ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti

Go down

Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Empty Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti

Post by prckov Wed 26 Oct - 17:04

University of Minnesota med school has students pledge to fight 'White supremacy' at ceremony (msn.com)

Our institutions is located on Dacota land. Today, many indigenous people throughout the state call the Twin cities home. We comit to uprooting the legacy and perpetuation of structural violence deeply embedded within the healtcare system. We recognize the inequities built by past and present traumas rooted in white supremacy, colonialism, the gender binary, ableism and all forms of oppression. We pledge to honor all indigenous ways of healing that have been historicaly marginalized by western medicine.

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Empty Re: Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti

Post by T. Wed 26 Oct - 20:50

Šta je ovo potonje kruteranio ?  Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti 1f636

_________________
Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Empty Re: Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti

Post by mentalitet Wed 26 Oct - 21:28

prckov wrote:University of Minnesota med school has students pledge to fight 'White supremacy' at ceremony (msn.com)

Our institutions is located on Dacota land. Today, many indigenous people throughout the state call the Twin cities home. We comit to uprooting the legacy and perpetuation of structural violence deeply embedded within the healtcare system. We recognize the inequities built by past and present traumas rooted in white supremacy, colonialism, the gender binary, ableism and all forms of oppression. We pledge to honor all indigenous ways of healing that have been historicaly marginalized by western medicine.


Moraju podilaziti indijcima jer 90% lijechnika,posebno specijalista su u USA oni a bogami i studenata medicine pa onda izvode bijesne gliste uvlacheci im se u shupak jer misle da ce ih tako ohrabriti da ostanu u USA zato shto se vecina struchnjaka u svim poljima pochela iseljavati odakle su i doshli.Davno sam napisao da Amerika nije postala najjacha zemlja na svijetu zato shto imaju vojnu silu vec zato shto suuselili naj pametnije ljude na svijetu pa im dali slobodu stvaranja.Medjutim USA vishe nije ono shto je bila pa oni koji to vide kupe prnje i odlaze.Zato se ove vladajuce budale sluze svim i svachim da bi ostali u sedlu jer je mustang podivljao.Josh 10 dana ako bog da pa ce svijet a i Amerika mirnije spavati.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5017
2020-07-05


Back to top Go down

Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Empty Re: Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti

Post by vuksadinare Wed 26 Oct - 21:54

mentalitet wrote:
prckov wrote:University of Minnesota med school has students pledge to fight 'White supremacy' at ceremony (msn.com)

Our institutions is located on Dacota land. Today, many indigenous people throughout the state call the Twin cities home. We comit to uprooting the legacy and perpetuation of structural violence deeply embedded within the healtcare system. We recognize the inequities built by past and present traumas rooted in white supremacy, colonialism, the gender binary, ableism and all forms of oppression. We pledge to honor all indigenous ways of healing that have been historicaly marginalized by western medicine.


Moraju podilaziti indijcima jer 90% lijechnika,posebno specijalista su u USA oni a bogami i studenata medicine pa onda izvode bijesne gliste uvlacheci im se u shupak jer misle da ce ih tako ohrabriti da ostanu u USA zato shto se vecina struchnjaka u svim poljima pochela iseljavati odakle su i doshli.Davno sam napisao da Amerika nije postala najjacha zemlja na svijetu zato shto imaju vojnu silu vec zato shto suuselili naj pametnije ljude na svijetu pa im dali slobodu stvaranja.Medjutim USA vishe nije ono shto je bila pa oni koji to vide kupe prnje i odlaze.Zato se ove vladajuce budale sluze svim i svachim da bi ostali u sedlu jer je mustang podivljao.Josh 10 dana ako bog da pa ce svijet a i Amerika mirnije spavati.
i bas indijci 90%.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Empty Re: Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti

Post by mentalitet Wed 26 Oct - 21:59

Pitaj koga hocesh tko zivi u USA.Recimo srbi su glavni vozachi kamiona a hrvati uglavnom gradjevinarci i ovdje i u Kanadi,meksikanci uglavnom gradjevinarci i berachi krastavaca itd.Jebi ga svako vuche nekog svog u neshto,a indijci su jedan od najinteligentnijih naroda ,nije ni chudo shto su cigani tako pametni pa zive na budzetu Hrvatske a nishta ne rade,jebiga porijeklom iz Indije:::))))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5017
2020-07-05


Back to top Go down

Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Empty Re: Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti

Post by vuksadinare Wed 26 Oct - 22:07

mentalitet wrote:Pitaj koga hocesh tko zivi u USA.Recimo srbi su glavni vozachi kamiona a hrvati uglavnom gradjevinarci i ovdje i u Kanadi,meksikanci uglavnom gradjevinarci i berachi krastavaca itd.Jebi ga svako vuche nekog svog u neshto,a indijci su jedan od najinteligentnijih naroda ,nije ni chudo shto su cigani tako pametni pa zive na budzetu Hrvatske a nishta ne rade,jebiga porijeklom iz Indije:::))))
od kud ja znam da zivis u americi da te potam?..nemam nikog drugog ti si mi najblizi merikanac ovdje :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Empty Re: Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti

Post by Ringo10 Thu 27 Oct - 5:19

Slicno I u Australjji
Indijci I Kinezi svuda
Indijci odlicni sa kompjuterima
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Empty Re: Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti

Post by mentalitet Thu 27 Oct - 7:26

Ringo10 wrote:Slicno I u Australjji
Indijci I Kinezi svuda
Indijci odlicni sa kompjuterima


Upoznao sam jednog indijca a kasnije i njegovu obitelj ovdje u USA.Ime mu je Shika a ja ga nazvao Zika.Njega boli ona stvar kako smo ga zvali,ali veliki zajebant.Zavrshio je isti Koledz kao i moj sin ali ne radi ono zashto se obrazovao nego je sada direktor jednog teniskog kluba a prije je bio trener.Igrali su kolrdz USA ligu i bogami se pokazao jako dobar.Sprijateljio se sa mojim sinom i bio chesti gost kod nas u kuci.Obozavao je nashu klopu a posebno roshtilj.Ishao sam sa njima u indijske restorane,uzas koliko ljuto jedu.,Sadio sam one halopinjo paprichice ,pojedesh jednu izlazi ti vatra na ushi a on mazne 10 i nishta.Znao nam je prichati kako se servira hrana u Indiji u restoranu ,rikavao sam od smijeha.Nema tu naruchivanja rijechima nego gestilkuliranjem rukama,a on je to bash dobro oponashao .Bio je u Zagrebu,dopalli mu se nashi pichici:::)))Tamo ga ludjaci iznapijali kao svinju ,a inache nikad nije prije pio pa valjda nije ni teshko bilo napiti ga..Stari i stara su doshli na zavrshetak studija ,pa sam upoznao i njega.Bio je struchni vodich i saradnik mnogim znanstvenim eksedicijama iz svijeta za safari na bengalske tigrove.Obecao mi je taj safari sa jahanjem na skonovima ali je u mrdjuvremenu na zalost umro tako da me Zika i dan danas zove tata.Obozavao sam te mladice nahraniti i to ne zaboravljaju .Cijeli taj teniski tim i danas su prijatelji pa ponekada navrate kod mene i naravno moram baciti roshtilj ali vishe ne mogu pojesti kao onda.Ovdje svaki drugi doktor se preziva Patel i ima to srednje prezime Sing shto oznachava pripadanju kasti jer u Indiji i danas postoje te kaste.U IT industriji su isto tako jako zastupljeni ,posebno u programiranju.Prije sam mislio da su ti indijci poludivlji narod dok ih nisam upoznao.Jebi ga kad odesh u svijet i upoznash razlichite kulture i ljude tek onda mozesh vidjeti koliko smo mi primitivni i koliko malo znamo ali shto je najgore prichamo o svim tim azijatima podrugljivo zato valjda shto imamo razne predrasude o njima kao uostalom i izmedju sebe na Balkanu.I da napomenem,u USA skoro svi studenti stranci su bolji od amera deset puta i uspjeshniji u shkoli,neshto kao shto su nekada djeca sa sela bila uspjeshnija nego djeca iz gradova,


Last edited by mentalitet on Thu 27 Oct - 7:29; edited 1 time in total

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5017
2020-07-05


Back to top Go down

Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Empty Re: Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti

Post by Ringo10 Thu 27 Oct - 7:29

Dodatak Singh u imenu imaju mahom Sikhi
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Empty Re: Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti

Post by mentalitet Thu 27 Oct - 7:30

Ringo10 wrote:Dodatak Singh u imenu imaju mahom Sikhi

Da,ali oni su visha kasta

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5017
2020-07-05


Back to top Go down

Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Empty Re: Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti

Post by Ringo10 Thu 27 Oct - 8:35

mentalitet wrote:
Ringo10 wrote:Dodatak Singh u imenu imaju mahom Sikhi

Da,ali oni su visha kasta
Taj kastinski sistem je ludjacki nehuman
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Empty Re: Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti

Post by T. Thu 27 Oct - 10:27

Ringo10 wrote:
mentalitet wrote:
Ringo10 wrote:Dodatak Singh u imenu imaju mahom Sikhi

Da,ali oni su visha kasta
Taj kastinski sistem je ludjacki nehuman
ovisi u kojoj si kasti...
uostalom, kao i u tzv. zapadnim demokracijama...

_________________
Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Empty Re: Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti

Post by prckov Thu 27 Oct - 12:17

T. wrote:Šta je ovo potonje kruteranio ?  Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti 1f636
ovo - " We pledge to honor all indigenous ways of healing that have been historicaly marginalized by western medicine."

a pa po teoriji socijalne pravde objektivno i univerzalno znanje nije uopce moguce, a niti pozeljno. Po njima je znanje (bas kao i  gender) socijalno konstruirano i kao takvo reflektira vrijednosti, vjerovanja, interese i socijalni kontekst onih koji su znanje proizveli. Znanje je kulturni artifakt i kao takvo (posto nije univerzalno i  objektivno) je samo jedno od mnogih mogucih znanja (kulturnih proizvoda), a marginaliziranje znanja (pogotovo crnaca) je naravno rasizam, i to ne obicini rasizam, nego sistemski. Zato oni podrzavaju sve oblike medicine i medicinskog znanja marginaliziranih grupa, zato jer su svi univerziteti u americi leglo neomarksistickih postmodernih ideja

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Empty Re: Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti

Post by Serbinho-3 Thu 27 Oct - 13:10

Medicina je skupa, kako se oni uvale, samo oni znaju.

Ulazili su kao strucna snaga, programeri, uzimali papire,

Tramp im ukinuo to, rece da je klasicna prevara, znaju od 

umeca Enter da pritisnu.

To su digli u nebesa, tamo po Srbiji ako ne znas sta ces sa 

sobom, odes u policajce ili programere, zavrse kurs za 150 eura.

Indijci su plasljivi ko misevi.

Drze one 7Eleven, Crnci kad im zatreba nesto, pravac kod

njih besplatno pokupe, zaplase ih malo.

Zaposljavaju samo svoje, ja sam izbegavao njihova mesta.

Ako zaposljavas samo svoje, neka ti i klijenti budu samo tvoji.

Vole da kradu, ako mu ostanes duze u radnji, prodaju te gluposti

razglednice, zezalice po Tenerifima, pitaju bez blama u dve radnje,

znaci opsednuti time.

Kurceviti dok ne osete reakciju, onda shvate da su pickice.

Nemam o njima lepo misljenje, Crnci to ipak tretiraju kako

treba.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Empty Re: Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti

Post by Guest Thu 27 Oct - 16:10

Kakvim glupostima su neki ljudi u stanju posvetiti svoj život, umjesto da uživaju u njemu... 
Bože sačuvaj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti Empty Re: Studenti medicine u Minnesota dali zakletvu da ce se boriti protiv bijele supremacije i gender binarnosti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum