ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul

Go down

 Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul Empty Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul

Post by RayMabus 12/1/2016, 16:17

Ivica Pirić, bivši nogometaš i prijatelj Ukrajine, postat će počasni konzul Republike Ukrajine u Splitu, a konzulat će se otvoriti za par mjeseci na splitskoj Rivi.

Ova vijest čula se na današnjem primanju u sjedištu Splitsko-dalmatinske županije gdje su župan Zlatko Ževrnja i zamjenik župana Ante Šošić ugostili ukrajinskog veleposlanika Oleksandra Levčenka i Ivicu Pirića.

Vijest o imenovanju Pirića na mjesto počasnog konzula donio je ukrajinski veleposlanik:

- Očekujemo kako će za nekoliko mjeseci proraditi konzulat Ukrajine u Splitu, bit će smješten na Rivi, a počasni konzul bit će Ivica Pirić, dugogodišnji prijatelj Ukrajine - najavio je visoki gost.

Dobrodošlicu u županijskom sjedištu zaželio mu je župan Ževrnja:

- Hrvatski narod pamti da je Ukrajina bila među prvima koja je priznala našu državu, mi to pamtimo pa zato pomažemo ljudima u ratom zahvaćenoj Ukrajini. Pokazali smo veliko hrvatsko srce, izdvojili smo oko 260 tisuća kuna za humanitarnu pomoć, pomogli oko dolaska djece na ljetovanje, a pomagat ćemo i dalje. Mi smo već ranije potpisali sporazum o suradnji s kijevskom oblasti, već smo ostvarili neke gospodarske susrete, a vrata ukrajinskim invenstitorima su uvijek otvorena - kazao je Ževrnja.

Veleposlanik Levčenko zahvalio je na pomoći domaćinima, ali se osvrnuo i na trenutno stanje u Ukrajini:

- Rusija mora vratiti Krim, to se neće napraviti vojnim, već političkim putem, sada je na potezu međunarodna zajednica i mi se nadamo pozitivnom ishodu. Tamo vam je sada stanje ni rata ni mira, pravi rat nije, no nije ni mir, svaki dan teroristi nekoga ubiju jer ne žele da bude mir, znamo da je teško, znamo da će to potrajati, no očekujemo da će i u Ukrajini zavladati mir. Najbolji primjer ste nam vi Hrvati, vi ste pokazali kako se može braniti i obraniti država, mi slijedimo vaš put - kazao je Levčenko.

Ivica Pirić je podsjetio kako je lanjskog ljeta više od stotinu ukrajinske djece bilo na ljetovanju u Dalmaciji, a isto će ponoviti i ove godine.

- Hrvatska se pokazala kao najbolji prijatelj Ukrajini za vrijeme rata, a posebno Dalmacija, to ukrajinski narod ne zaboravlja - kazao je Pirić.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/312819/Default.aspx




lol! 


----

Bravo ....diga sam tri tisuće kuna jućer na kartici .....ostalo još 34 tisuce / trideset i cetri tisuće ) .....ajmo opet djeca na more ....opet 1000 kuna  ...neka dođu. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul Empty Re: Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul

Post by RayMabus 12/1/2016, 16:22

Objavljeno 31.05.2015. u 21:53

dobrotvor

Hajdukovac Ivica Pirić: Dovodim 300 djece iz ratne Ukrajine na odmor u Dalmaciju




Tristo djece iz Donjecka i Luganska u ponedjeljak stiže na odmor u Hrvatsku. Mališani, od kojih su neki u ratnom vihoru koji je zahvatio Ukrajinu ostali i bez roditelja, ljeto će provesti na Makarskoj rivijeri, u Trogiru i Rogoznici zahvaljujući svojem dobrotvoru Ivici Piriću, nogometnom menadžeru i bivšem igraču kijevskog Arsenala, Hajduka, Splita, Ulma i Zagreba s kojim je 2002. osvojio titulu prvaka Hrvatske. Splićanin Pirić uživa veliku popularnost u Ukrajini, dvanaest godina živio je u glavnom gradu Kijevu, pa veli, ni trenutka nije dvojio, ­čim je počela agresija na zemlju koju doživljava kao svoju drugu domovinu, priskočiti u pomoć i napraviti sve što se napraviti da.

- Kad Ukrajincima spomenete Hrvatsku, prva asocijacija im je more. Djeca su ta koju je rat najviše pogodio i baš zato se u meni rodila želja da ih dovedem na Jadran, da barem nakratko zaborave na strahote koje su proživjela – priča Pirić dok sjedimo na terasi hotela “Radisson Blue” u Splitu, gdje je, zbog prijateljstva s vlasnikom iz Kazahstana, uvijek rado viđen gost.

Ivica veliku humanitarnu akciju o kojoj su se raspisali ukrajinski i hrvatski mediji, organizira zajedno s Veleposlanstvom Ukrajine u Hrvatskoj i Hrvatskim crvenim križem. Ukrajina je među prvima priznala Hrvatsku koja je tada bila u jednako teškim, ratnim okolnostima, pa je bio red da uzvratimo istom mjerom.

Neki su pomogli, a neki pobjegli

- Veleposlanik Ukrajine Oleksandr Levčenko odmah je pozdravio ovu moju ideju, kao i izvršni predsjednik Hrvatskog crvenog križa Robert Markt. Našem apelu za pomoć odmah su se odazvali i moj prijatelj biznismen Genady Korban te Igor Kalamojski iz udruge “Dopomuga” iz Dnjipra. Na moju su inicijativu pozitivno odgovorili i gradovi domaćini djece i Splitsko-dalmatinska županija, i sve je brzo utanačeno.

Kao sponzori akcije odazvali su se i braća Pivac, vlasnici mesne industrije “Pivac”, kao i “Autoprijevoz Čagalj” Joze Čaglja. Splitski gradonačelnik Ivo Baldasar te solinski i kaštelanski Boban i Udovičić, kaštelanski pročelnik Vjenceslav Novak...

Svima im veliko hvala! Nešto što se u početku činilo nemogućim, uspjeli smo realizirati zahvaljujući dobrim vibracijama koje su stizale sa svih strana – drago je Ivici što su u Hrvatskoj bili spremni odazvati se njegovu pozivu da se pomogne djeci iz regije Dnjipropetrovsk, koja su rat osjetila na svojoj koži.

Pirić je odlučio financirati boravak djece u Hrvatskoj, bez obzira na to što su ga u početku neki dobronamjerno odgovarali da se ne “zalijeće velikim obećanjima s obzirom na to da će jako teško biti dovesti djecu iz ratom zahvaćenog područja”.

- Prvo sam razmišljao o tridesetak djece, jednom autobusu, a evo, sada, zajedno s odgajateljima, u Hrvatsku će ih na ljetovanje doći okruglo tri stotine. Vize su im odobrene i sve je spremno za njihov doček. Prva skupina djece boravit će od prvog do trinaestog lipnja u Makarskoj i Trogiru, a druga od šestog do sedamnaestog kolovoza – kaže Ivica, i priznaje da je jedino razočaran pojedincima koji su se prvo odazvali na njegov poziv da prihvate djecu, a čim je presica u Splitu na kojoj je najavljena akcija završila – više se nisu javljali.

- Nevjerojatno je da netko preko nesretne djece želi doći do publiciteta, a nije kadar pomoći – žao je Piriću što se, i kad su ovakve akcije u pitanju, na njih nakaleme kojekakvi “obećanovići”.

- Ništa zato, ima nas koji ćemo od srca pomoći da bi za sobom povukli i druge. Veliko hvala i Jerku Bošnjaku te don Miji i don Alojziju iz svetišta “Vepric” i, naravno, vlasniku i osoblju splitskog “Radissona Blue” koji je uvijek naša prva i posljednja stanica – ne želi Pirić preskočiti nikoga tko je dao obola ovoj divnoj akciji i povezao dvije daleke slavenske zemlje koje veže slična kultura i jezik, običaji, ali, nažalost, i događanja vezana uz rat, agresiju, kojoj se Ukrajina odupire danas, baš kao i Hrvatska nesretne 1991.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Mozaik/tabid/80/articleType/ArticleView/articleId/287496/Default.aspx

RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul Empty Re: Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul

Post by RayMabus 12/1/2016, 16:26

 Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul Ukrajina


Rusi će dobit živćani ha ha ha ...protiv ovoga se ne mogu borit.

lol!

Bacite puške.

RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul Empty Re: Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul

Post by RayMabus 12/1/2016, 16:34

A sad sam donija odluku da ću im dat 2000 kuna iduće godine da dođu na more ...ove je bilo 1000 ....sad dižemo ulog ....tko im hebe malter .....nek gledaju i placu kako ovi dolaze a Hrvati daju i ne hebu živu silu.

Bogati saveznici.

DIŽEMO ULOG A TI PRATI. lol!


RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul Empty Re: Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul

Post by RayMabus 12/1/2016, 16:38

Cijena nafte ispod dvanaestogodišnjeg minimuma
12 Jan 2016 Izmijenjeno 13:55 CET

Cijena sirove nafte pala je ispod 31 dolara za barel uslijed prezasićenosti ponude, jačanja dolara i mlake tražnje.











  • inShare


 Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul Naftna-busotina-ap-main Pad cijena nafte uglavnom potiče od povećanog jačanja dolara, navode stručnjaci [AP]

Cijena sirove nafte survala se ispod 31 dolara za barel, intenzivirajući rasprodaje koje su je gurnule ispod 12-godišnjeg minimuma uslijed prezasićenosti ponude, jačanja dolara i "mlake" tražnje.

Američka "laka" nafta WTI za isporuke u februaru srozala se u trgovanju u Aziji za 87 centi, ili 2,77 posto, na 30,54 dolara za barel u utorak ujutro oko 6:30 sati po srednjoevropskom vremenu, prenosi agencija AFP.

Evropska referenca za cijenu "crnog zlata", sirova nafta tipa "brent" pala je 98 centi, odnosno 3,11 procenata, na 30,57 dolara.

Posljednji put je cijena nafte WTI bila tako niska u decembru 2003. godine, kada je iznosila samo 29,66 dolara za barel, a "brent" je na dnu bio u aprilu 2004. godine s cijenom od 29,95 dolara.

Cijene ovog energenta su pale 10 posto prošle sedmice, pošto je porasla zabrinutost investitora zbog prezasićenosti globalne ponude i slabosti na ključnom tržištu, u Kini, koja je najveći svjetski potrošač energije.

Geopolitički rizici

Potencijalni geopolitički rizici, uključujući eskalaciju tenzija između Saudijske Arabije i Irana, također drže trgovce u neizvjesnosti, prenosi Tanjug.

Jačanje "zelene novčanice", zbog kog je nafta izražena u američkom dolaru postaje skuplja za zemlje koje imaju slabije valute, također je ključni faktor današnjeg pada cijena, smatraju analitičari.

"Pad cijena nafte uglavnom potiče od povećanog jačanja dolara. To je u najvećoj mjeri doprinijelo ovakvom kretanju cijena", izjavio je investicioni analitičar kompanije Phillip Futures Daniel Ang, za agenciju AFP.

Međutim, Ang je mišljenja da cijene neće pasti ispod psihološke granice podrške od 30 dolara.

"Možda ćemo imati određeni opšti pad na kratak rok, gdje cijene mogu nastaviti još malo da slabe, ali mislim da će ostati podržane na nivou od 30 dolara", rekao je on.

Tržište se također priprema za nove isporuke ove sirovine iz Irana, nakon što budu ukinute zapadne ekonomske sankcije prema toj zemlji, u skladu sa sporazumom postignutim prošle godine o ograničavanju nuklearnog programa Teherana.

To bi moglo da ulije još milione barela nafte dnevno na već zasićeno globalno tržište za nekoliko mjeseci.

"Kada imate pretjeranu ponudu, to će nastaviti da vrši pritisak na cijene", kazao je za Bloomberg News glavni analitičar kompanije CMC Markets u Sydneyju, Ric Spooner.

"Naftnim investitorima predstoji nekoliko teških mjeseci, posebno kada se ima u vidu najavljeno povećanje izvoza iz Irana. Vjerovatno ćemo zbog ovakvih cijena biti svjedoci smanjenja proizvodnje, ali može proći nekoliko mjeseci dok dođe do toga", rekao je Spooner, navodi francuska agencija.



----



A TI PRATI AKO MOŽEŠ. lol!



Every gambler knows
That the secret to survivin'
Is knowin' what to throw away
And knowin' what to keep



 Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul Tumblr_n55uadYO951qge9f4o1_500
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul Empty Re: Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul

Post by Guest 12/1/2016, 16:58

Ukrainci pričaju ikavicom kao mi u dalmaciji. .kako možeš mrziti te ljude koji jedini od svih slavenskih naroda pričaju ikavicom?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul Empty Re: Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul

Post by RayMabus 12/1/2016, 17:02

Pa ne mrzim ni Ruse ....samo želim olakšati taj rat na najbolji mogući naćin na koji mogu a ovo je jedan od tih itd itd itd ....uglavnom moja osobna odluka.

To šta pricaju ikavicom je plus i ok al nije razlog mog pomaganja. Nešto drugo je : ublažiti patnje , pomoći.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul Empty Re: Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul

Post by RayMabus 12/1/2016, 17:05



lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul Empty Re: Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul

Post by RayMabus 12/1/2016, 17:15

Sad bi se moglo i postavit i pitanje zašto necu dat nit lipe Arapima il musavim crncima jer kao to je imam dvostruke kriterije ....DA IMAM.

Crnci se kote ko ne znam šta i onda viću dajte mi nešto ....DAT ĆU TI KURAZ U ĆELO......samo podržavaš to razmnožavanje koje stvara sve više i više sirotinje ....dakle to je za mene pogrešno i nikad nece ni lipe dobit.

A Arapi ...prvo muslimani ....nešto nisam siguran da bi oni uzvratili istom mjerom da smo mi ugroženi al ćak ni to nije bitno toliko koliko imam osjecaj da bi mi prerezali vrat a ne pomogli jer sam kršcanin kao a i oni imaju svoje prebogate šeike koji troše pare na sponzoriranje wehabdija a vamo mole Evropu da da svoje pare .....MA CRKNITE TKO VAM HEBE MATER LICEMJERNU ....JEDITE GOVNA ....LICEMJERNA RASA .....A I BAHATI SU ....GONI U PICKU MALTERINU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul Empty Re: Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul

Post by RayMabus 12/1/2016, 17:19

A Ukrajina ...40 miljona stanovnika ....slaveni ...jezik nije prepreka ....saveznici ....ekonomija ....pa i vojni savez .....fali nam ljudi ....depopulacija .......ovako im pokazuješ da si prijateljska zemlja ....sutra ako im se digne ekonomija dolazit će na more .......jednostavno ruka ruku miluje .....a ove crnce i Arape ....aj ti moja ćelom nazad i jedni i drugi i treci.

I četvrti i koliko god vas ima ......imaju svoje bliske narode koji ih ne hebu nula posto a onda dolaze od Evrope tražit pomoc a njihovi najbliži susjedi im neće pomoc .....MA ODHEBITE NIŽA VRSTO BAHATA POHLEPNA I NEHUMANA.

KAD SEBI POMOGNETE ONDA ĆE I DRUGI A DO TADA NAUCITE SE POMAGANJU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul Empty Re: Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul

Post by RayMabus 12/1/2016, 17:24

Svijet ili ljudsku rasu gledam kroz nekakve blokove ....susjedne zemlje ...slicne ....npr uzmimo te Arape ili recimo crnce šta je još bolji primjer ....ono siromašne države mole lovu i pomoc od bijele rase ( a od koga bi drugog ) .....MA ZAŠTO ? PA KREPAJ. I TO JE TO. STVORIT ĆE SE NEŠTO BOLJE ....OD VAS.

IL ĆETE JEDNI DRUGIMA POMOĆ IL ĆETE KREPAT.

JEDNOSTAVNO.

TO VRIJEDI ZA SVAKI BLOK U TIM RASAMA ...JUŽNU AMERIKU NPR ....AKO BRAZIL NEĆE POMOĆ ARGENTINI I OBRATNO .....PA KREPAJTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul Empty Re: Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul

Post by RayMabus 12/1/2016, 17:33

A OVDJE UJEDNO I LEŽI ODGOVOR SVIM ONIM KRETENIMA ŠTA SU ME NAPALI DA KAKO NE POMAŽEM RUSKOJ DJECI I DA KAO OVO ONO NEŠTO PROTIV RUSA I VAMO TAMO.

PA JEL TKO SRBIJI ZABRANIO DA POMAŽE RUSKOJ DJECI U DONBASU ?

JA NISAM ŠTAVIŠE BILO BI MI DRAGO DA JE IZ SRBIJE KRENILA JEDNA VELIKA HUMANITARNA AKCIJA ZA DJECU DONBASA S RUSKE STRANE.

NO MEĐUTIM VI STE UGLAVNOM USKOGRUDNA GOVNA PA SAMO GLEDATE KAKO ĆE VAMA RUSI NEŠTO DAT.

ŠUGA JEDNOM RIJECU RECENO.

ZATO STE I U KURZU.

DUHOVNO DNO.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul Empty Re: Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul

Post by RayMabus 12/1/2016, 17:39

Doduše bilo je neke humanitrane pomoci , nešto kao djeca iz DOnbasa u Beograd i tako i ok to mi je bilo drago cuti no koliko se Srbi kunu u to srpsko rusko savezništvo poprilicno sve je to mršavo.

No to nije moj problem nego njihov.

JEL VAM LIJEPO REKAO ISUS : LJUBI BLIŽNJEGA SVOGA KAO SAMOGA SEBE.

BLIŽNJEGA.

ONOGA KOJ TI JE BLIZAK.

I kad to svi naprave onda nece biti ni ratova ni siromaštva a nije moje da pomažem ushranoj SOmaliji a Kenija će drhat kuraz.....E NEĆEŠ BOGAMI ....BAREM ŠTA SE MENE TICE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

 Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul Empty Re: Ukrajinski konzulat uskoro na splitskoj Rivi, Ivica Pirić počasni konzul

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum