ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije

Go down

Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije Empty Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije

Post by RayMabus Wed 5 Oct - 11:07

Ruski predsjednik Vladimir Putin danas je potpisao savezne ustavne zakone o pristupanju novih teritorija Rusiji i formiranju novih subjekata Ruske Federacije. Dokumenti su objavljeni na Internet portalu pravnih informacija, a vijest prenosi državni medij RIA Novosti.

Rusija je time u svoj sastav od danas i službeno uključila istočne i jugoistočne regije Ukrajine – LNR, DNR, Zaporožje i Hersonsku regiju.

Ovo je posljedica referenduma koji su u ovim regijama održani od 23. do 27. rujna, a koje Kijev i Zapad ne priznaju i smatraju farsom. Kijev je najavio nastavak vojnih operacija do konačne pobjede i vraćanja tih teritorija pod svoj nadzor, u čemu ima potporu SAD-a i ostalih članica NATO saveza

Putin je 30. rujna potpisao sporazume s čelnicima ovih teritorijalnih entiteta o prijemu regija u Federaciju, a Ustavni sud je te sporazume priznao kao u skladu s Temeljnim zakonom.

U ponedjeljak je donji dom ruskog parlamenta izglasao zakon o priključenju tih regija Ruskoj Federaciji, a jučer je to isto učinio i gornji dom – Vijeće Federacije.

Današnji Putinov potpis na ustavne zakone predstavlja i formalni završetak pravne procedure, i spomenute su regije, prema ruskim zakonima, od danas i službeni dio RF.

Ova će činjenica implicirati brojne nove elemente, a prvi i najvažniji je da će Moskva proglasiti „ukrajinsku agresiju na RF“, o čemu jučer govore brojni ruski analitičari, što će promijeniti dosadašnji format specijalne vojne operacije u Ukrajini.

To sve skupa može dovesti do potpune radikalizacije odnosa i na relaciji Rusija-NATO i prije svega Rusija-SAD s obzirom kako je rusko Ministarstvo vanjskih poslova upravo upozorilo Washington da se SAD ubrzano kreće u smjeru otvorenog sukoba s Rusijom po pitanju ukrajinskog rata.

Naime, Pentagon je ranije, a jučer i predsjednik Joe Biden, najavio slanje nove američke hitne vojne pomoći Ukrajini u iznosu većem od 600 milijuna dolara, koji uključuje i dodatna 4 mobilna raketna sustava HIMARS koji mogu gađati ruske teritorija, a Bidenova administracija je već ranije objavila kako ne priznaje rezultate referenduma i da podupire nastojanja Kijeva da te regije vrati uporabom sile.

Dakle, stanje postaje krajnje rizično!

Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije čime je pravna procedura i formalno okončana. Što slijedi?

Slijedi šou program. A šta bi drugo trebalo slijediti ? lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175932
2014-04-11


Back to top Go down

Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije Empty Re: Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije

Post by melkior Wed 5 Oct - 11:10

Ovim putem izražavam oštar prosvjed protiv ukrajinske agresije na Rusiju . Nije civilizirano da se jedna zemlja tako odnosi prema svom susjedu u 21. stoljeću lol!
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije Empty Re: Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije

Post by RayMabus Wed 5 Oct - 11:10

Prije 18 minuta

Nezavisni medij: Putin bi se mogao obratiti naciji, promijenit će status "vojne operacije"

Ruski predsjednik Vladimir Putin mogao bi se danas obratiti naciji, javljaju ruski mediji. Važno je napomenuti da ovo ne dolazi iz ruskih državnih medija - nego iz neovisnih novina Readovka.

Web stranica kaže da bi Putin mogao promijeniti status "specijalne vojne operacije".



Tako je. Udri Putko. lol! lol! lol! lol! lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175932
2014-04-11


Back to top Go down

Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije Empty Re: Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije

Post by melkior Wed 5 Oct - 11:15

U stvari, ovdje se ne radi o ukrajinskoj agresiji na Rusiju, već o silama sotonista i zapadnog mraka pod nazivom NATO koji hoće uništiti obitelj, domovinu i tradicionalne vrijednosti. Zapad se licemjerno prije tri tjedna poklonio britanskoj kraljevskoj kući i pokojnoj kraljici Elizabeti, a istodobno ne priznaje Rusiji pravo na carstvo.
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije Empty Re: Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije

Post by RayMabus Wed 5 Oct - 11:19

Baba je umrla a nije vidila Komšića još jednom na toj poziciji.

A s bakicom će umrit još puno toga.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t51504p20-britanija-otvoreno-protiv-hrvatske-u-bih


U novom kulturnom ozračju koje vlada svijetom, dio članica Commonwealtha počinje otvoreno dovoditi u pitanje britansku krunu kao dio države. Proces jača, Bahami, Belize i Jamajka su već odmakli u smjeru stvaranja republike. Kraljica tu ništa nije mogla, kao što nije mogla zaustaviti ulazak u EZ niti izlazak. Dvor je tijekom kampanje za referendum o izlasku iz EU mukom mučao. Kraljica se ne bavi dnevnom politikom. Ali je bila prisiljena primiti američkog predsjednika Donalda Trumpa. Ipak su to posebni odnosi, nije dolazilo u obzir da ga odbije.


Charles III je pred nepremostivim izazovom: Što ako i drugi krenu putem karipskih zemalja...


Otegla papak a taman Komšića tribali instalirat britanski konzervativci koji podržavaju krunu.

Koji peh a.

Na kraju, osvrnula se i na probleme vezane za izborni proces u BiH te je poručila kako se izbori moraju održati i da Velika Britanija tu ima jasan stav.

"Podržavamo izborni proces. Izbori se moraju održati i nećemo da se mijenjaju ta pravila. Što se tiče istrajnosti, Velika Britanija ulaže nova sredstva u BiH. To su čiste investicije, podržavamo NATO koji daje potporu Oružanim snagama BiH. Zanima me da svi saveznici rade isto, da osiguraju da snage koje podržavaju demokratiju u BiH nadjačaju sve drugo", zaključila je šefica britanske diplomatije Liz Truss.

Truss: Vidimo miješanje Rusije i u BiH, moramo osigurati da demokratske snage nadjačaju sve drugo

Jebi se kravo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175932
2014-04-11


Back to top Go down

Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije Empty Re: Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije

Post by RayMabus Wed 5 Oct - 11:41

Sad ćeš vidit kako se neke države koje su vojno pomagale Ukrajinu lagano tiho povlače.

U Bugarskoj smo makli Soroševsku vladu ( to san van već priča da su pali čim sam vidio da me ona prošla podržala a ova ne na onom sastanku ) i sad imaš Rumunjsku i Tursku na Crnom moru a Rumunjska je jučer il prekjučer rekla da podržava Ukrajinu u NATO.

Eto kad je podržavaš onda je i financiraj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175932
2014-04-11


Back to top Go down

Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije Empty Re: Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije

Post by melkior Wed 5 Oct - 11:48

RayMabus wrote:Sad ćeš vidit kako se neke države koje su vojno pomagale Ukrajinu lagano tiho povlače.

U Bugarskoj smo makli Soroševsku vladu ( to san van već priča da su pali čim sam vidio da me ona prošla podržala a ova ne na onom sastanku ) i sad imaš Rumunjsku i Tursku na Crnom moru a Rumunjska je jučer il prekjučer rekla da podržava Ukrajinu u NATO.

Eto kad je podržavaš onda je i financiraj.
Nagradno pitanje; što će se prije raspasti, Ukrajina ili Rusija?
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije Empty Re: Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije

Post by RayMabus Wed 5 Oct - 11:52

melkior wrote:
RayMabus wrote:Sad ćeš vidit kako se neke države koje su vojno pomagale Ukrajinu lagano tiho povlače.

U Bugarskoj smo makli Soroševsku vladu ( to san van već priča da su pali čim sam vidio da me ona prošla podržala a ova ne na onom sastanku ) i sad imaš Rumunjsku i Tursku na Crnom moru a Rumunjska je jučer il prekjučer rekla da podržava Ukrajinu u NATO.

Eto kad je podržavaš onda je i financiraj.
Nagradno pitanje; što će se prije raspasti, Ukrajina ili Rusija?
Ma jebe mi se za njih. Neka se čačkaju tamo na istoku koliko god oće i do kad god oće. To san van i napisa punih mjesec dana prije napada i rekao tada da sam ja anđeo Znanja ( To su Prijestolnici , zato van je ono general GF s pet zvjezdica , starješina ).

Znan koga ću sve nabit na kolac sada.

Rat vam je počeja odma nakon onog sastanka EU di su meni rekli da odjeben i da će oni opet instalirat Komšića.

Dobro.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175932
2014-04-11


Back to top Go down

Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije Empty Re: Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije

Post by RayMabus Wed 5 Oct - 12:05

RayMabus wrote:

Stvaramo novi svijet.

Moja ime je i kao inkarnirani i kao duša Nova duša a to znači dolazi promjena i anđeo sam Znanja a to su Prijestolnici a njihova je zadaća pomagati inkarniranim dušama na njihovom duhovnom putu.

Tri puta me preglasaš i onda me praviš budalom i misliš da ja tako truli nakaradni sistem neću uništit tj da ću to ostavit tako na ovoj planeti tj njenoj površini.

AJTE BOG.

---


Ja san van lipo reka prije godinu dana davno prije nego šta je ovo počelo da ako vidim još jednom Komšića na toj poziciji da će cijela Europa plivati u moru krvi i onda postavio uvjet ili izborni zakon ili ograničenje mandata na dva ko u Americi i onda se Komšić ne bi mogao kandidirati.

Amerikancima puna usta borba protiv korupcije a šta je vijećni mandat nego upravo to al eto njima ne odgovara jer neće doć onda njihov pa onda ništa i tko te jebe.

Lipo san vam se potpisa dole ispod tog posta od prije godinu dana i rekao ne bio ja to ako to ne bude tako.

General GF s pet zvjezdica, pripadnik Aštar komande i pripadnik anđeoske hijerarhije Znanja.


EU sastanak i svi osim Orbana za održavanje izbora u BiH dakle podrška Komšiću i odma dva dana nakon toga napad na Ukrajinu i sad kad su izbori u BiH idući tjedan Rusija službeno anketira dijelove Ukrajine.

Mislite da je ovo slučajno kako se datumi poklapaju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175932
2014-04-11


Back to top Go down

Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije Empty Re: Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije

Post by Ringo10 Wed 5 Oct - 13:34

melkior wrote:
RayMabus wrote:Sad ćeš vidit kako se neke države koje su vojno pomagale Ukrajinu lagano tiho povlače.

U Bugarskoj smo makli Soroševsku vladu ( to san van već priča da su pali čim sam vidio da me ona prošla podržala a ova ne na onom sastanku ) i sad imaš Rumunjsku i Tursku na Crnom moru a Rumunjska je jučer il prekjučer rekla da podržava Ukrajinu u NATO.

Eto kad je podržavaš onda je i financiraj.
Nagradno pitanje; što će se prije raspasti, Ukrajina ili Rusija?
Ni jedna
Ukrajina će kao velika oblast cijela ući u sastav Ruske Federacije
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije Empty Re: Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije

Post by RayMabus Wed 5 Oct - 13:36

Četiri scenarija nastavka sukoba u Ukrajini: Između nuklearnog udara i iscrpljujućeg rata

Ukrajinska vojska napravila je niz uspjeha u kontraofanzivama kako na istoku države tako i na jugu u Hersonskoj oblasti, međutim ono što se svi pitaju jeste sljedeće - šta se može očekivati prije svega od Rusije u narednih nekoliko sedmica.

Dok Ukrajinci oslobađaju teritorije, Rusija je i zvanično ratifikovala sporazume o aneksiji Hersona, Zaporožja, Donjecka i Luganska u sastav Ruske Federacije.

Iako je Kijev saopćio kako ova odluka za njih ne mijenja ništa, Rusija je naglasila kako će koristiti sva vojna i druga sredstva za zaštitu anektiranih teritorija. U ovakvom odnosu snaga, ukrajinski mediji su analizirali koji su scenariji mogući za dalji razvoj događaja na frontu.

Rusija će postaviti ultimatum uz prijetnju upotrebom nuklearnog oružja

Scenario o kojem se sada često govori je taj da će Rusija zahtijevati od Ukrajine prekid neprijateljstva duž cijele linije fronta prijeteći nuklearnim udarom u slučaju odbijanja.

"Kao opcija, prvo bi mogli izvesti demonstrativni nuklearni udar iznad Crnog mora ili upotrijebiti taktičko nuklearno oružje na nekom vojnom objektu u zapadnoj Ukrajini nakon čega bi postavili ultimatum", navodi list Strana.

Istovremeno, moguće je da nuklearni ultimatum neće biti objavljen odmah nakon aneksije već će biti odgođen kako bi se procijenio razvoj situacije na frontu.

"Ako ukrajinske trupe više ne budu u stanju da razvijaju ofanzivu na teritorije koje je već okupirala Ruska Federacija, onda neće postavljaju ultimatum te će se nastaviti boriti s nuklearnim oružjem. Ako postane realno da će Rusija izgubiti Herson i desnu obalu Dnjepra, onda bi mogli postaviti ultimatum", pojašnjavaju.

Također, postoji i opcija da ultimatum ne bude praćen nuklearnim udarom već udarima na kritične infrastrukturne objekte koji bi mogli ugroziti nekoliko ukrajinskih regija.

Rat se nastavlja u istom formatu

Jedan od scenarija koji se razmatra jeste i taj da Rusija neće koristiti oružje za masovno uništenje niti objaviti rat Ukrajini te da će ostati u formatu "specijalne vojne operacije".

"Činjenica je Rusija proglasila djelimičnu mobilizaciju daje određene argumente u prilog ovoj verziji. Dopuna mobilisanim kadroviam omogućit će Rusiji da riješi svoj osnovni problem. Na osnovu toga, ruska vojska može računati da će zaustaviti ukrajinsku ofanzivu, a možda i sama pokrenuti svoju", navodi se u analizi.

Između ostalog, ukrajinski analitičari ističu kako će rat na ovaj ili onaj način poprimiti karakter rata iscrpljivanja u kojem će Moskva nagovarati Kijev i Zapad na primirje pod prihvatljivim uslovima.

Rusija objavljuje rat Ukrajini i opća mobilizacija


Treći scenarij koji također ne uključuje upotrebu nuklearnog oružja tiče se proglašavanja rata Ukrajini.

"Ovaj scenarij se razlikuje od prethodne verzije po jednom parametru - broju mobilisanih. Mobilizacijski resursi Rusije su mnogo veći od ukrajinskih. Sotga, ovdje računica Moskve može biti takva da će htjeti formirati značajnu brojčanu prednost na frontu za nastavak ofanzivnih aktivnosti", ističu analitičari.

Ipak, mnogi još uvijek ne znaju da li Rusija ima resurse da naoruža i obuči tako veliki broj ljudi u slučaju opće mobilizacije. Također, ukoliko se proglasi opća mobilizacija, društvene posljedice unutar zemlje mogu biti vrlo ozbiljne.

Rat ulazi u sporu fazu

Posljednji scenario koji je razmatran tiče se ulaska rata u tzv. sporu fazu.

"Ovaj scenario podrazumijeva da će obje strane, bez zvaničnog objavljivanja primirja, de facto postepeno smanjiti aktivnost na frontu i približiti je niovu koji je bio u proljeće 2015. godine u Donbasu. To podrazumijeva spori rat s periodičnim lokalnim pogoršanjima. Neka vrsta lukavog primirja", pojašnjava se.

Ovu opciju, prema analizama, mogao bi Ukrajini preporučiti i sam Zapad.

"To bi uradili pod izgovorom da se Putin ne satjera u ćošak. Također, dobro bi došlo zbog naoružavanja ukrajinske vojske zapadnim oružjem. Rusija bi također pristala na ovu opciju jer bi im pružila priliku za neophodni predah, za popunu i reorganizaciju vojske", navodi Strana.

Ipak, ono što treba napomenuti jeste da do sada nije bilo signala da strane žele dogovor, a to je potvrdila i odluka koju je potpisao Volodimir Zelenski u kojoj se navodi kako su pregovori s Rusijom, dok se na njenom čelu nalazi Vladimir Putin, nemogući.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175932
2014-04-11


Back to top Go down

Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije Empty Re: Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije

Post by RayMabus Wed 5 Oct - 13:51

Koju god od te četiri karte izvučeš Komšičevci će biti poklani.

Izaberi bilo šta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175932
2014-04-11


Back to top Go down

Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije Empty Re: Putin potpisao zakone o ulasku novih teritorija u sastav Rusije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum