ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Britanija otvoreno protiv Hrvatske u BiH

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Britanija otvoreno protiv Hrvatske u BiH - Page 3 Empty Re: Britanija otvoreno protiv Hrvatske u BiH

Post by RayMabus 29/9/2022, 20:13

RayMabus wrote:To ti je bila loša izjava ako se pita a pita se generala GF s pet zvjezdica.

Koštat će te jako.
Ovo ludilo svijet još nije vidio: Banka Engleske se odlučuje na printanje novih 65 milijardi funti u jeku najveće inflacije u 40 godina. Ekonomisti su u šoku

lol!

RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Britanija otvoreno protiv Hrvatske u BiH - Page 3 Empty Re: Britanija otvoreno protiv Hrvatske u BiH

Post by RayMabus 1/10/2022, 04:10

Prema ekonomskom planu koji je objavio britanski ministar finansija Kwasi Kwarteng, snižavanje porezne stope bit će najveće u posljednjih 50 godina. Podrazumijeva i snižavanje porezne stope za 45 posto na prihode više od 150.000 funti. Snižavanje poreza i namjera da se građanima subvencionira plaćanje energenata, koji su sve skuplji, značit će dodatno zaduživanje za 72 milijarde funti, i to u samo pola godine.

Zašto je funta sve slabija, dok je dolar sve snažniji

Šta želite da napravim ? Treba mi da poskidam zapadnu žgadiju koja podržava Komšića i zato vidite da je netko il nešto uletio kad su oni mislili ekonomski odma ga uništit i da na brzinu tako osvoje Rusiju. Mislim ga držat još neko vrijeme al daleko od toga da ga na bojnom polju neću gaziti štaviše baš suprotno jer šta više tu gubi dupe mu je ugroženo i sve je oštriji prema Komšičevcima. Generalno smatrajte da mi treba da poskidam Komšićevce a posli može i niz vodu. Pusti vodu neka govna odu nakon šta obavi ono šta je meni bitno.
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus 3/10/2022, 23:38

Nova britanska vlada odmah je uspjela srušiti vlastiti ugled. Umjesto da je uspori, ubrzala je inflaciju i otežala svaku šansu rasta

Visoka cijena življenja u prošlosti: Britanska je funta postala nevažna valuta

Šta želite da napravim ? Treba mi da poskidam zapadnu žgadiju koja podržava Komšića i zato vidite da je netko il nešto uletio kad su oni mislili ekonomski odma ga uništit i da na brzinu tako osvoje Rusiju. Mislim ga držat još neko vrijeme al daleko od toga da ga na bojnom polju neću gaziti štaviše baš suprotno jer šta više tu gubi dupe mu je ugroženo i sve je oštriji prema Komšičevcima. Generalno smatrajte da mi treba da poskidam Komšićevce a posli može i niz vodu. Pusti vodu neka govna odu nakon šta obavi ono šta je meni bitno.
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus 5/10/2022, 16:40

Nakon manje od mjesec dana, koliko je Truss na mjestu premijerke, samo 14 posto javnosti kaže da ima dobar dojam o njoj, prema anketi YouGova.

Sedamdeset i tri posto ju ne odobrava, a njezina ukupna neto ocjena naklonosti je - 59 bodova, što je niže od najgore ocjene od - 53 boda koju je dobio njezin prethodnik Boris Johnson u srpnju prije nego što je napustio dužnost.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/veliki-trenutak-britanske-premijerke-prekinuo-mini-incident-uklonimo-ih-15257345
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by melkior 5/10/2022, 17:50

Umrla je kraljica kad je vidjela da je bezveznjak i klempo Boris Johnson bio premija u odnosu na ovu kokoš Liz Truss. Srce ju je izdalo :facepalm

2015-08-09

Back to top Go down

Post by RayMabus 15/10/2022, 10:39

Liz Truss se očajnički se bori da zadrži svoju mjesto premijerke Velike Britanije, ali njen skori odlazak sve je izgledniji, piše Guardian.

U ponižavajućem razvoju situacije, premijerka je odustala od svog mini budžeta, tj. od planova da ukine povećanje poreza na dobit za 18 milijardi funti i zamijenila je arhitekta te fiskalne politike Kwasija Kwartenga s Jeremyjem Huntom. No nije uspjela smiriti financijska tržišta, kao ni bijesne konzervativne zastupnike.

Truss je izjavila da bi njen ostanak na mjestu premijerke pomogao "uvjeriti tržišta u britansku financijsku disciplinu", ali ubrzo nakon njene konferencije za novinare cijena državnog zaduživanja je porasla, a funta dodatno pala.

Visoko pozicionirani konzervativni zastupnici u britanskom parlamentu već planiraju kako je smijeniti s dužnosti, a dio njih razmišlja o tome da ju u narednim danima javno pozove da podnese ostavku. Jedan bivši ministar rekao je da su mislili da su izgledi da izdrži do Božića "50/50".

- Kad bih mogao mahnuti čarobnim štapićem i riješiti je se sada, to bih odmah učinio ali problem je u sustavu - kazao je za Guardian neimenovani zastupnik.

Tradicionalno oštri britanski mediji jednako se snažno zalažu za što skoriji odlazak Liz Truss.

Velika Britanija ostaje bez premijerke? ‘Dani Liz Truss su odbrojani, stanje je katastrofalno ‘

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus 15/10/2022, 19:27

Raspad sustava i kaos u Velikoj Britaniji

Gotovo nestvarne slike stižu ovih dana i iz Velike Britanije, zemlje koju upravo proždire njen vlastiti ego tj. želja njenih elita za veličinom koje već odavno nema – s propašću kolonijalne vladavine.

U toj je zemlji ove godine zatvoreno nevjerojatnih više od 200 000 tvrtki, prosvjedi nezadovoljnih Britanaca jačaju, u subotu im se priključio i masovni štrajk željezničara, a tek izabrana premijerka Liz Truss suočava se s realnom mogućnosti da bude detronizirana zbog loših ekonomskih i poreznih poteza koji su samo ubrzali krizu. Gotovo da i nema britanskog medija koji ne prognozira premijerkin skori pad (prema zakonu, ne može pasti prije isteka prve godine mandata ali je mogu skinuti s čela stranke i primorati na ostavku), rejting joj je na nevjerojatnih svega 15%, a ono što vladajuće još više brine je pad popularnosti Konzervativne stranke na ispod 30 posto, dok laburisti imaju čak 20-ak posto veću popularnost što se nije dogodilo već desetljećima.

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus 16/10/2022, 09:38

BRITANSKA premijerka Liz Truss odustala je od smanjivanja poreza u, kako su to tamošnji mediji nazvali, "ponižavajućem zaokretu" jer su planirana smanjenja poreza izazvala velika previranja na financijskim tržištima. Na taj se potez osvrnuo i američki predsjednik Joe Biden, a britanski mediji pišu da je učinio rijedak i neobičan potez te s pozicije predsjednika uputio kritiku jednom od najbližih saveznika.

"Nisam jedini koji je to smatrao pogreškom. Ne slažem se s tim, ali to je na Velikoj Britaniji", izjavio je Biden samo nekoliko tjedana nakon što su iz Bijele kuće odbili kritizirati planove britanske premijerke. Američki predsjednik je otkrio da ga brine globalna inflacija:

Biden kritizirao britansku premijerku: Pogriješila je. Brine me ostatak svijeta...

Točno, pogriješia je. Podržala je Komšića i sad jede govna i ona i njena stranka.

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus 20/10/2022, 21:13

Pokušala je dići iz mrtvih duh Thatcherice, a umjesto toga je pokopala dvije britanske tradicije...

Britanska premijerka Liz Truss ostat će zapamćena kao čelnica koja je pokopala dva stupa britanske tradicije - kraljicu Elizabetu II. i Konzervativnu stranku. Ne možemo je okrivljavati za prvu smrt, ali ova potonja gotovo je u potpunosti na njezinim rukama, koliko god da je pacijent - ponosna politička institucija stara gotovo dva stoljeća - bio u terminalnoj fazi poodmaklog populizma.

Naljutila je birače i uplašila investitore, srušila vrijednost funte, državnih obveznica, dovela u pitanje stabilnost mirovina...

Britanija otvoreno protiv Hrvatske u BiH - Page 3 2Q==

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by Ringo10 22/10/2022, 08:42

RayMabus wrote:Raspad sustava i kaos u Velikoj Britaniji

Gotovo nestvarne slike stižu ovih dana i iz Velike Britanije, zemlje koju upravo proždire njen vlastiti ego tj. želja njenih elita za veličinom koje već odavno nema – s propašću kolonijalne vladavine.

Ma joooojjj ...zao mi Engleza...ne mogu da spavam od tuge
Ringo10
Ringo10

2015-09-24

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics