ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by RayMabus 26/5/2022, 21:23

Ruski predsjednik Vladimir Putin poručio je talijanskom premijeru Mariju Draghiju u telefonskom razgovoru u četvrtak da je Rusija spremna pomoći umanjiti problem međunarodne prehrambene krize samo u slučaju da Zapad ukloni sankcije, kaže Kremlj
"Vladimir Putin naglasio je da je Ruska Federacija spremna uvelike doprinijeti rješavanju prehrambene krize putem izvoza žitarica i gnojiva, ako se politički motivirana ograničenja koje je zapad nametnuo uklone", kaže se u izjavi Kremlja.

Ukrajina je ruski zahtjev nazvala "ucjenom", a britanska ministrica vanjskih poslova Liz Truss u četvrtak je kazala da Putin "pokušava ucijeniti svijet" koristeći prehrambenu krizu, nastalu zbog njegova rata u Ukrajini, kao oružje. Italija ima za cilj omogućiti izvoz žitarica blokiran u crnomorskim lukama, rekao je premijer Mario Draghi novinarima u četvrtak nakon telefonskog razgovora s ruskim predsjednikom.

"Prva inicijativa koju bi se moglo početi istraživati ​​jest vidjeti može li se izgraditi suradnja između Rusije i Ukrajine za deblokiranje crnomorskih luka", rekao je Draghi.

Putin poručio talijanskom premijeru: ‘Spremni smo smanjiti prehrambenu krizu ako ukinete sankcije‘
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by RayMabus 26/5/2022, 21:33

Trik je u tome šta je to ipak ukrajinsko žito a Ukrajinci neće pristat na nikakvo ukidanje sankcija Rusiji da bi neki tamo crnci u Africi dobili žito.

A Dragiju iduće godine izbori a navalit će mu pola Afrike i Azije u Italiju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by Serbinho-3 26/5/2022, 21:54


Gledam veceras ulje suncokretovo u ponudi, 3.99 eura.

Mislio da slikam, pa ajde da vam ne dosadjujem sa slikama iz

Italije.

Mislim se, Suncokretovo ulje, skuplje od Maslinovog.

Dobro si rekao za izbore, ako ih bude bilo, sa cime ce Mario

izaci na iste, litar ulja 10 eura i besne mase traze nekoga za

gusu da uhvate.

Sto se tice Rusa, ako im budu pustili olako, proci ce kao

Gorbacov.

Treba da traze dosta toga, ne bi li im nesto dali.

Zakon jaceg, tako se Zapad igra.

Preuzmes pravila igre i to je to.

Zapad nema nista, osim blef.

Pisu nebuloze po medijima, nemaju hranu a ni sirovine.

Rublja propala na sav glas, ona nikad jaca postala.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26371
2014-08-25

Lokacija: : Italy

RayMabus likes this post

Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by RayMabus 26/5/2022, 21:59

Italija nema nafte, nema plina, nema žita, ima velik javni dug i propadajuću demografiju i onda će oni glasat protiv mene u BiH i podržavat Komšića.

Pa jebo ti ja mater, instalirat ću ti Mussolinija na čelo te Italije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by Serbinho-3 26/5/2022, 22:05


To ti je isto kad HR priznaje Kosovo, jer prate te iz EU.

Ti vidis kada tebi smeta a ne vidis kod ostalih.

Tako ce i Italija sutra videti, ako im neko povuce potez,

koji im se nece dopasti a ovi objasniti da rade isto sto i oni.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26371
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by RayMabus 26/5/2022, 22:08

Nije isto jer Srbija je poticala pobunu u Hrvatskoj a nije platila ratnu odštetu nit je odgovarala za to i tako joj se Hrvatska osvećuje.

Uostalom Kosovo ti nije nezavisno dok ga Srbija ne prizna.

Na vašem mijestu prije bi se zamislio oko Austrije koja tvrdi da je vojno neutralna a onda prizna komadanje dijela druge države koja joj nije ništa učinila dakle pričam o Srbiji.

Na to bi se ja na vašem mjestu zamislio.

Ja sam se oko toga ( samog čina neutralne Austrije a koja na Balkanu kida dijelove druge države kako bi ostvarila svoju dominaciju pa mi nešto slično radi u BiH meni ) zamislio kad su mi počeli Komšića opet podržavat pa sam spojio dva i dva i sad jedu govna.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by RayMabus 26/5/2022, 22:17

Na to je odgovorio Putinov glasnogovornik Dmitrij Peskov koji je kazao kako Rusija ne snosi nikakvu odgovornost zbog "opasnosti od gladi" koja prijeti svijetu, nego je za to odgovoran Zapad koji je uveo sankcije Rusiji. Peskov je kako Rusije nije smetnja ukrajinskom izvozu žita u Poljsku putem željeznice - Tim prugama u Ukrajinu stižu vlakovi puni oružja, pa neka se te kompozicije vrate natrag pune žita, kazao je Peskov te za probleme u "morskom transportu" optužio zapadne sankcije protiv Rusije kao glavnog krivca za opskrbu prehrambenim proizvodima, ne spominjući koliko je ruski napad na Ukrajinu doprinijeo krizi.


Prijeti li nam glad? Rusi za Europu imaju ‘velikodušnu ponudu‘: ‘Ne smijemo prihvatiti, to je ucjena!‘



Tako je Peskov: Kad mogu dovlaćiti gomilu oružja željeznicom mogu isto tako i natrag odvačit tim istim željeznicama i žito. :tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by Serbinho-3 26/5/2022, 22:32

RayMabus wrote:Nije isto jer Srbija je poticala pobunu u Hrvatskoj a nije platila ratnu odštetu nit je odgovarala za to i tako joj se Hrvatska osvećuje.

Uostalom Kosovo ti nije nezavisno dok ga Srbija ne prizna.

Na vašem mijestu prije bi se zamislio oko Austrije koja tvrdi da je vojno neutralna a onda prizna komadanje dijela druge države koja joj nije ništa učinila dakle pričam o Srbiji.

Na to bi se ja na vašem mjestu zamislio.

Ja sam se oko toga ( samog čina neutralne Austrije a koja na Balkanu kida dijelove druge države kako bi ostvarila svoju dominaciju pa mi nešto slično radi u BiH meni ) zamislio kad su mi počeli Komšića opet podržavat pa sam spojio dva i dva i sad jedu govna.


Pobunu u HR su izazvali prvi Demokratski izbori, kao i u

ostatku Jugoslavije.

Blago onome, ko je tako nesto dozvolio.

Odmah su poceli ratovi.

HR, Ujkani i ovi se digli.

Trebalo je to sve razoruzati i naoruzati motikama.

Zasto motikama, pa da ratuju radom i trose negativnu energiju.

Bosna, tamo izbio Prvi Svetski rat, neko dozvolio izbore,

pobise odmah nakon istih.

Ajde sto su se oni pobili, nego sto Nemci guraju opet da

kontrolisu istu, ko da se nije naucilo.

Albanci, uvek bilo kao rat, stranci gurali, Jugosloveni hranili.

Italija ima 24 Republike ili Regije.

Imaju manje jedni sa drugima, od Jugovica.

Oni su opstali, doduse njima Zapad ne ubacuje te politicare

da prave ratove.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26371
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by RayMabus 26/5/2022, 22:45

Najnovije vijesti o ratu u Ukrajini, uživo

Putin-Draghi, telefonski poziv: zajednički napori za rješenje prehrambene krize
autora Marca Galluzza
Ruski predsjednik Vladimir Putin i premijer Mario Draghi imali su telefonski razgovor: razgovarali su o prehrambenoj krizi koju Ukrajina proživljava. Ali za Putina se pšenična kriza može deblokirati "ako Zapad ukine sankcije"


Posljednji put prije skoro dva mjeseca. I to je bio iskren, težak, gotovo konfrontirajući telefonski poziv. I sam Mario Draghi je to rekao: "Zovem vas da razgovaramo o miru", to je bio njegov debi i na svaki poziv ili želju da je uvijek i samo našao zid u Vladimiru Putinu: "Nije vrijeme", bio je mantra koju je nekoliko puta ponovio šef Kremlja.

Danas, iznenađujuće, dvojica čelnika čula su i u prvoj noti koju je izdao Palazzo Chigi više ne govori o miru, već o onom prvom koraku koji u mislima i ciljevima premijera može dovesti do početka odmrzavanja: krize hrane koja Ukrajina proživljava krizu koja može utjecati na Mediteran, Sjevernu Afriku i Bliski istok. Inicijativa talijanskog premijera je "inicijativa" koju je "osjećao da poduzima zbog ozbiljnosti humanitarne krize". Nadajmo se”, zaključio je Draghi, priznavši da nije vidio “tračak mira” iz telefonskog razgovora s ruskim predsjednikom.


Za talijansku diplomaciju, dvojica predsjednika razgovarala su o "naporima za pronalaženje zajedničkog rješenja za tekuću krizu s hranom". Kad bi riječi bile praćene činjenicama to bi bila prekretnica. Ruska vojska je do prije nekoliko sati gađala i bombardirala konvoje s hranom iz Ukrajine. Današnji jezik, "zajedničko rješenje", svakako je novost. S druge strane, dokument ministarstva vanjskih poslova o pregovaračkom putu koji je do sada dobio više kritika nego pohvala, kako iz Moskve, tako i iz ukrajinske vlade, nije obrađen, barem ne u vrhu ključnih tema razgovora. Nije slučajno što se u nekoliko redaka bilješke iz Palazzo Chigi govori o situaciji u zemlji, o krizi s hranom, ali čak ni naznake mirovnih pregovora.


Ruski predsjednik Vladimir Putin, u naknadnoj je noti koju je objavio Kremlj, međutim, zamrznuo je očekivanja o suradnji na blokadi sjemena u luci Odesa, navodeći da je Rusija "spremna dati značajan doprinos prevladavanju prehrambene krize kroz izvoz žitarica i gnojiva, pod uvjetom da se ukinu sankcije koje je uveo Zapad”.

Nakon intervjua, premijer Draghi je također želio pojasniti detalje telefonskog razgovora: “Tražio sam predsjednika Putina – objasnio je na konferenciji za novinare – svrha je bila pitati može li se nešto učiniti da se odblokira žito koje je danas u ležištima u Ukrajini jer će kriza hrane koja se približava i koja je već prisutna u nekim afričkim zemljama imati divovske razmjere i strašne humanitarne posljedice ». Putin je izvijestio da su luke blokirane jer ih je minirao Kijev, naglašava Draghi, pojašnjavajući da "suradnja mora biti miniranje luka i osiguranje da ne dođe do napada na razdoblje razminiranja". Ali "nismo istražili jamstva", priznaje Draghi, objašnjavajući međutim da je "postojala spremnost Putina da se nastavi u tom smjeru". Stvar je u tome da "Putin vjeruje da krivnju" za prehrambenu krizu "ležu sankcije, jer bi bez sankcija Rusija mogla izvoziti pšenicu", ali, podsjeća Draghi, "očito su sankcije tu jer je Rusija napala Ukrajinu". Slijedeći korak? Bit će čuti "Zelenskog da vidi ima li volje da se nastavi u ovom smjeru, ima li raspoloživosti". Potom će predsjednik Vijeća o tome govoriti "izvanrednom Europskom vijeću", uz "kratko izvješće": "Ali, pazite, to je pokušaj koji bi mogao završiti ničim osim što mi se čini, bez ikakve sigurnosti da bit će uspješan. »Upozorava premijer. Ozbiljnost situacije, zaključuje Draghi, "tjera nas da riskiramo i pokušavamo stvari koje možda neće uspjeti".
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by Serbinho-3 26/5/2022, 22:48


Putina su proglasili ludakom i bolesnikom.

Ljudi veruju.

Vide medije, tako i za nas sve najgore pisu.

Kako je rat poceo, Putin naglo poludeo i razboleo se.

Logicki gledano, ako je tako, kako onda telefonom

pregovaras sa istim.

Nisam nikad video ovoliko lazi, pa se pitam i oko Korone,

koliko su lagali.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26371
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by RayMabus 26/5/2022, 22:51

Briti i Amerikanci sigurno neće pristat na nikakvo ukidanje sankcija radi tamo nekakvog žita.

Uostalom brige njih, neće njima gladni iz Afrike i Azije navalit nego Italiji i jednom dijelu Europe.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by RayMabus 26/5/2022, 23:00

Amerikance baš brige šta će tamo neku Italiju preplavit gladni iz Afrike i Azije. 

Oni su na drugom kontinentu i gledaju NBA doigravanje.

https://sport.avaz.ba/kosarka/745755/da-pokusa-to-isto-milion-puta-ne-bi-uspio-grinovo-slobodno-bacanje-nasmijalo-cijelu-dvoranu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by Serbinho-3 26/5/2022, 23:11


Italija moze iste preko Agencije da posalje u Nemacku da

rade i zaradi na istim.

Nije sve tako crno.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26371
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by RayMabus 26/5/2022, 23:14

Sve se svodi na kraju da kad vide da ne mogu prodat žito da će seljaci po Ukrajini jednostavno to isto žito dat u bescijenje preprodavačima koji će ih onda kamionima il vlakovima prevest priko granice i prodavat dalje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by RayMabus 26/5/2022, 23:47

Najveća glad upravo u ovoj središnjoj crnačkoj Africi....tako da će to sve preko Libije u Italiju uskoro.
Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Hunger%20map%20-%20WFP
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by RayMabus 27/5/2022, 00:17

Ekonomska kriza + navala crnaca jer ova Libija i nije država nego nekakvi procjep prema Europi dakle Italiji.

Bude njima Benito instaliran kad tad.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by mentalitet 27/5/2022, 00:21

RayMabus wrote:Najveća glad upravo u ovoj središnjoj crnačkoj Africi....tako da će to sve preko Libije u Italiju uskoro.
Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Hunger%20map%20-%20WFP


Hrvatice jedva chekaju crne kuronje jer vi imate pimpeke:::))))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5014
2020-07-05


Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by Ringo10 27/5/2022, 07:27

A nisu ti ni Srpkinje nista bolje
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by RayMabus 27/5/2022, 09:05

Putin pokušao ucijeniti svijet hranom. Amerika ga odbila
SJEDINJENE Američke Države odbile su sinoć poziv ruskog predsjednika Vladimira Putina na ukidanje ekonomskih sankcija u zamjenu za deblokadu crnomorskih luka preko kojih bi se izvezle žitarice.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by RayMabus 27/5/2022, 09:14

Ljevica i desnica su po anketama u Italiji li la i sad će pola miljona birača preć ka desnici i desnica dobija izbore u Italiji.

Mogućnost da Benito bude instaliran na čelo Italije sve su veće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC Empty Re: Putin poručio talijanskom premijeru: IMA DA MI PUŠIŠ KURAC

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum