ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BALKAN II

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by Serbinho-3 25/9/2022, 06:56

pizzon wrote:Ljigavo
rusija je oduvek bila
pfotiv yuge pa i srj
niko nije vise obecavao
siptarima kosovo od kpr
od lenjina itd
pa taj putin je koketirao
sa siptarima 
sad nas tlaci za interese
rusije ko idiote...



Mahali Ruskim zastavicama decenijama i vriste na san glas

da smo Ruski faktor.

Pazi taj obraz i karakter.

Serbinho-3

Posts : 26370
2014-08-25


Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by Serbinho-3 25/9/2022, 07:01

Tito je isto podelio Srbiju na zahtev Zapada 1974, dali kredite

ali da uradis nesto.

Nije to sve slucajno, put u rat.

Samo sto su oni uleteli, kurcili se dve decenije, Marc ovde

svaka druga o bombardovanju, Ero u ekstazi, ne treba mu ni

Vijagra, Karma je cudo, ustopovala ih i spustila na zemlju.

Oni sto su se drali sa Zapada, pravili Rambo a sve picketine

po Zapadu  licno sam 100 ljudi nalupam, sada vriste.

Neka vriste, Italijani ko 1943 bezanija, danas glasaju, mene

mrzi, jedina nada za Zapad, Serbinha mrzi da glasa.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26370
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by Eroo 25/9/2022, 13:32

Kad želiš u borilačkoj vještini pobijediti suparnika moraš ga učiniti nervoznim...
3 danas e produžilo na 7 mjeseci i šta ćemo sad? :D
Zbog predugo trajajuće nervoze došlo je do  rastrojenosti, kad saznamo ono
šta smo znali i prije...Pojavila se čak i "Mala Atanta", ali da ne otkrivam sve,
sami pogledajte i odslušajte...Dobrica Ćosić je bio u jednoj stvari u pravu, 
ali vam  neću unaprijed otkriti u čemu... :^0
Eroo
Eroo

Posts : 74369
2016-07-22


Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by mentalitet 10/10/2022, 03:07

Ovaj balkanac je raketni pjesnik.On pricha o raketama kao nekim lijepim zenama.Sigurno najveci znalac iz bivshe YU u svezi raketnih tehnologija od kojega se moze nauchiti svashta korisno

Prof. MOMČILO MILINOVIĆ: Situacija u kosmosu je dramatična, o tome niko ne priča! ODMOTAVANJE 030

https://www.youtube.com/watch?v=nvV4BnGWVfA&t=170s

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5014
2020-07-05


Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by mentalitet 11/10/2022, 04:41

mentalitet wrote:Ovaj balkanac je raketni pjesnik.On pricha o raketama kao nekim lijepim zenama.Sigurno najveci znalac iz bivshe YU u svezi raketnih tehnologija od kojega se moze nauchiti svashta korisno.Ma chovjek ludjak ali pozitivan ::::)))Poslushaj te pizda vam materina (to "poznavateljima" oruzja) a posebno onom schwapskom ING za turbo rakete.

Prof. MOMČILO MILINOVIĆ: Situacija u kosmosu je dramatična, o tome niko ne priča! ODMOTAVANJE 030

https://www.youtube.com/watch?v=nvV4BnGWVfA&t=170s

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5014
2020-07-05


Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by niels 11/10/2022, 09:04

Zapravo, ja sam sve pročitao.

Zanimljivi uvidi, kako se povezuju stvari koje sam čitao kao dječak, mladić i kasnije.

Naravno, postovi otkrivaju ponešto i o njihovim autorima, kao i uvijek.

Žao mi je što gore na temi svi ratuju u Ukrajini, ne gledaju sebe i u sebe. A to je jedna od najtežih stvari - iskreno pogledati u sebe. Korist je ogromna, ali je i žrtva velika, pa živimo u zabludama, vraćam se tu dijelom i na Ćosića, pisao je o Srbima, ali je, možda i nesvjesno, zahvatio i šire.
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by mentalitet 12/10/2022, 22:31

niels wrote:Zapravo, ja sam sve pročitao.

Zanimljivi uvidi, kako se povezuju stvari koje sam čitao kao dječak, mladić i kasnije.

Naravno, postovi otkrivaju ponešto i o njihovim autorima, kao i uvijek.

Žao mi je što gore na temi svi ratuju u Ukrajini, ne gledaju sebe i u sebe. A to je jedna od najtežih stvari - iskreno pogledati u sebe. Korist je ogromna, ali je i žrtva velika, pa živimo u zabludama, vraćam se tu dijelom i na Ćosića, pisao je o Srbima, ali je, možda i nesvjesno, zahvatio i šire.

Ovdje si malo ne jasan jer diplomatski pishesh a posebno ne razumijem kakve veze ima Cosic koga i ne poznajem jer nikada nishta njegovo nisam prochitao osim na forumu neku istrgnute rijechi iz konteksta gdje se tvrdi da su srbi lazovi pa valjda u tome nekom narativu ga spominjesh i tvrdish ili naslucujesh da i ovaj Momchilo laze.Ponavljam,chovjek je pjesnik kada su u pitanju raketni sistemi i raketne tehnologije.Malo mi je smijeshan i ima neku razbijenu facu ali je izuzetno obrazovan i pametan sa neobichnim izrichajem za znanstvenika koji se spushta na najnizi nivo nas polupismenih kada se radi o tim tehnologijama i plastichno objashnjava stvari da i onaj sa malo inteligencije moze shvatiti o chemu se radi.Neshto kao ja na ovome forumu kada objashnjavam poznatim forumskim idiotima neke naj jednostavnije dogadjaje u nashim zivotima::::)))))Poslushaj ga josh jednom

https://www.youtube.com/watch?v=nvV4BnGWVfA&t=170s

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5014
2020-07-05


Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by niels 12/10/2022, 22:55

mentalitet wrote:
niels wrote:Zapravo, ja sam sve pročitao.

Zanimljivi uvidi, kako se povezuju stvari koje sam čitao kao dječak, mladić i kasnije.

Naravno, postovi otkrivaju ponešto i o njihovim autorima, kao i uvijek.

Žao mi je što gore na temi svi ratuju u Ukrajini, ne gledaju sebe i u sebe. A to je jedna od najtežih stvari - iskreno pogledati u sebe. Korist je ogromna, ali je i žrtva velika, pa živimo u zabludama, vraćam se tu dijelom i na Ćosića, pisao je o Srbima, ali je, možda i nesvjesno, zahvatio i šire.

Ovdje si malo ne jasan jer diplomatski pishesh a posebno ne razumijem kakve veze ima Cosic koga i ne poznajem jer nikada nishta njegovo nisam prochitao osim na forumu neku istrgnute rijechi iz konteksta gdje se tvrdi da su srbi lazovi pa valjda u tome nekom narativu ga spominjesh i tvrdish ili naslucujesh da i ovaj Momchilo laze.Ponavljam,chovjek je pjesnik kada su u pitanju raketni sistemi i raketne tehnologije.Malo mi je smijeshan i ima neku razbijenu facu ali je izuzetno obrazovan i pametan sa neobichnim izrichajem za znanstvenika koji se spushta na najnizi nivo nas polupismenih kada se radi o tim tehnologijama i plastichno objashnjava stvari da i onaj sa malo inteligencije moze shvatiti o chemu se radi.Neshto kao ja na ovome forumu kada objashnjavam poznatim forumskim idiotima neke naj jednostavnije dogadjaje u nashim zivotima::::)))))Poslushaj ga josh jednom

https://www.youtube.com/watch?v=nvV4BnGWVfA&t=170s

Želim reći da si otvorio zanimljivu temu, s upisima koje sam rado pročitao. I da, neki su upisi totalno promašeni, ali i promašaji su dio neke kulture. Pogrešne (samo)percepcije također.

I da raspravljanjem o Balkanu, korijenima, osobinama...možemo doći do korisnih zaključaka.

Raspravom o tome kako je koji tenk izgorio u Ukrajini, možda smo aktualniji, ali mi na to nemamo utjecaja, baš kao i svojedobno COVID temama.

Toliko ako si mislio povesti iskrenu debatu o Balkanu i Balkancima, dobrom i lošem. Nisam diplomat po vokaciji, samo se ne prepirem ako nisam 100% siguran da sam u pravu, i ako sa svoje 83 godine ne mogu još nešto novo i zanimljivo čuti.

Ako si otvorio temu da se svađaš, i to je u redu, to je tvoj stil.

Samo šteta dobre teme.
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by mentalitet 12/10/2022, 23:21

niels wrote:
mentalitet wrote:
niels wrote:Zapravo, ja sam sve pročitao.

Zanimljivi uvidi, kako se povezuju stvari koje sam čitao kao dječak, mladić i kasnije.

Naravno, postovi otkrivaju ponešto i o njihovim autorima, kao i uvijek.

Žao mi je što gore na temi svi ratuju u Ukrajini, ne gledaju sebe i u sebe. A to je jedna od najtežih stvari - iskreno pogledati u sebe. Korist je ogromna, ali je i žrtva velika, pa živimo u zabludama, vraćam se tu dijelom i na Ćosića, pisao je o Srbima, ali je, možda i nesvjesno, zahvatio i šire.

Ovdje si malo ne jasan jer diplomatski pishesh a posebno ne razumijem kakve veze ima Cosic koga i ne poznajem jer nikada nishta njegovo nisam prochitao osim na forumu neku istrgnute rijechi iz konteksta gdje se tvrdi da su srbi lazovi pa valjda u tome nekom narativu ga spominjesh i tvrdish ili naslucujesh da i ovaj Momchilo laze.Ponavljam,chovjek je pjesnik kada su u pitanju raketni sistemi i raketne tehnologije.Malo mi je smijeshan i ima neku razbijenu facu ali je izuzetno obrazovan i pametan sa neobichnim izrichajem za znanstvenika koji se spushta na najnizi nivo nas polupismenih kada se radi o tim tehnologijama i plastichno objashnjava stvari da i onaj sa malo inteligencije moze shvatiti o chemu se radi.Neshto kao ja na ovome forumu kada objashnjavam poznatim forumskim idiotima neke naj jednostavnije dogadjaje u nashim zivotima::::)))))Poslushaj ga josh jednom

https://www.youtube.com/watch?v=nvV4BnGWVfA&t=170s

Želim reći da si otvorio zanimljivu temu, s upisima koje sam rado pročitao. I da, neki su upisi totalno promašeni, ali i promašaji su dio neke kulture. Pogrešne (samo)percepcije također.

I da raspravljanjem o Balkanu, korijenima, osobinama...možemo doći do korisnih zaključaka.

Raspravom o tome kako je koji tenk izgorio u Ukrajini, možda smo aktualniji, ali mi na to nemamo utjecaja, baš kao i svojedobno COVID temama.

Toliko ako si mislio povesti iskrenu debatu o Balkanu i Balkancima, dobrom i lošem. Nisam diplomat po vokaciji, samo se ne prepirem ako nisam 100% siguran da sam u pravu, i ako sa svoje 83 godine ne mogu još nešto novo i zanimljivo čuti.

Ako si otvorio temu da se svađaš, i to je u redu, to je tvoj stil.

Samo šteta dobre teme.



Pa otvorio sam temu jer sam uvjeren da svi korijeni nashih problema leze u nashem mentalitetu i naslijedju koje smo poprimili kroz shkolu ili okolinu,obitelj.Mislim da se na ovoj temi ako iskljuchimo emocije i pogledamo sebi u ochi moze puno toga reci i pozitivnog i negativnog jer Balkan je kolijevka zapadne civilizacije ali su nam pojedini germanski narodi nabili komplexe manje vrijednosti pa smo izgubili povjerenje u sebe da mozemo bolje i jache od mnogih takozvanih velikih zapadnih naroda.Ne volim se svadjati ni u stvarnom ni u virtualnom svijetu ali sam tako nauchen da nikome ne ostajem duzan.Jako sam miroljubiva osoba koja je totalno na zemlji i najvishe imam problema sa samim sobom jer nastojim da budem bolji u svakom pogledu,ali kao i svi mi nosimo u sebi mnogo toga pogreshnog i krivo nauchenog a i sam znash da je najteze sebe pobijediti.To samo tako mozda izgleda da sam svadljiv jer unosim jedan temperamenat u razgovor koji tako zvuchi kao svadjalachki.Dodushe volim se nadjebavati sa budalama jer me to zabavlja,posebno njihova percepcija svijeta a nisu izashli dalje iz svoje selendre pa kada su vidjeli Zagreb mislili su da su boga ulovili za onu stvar.Ne podcjenjujem nikoga jer znam da to nije ni kulturno a ni lijepo,medjutim pojavi se neshto u meni zivotinjsko pa ne znam cutati nego dobijem potrebu da one koji ne razumiju osnovne stvari ugushim vokabularom:::)))Evo recimo ti,otkud ja znam da ti imash toliko dodina koje istichesh,ali je svakako inteligentno jer si se time ogradioi od onih koji mene napadaju pa se moram braniti,a ti si jednim potezom rijeshio taj problem,to kod tebe cijenim;;;)))))Zato te nikad nisam chastio ruznim rijechima .A mozda i zbog toga te cijenim jer znam da godine donose sa sobom iskustvo i znanje o zivotu bez obzira na stepen obrazovanja uvijek se moze nauchiti od starijih neshto korisno.Moj mozak je bio uvijek otvoren za uchenje pa sam kao mali znao sjesti blizu starijih koji su prichali o nechemu i tako sam puno toga nauchio shto mi je kasnije u zivotu koristilo jer nisam chekao da iskusim na svojoj kozi da bi shvatio shto je loshe i pogreshno a shto je pravilno i dobro.Zato sam do sada donosio uvijek pravilne odluke po sebe i svoju obitelj.Odgajan sam tako da poshtujem i cijenim starije pa zato popizdim kada je netko stariji gluplji od mene::::)))Necesh vjerovati ali samo to me moze razjebati i izbaciti iz takta.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5014
2020-07-05


Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by niels 13/10/2022, 17:35

Dižem postom malo zahtjevniju temu opet na vrh.

Ovo što si napisao, i ja sam od malih nogu slušao i promatrao. Ta mi je navika uštedjela dosta živaca. Daleko od toga da sam savršen i pametan, ali podigao sam 4 djece i hrpu unuka, a sad i praunuke…i od tebe bi mogao puno naučiti, živiš vani, svašta si prošao, to je uvijek zanimljivo čuti.

Balkan - svaka skupina naroda ima mane. Skandinavci su hladni i nemaštoviti, istočni Slaveni sirovi, zapadni Evropljani umočeni u krv skoro svakog naroda i plemena…i svi nam drže prodike. Za to smo krivi samo mi, jer nemamo samosvijest i slijepi smo na tuđe mane.

A i to je dobra isprika, kad ti dođe da polomiš neku bahatu budaletinu, samo slegneš ramenima “A tko mu je kriv, naletio je na Balkanca”. :) Ne. Mane su stvar karaktera, ne Balkana.
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by niels 13/10/2022, 17:41

Inače, Ćiro Blažević je rekao da kad bi radio kao trener vani i gledao igrače kako igraju, posebno djecu, da je uvijek mogao pogoditi koja su djeca s Balkana. On je znao zabavljati prijatelje u Švicarskoj, gleda pionire i pokazuje tko je auslander s Balkana.

“Imaju vic, snalažljivost, pozitivnu drskost, pretvaraju se da su slabi, a nisu, trče kao blesavi, a zapravo ne mogu napraviti ni koraka. To nam je u genima, morali smo biti snalažljivi i varati jače kako bi preživjeli, opstali”.
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by mentalitet 24/10/2022, 20:47

Ovo je vrh vrhova:::))) Specijalno za Nilsa





Ne vredi. Džabe sve. Hrvati su za nas Srbe druga civilizacija. I u pravu je Aleksandar Vulin kada kaže da "što pre prihvatimo da Srbiji nije mesto u Evropskoj uniji, biće nam bolje".

Evo samo nekoliko primera.

Pre nekog vremena, setićete se možda tog slučaja, pomoćnik gradonačelnika Čačka Dragan Nikolić iz Vučićevog SNS-a napao je poslanika Gradskog veća Ljubodraga Grbića iz opozicijske Lige za Čačak. U kafani lokalnog Studentskog centra, gde je Grbić bio domaćin na svečanom ručku za učesnike trke za Bogojavljenski krst, Nikolić ga je iznenada nekoliko puta snažno udario u glavu i naneo mu teške telesne povrede. Ili drugi slučaj, kad je ono predsednik opštine Kostolac Ivan Savić ispred kafane Galija nasrnuo na građanina Vladana Kerića i uz reči "gde si, pičko, tebe čekam!" dva puta ga snažno udario pesnicom, pa ladno seo u službenu limuzinu i nestao u noći. Ili kad je Zoran Savanov, kandidat Vučićevog SNS-a za predsednika opštine Kovačica, zajedno sa sinom Zoranom upao u kafanu Relaks, pa pajserom pretukao predsednika opštine Jana Puškara iz Demokratske stranke, i još nekoliko građana koji su im se našli na putu.

Takvih je priča kod nas u Srbiji za stalnu novinsku rubriku. Nema večeri da u nekoj kafani na beogradskoj periferiji ili kakvoj drumskoj krčmi negde u korneru Srbije nekog osionog funkcionera Srpske napredne stranke ne zanesu rezultati izbora, moć, pare i istorijska slava – ili naprosto kafanska muzika i loša industrijska šljivovica – pa polomi i kafanu i muziku i konobare i gazdu i goste sa sve vođom lokalne opozicije. Ili su bili lokalni izbori, ili trka za Bogojavljenski krst, ili je bio koncert Ace Lukasa za krsnu slavu opštine, funkcionerima i gradonačelnicima iz SNS-a ne treba mnogo da ih zanese. A uvek su lokalni izbori, trka za Bogojavljenski krst ili koncert Ace Lukasa za krsnu slavu opštine. I uvek sve smrdi na blato, dim, ćumur, prasetinu, šljivovicu i nevolju.

S druge strane, pogledajte molim vas lepo samo poslednju vest iz Hrvatske.

"U subotu u ranim jutarnjim satima u Varaždinu je došlo do incidenta u kojemu je sudjelovao i varaždinski župan Anđelko Stričak iz HDZ-a. Nakon svečanog otvaranja tradicionalnih Varaždinskih baroknih večeri Stričak se s društvom iz Županije opuštao na terasi ugostiteljskog objekta Strauss u vlasništvu nekad popularnog nogometaša, danas poduzetnika Darija Jerteca, kad je u tri sata i deset minuta poslije ponoći došlo do koškanja u kojemu je župan napao nepoznatog mladića i nanio mu teže tjelesne ozljede, verbalno nakon toga napavši i policajce koji su stigli na poprište obračuna."

Shvaćate o čemu vam pričam?

Varaždinski župan Anđelko Stričak najpre je u varaždinskoj katedrali svečano otvorio tradicionalne Barokne večeri, sklopljenih očiju uživao je gospodin čovek u nastupu Irskog baroknog orkestra i programu Dablin Konekšns sa delima Georga Fridriha Hendla, Pitera van Malderea i Kristofa Vilibalda Glika pod dirigentskom palicom Toma Fostera, u nadahnutoj izvedbi mezosopranistice Keti Brej, pa posle koncerta – i nekoliko kežual rečenica uz kanape sendviče i šampanjac sa maestrom Fosterom, o nepravedno potcenjenim Hendlovim operama i tako tim stvarima – sa društvom iz HDZ-a posetio kavanu Štraus, u vlasništvu bivšeg fudbalera i ljubitelja bečke operete Darija Jerteca, da se tamo malo opusti pre subotnjeg jutarnjeg programa i "Koncerta uz baroknu kavu" u Palači Sermaž, unapred se radujući nastupu varaždinskog baroknog ansambla Kamerata Garestin, kantatama Florijana Leopolda Gasmana i sonatama Johana Rozenmilera.

I šta? Taman je gospodin župan sa kamaradima iz HDZ-a i gazdom Jertecom komentarisao kako snažne italijanske uticaje strogi bečki barok duguje i seksualnoj orijentaciji nesrećnog Rozenmilera – koji je pred optužbama za homoseksualnost morao da beži u Veneciju, pa otamo posle u Beč doneo mediteransku dramatičnost Đovanija Legrencija – kad se iznenada pojavio taj neki mazgov i počeo da provocira ljubitelje klasične muzike, vičući nešto poput "VBV-pederi, bečki barok ste sjebali!". I gospodin župan, naravno, poludeo – ko ne bi? – pa uhvatio provokatora za vrat i njegovom glavom nekoliko puta udario o sto.

Tako je nekako bilo, ili je barem tako nekako biti moralo. U vesti iz Varaždina i policijskom izveštaju, istina, ne piše da je do sukoba došlo zbog Rozenmilerovih italijanskih uticaja na bečku muziku sedamnaestog veka, ali ja ne znam šta je drugo moglo da izazove tog finog čoveka. Možeš njemu sve da vređaš, možeš da vređaš i HDZ i Andreja Plenkovića, možeš čak i da kritikuješ Domovinski rat i Oluju, ali ne možeš da vređaš velikog Johana Rozenmilera. A naročito ne smeš da se izruguješ sa njegovom homoseksualnošću. Postoje neke stvari koje se u Hrvatskoj naprosto ne rade. Ne pred županom Anđelkom Stričakom.

Gde smo mi, a gde su Hrvati!

U Srbiji, eto, lokalni moćnici iz SNS-a svečano i uz pompu otvaraju trafostanice, manastirske porte, seoske kasarne, gradske murale, sabore trubača, vašarske šatore i trke za Bogojavljenski krst, a u Hrvatskoj lokalni HDZ-ovci otvaraju festivale barokne muzike! U Srbiji se vrte prasići, teku slapovi jevtinog piva, trešti turbofolk i sevaju sise kafanskih pevačica, a u Hrvatskoj se jedu kanape sendviči i njiše glavom u tempu Glikovih arija. U Srbiji, shvaćate, u sabornim se crkvama održavaju venčanja braće Novaka Đokovića, posle kojih svatovi idu u noćne klubove koje otvaraju bivši fudbaleri, dok se u Hrvatskoj u katedralama održavaju koncerti Georga Fridriha Hendla, posle kojih uzvanici idu u bečke kavane koje bivši fudbaleri nazivaju po Johanu Štrausu!

Konačno, kad lokalnog političara u Srbiji ponesu alkohol i muzika pa napravi sranje u kafani, on sedne u službenu limuzinu i kao najveća pička pobegne u noć, a kad lokalni političar nešto slično pod uticajem Hendlovih oratorija napravi u Hrvatskoj, gospodin čovek sačeka policiju i učtivo im se najebe rođene majke.

Ne vredi, kažem vam, džabe sve. Hrvati su za nas Srbe druga civilizacija.

Evo još samo jedan primer. Pre nekoliko meseci, setićete se možda i tog slučaja, pomoćnik gradonačelnika Kraljeva za sport i omladinu Nikola Radević – razume se, član Vučićevog SNS-a – u jednom se gradskom lokalu malo zaneo, pa podgrejan alkoholom i kafanskom muzikom počeo seksualno da uznemirava gošće i konobarice, na vrhuncu zabave priredivši striptiz, sve mašući polnim organom po kafani. Kako je veseli Nikola sin Dragiše Radevića, odbornika gradske skupštine i zamenika odborničke grupe Srpske napredne stranke koji je uz to i sam bivši policajac, nikoga u gradu Kraljevu i ostatku Srbije nije mnogo začudilo kad je policija ceo incident volšebno zataškala, i kad su iznenada nestale čak i snimke video nadzora u kafani.

Policija u Kraljevu, naime, ima preča posla. I ponešto drugačije tumačenja Zakona o javnom redu i miru. Svi se tako sećaju kako je policija Kraljeva onomad podnela zahtev za pokretanje prekršajnog postupka protiv izvesnog Danila Anđelkovića iz Beograda, zbog toga što je prekršio član 7. Zakona o javnom redu i miru. A šta je uradio nesrećni Danilo? Da li je i on hvatao konobarice za dupe i po kafani mahao kurcem? Ne: mladi profesor muzike, koji je u Kragujevcu završio Muzičku akademiju, stao je podno spomenika u centru Kraljeva i na staroj dedovoj violini svirao dela Nikola Paganinija.

Paganinija! Usred grada!

Ništa strašnije u istoriji Kraljeva nije zabeleženo još otkada su novembra 1944. partizani iz Četvrte proleterske brigade umarširali u grad. I dan danas Kraljevčani se tako sa strahom i nelagodom prisećaju dana kad se gradom poput sirene za vazdušnu uzbunu razlegao Paganinijev kapriče broj 24 u a-molu.

O tome vam, eto, pričam. Možete da hvatate konobaricu za dupe i sise, možete da se skinete goli i vitlate polnim organom po kafani, ali ne dao vam Bog da umesto sopstvenog kurca uzmete violinu, pa na ulici zasvirate Paganinija. To je Srbija. Dok u Hrvatskoj za to vreme gospodin župan mora da se izvinjava kada se nakon otvaranja Baroknih večeri i nastupa irske mezosopranistice u kavani Štraus, u sitan sat čekajući jutarnji "Koncert uz baroknu kavu" u Palači Sermaž, dohvati sa nekulturnim i necivilizovanim bilmezom. Koji je uz to verovatno i Srbin.

A Srbima smešno kako uopšte može da postoji nešto kao što je jutarnji program Varaždinskih baroknih večeri.

Ne vredi, kažem vam. U pravu je ministar, nije nam ni mesto u Evropi.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5014
2020-07-05


Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by niels 24/10/2022, 22:25

Ahahaha dobar…dobar.

Navlas ista đubrad, stvar je u umišljaju i stilu.

Iskreno, ako si krkan, brate, budi krkan do kraja, zatvori kafani, rasturi inventar i konobarici, a kad dođe murja, razgovor započeti s obaveznim: “A znaš li ti ko mi je ćaća, a?”
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by jastreb 25/10/2022, 11:58

mentalitet wrote:
niels wrote:  Cosic koga i ne poznajem jer nikada nishta njegovo nisam prochitao osim na forumu neku istrgnute rijechi iz konteksta gdje se tvrdi da su srbi lazovi 
Treba pročitati roman Deobe.  Iz Deoba su (iz konteksta) istrgnuli ono o Laži kao srpskom nacionalnom interesu,iako ,ako priočiatš barem par stranica ispred i poslije,vidjet ćeš da to nije to kako danas prikazuju hrvatski nacionalisti i bosanski fundamentalisti.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by mentalitet 5/11/2022, 23:10

jastreb wrote:
mentalitet wrote:
niels wrote:  Cosic koga i ne poznajem jer nikada nishta njegovo nisam prochitao osim na forumu neku istrgnute rijechi iz konteksta gdje se tvrdi da su srbi lazovi 
Treba pročitati roman Deobe.  Iz Deoba su (iz konteksta) istrgnuli ono o Laži kao srpskom nacionalnom interesu,iako ,ako priočiatš barem par stranica ispred i poslije,vidjet ćeš da to nije to kako danas prikazuju hrvatski nacionalisti i bosanski fundamentalisti.


Mile Care nedaj pare,poslushaj do kraja i ako mozesh nadji mu zamjerku.

https://www.youtube.com/watch?v=4MWBeRNn2RU&t=4503s

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5014
2020-07-05


Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by mentalitet 6/11/2022, 05:04


Krvave Balkanske milijarde" Domagoja Margetica -Kako su ratni profiteri i kriminalci ojadili Balkan

https://www.youtube.com/watch?v=93majsNfUyM

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5014
2020-07-05


Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by mentalitet 7/11/2022, 17:37




Kako smo postali sporokuhajuće žabe ?


https://www.youtube.com/watch?v=urhVnat3Xc0

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5014
2020-07-05


Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by mentalitet 16/11/2022, 02:34

mentalitet wrote:


Kako smo postali sporokuhajuće žabe ?


https://www.youtube.com/watch?v=urhVnat3Xc0

Ovo cu staviti ovdje jer vecini balkanjerosa fali pameti i logichnog razmishljanja.Dakle,moji balkanjerosi,davno je recheno da se uchi od pametnijih od sebe.Nije to sramota,nego vrlina pa sam se potrudio da krenete u prvi razred srednje naravno ako ste savladali osnovnu shkolu u shto sumnjam jer chitajuci vashe upise (vecina) je glupa k'o kurac.zato prionite na posao i jednim brzim brifingom pokushajte nauchiti neshto od omrznutih rusa:::)))

Fjodor Dostojevski - Citati Koji Pružaju Hranu za Misli

https://www.youtube.com/watch?v=0xhiEHwha2M

LAV TOLSTOJ
https://www.youtube.com/watch?v=UK4aZyd7S4g

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5014
2020-07-05


Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by mentalitet 18/11/2022, 02:03

Jeblo mater kako se ovo moglo roditi u Imotskom medju onim ustashama?Jugoslovenchina na kvadrat!!


Tin Ujević - Samo je san stvarnost
\https://www.youtube.com/watch?v=t25aZ_NcQhI


Arsen Dedić - Odlazak (Tin Ujević)
https://www.youtube.com/watch?v=_0HAzIBd9Ck

Tin Ujević: Svakidašnja Jadikovka
https://www.youtube.com/watch?v=W1yuQzyNICk


_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5014
2020-07-05


Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by Ringo10 19/11/2022, 01:50

mentalitet wrote:Jeblo mater kako se ovo moglo roditi u Imotskom medju onim ustashama?Jugoslovenchina na kvadrat!!


Tin Ujević - Samo je san stvarnost
\https://www.youtube.com/watch?v=t25aZ_NcQhI


Arsen Dedić - Odlazak (Tin Ujević)
https://www.youtube.com/watch?v=_0HAzIBd9Ck

Tin Ujević: Svakidašnja Jadikovka
https://www.youtube.com/watch?v=W1yuQzyNICk

Mucno je najmucnije
Biti vec star, a tako mlad

Divno receno 
Tin je bio jedinstven
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by mentalitet 19/11/2022, 04:41

Ringo10 wrote:
mentalitet wrote:Jeblo mater kako se ovo moglo roditi u Imotskom medju onim ustashama?Jugoslovenchina na kvadrat!!


Tin Ujević - Samo je san stvarnost
\https://www.youtube.com/watch?v=t25aZ_NcQhI


Arsen Dedić - Odlazak (Tin Ujević)
https://www.youtube.com/watch?v=_0HAzIBd9Ck

Tin Ujević: Svakidašnja Jadikovka
https://www.youtube.com/watch?v=W1yuQzyNICk

Mucno je najmucnije
Biti vec star, a tako mlad

Divno receno 
Tin je bio jedinstven

Interesabtno je da je bio boemchina i da nije patio od nacionalnog naboja i da je razmishljao svojom glavom i na svoj nachin dozivljavao svijet oko sebe pa je zato i mogao biti originalan u svemu i svoj do kraja.Meni jedan od omiljenijih pisaca Poezije ali i umova ondashnjice ( eto izmislih novu rijech nadahnut Tinom):::)))))ONDASHNJICA

Jadno vrijeme je zivio u Beogradu i tamo ostavio neizbrisiv trag poezije i misli.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5014
2020-07-05


Back to top Go down

BALKAN II - Page 3 Empty Re: BALKAN II

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum