo zvuči iz ustiju civiliziranog ljudskog bića) tako i u necenzuriranoj samohvali.

zaboravio si kako je srpskoj traktorijadi prethodilo srpsko protjerivanje nesrpskih naroda s njihovih vjekovnih ognjišta i kako su to isto napravili rusi ukrajincima.
kao što su srbi sravnili vukovar i protjerali one koje nisu ubili tako su rusi napravili u mariupolju, buči i mnogim drugim gradovima diljem ukrajine.
istina, nisu svi rusi vlastitom voljom došli u ukrajinu, ali općenito riječ je o pokušaju sustavnog etničkog čišćenja i prisvajanja teritorija druge zemlje. 
like srbija like rusija.

mentalitet wrote:
Nije tebi a ni ostalim idiotima kako vec napisah ali da ponovim jer vam ide teshko u glavu do Ukrajinaca nego do toga ,kako ukrajinci nisu uspjeli da protjeraju ruse jer te strah kao i ostale ukrofile da ti Rus ne dodje na prag kuce.Ne boj se,nece oni daleko osim do Berlina ,Londona i Pariza.Rusima su hrvati isti kurac ko i srbi,pa kako bude srbima bit ce i vama,dakle denacificirani cete biti i vratiti se onome za shto je tisuce hrvata dalo svoj zivot.
pametnog je čovjek uvijek strah kad zločinci tipa putina kolo vode.

no, pametan čovjek nadvlada svoj strah i suprostavi se takvima.
kao i u slučaju srpske jna tako i u slučaju rusije vidimo kako su zločinci koji siju strah jaki samo dok su višestruko nadmoćni u ratnoj moći.
kad se stanje preokrene onda na vidjelo izlazi zločinački mentalni sklop koji je zlo započeo.

tragedija je što ti očigledno podržavaš tzv. denacifikaciju u kojoj ginu ljudi koji vjerojatno ni ne znaju što to znači.
tragedija je što su idiotizma te riječi svjesni i putin i oni koji su je započeli koristiti pa je sad na djelu kao borbu kontra satanista.

tragedija je što usprkos tim saznanjima ne dolazi do promjene zločinačkog ponašanja putina i rusije.
zato će, prije, ili kasnije i rusi završiti kao i srbi nakon okupacije dijela hrvatske: podvijena repa i osramoćeni preživjeli će se vratiti u rusiju i kroz par godina će se pitati "'ko nas, bre, zavadi?".
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 40 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 40 of 50 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 45 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum