ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 25 of 50 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 29/8/2022, 09:05

od sinoć do jutros rokanje po RU položajima u Hersonu. nema spavanja



nadajmo se da su UKR pogoci točni, to je bitan intel kako radi, dojave, sateliti, prisluškivanja, na terenu vlastita populacija dojavljuje lokacije rusa itd

AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 29/8/2022, 11:04

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:Ovo oružja što je Ukrajina dobila od zapada je smirurija, kako bi se Rusi nosili sa Poljacima koji nabavljaju 500 HIMARS-a, 650 samohodnih haubica, F-35,...
realno do 2022 gotovo ništa nije dobila.. Ukrainci su išli sa cash-om po zapadu i istoku i tražili da im se prodaju moderni avioni.. ma jok, nitko se radi straha od Rusije nije usudio poslati ništa teže od od puške.. lakše smo mi 91-95 nabavljali teško oružje iz vanka nego Ukrainci.. tek im turci dali par desetaka barjaktar dronova.. ostalo su sve Ukrainci modernizirali sami, stare sovjetske zalihe + vlastita vojna industrija koja je ispala poprilično moćna za jednu od najsiromašnijih zemalja na čitavoj sjevernoj hemisferi..

prvi je Trump skupio muda i poslao im par desetaka javelina.. i to je to bilo od ozbiljnog borbenog oružja što im je zapad slao uoči i rata.. a i sada zapad ne šalje koliko bi trebao.. doslovno ne vidim razloga da im ne pošalju još 50ak HIMARS sustava, 200 155mm haubica, + obuka + PZO sustavi i tako da Ukraina sa tim resursima vrati Hersonsku oblast

Čak ono što ih je zapad obučavao zadnjih godina je bilo za partizanski rat, ne za ovakav rovovski, frontalni rat. Pošto su Američke projekcije sve govorile o brzom Ruskom zauzimanju zemlje.

Ovo su doslovno sami uspjeli.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 29/8/2022, 11:23

Čak i taj partizanski rat im dobro došao.
Evo i jutros neka likvidiracija. Pazi svaki dan jedan kvisling na poziciji izgubi glavu. A da ne govorim mreža doušnika na tom osvojenom području koji javljaju Ukr vojsci lokacije.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 29/8/2022, 11:37

AssadNaPodmornici wrote:Čak i taj partizanski rat im dobro došao.
Evo i jutros neka likvidiracija. Pazi svaki dan jedan kvisling na poziciji izgubi glavu. A da ne govorim mreža doušnika na tom osvojenom području koji javljaju Ukr vojsci lokacije.
tako i treba sa izdajničkom bandom. Treba svakoga tko surađuje sa ruskom stokom objesiti na najveću banderu u centru tog mjesta.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 29/8/2022, 12:28

Po twiteru se priča o "općem" napadu UKR na Ruse u Kherson obrani. Idu čak i priče da je počela prava ofenziva.

Naravno ozbiljni pro-UKR accounti upozoravaju da se ne treba zaljećati sa zaključcima, da je možda samo jači artiljerijski napad i ništa više.
pro-RU accounti se sprdaju da je to "Kherson ofenziva part 666"

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 29/8/2022, 14:41

Ringo10 wrote:
AlfaOmega wrote:Nešto se dešava na khersonskom frontu. Od sinoć ukrajinska artiljerija tuče kontinuirano, spominje se nova kontra. Cekamo više informacija
Ma kakva kontra. Malo granatiranja i nikakva kontra
što ti ono reče da bi same odmetnute pokrajine zgazile Ukrajinu samo da imaju zeleno svjetlo  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 1f602  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 1f602 

Ti si sebe sam eliminirao iz bilo kakve ozbiljne rasprave zbog ovakvih i hrpe drugih postova koje si ovdje izasro.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 29/8/2022, 14:42

Počela je Ukrajinska kontraofanziva!
Ukrajinci sad imaju puno himarsa!
Nema zaustavljanja dok ne oslobode Krim.

I Staljingrad, i Moskvu.
Možda.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 29/8/2022, 15:14

Dosta će biti Kherson za prvu ruku. Btw ovo nije opći napad (niti Ukr ima resurse) nego izgleda ograničeni udar.


Last edited by AssadNaPodmornici on 29/8/2022, 17:10; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 29/8/2022, 16:26

crvenkasti wrote:Pogrešan ti je pristup. Nema privatiziranih tema.

Svatko može pisati gdje i što hoće.
Jedino što može ograničiti slobodu jest nepoštivanje pravila.

Za svako nepoštivanje pravila postoje sankcije. Onaj tko ih primijeni mora točno napisati na koji se koji post odnosi i koje pravilo krši.

Ne možeš nekome reći: ti ne smiješ pisati ovdje jer mi se ne sviđaš ti i tvoje pisanje.

Te su osnove slobode poznavali još u antičkim vremenima.

Red, pravila i zakoni privlače ljude i čine da se osjećaju sigurnim. Takvo društvo napreduje.
pa evo kako je bila rasprava koju je otvorio kic, ako bi na ovom forumu uveli pravila kakva su na većini ozbiljnih foruma, ovdje nebi ostalo niti pola forumaša.

njihov dvojica(ili longi naprimjer kada udre 10 postova u komadu sa komšićem i galaktičkom federacijom) krše sva moguća pravila. a onda se nakače drugi i jebu jedni drugima matere i to nema smisla.

zato imam samo ove dvije teme koje sam uz dozvolu Kica privatizirao -- i tu sam odredio pravila, treba se držati događaja iz rata i komentiranje toga. evo odi na neki srpski vojni forum, recimo ja pratim my cities military, pa vidi kako su oni organizirali raspravu, itd. ili na forum hr , gdje su ringa nakon par kraćih banova banirali trajno radi istih stvari koje mu ja ovdje ograničavam pisanje.. napiše koji put nešto i pametno kao i ero, ali općenito uglavom uništavaju.

ali nitko im nije ništa ograničio. mogu otvoriti neograničen broj tema, i postoje tisuće i tisuće otvorenih tema gdje mogu tamo nastaviti pisati. samo sam ja ovdje na dvije teme uz dozvolu vlasnika kica, napravio neka interna pravila .

ostatak foruma je totalna sloboda, samo ne mojte kršiti zakone RH

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


veber and Piglet like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 29/8/2022, 17:36

kaj te libo kiki za četnika iz hrvatske.
htio je biti dio srbije. pa eto ostvario mu se san. 
živi u srbiji.
ljetuje u rvacko, ima debelu ženu.
san svakog srbina.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 29/8/2022, 20:01

Ukrajina je započela dugo očekivanu protuofenzivu na jugu zemlje, objavilo je njeno vojno zapovjedništvo. Ukrajinci kažu da su probili prvu liniju obrane.
Ukrajinska javna televizija Suspilne citirala je glasnogovornicu ukrajinske vojske Nataliju Humeniuk: "Danas smo započeli ofenzivne akcije u raznim smjerovima, uključujući i u regiji Herson."
Humeniuk je odbila dati više detalja o novoj ofenzivi, ali je rekla da su nedavni udari Ukrajine na ruske južne logističke rute neupitno oslabili neprijatelja. Dodala je da je prošlog tjedna bilo pogođeno više od deset ruskih skladišta streljiva.





biljezim jedno sretno

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Original
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 29/8/2022, 22:24

debotoijusto wrote:nedavni udari Ukrajine na ruske južne logističke rute neupitno oslabili neprijatelja

Još nekoliko udara i Rusija će neupitno toliko oslabiti da će bez ikakve sumnje izgubiti rat.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 29/8/2022, 23:21

29.08 -23h navečer.

danas su UKR konačno pokrenuli neki napad. Inače Rusi imaju također ogromne količine vojnika i tehnike na zapadnoj strani dnjepra, također i ovom momentu ispaljuju krstareće rakete i šalju avijaciju sa Krima.

Inače od popodne do ovoga trenutka nikada žešći udari po cijeloj Hersonskoj fronti i pozadini artiljeriom i preciznim udarima. Usput osim što UKR udara RU pozadinu(zapovjedništvo baze i skladišta) , također mlate i mostove , navodno gađaju (kako?) i potonske mostove tako da osiguraju da Rusi nemaju pojačanja. evo kako projektili padaju po novoj Kahovki. ima dosta videa i slika, ali i gdje Ukrainci imaju gubitke itd.

Da se bacimo na bitno, ono što znamo da su Ukrainci krenuli u frontalni napad na 3 pravca i napravili početne proboje. Na drugoj liniji na nekim mjestima je došlo Rusko pojačanje i stanje se stabiliziralo. Koliko su duboko napredovali saznat ćemo sutra.
Uglavnom situacija je takva na fronti da i sami Ukrainci priznaju da je nemoguće ostvariti neku brzu pobjedu, nego će ovo biti rat iscrpljivanja. Dakle Ukrainci će svjesno ulazeći u gubitke ići naprijed i tući po Rusima, koji će zbog logističkih problema imati problem da opskrbljuju cijelu frontu. Trebate računati da pitaj boga koliko Rusi dnevno da brane takvu frontu moraju potrošiti streljiva, tenkova, granata , hrane , goriva i ostale tehnike, a postoji problem da se hrani cijela Ruska vojska preko rijeke.
Ukrainci igraju na taktiku da će Rusi položaju na zapadnoj strani Dnjepra postati neodrživi a oni (Ukrainci) će lakše dovlačiti nove granate, streljivo, logistiku, svježe snage i vojsku, i tako pritiskati Ruse .

Na mjestu Ukrainaca bi išao na šemu, da tjednima uoči bi gradio velike rezerve na toj fronti, i onda sada nema kreni-pa stani(kao što su Rusi napravili na istočnoj fronti, maznuli par sela i to je to ). Probiju UKR prvu liniju fronte, Rusi dođu na drugu liniju(sada je tako), i onda sutra Ukrainci dovuku pojačanje(koje je pripremljeni prije), rokanje artiljeriom , Himars projektilima(sve su to trebali dovući, tonu topova , granata , dronova, tenkova, vojnika) , probiju Rusku obranu na drugoj fronti i idu dalje-
Rusi u međuvremenu zbog Ukrainskog udara po mostovima i pozadini imaju problem da opskrbe svoju vojsku i dolazi do laganog raspada fronte.

Držimo fige i vidjet ćemo.


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 30/8/2022, 00:26

crvenkasti wrote:
debotoijusto wrote:nedavni udari Ukrajine na ruske južne logističke rute neupitno oslabili neprijatelja

Još nekoliko udara i Rusija će neupitno toliko oslabiti da će bez ikakve sumnje izgubiti rat.

Već ga je izgubila.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 30/8/2022, 07:07

Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:
debotoijusto wrote:nedavni udari Ukrajine na ruske južne logističke rute neupitno oslabili neprijatelja

Još nekoliko udara i Rusija će neupitno toliko oslabiti da će bez ikakve sumnje izgubiti rat.

Već ga je izgubila.
Treba im to javiti.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10265
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 30/8/2022, 07:57

AlfaOmega wrote:
Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:
debotoijusto wrote:nedavni udari Ukrajine na ruske južne logističke rute neupitno oslabili neprijatelja

Još nekoliko udara i Rusija će neupitno toliko oslabiti da će bez ikakve sumnje izgubiti rat.

Već ga je izgubila.
Treba im to javiti.

Znaju oni to ili bar osjećaju onako doslovce u kostima. Samo im je teško javno priznati, jer se boje reakcije velikog vođe ilitiga svog cara.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 30/8/2022, 10:13

Jos uvijek samo topnistvo, nema glazbe pjesackog naoruzanja.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 30/8/2022, 10:34

jutro 30.08


Uglavnom UKR komanda je zamolila sve izvore(hrpa njih koje ja ovdje koristim) da trenutno bude "tišina" ,da se ne dijele informacije o stanju na fronti itd. Tu i tamo procuri neka informacija, ili neka slika,
Ukrainci nastavljaju sa udarima po pozadini i mostovima. očito su dovukli dosta streljiva za HIMARS sustave


uglavnom moje osobno očekivanje kako će operacija se eventualno razvijati( i to ako bude u korist ukrainaca) napisao sam sinoć.

ukratko --- moje viđenje kako bi UKR mogla obaviti posao ---
dakle uzeti par sela --doći do idućih RU položaja, rokati artiljerijom, smekšati iduću poziciju, i nastaviti napredovati(uz obostrane gubitke). Rusi sa druge strane bi trebali imati problem sa logistikom i dovođenjem pojačanja radi UKR udara po mostovima i pozadini. Vidit ćemo


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 30/8/2022, 10:47

evo jedan copy paste sa foruma. hr

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1298297&page=110
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Što se zbivalo u zadnjih nekoliko dana.

Harkoiv/Harkiv:
Ništa značajno. Rusi se utvrđuju, navodno dovlače pojačanja, Ukrajinci također.

Donbas:
Oko izyuma su Rusi u zadnjih 2-3 tjedna ozbiljno potisnuti i to ono ispod žita. Nisu to neka velika napredovanja, ali su strateški značajna. Praktično su Ukrajinci makli Ruse sa uzvisina s kojih su prijetili probojen prema Barvinkovi i prema Slavyansku. Ovo je naprvljeno nakon što su Rusi očito dio snaga makli s ovih pozicija. Onaj veliki ruski pokušaj prodora prema Barvinkovi je bio pokušaj da se ovo preokrene, ali šipak. Koliko vidim Slavyansk je trenutno daaaleko izvan dohvata Rusa sa sjevera.

Donbas:
Rusi su skoro stali s većinom napada oko Soledara i Bakhmuta, ali su pokušali prodor južno od Bakhmuta. Jučer su objavljivali da su uzeli Kodemu. Nisu. Usojeli su ući u selo i osvojiti istočni dio, ali zapadni dio sela s ukopanom ukrajinskom vojskom se još drži. Ovo je druga linija ukrajinske obrane i ako se Rusi tu probiju onda može biti zaguljeno jer su već probili tu liniju južno uzimanjem Dache, no to je još uvijek preuzak proboj da bi ga mogli razvijati. padne li Kodema, onda može biti svašta. Dalje prema jugu daru po ukrajinskim pozicijama oko Avdiivke, ali bitnijih pomaka nema. Veće borbe se vode na prilazima selu Prvomaiskoe. Tu pokušavaju prodor iz Piskyja i sa juga otvorenih prostorom i glavnina borbi se vodi oko petlje i mosta na autoputu zapadno od Piskyja. Ukrajinci su se izgleda odatle povukli zbog ruskog topništva, ali Rusi tamo nisu ušli jer ih Ukrajinci poklapaju svojim topništvom. Oko Vuhledara Ukrajinci su pokušali poboljšati svoj položaj, ali ništa nisu napravili. Moguće da su samo testirali Ruse... U Marinki je mirnije, vjerovatno slijedi nova erupcija borbi.

Jug:
Rusi su derali ko sumanuti Orikhiv. Zašto i zobg čega nije mi bilo jasno no nakon ukrajinske ofenzive oko Khersona vjerovatno su to napravili smatrajući kako su tamo grupirane ukrajinske snage za prodor ka jugu, prema Tokmaku i Polohyma. Koliko vidim nakon bjesomučnog granatiranja niti Rusi naprijed, niti Ukrajinci naprijed.

Pored mjesta Kamyanske, uz akumulacijsko jezero, zapadno od Orikhiva, nalazi se prelaz između ruske i ukrajinske zone kontrole. To je čisto ako nekoga zanima kako stižu izbjeglice u Ukrajinu s druge strane i obrnuto. Znači kolone auta, ljudi prelaze, a 20-30 km dalje traju borbe.

Kherson-Mykolaiv-Kryvyj Rih:
Ukrajinci su jučer krenuli. Velika najava i priče nakon prvih uspjeha. Do večeri se narativ izmijenio.

Prošli tjedan su Rusi imali nekoliko ofenzivnih akcija i stvorili su uvjete za ofenzivu prema Mykolaivu. Ukrajinci su morali djelovati i to je objašnjenje ovoga što je bilo jučer. Sve drugo bi značilo da Ukrajincima zapovijeda skupina debila koji nisu u stanju organizirati smislenu ofenzivu u trenutku kad imaju 3-4:1 u ljudstvu i najmanje egal u tehnici i topništvu, a onda kreću kad su Rusi dovukli dodatne trupe i kad realno imaju premoć u topništvu i tehnici a u ljudstvu su praktično u egalu.

Suprotno mišljenju da Ukrajinci kreću na Kherson, moje je mišljenje da je prodor ka Khersonu diverzija, a glavni udar je na na bokove, odnosno na liniju Blahodatne-Snihurivka i pravcem Lupareve-Oleksandrivka. Ovi svi drugi napadi su razvlačenje Rusa. Borba oko sela Pravdyne je zapravo povezana s napredovanje na ovom drugom pravcu. Ukrajinci žele vrati uzvišenje zapadno od Oleksandrivke iu time su zatvroli pravac mogućeg ruskog napada prema Mykolaivu, analogno tome i vraćanje Blahodatne, odmicanje Rusa od ceste Snihurivka-Mykolaiv zatvara Rusima drugi pravac prodora prema Mykolaivu i onda se Ukrajinci mogu posvetiti Khersonu.

Ispada da su najveći uspjeh ostvarili s mostobrana Avdiivka-Lozove gdje su napredovali 5-6 km u dubinu i vjerovatno prodrli u selo Sukhyi Slavok, ali nisu uspjeli proširiti mostobran prema Davidovom Brydu tako da dublji prodor bi ih ostavio izložene ruskom topništvu i zrakoplovstvu i to na otvorenom terenu.

U slučaju da Ukrajinci imaju spremljenje rezerve i da su osjetili da Rusi ovdje pucaju, oni mogu prebaciti težište napada tu i tu uvesti svježe snage. Problem je što bi ovo radili ispred nosa Rusima, no ako su te rezerve oko Snihurivke to je 10-15 km dalje i to bi se dalo napraviti. Vidjeti ćemo što će se zbivati.


Enerhodar NE:
Ukrajinci tuku povremeno po nuklearki. Nisu budale da naprave veliku štetu, ali povremeno tuku, znači ne Rusi nego Ukrajinci. Zašto? Razlog je jednostavan. Rusi samo što nisu trajno prekinuli zadnji dalekovod koji veže ovu elektranu u ukrajinski energetski sustav. Ona je već ispadala iz sustava, ali su je uvijek nanovo priključivali i to samo zato što Rusi nisu svoj sustav osposobili da u njega spoje ovu nuklearku (još ne, ali to ubrzano rade). Ova elektrana daje 20-25% energije koju Ukrajina koristi i Ukrajinci to nastoje spriječiti, a ne mogu to napraviti vojnim putem. Ovo možemo gledati kao način pritiska na Ukrajinu jer se približava zima, glavnina ugljena u Ukrajini je pod ruskom kontrolom, Rusi smanjuju isporuku plina, sad im režu i opskrbu električnom energijom....Taktika Ukrajinaca je jednostavna, nastoje izbaciti Ruse izvan NE jer njihova pristurnost tamo stvara nesigurnost i ugrožava rad NE, rade sve kako bi tamo umjesto Rusa tamo stavili/doveli neke međunarodne snage i tako spriječili njeno iskapčanje iz ukrajinskog energetskog sustava. Hoće li im to uspijeti, ne znam, no suštinski ne treba očekivati nikavu nuklearnu katastrofu, ali da povremeno koja granata tamo doleti to ćemo i dalje čuti na vijestima.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 30/8/2022, 14:28

da se maknemo malo sa ovog UKR napada u Khersonskoj oblasti te bacimo se na oružje. UKR MOD objavili video gdje su prikazali Mig29 u akciji. I pazi ovo ekipa snimila kako UKR lasnira AGM 88 HARM rakete iz Mig29etke


Čitao sam više rasprava, i stavljao svoje komentare na ovu temu, uglavnom zaključak je bio da su Ukrainci uz neke modifikacije mogli lansirati HARM rakete na navedeno područje i onda bi te rakete same tražile radarske signale i obrušavali se na njih. Malo je manje efikasno nego kada ti Ruski radar snimi tvoj avion ali u isto vrijeme manje opasno.
Mogu lansirati sa velike sigurnosti raketu na lokaciju gdje pretpostavljaju da su Ruski PZO ili protu artiljerijski radari. I u nadi da će Rusi imati aktiviran radar koji će snimiti projektil, i onda projektil se sam navodi na lokaciju signala. Eto

tako smo riješili taj misterij.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 30/8/2022, 14:34

https://m.vecernji.hr/vijesti/vojni-strucnjaci-iznenadeni-kako-ukrajinci-koriste-oruzje-rade-ono-sto-nitko-nikada-nije-ucinilo-1613144

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 25 of 50 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum