ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by Hektorović 3/8/2022, 20:47

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga
prije 37 minuta

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga 78ae3189-fc08-4e4e-9be7-bb67b98e43eb
Screenshot: HRT
MINISTAR obrane Mario Banožić gostovao je večeras u Dnevniku HRT-a.
Govorio je o situaciji s protupožarnim zrakoplovima koji su zapeli na remontu, predstojećoj proslavi Oluje i odnosu s predsjednikom Milanovićem.

Banožić: Treba pohvaliti pilote i tehničare koji održavaju protupožarne avione

Komentirajući činjenicu da kanaderi i air tractori nisu spremni u ugovorno definiranim rokovima, Banožić je kazao kako treba pohvaliti pilote i tehničare koji svakodnevno održavaju protupožarne zrakoplove i tako doprinose sigurnosti države. Oni to rade 24 sata na dan i rade u svim mogućim uvjetima, dodao je podsjetivši na jučerašnje požare na šibenskom području.
"Naravno da bi bila određena komocija kod planiranja materijalnih resursa, ali mi danas uspijevamo sve odraditi. U zadnja dva tjedna pružili smo pomoć i u Sloveniji te BiH, tako da u ovom trenutku ugroze za hrvatske građane nema. Dinamički plan sa ZTC-om je bio ugovoren 15. kolovoza prošle godine i aktiviran u veljači, ali se to nije dogodilo", odgovorio je Banožić na konstataciju da bi sve bilo lakše uz deset protupožarnih zrakoplova.

"S ovim s čim možemo dajemo maksimalnu snagu"

Vezano za kašnjenje remonta zrakoplova, Banožić je kazao kako su nekoliko mjeseci dolazile informacije o tome da se događa, međutim u razgovorima sa ZTC-om je, tvrdi, dobivao uvjeravanja da će sve biti u redu.
"Ja jedino mogu tražiti da zrakoplov dođe, a kad završi sezona, kad vidimo koji su izazovi, moći će se konkretnije razgovarati", rekao je ministar.
Komentirajući činjenicu da zapovjednik HRZ-a Michael Križanec nije mogao konkretno reći da će varijanta s 4+3 zrakoplova biti dovoljna, Banožić je kazao: "Nitko ne može predvidjeti što se može dogoditi, a mi s ovim s čim možemo dajemo maksimalnu snagu."
Odgovarajući na pitanje što misli o tome da neki djelatnici tijekom bolovanja ili godišnjeg odmora rade u tvrtkama u inozemstvu, rekao je kako ne može ulaziti u operativne procese ZTC-a te da to rješava Uprava. MORH se u ovom slučaju nalazi u ugovornom odnosu, a djelatnike koji to rade, smatra, svakako treba sankcionirati.

Pohvalio se proračunom te nabrojao oružje koje vojska ima

"Hrvatska vojska ove godine ima zaista impresivan proračun od gotovo 7.6 milijardi. Iz izvješća sa sastanka NATO-a u travnju vidi se da je Hrvatska jedna od rijetkih članica saveza koja prelazi dva posto BDP-a izdvajanja za vojsku, od čega više od 30 posto ide za modernizaciju i opremanje", kazao je Banožić. Mnogi su pokušali, dodao je, umanjiti značaj MORH-a, ali ne radi se samo o Rafalima već se ulaže u sve tri grane HV-a.
"Tu je i infrastruktura, Black Hawk te zamjena helikoptera sovjetske proizvodnje, potpora civilnim institucijama kroz protupožarnu zaštitu i hitan medicinski prijevoz", rekao je Banožić pa nastavio govoriti o kopnenoj vojsci.
"Cilj nam je zadovoljavanje cilja srednje pješačke brigade pa smo išli u nabavku Bradleyja, borbenih vozila na gusjenicama i točkaši će biti opremljeni 30-mm daljinskim oružanim stanicama te Spike raketnim sustavom", kazao je ministar. Što se tiče mornarice, naveo je završavanje obalnih ophodnih brodova, nabavku dva lovca za mine i projektiranje višenamjenskog broda.

Ne dolazi na Milanovićev prijem

Banožić je potvrdio da neće biti na primanju ratnih zapovjednika na obljetnicu Oluje u organizaciji predsjednika Zorana Milanovića. Kazao je kako je od jutra zauzet aktivnostima - od polaganja vijenaca na Mirogoju, svečane Akademije, sastanka sa zapovjednikom garde Minnesote te susretom s braniteljima s ministrom Medvedom i premijerom Plenkovićem.
Objasnio je na što je konkretno mislio kad je na današnjoj konferenciji za novinare spomenuo skandal s udrugama.
"Mislio sam na udruge koje koriste svoja prava da komuniciraju da su bili sudionici Oluje, ali i ja sam kao dijete bio u Oluji. Prošao sam cijeli dio '95. godine, isto kao i '91. Jako se dobro sjećam događaja, bio sam u ratnom području. Mislim da svi zajedno na to trebamo gledati s pijetetom, a ne raditi na promaknuću pojedinih političkih ciljeva kad o tome govorimo", rekao je Banožić. Zaključio je da hrvatski narod zaslužuje dostojanstvenu proslavu Oluje.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Re: Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by Guest 3/8/2022, 21:01

Zauzet je aktivnostima.  lol!
Koja budaletina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Re: Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by dijagram 3/8/2022, 21:17

Dobro, bane je bio mali za rat, plenki i kizo pak preveliki.

Salaste glavurde jako bi im strsale i sigurnije je bilo skloniti to u Minken.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Re: Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by Guest 3/8/2022, 21:21

Ministar obrane izbjegava ratne zapovjednike Oluje.
Ima li većeg kretenizma od toga?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Re: Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by crvenkasti 3/8/2022, 21:26

Ja sam Hrvat.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28713
2014-04-17


Back to top Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Re: Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by dijagram 3/8/2022, 21:28

crvenkasti wrote:Ja sam Hrvat.
Strpi se, jos nije 04.08.  

Sutra se kmeci.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Re: Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by crvenkasti 3/8/2022, 21:30

dijagram wrote:
crvenkasti wrote:Ja sam Hrvat.
Strpi se, jos nije 04.08.  

Sutra se kmeci.

To je nacionalnost kao i svaka druga, samo što zvuči kao kmečanje.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28713
2014-04-17


Back to top Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Re: Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by jastreb 4/8/2022, 08:50

On se sjeća Oluje u Vinkovcima?

Nije mi znano da je Oluja zahvatila vinkovačku oblast.

Inače najgora stvar tih dana bila je što se branitelja tiče dopasti tu vukovarko-srijemsko-baranjsku oblast i čamiti ondje u rovovima i slušati vijesti o oslobođenju ličko-dalmatinsko-kordunaško-banijske oblasti. Ja bih poludio ondje.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Re: Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by AssadNaPodmornici 4/8/2022, 10:07

još će ispasti da je ovaj debilček bio kao joško buha jurišao kao 12godišnjak na bunkere i bacao granate

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Re: Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by epikur37 4/8/2022, 10:07

Pa ja i Bane smo isti....

Kad je krenula Oluja brao sam šljive kao dijete. Ali sam na zidu imao kartu, pa sam svako malo olovkom ucrtavao dokle smo napredovali.

Pa nazad pod šljivu. Pa vijesti da se otišlo dalje, trk u kuću pomijeraj crtu :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Re: Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by AssadNaPodmornici 4/8/2022, 10:36

Možeš zatražiti medalju za hrabrost i vojnu mirovinu kao taj debil.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Re: Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by epikur37 4/8/2022, 10:40

AssadNaPodmornici wrote:Možeš zatražiti medalju za hrabrost i vojnu mirovinu kao taj debil.
¸

On je stvarno glupav, Plenki GA DRŽI SAMO DA zOKIJU DIŽE ŽIVCE.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Re: Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by pizzon 4/8/2022, 10:48

Ex yu prostor postao je otrov za zivot
otrov...

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4977
2020-04-21


Back to top Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Re: Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by Guest 4/8/2022, 15:48

pizzon wrote:Ex yu prostor postao je otrov za zivot
otrov...
Je. Pogotovo Anji Šimpragi.
Djevojčica koja je bježala traktorom nakon Oluje, danas je potpredsjednica vlade u državi iz koje je pobjegla. Baš joj je život postao toksičan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Re: Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by Hektorović 4/8/2022, 15:51

AssadNaPodmornici wrote:Možeš zatražiti medalju za hrabrost i vojnu mirovinu kao taj debil.

Eto dobre ideje :D
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Re: Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by epikur37 4/8/2022, 15:56

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Možeš zatražiti medalju za hrabrost i vojnu mirovinu kao taj debil.

Eto dobre ideje :D

Vidiš :)

Ali čekajte nije Bane ništa tražio u tom smislu. Samo je odvalio glupu izjavu.

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Re: Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by Guest 4/8/2022, 16:24

Sve mi je jasno kad daje prednost gardi Minnesote, nad ratnim zapovjednicima Oluje. Idiotizam na kvadrat.
Igrom slučaja proveo sam davno 2 tjedna s tom gardom MInessote u vojarni u Kninu. Imali smo zajedničku vježbu na Dinari.

Odgovorno tvrdim da većih divljaka, pijanaca i narkomana u vojnoj odori nisam vidio. Pijani četnik je mačić za njih.

Inaće, baš u tom periodu su po babi i stričevima došle neke vojnikinje u HV. I to baš kod nas u vojarnu.
Indikativno je spomenuti da neke od njih nisu imale ni 2 pišanja u vojsci, a već su se poseksale s ovima iz Minnesote.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga Empty Re: Banožić: I ja sam kao dijete bio u Oluji, jako se dobro sjećam toga

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum