ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove diplomacije

Go down

Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove diplomacije Empty Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove diplomacije

Post by RayMabus 11/7/2022, 06:39

Republikanska kontrola Kongresa bi svakako predstavljala prepreku na putu Bidenove diplomatije, ali mu ta kontrola ne može uskratiti ustavne nadležnosti posebno u sferi vanjske politike.

Aktuelni i bivši američki predsjednici, Joe Biden i Donald Trump, posjetili su Pensilvaniju, gdje su uputili podršku svojim kandidatima uoči predstojećih izbora za Kongres.

I Biden i Trump nadaju se da će preokrenuti ravnotežu u trci za Senat između demokratskog guvernera Johna Fettermana i republikanskog kandidata, ljekara i TV zvijezde Mehmeta Oza. Biden smatra da će izbori za Kongres biti odlučujući za budućnost demokratije u Americi. Pensilvanija će biti odlučujuća u trci za senat.

Iako predsjednik Joe Biden ima široke ovlasti u području vanjske politike, eventualna pobjeda republikanaca mogla bi blokirati i uskratiti podršku finansiranju u Zastupničkom domu ili odbijanjem ratificiranja bilo kojeg sporazuma u Senatu.

Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove vanjske politike
RayMabus
RayMabus

Posts : 172914
2014-04-12


Back to top Go down

Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove diplomacije Empty Re: Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove diplomacije

Post by RayMabus 11/9/2022, 16:59


Trenutni rezultati

Prema projekcijama, trenutni rezultati su sljedeći:

Zastupnički dom
Demokrati - 165 (dva osvojena mjesta koje su držali republikanci)

Republikanci - 190 (sedam osvojenih mjesta koja su držali demokrati)

Senat
Demokrati - 46

Republikaci - 46
RayMabus
RayMabus

Posts : 172914
2014-04-12


Back to top Go down

Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove diplomacije Empty Re: Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove diplomacije

Post by AssadNaPodmornici 11/9/2022, 19:32

aj barem će oružje ići uredno za Ukrainu to je sada prioritet..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20580
2018-06-15


Back to top Go down

Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove diplomacije Empty Re: Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove diplomacije

Post by T. 11/9/2022, 20:45

SAD diplomacija se svodi na sankcije, promjene režima te ako ništa od toga ne prođe, invazije drugih zemalja...
vidimo kako ta 'diplomacija' radi u bidenovom mandatu...
eno su pred nekoliko dana (opet) izvršili invaziju na haiti...
normalno, o tome se zna malo ili nimalo...
'suverenu i međunarodno priznatu državu te članicu UN-a', kako se voli kazati za neke druge države...

_________________
Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove diplomacije Unname11
T.
T.

Posts : 16930
2014-04-14

Age : 82

Back to top Go down

Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove diplomacije Empty Re: Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove diplomacije

Post by mentalitet 11/10/2022, 06:03

Vazno mi je da je De Santis pobijedio na Floridi.Jucher zabranio federalcima ulazak na birachka mjesta.Mi smo ionako posebni jer ne jebemo 2% federalne zakone a posebno ne placamo federalni porez tako da je i to po mom gushtu.Prije par godina vishe puta sam vozio prema sjeveru i skuzim da imaju neki fol Turistichki centar,kao ono informacije za turiste i to na samoj granici sa GA.Pomislim si jebote ovo preko noci moze prerasti u pravi granichni prelaz.Glasao sam za De Santisa a ako se kandidira za predsjednika za njega cu jer Tramp mi je OK ali previshe preferira Zidove i uvukao je cijelu svoju obitelj u politiku .Posebno mi se ne dopada ona njegova mala fufica koja je lutkica na koncu svoga muza Zidova.Kad god sam u prilici objashnjavam amerima da ih Zidovi drze za muda i kao chinjenicu im podastrem imena kongresmena koja imaju dvojno drzavljanstvo Izraelsko i americhko.Do sada skoro svaki amer se zachudio i veli nisam znao ali od sada cu to uzeti u obzir.De Santis me kupio kad su prije dvije godine pochela ona sranja na sjeveru pa su crnci pocheli upadati ljudima u kuce pljachkajuci ih ,on fino donio zakon ,onaj tko ti neovlashteno stupi na imanje imash ga pravo ukokati na licu mjesta.E tako se to radi pa jarane ako imash muda dodji mi u dvorishte..Velim Tramp samo puno pricha a nr radi ,ovaj drugi cuti ali radi.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 4954
2020-07-06


Back to top Go down

Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove diplomacije Empty Re: Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove diplomacije

Post by debotoijusto 11/10/2022, 06:41

mentalitet wrote:Vazno mi je da je De Santis pobijedio na Floridi.Jucher zabranio federalcima ulazak na birachka mjesta.Mi smo ionako posebni jer ne jebemo 2% federalne zakone a posebno ne placamo federalni porez tako da je i to po mom gushtu.Prije par godina vishe puta sam vozio prema sjeveru i skuzim da imaju neki fol Turistichki centar,kao ono informacije za turiste i to na samoj granici sa GA.Pomislim si jebote ovo preko noci moze prerasti u pravi granichni prelaz.Glasao sam za De Santisa a ako se kandidira za predsjednika za njega cu jer Tramp mi je OK ali previshe preferira Zidove i uvukao je cijelu svoju obitelj u politiku .Posebno mi se ne dopada ona njegova mala fufica koja je lutkica na koncu svoga muza Zidova.Kad god sam u prilici objashnjavam amerima da ih Zidovi drze za muda i kao chinjenicu im podastrem imena kongresmena koja imaju dvojno drzavljanstvo Izraelsko i americhko.Do sada skoro svaki amer se zachudio i veli nisam znao ali od sada cu to uzeti u obzir.De Santis me kupio kad su prije dvije godine pochela ona sranja na sjeveru pa su crnci pocheli upadati ljudima u kuce pljachkajuci ih ,on fino donio zakon ,onaj tko ti neovlashteno stupi na imanje imash ga pravo ukokati na licu mjesta.E tako se to radi pa jarane ako imash muda dodji mi u dvorishte..Velim Tramp samo puno pricha a nr radi ,ovaj drugi cuti ali radi.

kad trumpko izvadi crnu biljeznicu desantis se povuce kao olinjali macor
djaba si krecio



Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove diplomacije SqUm0Pl
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30431
2014-04-12


Back to top Go down

Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove diplomacije Empty Re: Republikanska kontrola Kongresa bila bi velika prepreka na putu Bidenove diplomacije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum